|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
15.7.2018 18:31:00   
dunja RR
Ovako piše:

Progesteron 24,20
Progesteron 7, 70

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
15.7.2018 18:33:55   
milicicak
Dunja, opusti se. Naravno da nisi nista napravila. Embriono su mnogo izdrzljiviji nego sto mi mislimo user posted image
Sad, ne bi trebalo bas mnogo da se nerviras u trudnoci ali nekad ne mozes da izbegnes.
Nisam te razumela, nosis ili ne nosis inekcije u Grcku?
I ne razumem rezultat uopste

< Poruku je uredio milicicak -- 15.7.2018 18:35:00 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
15.7.2018 18:35:13   
IvanaSK RR
Suzi, masis temu user posted image
Nemoj da brines, kad se setim nekih stresnih situacija u obe moje trudnoce.. Stomak me boleo od plakanja...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
15.7.2018 18:42:16   
dunja RR
Hvala vammmm user posted image

Mili, nosim progesteron, 3 injekcije, to je obavezno. Primicu jednu neposredno pre leta u Bg, pa onda na 3. dana u Grckoj.
A injekcije fragmina ne moram da nosim jer je D dimer dobar. Njega sam prestala sebi da dajem kada je krenulo krvarenje.

Uslikacu posle bas taj rezultat progesterona pa cu okaciti.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
15.7.2018 21:35:40   
Rosita
Dunja, draga, ja sam se u drugoj trudnoći tresla jedno 2 nedelje u početku, veruj mi. Toliko me spopala anksioznost. Tu sam ja imala neke svoje razloge, znala da ne treba, ali dzaba, ja imam jak i brz telesni odgovor pa se posle peglam mentalno. Elem, naravno da bebi nije ništa! Druga beba mi je čak mnogo bolje naraviuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
15.7.2018 21:47:27   
dunja RR
Malo mi je lakše kada vas čitam user posted image


Evo današnjih rezultata, i dr mi je rekla da bi progesteron trebao biti veći, ostalo je sve super, pa eto ko se razume:

user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
15.7.2018 22:18:30   
vonavoj
Dunja,ihaj.kroz koji sam ja stres prosla u ovoj trecoj trudnoci..sto na poslu,sto kod kuce..radila do 8og meseca,stalno sama..i.beba najmirnija od svihuser posted image
Sto vise se trudi da se ne nerviras,ali to je svakodnevnica...ja nisam imala vremena ni da odmorim..
Inace,ima li granice za progesteron..i meni nesto deluje da je nizak..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
15.7.2018 22:34:42   
Dragce86
Diiivnoo, cestitam, Dunja! Cuvajte se i lep provod na letovanju! :)

Lesli, kako napreduje trudnoca, tj. jel bolje stanje sa grlicem?
Ja imam utisak da meni jeste, primam i dalje Progesteron inj. na 3.dan i Nifelat 3x1 ( al on mi ne prija, bas me obara sa nogu, jedva hodam )
Pospana sam od oba leka, nadam se da je bar grlic zatvoren, kad sam vec ovako smlacena, a kontrola tek 9.8.

Pozdrav svim zenicama ovde! :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
16.7.2018 9:50:07   
lesli
Dunja, i ja sam se plasila oko stresa i bebe, ali je za sada sa njom sve ok iako mozes misliti na sta su licile te prve nedelje. Na jednom pregledu koliko je krvi bilo, jos pomesane sa utrogestanom, su mi rekli da je to to, dok nisu upalili uz...
Mamin mali borac user posted image user posted image

Dragce, nista ne znam. Ove nedelje imam kontrolu. Bila sam ubedjena da treba prosle, ali u otpustu pise za 3 nedelje.
A subjektivni osecaj je kako kad. Nekad dan bas prodje super, a nekad se bas puno steze stomak...
Ja primam depo na 2. dan, utrogestan i nifelat 2x1. Ali podnosim skroz ok. Je l’ meris ti pritisak sa tim nifelatom?
Meni su 1-2x dnevno tamo merili pritisak. Nisu mi rekli da nastavim kod kuce, niti sam pitala da l’ treba. Ali valjda ako je bio stabilan tamo 4-5 dana, tesko da moze odjednom da pocne da ga obara...valjda user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 16.7.2018 9:52:38 >

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
16.7.2018 15:18:58   
MojMiki
Hvala na toploj dobrodoslici, ljubim vas 😘
Ne snalazim se jos na forumu bas najbolje, do sada sam dobijala mail za poruke na temi VTO...sada ne stizu, a ne vidim da ima aplikacija. Uvek ulazim sa telefona.

Dunja ne brini za stres, vecina trudnica ako nista drugo ono zbog hormona ima burnije reakcije. Sa M je sve ok a mnogo problema je bilo tokom trudnoce, cesto sam plakala, nervirala se. A jos vise sam se bojala zbog stitne i losih rezultata ali ispalo je sve ok. Kada putujes na more?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
16.7.2018 15:25:10   
IvanaSK RR
MojMiki, imas na vrhu strane rec Prati i kad kliknes na to stizace ti mailovi sa te teme. Mozda si u VTO slucajno kliknula na Prestani pratiti...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
16.7.2018 16:33:28   
MojMiki
:-) hvaaalaaa Ivana

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
16.7.2018 17:21:38   
Rosita
Trudnice, zelim sa vama da podelim ovo saznanje:
Kad se porodite, sa izvodom iz jmbg odete:
- u lilly, daju paketic pelena, 22 kom, salju na adresu karticu za popuste
- u dm, daju paketic pelena, isto toliki, mali seba med set, sudocrem, neke to to suve krpice i super iskoristive i smislene vaucere od po 30-40% popusta na razne super proizvode, plus salju vam popuste i pokloncice sa 6 m i sa 12 m
- u tsv, tu nisam išla, ali daju sličnan paket.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
16.7.2018 22:16:03   
IvanaSK RR
Rosita, ovde smo pisale o tome Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
16.7.2018 22:50:04   
Maslacak15
pozdrav trudnice. Da dunja jeste nizi, bas neobicno narocito sto jos dopingujes i utrogestanom i dobijas depo? Ali nemas vise spotting i sve je na UZ u redu tako da verujem da je normalna fizioloska aberacija. Ocigledno je dovoljno da podrzava trudnocu....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
17.7.2018 13:13:01   
Dragce86
Hej, Lesli, nizak je al standardno 100/60 nekad i 90/60mmHg, moram vise vode da unosim i slanije da jedem...Valjda ce sve do kraja biti ok. Danas opet Progesteron inj. :( Vec mi se napravili cvorovi, uskoro necu moci da sedim... Prva trudnoca milina, ova me ubi....

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
18.7.2018 6:38:45   
dunja RR
Maslackonjo, stavljam redovno utrogestan i primam celu ampulu utrogestana na 3. Dan.
Jel ovaj vrezultat bas puno los? Sta znaci normalna fizioloska aberacija?
Da li moze doci do zastoja u razvoju ploda zbog ovog manjka?

Inace juce se opet iznervirah, prosla sam kroz onaj skener na naser aeorodromu, nisam ni stigla da razmisljam jer sam jurila Savu. Oni radnici na aeorodromu mi kazu da je bezbedno i da ne brinem, kazu da trudnice redovno prolaze, ali da sam mogla da odbijem. Sta vi kazete? Ipak je mala trudnoca pa se plasim...


Ovde je divno, predivno, more toplo, vreme je lepo, jedva cekamo veceras u Hanju.

Lezim sad sa utrogestanom...


Nadam se da ste sve dobro user posted image

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pozdrav trudnice. Da dunja jeste nizi, bas neobicno narocito sto jos dopingujes i utrogestanom i dobijas depo? Ali nemas vise spotting i sve je na UZ u redu tako da verujem da je normalna fizioloska aberacija. Ocigledno je dovoljno da podrzava trudnocu....



< Poruku je uredio dunja RR -- 18.7.2018 6:54:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
18.7.2018 7:25:15   
lesli
Dragce, masiraj ta mesta gde ti daju progesteron.
Meni se cini da nemam nista, iako skoro celu trudnocu primam progesteron...
A za pritisak ne znam. I meni je nizi prirodno. Mozda ne bas kao tebi, nifelat mi ga ne obara i ne spava mi se nista vise od njega.

Dunja, mislim da nece nista biti od skenera. Pa koliko zena ni ne zna da su trudne pa prodje kroz to i sve bude ok?
A i u Americi recimo, nisam bas sigurna da mozes da odbijes skener na aerodromu. Mislim...mozes, ali nisam sigurna da bi te tek tako pustili u avion.
A za progesteron ne znam, ali ako se ti osecas ok valjda je sve ok.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
18.7.2018 8:04:12   
dunja RR
Les znam, i ja sam sebe juce tesila tako.
Kazu da sam mogla da odbijem ali bi me rucno pregledali.
A prethodno mi trazili da izbacim jednu flasu vode, kazu smete u avion da unesete samo jednu, za dete. Ja reko pa imam jos jedno dete u stomaku, i onda se izvinjavali, mozete mozete dve flase.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
18.7.2018 8:08:19   
dunja RR
E a put nisam oset_ila, toliko se brzo stigne. Let sat i po, cekiranje pasosa za cas zavrsili i prvi smo stigli do hotela, bukvalno za 15 minuta od aerodroma, jer smo najblize Hanji u odnosu na ostale putnike, pa su nas prve iskrcali.

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.7.2018 8:18:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
18.7.2018 16:16:31   
milicicak
Dunja, skener na aerodromu je potpuno bezbedan u trudnoci. Molim te, probaj da se sto manje opterecujes glupostima i uzivaj u trudnoci i odmoru.
Ja sam danas opet kampovala u Frontu, sad me stomak ubija. Otisla sam zbog plodove vode a prosetala sam i internistu i ctg, sve redom. A sve zbog toga sto su mi izmerili pritisak 150/90... A lepo sam im rekla da imam sindrom belog mantila i da ce mi pritisak biti toliki i da ga ne mere dzabe. Sad zbog njihovog mira moram da uradim protinouriju od 24h, idem na neslanu dijetu i opet pijem prokleti bensedin i metildopu. Imam osecaj da se bensedin u Srbiji deli kao bombonice, majke mi. Koji god da me je dr pregledao u terapiju mi je uveo bensedin...
Sutra idem kod moje dr a za 7 dana opet u Front... Al ajde, to mi se racuna u izlazak user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
18.7.2018 16:25:31   
lesli
E bre milicicak user posted image

Dunja za tebe

Klik
Klik

Na kraju krajeva i u avionu je zracenje vece nego na Zemlji, a milioni trudnica godisnje koriste avion, cak i za mnogo duze letove.
Bice sve ok, uzivaj i za nas koje smo prilepljene za krevet user posted image

Jao, sad videh da nisam ubacila sredjene linkove. Ali me mrzi da prepravljam to sad. I nije mnogo neuredno, a pisem sa telefona. A valjda mi je oprosteno jer su linkovi za moderatora user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 18.7.2018 16:33:56 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
18.7.2018 16:32:46   
IvanaSK RR
Kako mislis linkovi za moderatore? user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
18.7.2018 16:34:29   
Sanjica26 RR
Misli na Dunju. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 07/18 [chat]
18.7.2018 16:35:54   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Misli na Dunju. user posted image

Ne racuna se ni touser posted image
Suzi, uzivaj i opusti se!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here