|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 13:12:29   
Sanjica26 RR
Moja drugarica je imala koksaki i ostala trudna. Dete joj sad ima dve godine. Potrazila bih jos jedno misljenje.  Ne bih tako olako prihvatala misljenje jednog lekara. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 13:23:06   
suzyyy
Da znam to sve i za rizik od pobacaja i za listanje il otpadanje noktijuJa sam dobila ospu po rukama i dermatolog je rekao da je to koksaki virus ( ne onaj sto napada srce) Kadd sam uradila nalaze dobila sam potvrdu da ga imamOnda smo trazili savet infektologa on je rekao da mi niko nemoze dati potvrdu dal ce dete biti zdravo (dal ce biti ,gluvo,nemo,il sa posebnim potrebama)A moze da bude potpuno zdravoA neznam sta da radim da bacsm graske to neznamSamo znam da kad bi rodila dete a da mu nesto fali da sebi nebi nikad oprostila

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 13:26:16   
buba.marica
Suzy ali i sama znaš da sada postoji toliko prenatalnih testova... Jesi li razmišljala ukoliko sebi možeš priuštiti nešto poput NIfty testa ?
Neinvanzivna metoda ... dosta toga saznaš. Može se raditi već u 10 nedelji.

< Poruku je uredio buba.marica -- 8.11.2018 13:29:16 >

(odgovor članu suzyyy)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 13:29:06   
suzyyy
Znam i planirali smo da ga radimo...Bas me strah svega..prve dve trudnoce prosle bez ikakvih problema...a sad i bolove svaki dan u donjem delu stomaaka jos i taj virus...

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 13:33:49   
suzyyy
Imala sam ja dosta doktora koji su mi savetovali svasta u prve dve trudnoce..zamisli da su mi rekli da nemoram da radim double test kao zdrava si ti prava vidi te kakva si....mislim katastrofa od ovih iz sabca...u ovoga imam bas poverenja jer pomogao mi je u dosta situaciija..Dok ovi bi sve pod nozJbg covek radi i u bg i u nemackoj mislim da nema pojma nebi ga u nemackoj zaposlili

(odgovor članu suzyyy)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 13:33:50   
Maslacak15
Koksaki nije povezan sa genetskim poremecajima. Mozes da Radis nipt iz drugih razloga, zbog koksaki je bacanje para. Nema nigde indikacija da koksaki ugrozava razvoj ploda. Gde to pise? Pa nisu to rubeole. Neznam tvoja stvar naravno Ali i dalje ne razumem zasto ti savetuju prekid.

(odgovor članu suzyyy)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 13:37:05   
Maslacak15
Pa dobro Su te savetovali za Double. Test je vrlo problematican i ne vidim neku korist od njega osim traumiranja trudnica. Ja Sam radila Samo U trecoj i bolje da nisam.....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 13:38:20   
suzyyy
Danas cu znati dal se plod normalno razvija i dal je sve ok.U 10 nedelji radim nifty i sta bude da budeMozda ste upravuMoram dati jos jednu sansu bebacuJavljam sta i kako je bilo

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 13:59:48   
suzyyy


user posted image

(odgovor članu suzyyy)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:07:28   
Maslacak15
Izvini suzy ne bih da udem gruba posebno sto si trudna ali to su babe i zabe i pokazatelj zasto ne treba googlovati bez relevatne diplome...

Tekst koji si nasla na nekom sajtu je najverovatnije o CMV ( Citomegalo virus) koji nije ni isto ni slicno sto i Koksaki. Ako je tacna informacija da si pozitivna na koksaki ( klinicka slika kaze da jesi) ne vidim zasto mislis dadete moze da bude gluvo?!?!?

jedno su herpes virusi, familija citomegalo, drugo takozvani enterovirusi. Potpuno razlicite bolesti.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 8.11.2018 14:09:11 >

(odgovor članu suzyyy)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:08:39   
Ksenix
Suzy, srećno sa testom! Iako ne znam ništa konkretno o svemu tome, sigurna sam da bih potražila još nečije mišljenje!

Ja danas zakazah taj volšebni Dabl test za 5.12. Nadam se da ću uspeti da se ne nerviram.. a lepo me dr. na klinici pitao da li, uopšte, želim da ga radim.. uopšte nije forsirao..

(odgovor članu suzyyy)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:10:23   
Maslacak15
ako planiras da radis NIPT ili amnio bolje nemoj. Ozbiljna sam. Ekspertni ultrazvuk i merenje vratnog nabora su sasvim dovoljni.

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:21:14   
suzyyy
Idem danas pa sta Bog da...Nadam se da ce sve biti ok...Iako me boli stomak strasno..I sa prvim sam imala kao malo grcice i pila utrogestan i bilo ok...all ovaj bol je katastrofa

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:22:10   
suzyyy
I hvala vam na savetima i misljenjima..ja cenim svacije... divni ste

(odgovor članu suzyyy)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:24:38   
Ksenix
Ne planiram više ništa.. za ovo sam mislila da se podrazumeva da se radi dok me dr. nije pitao da li uopšte želim. Rekoh, ajde.. imam 35. Odmah su me drugarice upozorile da ne treba da se nerviram oko toga..

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:33:09   
suzyyy
Neznam..ja sam ipak za te testove...sta je sigurno sigurno...nego posle da se kajem sto nisam ovo il ono

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:39:40   
Maslacak15
ko zeli da zna i da bude siguran treba da radi amnio ili u danasnje vreme postoji opcija NIPT. Double nicemu ne sluzi. Daje statisticku procenu rizika koja s obzirom da su hromozopatije retke znaci da su mnogo cesce zene sa "losim" double rezultatom i zdravom bebom tj lazno pozitivni rezultati nego zapravo trudnoce gde beba nije ok....ko ode na thread ovde double test sve mu bude jasno. gomila istraumiranih i prestravljenih zena i nula beba sa daunom. tj bila je jedna otkako ja pratim forum a tome ima i taj slucaj je bio vrlo jasan tj sumnjiv i po ultrazvuku.

(odgovor članu suzyyy)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:44:02   
IvanaSK RR
Slažem se sa Maslacak. Ta statistika na dablu nicemu ne sluzi. Samo se zene jos vise uplase. I ja sam za Nifty, amnio...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:53:51   
Maraj
Suzy ne donosi preuranjeno odluke. Taj dr je kreten. Ko tako olako savetuje kiretazu!?!?! Ja sam u trudnoci imala herpes na usni i to na samom pocetku, verujem da bi mi taj tvoj dr savetovao kiretazu. Strasno... a ovo sto si postavila jeste tacno al za druge vrste virusa. Kazem i herpes je virus pa sam rodila dete i pored herpesa koji mi je izasao u mozda 6/7 nedelji trudnoce
Menjaj dr!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 14:54:06   
veselicaa
Ja nisam radila ni dabl ni tripl sad u trecoj,kod nas nema,da putujem nisam mogla jer su smizle isle u skolu.A kada sam procitala sta je ustvari dabl shvatila sam da je to moze biti ali ne mora.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 15:04:49   
Ksenix
Do sad sam ukapirala da mu ne treba pridavati velikog značaja ali pošto doktor nije bio ni protiv, odlučih da uradim.. na klinici će znati šta sa tim nalazom, kao što su i do sad znali šta im je činiti.. samo se nadam se da će moji živci i tad biti tako opušteni kao sad user posted image


_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 15:09:49   
suzyyy
Samo pozitiva ..necu olako odustati..Radim nifty ...Nadam se da ce sve ok biti...jos 2 nedelje i znacu sve..

(odgovor članu Ksenix)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 19:40:54   
buba.marica
Suzyy tako je, znam da nije lako ja sam jedna od onih nestrpljivih paničarki ali se trudim da se nekako obasipam pozitivnom energijom što više mogu.

Ja sam recimo imala streptokoknu anginu u trenutku začeća, pila sam antibiotike dok nisam saznala da sam trudna (dva dana pre kašnjenja M) .
Da li možda znate nešto o tome koliko je opasno?

Doktorka kaže da je antibiotik koji sam pila u sigurnoj grupi i da ne bih trebala previe da brinem. Ali mi nekako kljukca po mozgu ...šta znam.
I ovo braonkasto što non stop ostavlja trag na dnevnom ulošku me brine pa povezujem stvari .... :(

(odgovor članu suzyyy)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 19:44:47   
Maslacak15
bubca marice branokasto sigurno nema veze sa antibioticima bas nikakve. user posted image Antibiotici za anginu mogu da se uzimamju bez problema u trudnoci. Samo par antibiotika je na zabranjenoj listi....I generalno puno trudnica dobije antibiotike ponekad zbog ovog ili onog razloga razbole se, zub, besika ( upale su ceste u trudnoci) itd itd...

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 11/18 [chat]
8.11.2018 19:47:52   
buba.marica
Maslacak bas ti hvala user posted image

U principu znam da nema veze jedno sa drugim, ali kako me non stop nešto bolucka, ovo braonkasto tek toliko da me iznervira i prikovana sam za krevet ništa pametno mi ne pada na pamet - nego samo neke gluposti i teorije koje niko ranije nije izmislio user posted image

Toliko je različitih iskustava sa tim braonkastim krvarenjem da ne smem više da odem ni na jedan forum. U prvoj trudnoci sam ga takodje imala i dobijala utrogestan a sada me valjda zato što sam starija te stvari mnogo više plaše jer ih ozbiljnije shvatam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here