|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 21:48:41   
vocicana
Divne vesti Maraj, ljubimo te i uzivkaj u tvojoj trudnoci.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 21:55:59   
Misha i Ljisha
user posted image Maraj divno divno. Samo se ti cuvaj i pridrzavaj terapije.

Maslacak user posted image dobro je da nemas visoku glukozu, ali kao sto si i ti znala mala je verovatnoca za tako nesto.

Mene stomak nesto boli. Imam neke grceve. Bakcem se ceo dan sa zvanjem zubara i doma zdravlja. Zvala sam privatnog zubara da obavimo operaciju umnjaka MEDJUTIM mora potvrda od ginekologa da je trudnoca uredna. Ja naravno tu potvrdu nema sanse da dobijem do bar 3 nedelje nakon kordocenteze. Do tad sam osudjena na bolove. Grlo me uzasno boli vec dve nedelje i opet se zaukava, desni mi grozno izgledaju. Bojim se ponovo upale zbog umnjaka koji ocito nece da miruje. A niko nece da me primi. Nece opsta praksa ovde da me primi kaze moram da prebacim karton prvo. Ok. Nece zubar da mi bilo sta uradi bez potvrde ni drzavni ni privatni. Nemam pojma da li da se javim u Betaniju?? Mislim da li to resava Betanija? Da li smem da popijem ab ako mi opet zubar da? A imam kordo u utorak. Ma sva sam puna pitanja ali ne nalazim puno odgovora. Uglavnom se svi ogradjuju. Moj ginekolog pokusava covek da mi pomogne, ali i njemu su vezane ruke, odnosno ni on ne zna "procedure.

Divota. Ja veceras kao radim, iskreno radila sam svega 20 minuta a ostalo vreme se zezam i gledam filmove. Sef me ne zove pa malo lelemudam. A sutra prepodne cu ocito morati da nadoknadjujem veceras izgubiljeno.


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 22:01:45   
vonavoj
Uzmi ab..bas zbog grla i zuba..sto bi to uticalo na kordo.. bolje da budes zdrava za kordo nego bolesna..
Bas te sastavilo...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 22:04:26   
vocicana
E jbg bs stvarno. Citala sam, sve sto si pisala, za sada grguci neku zalfiju i listerin pa vidi. Ja bi insistirala da mei gin da potvrdu, to moras da resis, zubi su bzv kada bole i kada se tako stvari namestaju, skidaj to.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 22:13:10   
Misha i Ljisha
mislim da niko nije lud da mi da potvrdu. Mislim da je trenutno to svima rizik.

Moj ginekolog smatra da zub mora da se sredi i svim silama pokusava da mi pomogne. Cak mi je rekao da dodjem kod njegovog prijatelja na konsultacije besplatno. Da cujemo jos jedno misljenje.

Mislim dobra stvar u svemu ovome jeste da se ne gojim u trudnoci jer ne mogu da jedem puno user posted image .

Sutra imam zakazano u pola 4 kod drzavnog pa cu dalje videti sta cu.


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 22:18:09   
vocicana
Javi se svakako, bas su stoke, sta se oni ogradjuju. Samo i to resi, bices kao bombona. Kad ti kaze Vociuser posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 22:22:43   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Javi se svakako, bas su stoke, sta se oni ogradjuju. Samo i to resi, bices kao bombona. Kad ti kaze Vociuser posted image

ahha bombona...evo upravo pokusavam da sredim da dodjem nekako do stomatoloskog fakulteta. Drugarica zvala svoju jetrvu znaci ni ona se ne bi bakcala sa mnom. Ogradjuju se ljudi

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 22:53:53   
Maraj
A joj ljiso bas te strefilo i to sa zubima....

Ja uspavala L i sad mi se ko za baksuz ne spava , a do malo pre sam kunjala u dnevnoj

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 22:58:14   
Maslacak15
kako je krenulo sa ovom reklamom, posle dva deteta koja su porasla uz Pampers motivisace me da promenim proizvodjaca iz inatauser posted image user posted image Mnooogo smara.

Ponekad mi "srpska medicina" stvarno nije jasna. Cuj nece da se bakcu. A meni gin skrenula paznju da idem i da popravim sve zube ako ima sta i da zubar moze sve da radi osim da snima. A ako cemo iskreno sme i da snimauser posted image ako se mora. Sigurno je najgluplje resenje da te puste da ides okolo sa zaristem u vilici i nekakvom infekcijom. Iskreno se nadam da ces naci nekog pametnog na tom fakultetu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 23:47:37   
mama Jo
Mamike, jel treca grupa vaginalnog brisa u redu?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
7.12.2017 23:52:09   
MasnaMasnica
Marajj divnoo.💓😘😘😘 Bas mi je drago.💞

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 0:31:53   
Rosita
Maraj divno! Cestitam!!!
Citam vas, no nemam nista novo.
Pampers nisam koristila, a vala ni necu. Mrzim mejnstrim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 0:38:52   
Didy
I Maslačak i Maraj su trudne? Fino društvance se ovde skupilo. user posted image
Rado bih vam se pridružila, al neće kako ti hoćeš. Mi i dalje "jurimo" na treće, ne odustajemo. Ima tome već 4 godine. Ginekolozi (nekoliko njih mi je isto reklo) kažu da je sve ok, ne vide šta bi moglo da koči. Verovatno stres i tempo života. Ne bismo da se bavimo nekim procedurama. Ako se desi, desilo se. Ako ne, šta da se radi.
Pozdravljam vas sve još jednom i pomalo zavidim na druženju ovde (ništa zlonamerno, od srca vam zavidim user posted image ).

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 7:23:17   
Maraj
Jutro drage.

Didy sve je iz glave. Evo i ja sam ti primer. Prvo nikako godinama , a drugo smo uboli iz prve. Tempo zivota i stres jako uticu na to. Bar je i kod mene to bio slucaj.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 11:44:30   
vonavoj
Joj.didy sve je iz glave..nema ko danas ne zivi stresno,definitivno.. ja sam zatrudnela u haosu,mm promenio posao bas u tom mesecu,sad putuje za Vs.a radio je u Pa..vecito sam sama sa decom..kod mene na poslu veciti stres..slaba nam godina..likvidnost..
Dosla sam kuci sa posla..jako me boli glava,uhvatilo me ono moje,vrat, ramena..popila sam panadol..ali dzabr..sad sam namazala konjski balzam i legla..pritisak mi je ok..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 15:01:05   
Misha i Ljisha
Dobar dan. Razvoja dogadjaja kod mene nema. Bila na stomatoloskom napisali pericoronitis 48 graviditas i rekli da moram da preguram kordo pa do rezultata. Nisu mi opet dali ab iako je i dalje sve upaljeno. Imam i trizmus. Ne mogu vilicu da otvorim ni krisku mandarine da pojedem. Ako mi se stanje pogorsa da se javim na urgentno i da me stavljaju na maksofacijalno. Dali mi da ispiram curaseptom i to je to.

6 zubara sam obisla. Paedon 5 idem popodne jos kod sestog na insistiranje mog ginekologa.

Znaci zakljucak: trpi bolove nadaj se da se infekcija nece pogorsati i to je to

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 15:17:21   
vocicana
Ja nemam reci,Malsacak tije lepo rekla, isto bi i ja tako radila. Svi se plase. Ljiso, grlim, drzi se i javljaj sta se desava.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 16:34:02   
Maraj
Joj ljiso sto se ti napati sa zubima. Oni i hoce da "prorade " u trudnoci. Al da l je moguce da te puste da se toliko mucis u trudnoci zbog zuba. Stvarno neverovatno.
Sve strucnjak do strucnjaka. A niko nece da se uhvati u kostac sa "problemom" i da ga resi....

< Poruku je uredio Maraj -- 8.12.2017 16:35:26 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 19:05:26   
vonavoj
Sta sme od lekova za smirenje,opustanje misica..bromazepan ili bensedin...boli me glava od ramena..masirali me.mazala svasta..ali sam ukocena..i onda mi i puls skoci na 100..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 19:24:43   
Misha i Ljisha
Danas samo sam bila kod 3 zubarauser posted image , dva mi na kraju dadose ab jedan samo da ispiram usta. Jedan mi dao augmentin 1000 kaze bice mi bolje posle druge kapsule, dugi mi dao klindomicin i nesto hurilin forte il slicno za opustanje misica, jer imam trizmus tj misici se zgrcili.

I naravno niko nece da operise, kaze ovaj poslednji on bi da me salje na stomatoloski na operaciju. Rekoh bila samuser posted image . Mislim sta reci a ne zaplakati. Pita me dr kad je kordo rekoh u utorak, a sta ce biti u sredu? (moj gin me pitao apropo zuba) ja rekoh: u sredu ce biti dan posle sutra user posted image . Mislim sta sad jedino da se salim mi ostaje.

I tako cekicam. Nisam preuzela recept od mog gin za taj augmentin. Cekam da mi se javi dr. Posto je zubar napisao samo na parctu papira i rekao da prvo moram da pitam svog ginekologa.

I takoc.Idem sad da vidim kako cu lekove i ko ce da mi ih prepise.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 19:44:18   
vonavoj
Auuu...na kraju opet ne znas na cemu si...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 19:58:49   
Maraj
Vonavoj smela bi bensedin. Meni su prepisali u prvoj trudnoci. Skocio mi je pritisak u 9.mesecu pa sam pila bensedin i jos jedan lek za pritisak ,sad ne mogu da se set_im kako se zove...

Edit: set_ila sam se metildopu sam pila za pritisak i bensedin

< Poruku je uredio Maraj -- 8.12.2017 20:01:51 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 20:04:40   
madre
Ljiso, sta ce uopste zubarima ta potvrda kad vec operacija mora da se radiuser posted image ne razumem sta im to znaci? Drugo, zar ti ne mozes od svog ginekologa da dobijes potvrdu da nemas kontrakcije, da nisi imala krvarenja, to je sasvim dovoljno da operacija moze da se odradi. To sto je kordo u utorak, kakvu ulogu igra u toj prici, ne razumem user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 20:38:01   
vonavoj
Hvala Maraj..i ja sam pila metil dopu u devetom mesecu u prvoj trudnoci..ali za smirenje nisam nista..popicu pre spavanja..sad me je glava popustila,ali me ramena zatezu..

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 12/17
8.12.2017 20:47:03   
mama Jo
Ja sam se danima osecala lose, i evo danas mi izadje groznica.... ali nisam nista od lekova pila, bas me je lomilo... i stomak i glava i sve redom... danas je vec nekako lakse...
Treba malo da se pricuvamo, svakakvi virusi vladaju okolo koliko cujem...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here