|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
10.8.2018 10:46:44   
milicicak
Trudnice, da se zvanicno ispisem iz teme :)
Idemo kuci danas. Vuk je dobro, sve je kako treba samo je sitan i imao je jaku zuticu pa ce mama morati malo da ga ubuci i uobroci. Zeza sa sisanjem, kad hoce, sisa kao pravi a kad nece, nema sanse da otvori usta sto je veliki problem. Ali resicemo ga kad dodjemo kuci. Ja bas imam puno mleka pa se nadam uspesnom dojenju.
Pozdrav

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
10.8.2018 11:11:07   
lesli

IZVORNA PORUKA: MojMiki

Mamice mislim da sam sinoc osetila bebu, znam da je rano 12n ali....


Moj muz bi ti na to rekao “ma to su ti gasovi” user posted image
Jeste rano, ali je tebi je druga beba pa pretpostavljam da nije nemoguce. Ja sam moju cini mi se u 16. osetila, ali sam se pitala da li je ili nije. Naredne nedelje vise nisam imala dilemu.

Mili, divno user posted image

Veselice, ja se nadam da se nece zainatiti pa ostati do termina (ili ga probiti). user posted image
Jos jedno 4 nedelje pa bi mogla napolje... :)

Dunja, mi imamo dve klime. Pa ja upalim onu koja nije u dnevnoj (posto uglavnom tu lezim i gledam tv). Taman mi stize prijatno rashladjen vazduh i ne bije direktno u mene. I jos ostavim prozor sa polu spustenom roletnom na kip da ulazi bar malo vazduha. Nije energetski najefikasnije, ali mi tako najvise odgovara...

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
11.8.2018 9:58:18   
lesli
Gde ste bre zene?

Gde nam je Dragce? Nema je da se javi kako je prosla kontrola...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
11.8.2018 10:46:30   
Dragce86
Hej, devojke, evo meee :) Juce je bila kontrola, kazu dobar bebac, oko 1900 gr, ja usla u 33.nedelju :) Grlic isti i dalje oko 1-1.5cm, Progesteron inj.na 5 dan sada i uvece Utrogestan 200mg. Uveden i Verapamil 40mg 3x1 i Bromazepam p.p. jer mi je puls ludovao, pre 2 veceri zavrsim na hitnom pregledu kod kardiologa sa pulsom 120/min :( Htela sam se ugusiti...
Leskarim, odmaram, sledeca kontrola za 2 i po nedelje. Kako si ti, Les, Dunja, ostale trudnicice? :) :*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
11.8.2018 14:58:39   
lesli
Bravo Dragce! Jedino bezveze za taj bensedin...

Mi smo bili na kontroli isto u 33. nedelji, sad smo vec 34. nedelja. user posted image
Mislim i da sam pisala izvestaj od lekara na nekoj prethodnoj stranici. Mi smo presli 2kg po uz, posteljica i pupcanik ok, plodove vode dovoljno. Glava dole. Grlic mislim da nije gledala preko uz. Rucno i sondom nije sigurno. Ali ga je prosli put merila preko stomaka i pipnula kada je uzimala briseve. Tada je rekla da je bolji nego ranije. I isto kao kod tebe Dragce, kontrola za 2 nedelje.

Kako je tvoj dasa, je l’ se okrenuo?
Tebi ukinuli skroz nifelat? Moram i ja da vidim sa dr oko toga na sledecoj kontroli.

Jedino sto mene stomak sad vec skoro svakodnevno boli. Uvek skroz nisko (iznad pubicne kosti i malo na levo desno, ali u toj visini). Nekad su to bolovi nalik umerenim menstrualnim a nekada samo osecaj pecenja/zarenja u predelu pubicne kosti i/ili vagini. I uvek je bol konstantan. Ima neko iskustva sa tim?

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
11.8.2018 15:56:04   
Dora89
Dame, da li se neka porodila sa 37 punih nedelja (znači u 38. nedelji), ili ranije, a da nije bio potreban inkubator? Sve mi se nešto čini da neću izdržati, kontrakcije sve češće i jače, malo se brinem. Krećem se kao baba. Beba na poslednjoj kontroli imala preko 3 kila.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
11.8.2018 18:18:04   
lesli
Dora nemoj da brines. U 38. nedelji se beba smatra terminskom.
Milicicak se nedavno porodila u 37. nedelji i koliko sam razumela sve je ok. Mislim da joj je V bio samo na grejanju. Izasli su posle nekih 5 dana iz porodilista. Ti si ipak trenutno nedelju dana vise i imas jos fore ;)

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
11.8.2018 19:48:12   
milicicak
Dora, ja sam se porodila sa 36+3, V je imao 2350, bio je samo na grejanju. Mi smo bili 5 dana u bolnici jer je V imao jaku zuticu. Njemu je dijagnoza granicno nezrela beba.
Samnom je u sobi bila devojka koja se porodila sa 36+6, decak joj je bio 3050g i otisli su kuci posle 3 dana.
U principu, bar u Frontu, sve sto je pre 38+1 gledaju kao prevremeni porodjaj ali svaku bebu i svaku mamu posebno procenjuju i ponasaju se u skladu sa njihovim stanjem. Ako je beba zrela i dobro, nema potrebe za inkubatorom. Ja imam zaista sve pohvale za sestre sa neonatologije sa treceg sprata. I za pedijatre koji rade tamo

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
11.8.2018 21:39:51   
Tiziana
U Frontu bebe do 37,0 tretiraju nezrelim. ja sam se porodila prvi put 37,1,otisli kudi posle 3 dana, nismo tretirani kao nezreli. ni zutica, ni inkubator.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
11.8.2018 22:22:15   
Tiziana
Samim tim porodjaj pre 37,0 se tretira prevremenim, sve preko toga je u terminu.
Probajte samo malo manje da se stresirate oko svega i sve analizirate. Sve ce biti ok.
Nisam neko ko nije imao ni jedan problem tokom trudnoce, sta vise, u obe su me cepale kontrakcije od 5. meseca, ali ako se ponasate normalno i mislite pizitivno bez bespotrebnih strahova, tako ce i biti.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
11.8.2018 22:42:56   
Dragce86
Les, volim kad te cujem da si dobro, nekako smo u slicnom sosu i drago mi je kad napises nesto pozitivno :) Mangup i dalje zeza, karlica dole, noge u grlicu :P Daj da izguramo jos koju nedelju, nek nas Bog pocuva! Meni su ovih par dana jako teski, puls me ubija ( ne znam od cega sve ovo, jako se zamaram, premorena stalno ) Gvozdje je ok oko 22, tako da nije ni anemija. Radjen i EHO srca kazu protoci uredni, srce ok. A meni konstantno oko 100-tke cepa :( Verapamil sam pocela al bukvalno po pola doze da vidim kako ce delovati, jer imam nizak pritisak pa da se ne skljokam sa 3x40mg dnevno. Nifelat ukinut odavno jer mi je jako smetao, imao tome vec 4 nedelje sigurno, ali i Verapamil je iz iste grupe lekova Ca-antagonist, pa se nadam da i on slicno deluje ( ne znam sigurno ). Te bolove sto spominjes u donjem delu, imam i ja i to sve cesce i cesce i svaki put se isprepadam i molim Bogu, ne jos, izdrzimo jos malo , da nabijemo kilazu i da sazru pluca, pa nek bude posle kako hoce, valjda ce nas Bog pogledati da izguramo pune 36. Ljubim te puno pisi, uvek kad mozes :)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 0:10:24   
lesli
Ja mislim da se generalno u svetu od 37+ beba smatra terminskom. Bar po podacima koje ja nadjoh. Jedino zbunjuje sto vas dve (mili i tiziana imate razlicito iskustvo iz istog porodilista)

Dragce, mene ti kao menstrualni bolovi prate kroz celu trudnocu, ali sad posto se blizi termin ne znam sta da mislim.
A ovo sa zarenjem u pubicnoj kosti je pocelo nedavno. Jos da izguram 20tak dana i da pevam. Jadan mm ako uzmemo u obzir moj talenat za muziku user posted image
A valjda ce tvoj decko da se okrene user posted image

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 0:28:25   
Maslacak15
Lesli ce da prebaci termin garant, a onda cu da je ubijem od zezanja....user posted image ...spasa nema. Pozdrav trudnice.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 0:41:18   
Dragce86
Kaze mi moj ginekolog da drugorotka moze prirodno iako je karlicni, samo da bebac ne bude preveliki, a da samo za prvorotku sa karlicnim vazi da ide na CR. Videcemo, kako je krenuo, ko zna... Mozda nas obe prebacimo termin, a Les? :D

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 8:04:12   
Tiziana
Ja sam se sa prvim porodila karlicno, prirodno. Moja kuma sa drugim.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 11:15:12   
lesli
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Lesli ce da prebaci termin garant, a onda cu da je ubijem od zezanja....user posted image ...spasa nema. Pozdrav trudnice.


Maslacak, ajde sto ti prognoziras da cu da prebacim termin, nego je to i doktorka par puta pomenula.
Valjda posalje zene tako na lezanje, pa se desava da na kraju prebace termin...

Ali ako dodje do toga “puskom” cu da je teram napolje user posted image
Em da izbegnem zezanje ovde, em se raspadoh. Sta bi bilo za 7 nedelja user posted image

Oooo nisam znala da poradjaju prirodno ako je beba karlicno. Mislila sam da je to jedna od glavnih indikacija za CR user posted image
Tek sad mi onda nije jasno zasto neki dr kod nas zene nakon VTO salju na CR ako je beba okrenuta kako treba user posted image

Dragce, sve opcije su u igri. Mada bih ja najvise volela da ona stigne pocetkom septembra. Mama je vec dugo ceka i ne bi volela da doceka kraj septembra-pocetak oktobra user posted image

< Poruku je uredio lesli -- 12.8.2018 11:22:42 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 11:47:48   
Tiziana
Mislim da je sa karlicnim bebama samo do doktora. ako su iskusniji, nameste bebu u idealan karlicni polozaj i poradjaju. to Maslacak zna sigurno da objasni sta je. meni na otpusnoj listi pise da je uradjen Brachtov zahvat. Karlicni mi se nije nista razlikovao od ovog drugog 'normalnog' osim sto su me puno isekli.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 12:20:50   
Dora89
E, hvala vam puno! Što se tiče VTO, dosta lekara ima stav da se sve žene koje su išle na VTO porađaju carskim rezom, u smislu da, ako je već bilo problema sa zatrudnjavanjem, onda na porođaju da se izbegne svaki mogući rizik, čak i ako je trudnoća skroz ok.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 12:26:25   
Rosita
Trudnice, samo da mahnem. Uzivajte i mazite stomakcice user posted image

Tizi,talijo, priznaj, razmisljas o trecem user posted image user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 12:47:26   
milicicak
Lesli, i ja sam bila ubedjena da cu presisati termin. A moja dr je rekla da se vidimo sa punih 36 ako ne krene, zakazala sam pregled za prosli ponedeljak, u nedelju je V stigao.
Trudnice, mazite stomake i uzivajte, ne opterecujte se previse. Svaka trudnoca i svaka beba je razlicita. I opet ponavljam svaku bebu lekari procenjuju nezavisno od drugih beba. V je radjen i uz cns-a, bio je u boksu, u toplom krevetu 2 dana, uradili su mu sve analize krvi, ukljucujuci i bilirubin, briseve, mikrobiolosku analizu zeludacnog sadrzaja, zato sto je jako mali ne zato sto je rodjen sa 36+3.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 12:57:25   
Rosita
Mili, stvarno bravo za Front, super rade! Bas mi se svidja kako su postupili. Uzivajte.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 12:57:53   
jess021
I u Ns je praska da drugorotka, ako je karlicno, moze i prirodno.
A sto se tice vto beba, to je vise stav majki nego doktora. Ja sam se porodila prirodno jer apsolutno nije bilo razloga za cr. Ne zalim ni sekunde zbog te odluke.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 13:40:36   
Maslacak15
Haaha ma kakav pocetak septembra lesli, ako ti je termn 27.09. ne treba da prizeljkujes nista pre 15. og . Ja i dalje mislim da ces ti da dobijes jednu malu zensku Vagu da te nivelise a ne bi me zacudilo ni da bude 1. oktobar user posted image Ja ovako kao akuserski LAIK i ne lekar nego mali biolog samo na osnovu procitanih postova mislim da ti i lesli milicicak uopste niste porediveuser posted image Mozda gresim, ali imam sporskog duha i zato stavljam pare da ce lesli biti georgina. A onda cu da je prozivam nemilosrdnouser posted image user posted image To mi je plan

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 14:04:27   
Dragce86
Tiziana, koliko PUNO SEKLI? Jel beba nije imala neke posledice, da joj nisu sta povredili? Mene to najvise plasi...Ja sam prvi prirodno, prednjacila je glavica ali i tu su me dosta sekli i koristili forceps, jer je beba bila jako visoko i nije nikako mogla da se spusti ( citaj, ni ja nisam znala tehniku disanja ) pa je bilo iz ovog poslednjeg napona ili idemo na hitan CR.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 08/18 [chat]
12.8.2018 14:06:09   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Haaha ma kakav pocetak septembra lesli, ako ti je termn 27.09. ne treba da prizeljkujes nista pre 15. og . Ja i dalje mislim da ces ti da dobijes jednu malu zensku Vagu da te nivelise a ne bi me zacudilo ni da bude 1. oktobar user posted image Ja ovako kao akuserski LAIK i ne lekar nego mali biolog samo na osnovu procitanih postova mislim da ti i lesli milicicak uopste niste porediveuser posted image Mozda gresim, ali imam sporskog duha i zato stavljam pare da ce lesli biti georgina. A onda cu da je prozivam nemilosrdnouser posted image user posted image To mi je plan


user posted image user posted image

Da li da ovaj post okacimo na pocetak temeuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here