|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 13:04:54   
dunja RR
Nato, javi se, nadam se da je sve ok?


IZVORNA PORUKA: MojMiki
Dunja ti od spa ponude smes u slanu sobu. Ali svakako ce ti prijati odmor, vazduh.



Bilo smo S i ja u slanoj sobi, a u spa nisu njih dvojica ovaj put, u hotelu nema bazen, ali ima đakuzi, sauna, onaj t-nešto-ijum ...
Ali pao sneg, diven, predivan, pa smo se valjali i grudvali napolju. I šetali naravno, beskonačno ..


Inače, u hotelu je bila trudnica čiji je termin 2 dana posle mene, stomak joj je duplo manji od mog, bez preterivanja (meni je toliki stomak bio u 3. mesecu), a pritom nije mršava, ima je u nogama.
Htela sam u stvari reći da mi je stomak oooogroman, što pričam od starta. Svi su ovde mislili da sam u 8.-9. mesecu, što je imalo svoje benefite, i poseban tretman, posebno u restoranu user posted image






< Poruku je uredio dunja RR -- 29.11.2018 13:12:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 13:08:00   
dunja RR
Zaboravih da napišem, prethodna dva dana sam imala jutarnje mučnine, juče čak i povratila (jedva stigoh do hotelske sobe, trk iz restorana), pomislila sam prvo od heferola, pa neko trovanje, ali izgleda da je ipak nešto trenutno bilo, jutros je sve ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 13:21:35   
AnaAna1
Ja sam u 1.trudnoci imala srecu da sam podigla gvoZdje hranom i drzalo se dobro do 8.meseca (zatrudnela sa 6 a doterala ga do 16...posle opet palo na 4)... forsirala sam domaci pravi med, limunade, crveno meso itd itd... ovog puta me ne greje sunce, dojila sam do 2.meseca trudnoce, vec mi je organizam iscrpljen i nacet, sad nova trudnoca... probacu Bubice taj sirup kad vidim koliko mi je sada gvozdje, ovih dana cu da uradim krvnu sliku. Bilo je na granici pre 2,3 meseca...
Inace stadoh na vagu juce :) 4 kg sam dodala a 20.sam nedelja...ja zadovoljna... sa S sam dodala 17kg, da i sada budem tu negde bice ok. Naravno sto manje to bolje, ali jbg ne moze se sve :)
Dunja uzivajte na snegu, ja jedva cekam da napada, ali nesto ne verujem da ce pre januara... 

< Poruku je uredio AnaAna1 -- 29.11.2018 13:24:33 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 16:04:49   
dejana007
Superiska Dunja, uzivas :) I ja tako.pijem heferol i ujutru i uvece. S tim.sto dodam i folnak tome. Ne znam dal gresim :)
E sad taj sirup kako se tacno zove i pitanje je dal mogu uz prepisanu terapiju? Tj sirup i plus heferol. Meni gvozdje ko gvozdje nije ispod donje granice ali sve one tzv " rezerve " su ispod donje granice, vezivanje gvozdja, hemoglobin i ostali neki parametri.





_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu AnaAna1)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 16:29:17   
dunja RR
Piješ 2 heferola dnevno D? To je lini mi se jaka doza, otud i zatvor ..

Da baš sam pisala ranije, i kod mene je gvožđe ok, ali hemoglobin nizak.
Za feritin nisam sigurna, 15,9 je a ref vrednosti od 15 do 160.

I ja pijem folnak ujutru uz Heferol i vit C, i pijem i uveče još jedan folnak.
Ništa od dodatnih vitamina za trudnice ne uzimam, jer je endokrinolog tao insistirala, od početka trudnoće.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
29.11.2018 16:37:04   
dunja RR
Mi stigosmo u Bg inače, nisam oset_ila put, a ni S, spavao mi u krilu sve vreme.
Za Višegrad smo išli kolima, i tu sam oset_ila truckanje iako smo iši dobrim autom, ali nije sad da mi puno nije prijalo, nije dug put. , a busom do Zlatibora i nazad, mnogo mi je bilo konformije, udobnije, bez truckanja, brzo se stigne. Ali biram GAGA autobuse, odlični su.
Na Zlatiboru je danas ledara, -15, brrr. Juče je bilo divno, bili na snegu ceo dan.

Ujutru idem rano do ginekologa u DZ.

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.11.2018 16:47:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
30.11.2018 6:31:36   
dejana007
Nakon Zlatibora bebac ce biti super! Ja evo rano ustala da se spremim i na ovih minus nekoliko odem do socijalnog - komisija za trudnicko. :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
30.11.2018 6:37:22   
Malenamrvica
Drage trudnice, da li vam se ikada desilo od kako ste trudne da ste je jako uplasile? Mene jucer muz uplasio jako, vrisnula sam i odma se prestrasila za bebicu. Jel moze bit sta? 😑

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
30.11.2018 12:35:14   
IvanaSK RR
Trudnicice, selimo se u decembar
Klik

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Malenamrvica)
Direktna veza do poruke: 534
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 21 [22]
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here