|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 18:17:24   
smeško
Ja krenula jutros po cipele za svadbu. Kupila dva para istog modela, samo u dve razlicite boje. Mm me naterao, kao sad sam te naterao, pa ko zna kad.user posted image Bitno da smo deci kupili papuce za kucu. To me nikad ne mrzi.user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 18:46:16   
Maraj
Idi bre smesko, zar treba m da te tera da kupis sebi cipele user posted image
Ja cesto kupim pa ni ne prijavim da sam kupila. Nema potrebe da me tera ja nekad ne mogu da se zaustavim sa kupovinomuser posted image
Sto se neta tice, nemam ga i dalje. Doci ce tj instalirace zajedno sa kablovskom. Rekli su da je rok oko 7 dana. Sad sam na internetu sa telefona, u okviru mesecnog paketa

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 19:54:15   
vonavoj
Ja imam haljinu od pre 7 godina..nosila kod kume na svadbi, kad sam bila 8mi.mesec..i ulazim u nju..za krstenje..
A nosila sam je i pre 4 godine kad sam bila trudna sa J..isto na svadbu u 8om mesecuuser posted image isplatila mi se dobro.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 20:54:04   
lesli
Hvala svima na odgovorima za jastuk. Gledacu da ga narucim ovih dana.

Smesko hvala sto pitas. Zavisi kako kad. Danas je recimo katastrofa dan. Bas sam imala kontrakcije. Samo kod mene to nije stiskanje i opustanje stomaka. Vec stisne i ne popusta, stomak se izoblici i bude tvrd. user posted image Nije bolno, ali je uzasno neprijatno, ne pomaze previse ni lezanje na boku. Na kraju popih pola bensedina, pa je popustilo. Sad me malo boluckaju ledja i stomak, ali je podnosljivo. Jedva ceka depo sutra i kontrolu iduce nedelje, da vidim sta ce dr reci.

Nadam se da ste vi imale bolji dan od nas dve. Masemo vam :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 20:57:24   
Maraj
Lesli ja imam cesto takav stomak. Samo se stvrdne ko kamen i bude takav neko vreme. Sto se bolova tice, mislim da ne prodje dan da me ne boli stomak. Danas sam sredjivala ormar. Bas me boluckao stomak posle. Idem i pridrzavam ga odozdo. Toliko me boluckao. Al prodje...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 22:12:55   
pari
Mi smo danas ceo dan bili napolju...beba se mrda bas bas...izgleda da nece jos...
I mene sve pritiska...stalno mi se ide u wc...ali dobro,izdrzavam...
Sutra ujutru ctg...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 22:33:37   
vonavoj
Ja imam u ponedeljak ctg..
U utorak krstenje..pa posle mogu i da se porodim.
Pari,jer te dr pregleda ili samo ctg?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 22:35:36   
pari
Poslednja 2 ctg-a me nije pregledala...ne znam da li ce sutra...
Ja se uvek pitam kako znaju kolika je beba...kakav mi je grlic...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 22:39:24   
vonavoj
I mene to interesuje..
S obzirom da me sve sad dole boli,pritiska..mozda sam i otvorena..drugi put sam otisla 4 prsta, a nije me bolelo uopste.
A o bebi da ne pricam, nije mi frka koliki je, mora da izadje, nego kako stojiuser posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
19.5.2018 23:19:02   
Maslacak15
Von ti vidim oces da pravis konkurenciju pari user posted image user posted image . Postaje zanimljivo.
Lesli mislim da nije zgore da napomenemo da bensedin nije lek za kontrakcije i da ne pomaze prtiv istih. Niti ima poredivo dejstvo sa progesteronom. Posto se stice skoro takav utisak iz tvojih postova. Znam argumentovaces mi da ti " pomaze" ali to je kao i uvek ekspirement bez kontrole, verovatno bi popustilo u nekom momentu i da nista ne uzmes, a osim toga i placebo efekat je efekat. Odustala sam od toga da te ubedim da ga ne uzimas, ali nebih volela da zarazis druge trudniceuser posted image . Da je to tako kao sto ti kazes, problem prevremenih porodjaja nebi bio jedan od najkomplikovanijih u akuserstvu. Napunili bi trudnice bendzosima i mirna bosna....


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 4:38:52   
smeško
Maraj, ne volim da kupujem cipele. I mm mi kupuje patike, cipele moram da probam. Ali, zato volim haljine, to me nikad ne mrzi. I bilo sta za decu. Uzivam da njima kupujem. Cipele, farmerke i donji ves mrzim da biram, ne znam zasto.
Lesli, koliko dugo te drzi ta faza kada to se stvrdne stomak? Meni se to desavalo u prosloj trudnoci. Ali, nisam reagovala, jer je tako i pocela, nisam imala pojma da treba.
Vratismo se sa svadbe. Igrala sam i kolo. Posle duzeg vremena negde sa mm bez dece. Cipele bile extra udobne. Hrana sjajna. Za stolom sa jedne strane mm, sa druge rodjeni bratanac, kud ces vise. Mlada prelepa. Haljina mi je bila bas lepa i udobna, prava trudnicka. Bebac je mrdao sve vreme, nije ni cudo bilo je bucno. Mm vec u sedam ide opet na put u NS, brinucu sve dok se ne vrati uvece.
I tako. Dobro jutro, drage moje.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 7:15:29   
pari
Smesko,svaka casta za igranje na svadbi! I treba tako..veselo user posted image
Ja cipele bas volim da kupujem...da se ne suzdrzavam,mogla bih stalno user posted image
Ja sam nocas uspela malo da odspavam...budila se se ali sam se lakse uspavljivala,duze malo spavala...sad ustala

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 7:34:50   
Maraj
Evo i mene
I ja budna. Nocu ne spavam po sat/dva. Vrtim se ko blesava.
Smesko svaka cast kad si igrala kolo.... mi imamo sledeci vikend svadbu. Izvestucu vas o ishodu igranja user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 8:10:09   
smeško
Ma, napomenuh kolo jer tu bas moras da cupkas. Bilo je i dosta pop i rok pesama, pa je bas bilo ok. Kamerman se navrzo na mm i mene, a snima sa nekim svetlom kao reflektor...user posted image

< Poruku je uredio smeško -- 20.5.2018 8:17:39 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 8:59:12   
milicicak
Jutro, trudnice :)
Smesko, ti si i na svadbi igrala, bravo, bravo user posted image i ja mrzim da kupujem, ali bas mrzim. Nema za mene vece kazne nego kad moram u kupovinu user posted image
Von, javljaj se kako si pa da aktiviramo temu na vreme. I ti Pari, bas vam se obema priblizilo. Ja stalno pricam kako sa mini bubom nisam imala pojma da je porodjaj poceo i da su me koleginice naterale da odem u porodiliste user posted image
Lesli, to kad se stvrdne ceo stomak su Braxton Hichs-ove kontrakcije, one su neprijate ali nisu opsane. Ja od njih nisam mogla da spavam po celu noc ali nisam jos uvek popila bensedin iako mi je to redovna terapija. Moja dr nije bila zabrinuta zbog nijh, nju najvise brinu menstrualni bolovi u krstima...
Da se pohvalim, sredila sam knjige, raspremila sobu, danas da popakijemo mini bubine igracke i majstori mogu da dodju da nam postave prozore. Mene stomak znacajno manje boli i imam osecaj da se beba malo popela sad mogu da hodam 5 min bez osecaja da ce da ispadne user posted image ocigledno mi je ovaj progesteron na treci dan taman kako treba iako mi je pozadina sva u cvorovima i ne mogu da lezim kao covek.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 8:59:38   
vonavoj
Jutro..tu sam,bolje sam..cini mi se..ustajala sam nocas 4 puta..nalivala sam se vodom.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 10:20:37   
Maraj
Mili i meni su ruke u cvorovima. Meni injekcije svakj dan daju u nadlakticu. Nekad daju ok a nekad sam sva u cvorovima.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 10:33:29   
smeško
Joj, znam kakvi cvorovi se stvaraju od progesterona, ja sam morala da stavljam obloge za otok.
Maraj, sto ne promene mesto? Mogu i u stomak i u butinu, ne moraju da te muce.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 11:50:24   
lesli
Dobro jutro ili bolje receno dan i od nas. :)

Mene u toku noci boleo stomak, pa ledja (kao blagi menstrualni bolovi) i onda se spustilo u prepone i konacno prestalo posle sat i po-dva. Tako da sam bas neispavana. Ali ne popih nista! user posted image I maslacak ce biti ponosna na mene user posted image

Smesko, taj osecaj da mi je stegnut i izoblicen stomak bogami zna da potraje dosta. Znam da mi je u nekoj 15. nedelji sat i nesto stomak bio takav i ma koliko paradoksalno zvucalo, bilo mi je bolje da ustanem i prosetam ili cak i da sedim, nego da lezim.

Mislim da cu traziti dr da mi poveca depo. Na 5. dan mi je bas mnogo. Jer 4. je vec katastrofa...

Maraj, ozbiljno sto ti ne daju u noge? Ili u ledja sa donje strane?

Meni muz daje i veruj mi noge uglavnom ne osetim kad ubode. Ruke kako kad. A prvu su mi dali kod lekara i mesto uboda mi je bilo bolno i modro naredne 2 nedelje! On kad mi daje ostane tackica, a nekad ni to. Jeste da sami onda kupujemo terapiju, ali bolje mi je da dam i 6000 mesecno, nego da me oni tamo kasape i jos da se cimam svaki dan do dz po injekciju.

Inace, ja kupih danas neki magnezijum. Moj hematolog preporucuje magnezijum-citrat i malo pogledah po netu, on se navodno bolje apsorbuje i iskoriscava u organizmu, pa reko' da probam. Inace kosta kao svetog petra kajgana user posted image ali ako mi stomak od njega bude bolje onda mi nije zao para.
Inace nadjoh na amazonu isti i bezmalo je 3x jeftiniji...tako da ako me bude radio donece mi vec neko iz amerike.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 15:57:57   
pari
Na ctg-u sve ok...idem opet u sredu...Bice blizanac definitivno user posted image
Ja se danas uglavnom odmaram....najela sam se tresanja...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 16:06:12   
Maraj
Smesko ne mogu sad u stomak. U stomak sam mogla do neke 19.nedelje. sad ili u noge ili u ruke. Noge sam im davala tj butine ali ja imam prosirene kapilare po butinama, pa mi onda pogode neki kapilar pa jurne krv. Ovako ima dam ruke, a nekad ako ne odem u dz ja sama sebi dam u butinu
Lesli mozes i ti da narucis preko amazona. Treba ti samo platna kartica koja to podrzava

Super pari za ctg user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 17:39:07   
vonavoj
Pari.samo ctg...bez pregleda..icegauser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 17:43:01   
Tiziana
Izvinjavam se sto ovako upadam niotkuda.
@Lesli, bensedin ti sigurno nece pomoci oko kontrakcija.
Meni u prvoj trudnoci ni tokolitici nisu pomagali, porodila se skoro mesec dana pre termina. Kad sam drugi put bila trudna tokolotike vise nisu prepisivali, terapija je bila magnezijum i mirovanje, koliko je bili moguce.Oba puta sam jako rano pocela da idem na toko i nikad nije bilo bez kontrakcija. Drugi put izdrzala do 10 dana pred termin.
Ako nemas malo dete, miruj i uzivaj. Ne znam koliko ti je jos ostalo, ali brzo ce proci...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 17:54:49   
pari
Da,vonavoj,i dalje bez pregleda...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 05/18 [chat]
20.5.2018 19:41:41   
lesli
Maraj, znam da mogu. Ali je problem sto se mnoge stvari sa amazona ne isporucuju u Srbiju ili treba da platim shipping. Ovako narucim sa amazona kod prijatelja koji zive u Americi, pa mi oni donesu ili posalju po nekome. A za sada tog magnezijuma imam za neko vreme.
Doduse kod nas ti lekovi mogu da se naruce sa iherba, ali em treba da ih cekam, em treba da vodim racuna o carini, em se placa slanje 100%

Tiziana, hvala. 22. nedelja sam. Imam ja jos da guram. Ono sto je za sada dobro, sto grlic ne reaguje na te kontrakcije. Imam kontrolu za neki dan, pa cemo videti sta se desava.

Inace da li ste cule za nesto sto se zove ffn test? Citajuci na netu, u inostranstvu to rade zenama sa kontrakcijama, jer ako je taj test pozitivan ukazuje na povecan rizik od prevremenog porodjaja. Da li to kod nas uopste rade i koja je cena? Mada iskreno ne znam sta bih sa tom informacijom user posted image ali lekari valjda znaju


Pari super za ctg!

I smesko, bravo i za tebe i igranje na svadbi u poodmakloj trudnoci user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 20.5.2018 19:42:51 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here