|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus
20.9.2014 22:08:14   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 901
   RE: Abortus
20.9.2014 22:11:15   
Štetica
Tanja,jedino sto mogu da ti kazem je da razmislis tri puta pre nego sto preseces sta da uradis. Kako god odlucis odluka je samo tvoja i u svakom slucaju teska,a od mene imas svu podrsku kakva god odluka bila.
Da se razumemo, protiv abortusa kao vida kontracepcije jesam,ali sam isto tako i protiv radjanja ako si svesna da nemas mogucnosti da deci obezbedis osnovno,da nemoraju da gledaju tudju decu u parku kako nesto jedu a ti nemozes da im priustis.


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Abortus
20.9.2014 22:12:22   
mirkam
I ja sam se pet dugih godina mucila da dodjem do bebe ali razumijem Tanju. I da sam tada, u vrijeme moje najvece muke, procitala njeno pitanje, opet je nebih osudila. Sto neko rece ko je meni kriv sto ja nisam mogla lako da dodjem do trudnoce. Licno jesam protiv abortusa i nikako ga ne podrzavam, ali sam takodje i nebitna da procjenjujem tudje razloge koliko su jaki da bi se uradio abortus.
Uh, bas je teska tema.

(odgovor članu tanja1982)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Abortus
20.9.2014 22:14:06   
cetvrtko
stetice user posted image za odgovor

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Abortus
20.9.2014 22:21:56   
zeksi
Slazem se sa steticom, i ja sam protiv abortusa, ali sam i protiv radjanja sirotinje.
Setite se jedno vreme je na tv-u bila emisija o porodici sa 9 sinova, a sirotinja nevidjena, ziveli od socijalne pomoci i decijeg dodatka, vise gladni nego siti, vise goli i bosi nego obuceni.
I jos je ta zena u jednoj epizodi rekli da je izgleda opet trudna i eto mozda bude devojcica. Mislim strasno, nemaju leba jesti sto bi se reklo......user posted image

< Poruku je uredio zeksi -- 20.9.2014 22:23:15 >

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Abortus
20.9.2014 22:23:59   
Štetica
Cetvrtkouser posted image
Ako cemo realno da razmisljamo,lako je nama da pametujemo,a niko nezna kako je njoj jer nismo u njenoj kozi. Iskreno nebih volela ni da budem u toj situaciji,ali zato sam tu da joj dam podrsku teskim trenutcima,jer su i druge zene mene podrzavale kad mi je bilo najteze. Da znam da je to 3-4 namerni abortus sigurno bih osula drvlje i kamenje na nju.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Abortus
20.9.2014 22:24:07   
Maslacak15
Ja ne razumem bas te gradacije od kad se racuna da je beba a do kad ne? Kad se pojavi neka zena i srce ne kuca u 12 oj nedelji onda je to tragedija i svi smo potreseni iako se u najvecem broju slucajeva to dogodilo zato sto beba nije bila u redu i nije mogla normalno da se razvija- prirodna selekcija- desava se. A kad neka druge ode i abortira tek tako onda si grozan ako skrenes paznju da je to u sustini ubistvo embriona.
Mozemo da prihvatimo da svaka zena ima pravo na tu odluku da je to licna stvar ali ja licno kao biolog imam problema sa tim papiroloskom granicama. Do 20 te nedelje si skroz nebitan a sa 21 nedeljom te spasavaju i cuvaju po inkubatorima jer imas sansu da prezivis. Na zapadu prezivljavaju deca sa 23 navrsene nedelje u utrobi, rode se sa 500 grama i prezive.

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Abortus
20.9.2014 22:26:26   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15
Na zapadu prezivljavaju deca sa 23 navrsene nedelje u utrobi, rode se sa 500 grama i prezive.


Meni je drugarica pre neki dan javila da imala prevremeni porođaj u 6. mesecu i da je beban rođen sa 900 grama. Na institutu je i svakog dana se bore za svaki gram. Sada ima 1100 grama, borac mali user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Želim abortus
20.9.2014 22:32:38   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Cece1

Tanja nisi se ti nimalo pomucila za prvo da tako razmisljas.Dao ti Bog da imas djecu a ti tako lako se rjesavas trudnoce.
Dobro razmisli.
A ako to i uradis onda ti to ni prvo ne treba.


Ne mogu da verujem da neko može ovako nešto da napiše. Ko si ti, ko smo mi, da nekome govorimo šta da radi I kako da živi svoj život? Zgrožena sam. Da li je meni trebalo 3 godine ili 3 meseca da napravim dete nema nikakve veze sa životom drugih ljudi i sa njihovim izborima. Problem naše zemlje i naših ljudi je upravo taj što se previše mešamo u tuđe živote.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Želim abortus
20.9.2014 22:33:12   
17 joka
Dunjice, koja je to sreca, borac mali, to je herojuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 7:55:03 >


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Želim abortus
20.9.2014 22:35:05   
Modessty
MOja sestričina je rođena u 26. nedelji trudnoće sa 750 gr. Sada ima 17 meseci! To su pravi mali borci!
Ali to nije tema.
Tanja ako moraš, onda nemam štsa drugo da ti kažem sem da ti želim da se zaista nikada nepokaješ sza svoju odluku.
S druge strane, ako vam je jedina briga novac i da li ćete moći da izdržavate to dete, odmah ti mogu reći da je istina ono što narod kaže -"drugo dete se samo čuva"! Već imate sve za bebu kou sada imate, tako da će drugo dete svakako naslediti sve od prvog - pa bilo to sada ili za tri godine.
U svakom slučaju, moraš da razumeš da nas ima raznih i sve smo prošle različite muke. TI sebe i svoju muku najbolje znaš. Odluka je svakako na tebi, šta god mi ovde pisale.
Srećno, šta god da rešiš.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 7:55:51 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Želim abortus
20.9.2014 22:36:48   
serpica
Tanja je vec napisala da se dugo borila za prvo dete,pa onda joj ovo dodje kao prava nagrada,ja bih jos jednom razmislila,i opet kazem nijedno dete nije umrlo od gladi,bar su sad trudnice koliko-toliko zasticene.
Ustvari kad bolje razmislim,onaj ko zeli da rodi nacice 1000 razloga za to,onaj ko ne zeli, pak 1000 razloga protiv.user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 7:56:25 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 912
   RE:Želim abortus
20.9.2014 22:38:58   
Anoniman
I ja sam zgrozena, sta sve covek ovde moze da procita, a i da napise!

Prvo Tanju ne podrzavam, jer abortus nije sredstvo kontracepcije, ali zena ima pravo da radi sta hoce i kako hoce sa svojim telom, sledeci put pamet u glavu! Pitala bih da ste vi na njenom mestu, ali naravno ne bi ste pvde ni to napisale da vas neko ne osudjuje. Ne znamo ni kakav zena ima brak, ni kako zive, ni da li imaju detettu da kupe ono sto mu treba! Sami znamo kakva su primanja u nasoj zemljiuser posted image I kakva je situacija, a ne znamo kako ce sutra biti!

A drugo dosta mi je toga da se ovde namecu pravila da ne smes da pisies sta hoces, i da pitas kada imas problem da ne bi toboze povredio druge, ljudi mi smo ovde da iznesemo svoje probleme, svidelo se to vecini ili ne...



< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 7:57:19 >

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 913
   RE: Želim abortus
20.9.2014 22:42:18   
Modessty
Olga je već zamolila a i ja ću opet: Molim vas da ne menjate naziv teme!

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.9.2014 22:45:08 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Želim abortus
20.9.2014 22:46:27   
Mala Elena
Dunja, bas si me rastuzila, valjda ce biti sve ok.
Evo pola sata citam unazad sta ste pisale i moram da kazem da se na abortus dok sam u zeljenom braku , ne bih odlucila, jer "nisam sada toliko jaka i spremna da posle toga budem toliko slaba". Mislim da ta recenica sve objasnjava. Mislim da je jako ruzno od Cece sto osudjuje , ne treba biti toliko frustriran, to je necija odluka. I svi ovde shvatamo koliko je teska. Dakle, Tanja, nisam za, jer smatram da novom zivotu treba dati sansu, novca nikada nece biti dovoljno a ljubavi ne mora da ponestane. Slazem se sa Serpicom:".. abortus kosta najmanje 100e za te pare ja bih opremila bebu sa najosnovnijim,plus roditeljski dodatak,plus deciji,plus socijalna pomoc za nezaposlene..." Podrzavam te kako god da odlucis, ali bih iskreno volela da se ponovo ostvaris kao majka i zivis bez grize savesti. Sa srecom!

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.9.2014 22:54:33 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:13:11   
dijana1*
IZVORNA PORUKA: Unina mama


A drugo dosta mi je toga da se ovde namecu pravila da ne smes da pisies sta hoces, i da pitas kada imas problem da ne bi toboze povredio druge, ljudi mi smo ovde da iznesemo svoje probleme, svidelo se to vecini ili ne...




UM niko nje rekao da se ne sme napisati misljenje. Cak sta vise svi smo napisali da se ne slazemo sa Tanjinom odlukom. Ali nacin na koji se Cece obratila je uvredljiv i ruzan. Ako vec ne mozes lepo da napises da se ne slazes sa tim bolje da nista ne pises nego ovakve gluposti.



< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 7:51:19 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:21:35   
serpica
Di abortus je bolna tacka svih zena koje su se borile i bore se za potomstvo,ja ne bih Cece uzela za zlo kao ni bilo kojoj drugoj zeni koja je ceo svoj zivot posvetila borbi za dobijanje deteta.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 7:58:11 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:26:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


IZVORNA PORUKA: Unina mama


A drugo dosta mi je toga da se ovde namecu pravila da ne smes da pisies sta hoces, i da pitas kada imas problem da ne bi toboze povredio druge, ljudi mi smo ovde da iznesemo svoje probleme, svidelo se to vecini ili ne...




UM niko nje rekao da se ne sme napisati misljenje. Cak sta vise svi smo napisali da se ne slazemo sa Tanjinom odlukom. Ali nacin na koji se Cece obratila je uvredljiv i ruzan. Ako vec ne mozes lepo da napises da se ne slazes sa tim bolje da nista ne pises nego ovakve gluposti.





Dijana mislim da je to vredjanje, ja u mom postu ne vidim nista glupo. Ali mi se vise smucilo da nista ne mozes da napises, a da ne naidjes na osudu ''onih''- mislim na pojedine, koji se muce da dobiju dete!

A sta da je to dete bolesno, pitala bih pojedine da li bi rodile, ili bi i tada bile protiv abortusa!


< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 7:59:00 >

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 918
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:26:46   
Modessty
I ja sam se borila i u toj borbi izgubila troje, pa ipak u 4. mesecu trudnoće išla sa drugaricom da uradi abortus iz više razloga - jedan medicinski a drugi - svi njeni bili protiv te trudnoće. VErujte mi da joj je bilo mnogo mnogo teško. I dalje stoji iza svoje odluke, ali i pored toga što zna da je morala kajaće se ceo život.
Hoću da kažem da ne osuđujete olako druge jer zaista neznate razloge koji se kriju iza teško donetih odluka.
Iznesite svoje mišljenje, ali ko što reče DI na kulturan i civilizovan način!

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 7:59:45 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:27:53   
branki*
UM,nije dijana mislila na tvoj post,kad je napisala da se pisu gluposti.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:00:26 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:27:56   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Unina mama


Dijana mislim da je to vredjanje, ja u mom postu ne vidim nista glupo. Ali mi se vise smucilo da nista ne mozes da napises, a da ne naidjes na osudu ''onih''- mislim na pojedine, koji se muce da dobiju dete!

A sta da je to dete bolesno, pitala bih pojedine da li bi rodile, ili bi i tada bile protiv abortusa!



Di nije mislila na tovj post, već na post koji je napisala Cece

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:00:57 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:28:30   
dijana1*
Serpi prosla sam abortus ( kiretazu) i neke stvari mogu da razumem. Znam kroz sta je i Cece prosla ali to joj ne daje za pravo da se tako ponasa prema drugim ljudima.
Ne uzimam za zlo , ko sam ja da nekome nesto zamrim samo kazem da je to ruzno. Treba izneti misljene ali na malo kulturniji nacin.


< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:01:26 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:29:24   
17 joka
Šerpi, bas tako.

naravno uvek sam bila protiv abortusa i tako ce uvek biti

no svakako to je njena odluka ja to nemogu promeniti niko od nas,ona zna svoje stanje najbolje pa tako i zna hoce li doneti pravu odluku zbok koje se nece kajati

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:02:01 >


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:29:51   
Mala Elena
Dijana , slazem se . Cenim kada neko obrazlozi svoje misljenje ali pristojno i dostojanstveno, bez ikakvog vredjanja.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:02:29 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Želim abortus
20.9.2014 23:32:31   
dijana1*
UM uopste nisam mislila na tebeuser posted image zao mi je ako si tako protumacila. Jos sam konkretno imenovala da se odnosi na Cece i njen post.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 21.9.2014 8:03:08 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here