|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 15:47:40   
vonavoj
Rosita,tako i ja umem da kazem mm,bar si napolju,medju ljudima..a on mi kaze mislis da je meni lako...aj se menjamo makar i 2 dana,plakao bi.hahaha..Mi smo obelezili slavu,rucali,sad kuliramo.Bila sam jutros do uciteljice,kaze da je super,mirna i povucena,ali nikad nije rekla necu,ne mogu,kad god je pita,zna odgovor,a kao misic se javlja..i da,to je ona..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 17:57:12   
pari
Ana, ni ja ne razumem da neko ostavi svoje dete i da ga ne interesuje uopšte...

Kašalj je dosadan, što ti kažeš pogotovo uveče i noću...Ne mogu da spavam pored T jer je budim kad kašljem...Nadam se da će proći...ja ipak mislim da mi se sliva iz sinusa pa zato kašljem...

Ivana, super što se sama igrala 🙂 meni M i dan danas se jako kratko zaigra sam, baš kratko...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 18:25:57   
Rosita
Pari, mom D je svašta smetalo da spava i sisa, ali kašalj nije😂. A kašljala sam u ovo doba te jeseni, uh, baš baš.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 19:59:17   
milicicak
Vidim, bas ste se raspisale 😀
Pari, za tebe veliki zagrljaj i puno pozitivne energije da se sve resi na najbolji nacin. Sto se odlaska i razdvajanja od 20 dana tice, pripremi se da ce ti biti tesko, narocito kad naidjes na nesto sto bi M bilo zanimljivo i sto zelis da podelis sa njim. U tim trenucima samo razmisljaj da je on bezbedan i srecan sa osobom koja ga voli jednako kao ti. Deca u tom periodu ne vole razgovore telefonom ali probaj dok je sad kod tate skajpovanje ili viber video pozive da navikne da te gleda na ekranu. U krahnjem slucaju probaj da ga zainteresujes za snimanje viber videa, mini buba je tako komunicirala sa mm-om celo leto
Elem, V dobio vakcinu i 2kg od prosle kontrole. Ceo dan je nervozan. Ja ne znam sta je sa mojim ciklusom ali sam vec tri nedelje u pms- 😂

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 20:01:09   
milicicak
Ivana, super sto je maca bolje😗

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 20:45:19   
Maraj
Vece mame
Mili user posted image za 2kg. Dosta je dodao

Milena nemam nista protiv muškaraca. Ne znam zasto si tako protumacila. Imam sina, brata.... ali iz situacije koju je pari navela smatram da je njoj najteze i da ce ona kako god da odluci "izvuci deblji kraj" jer se mora nekom/necemu povinovati.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 21:01:10   
milicicak
Maraj, 2kg za mesec i tri nedelje, mislim da ga nisu dobro merili user posted image videcu sutra kad ga izmerim na nasoj vagi user posted image
Inace, dr je rekla nista od uvodjenja cvrste hrane do sledece kontrole kad ce imato punih 5 meseci, videcemo da li cemo je poslusati

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 21:17:10   
vonavoj
Mili,jel samo sisa?Bas mi puno 2kg😂Ne zuri sa cvrstom hranom,tek sa 5.5 su zreli..ne kasnite nigde.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 21:22:02   
Rosita
Što, mili? Ja još nisam srela u praksi pedijatra koji kaže uvodite sa 6+. A eto, zvanična je preporuka. 
Ja nešto sva stegnuta oko toga da uvedem žumance opet. Nisam uvodila ništa 8 dana pa danas neplanirano uzeh batat i reko ajde to ću. 
Nego, je l kifla recimo, obična iz pekare, sadrži one E- ove? 




_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 21:23:52   
milicicak
Von, i meni je puno. Mada svi kazu da je bucko. Drugarica je odusevljena njegovim butkicama user posted image i da, samo sisa.
Rosi, ona je za kretanje sa cvrstom hranom sa 5+, ne bi cekala punih 6
Nije kasno za njega, kasno je za mene, ja se u februaru vracam na posao pa bi mi znacilo da ima uveden makar jedan obrok ako ne i dva
Ne bih znala za kiflu ali sam prilicno sigurna da dodaju aditive

< Poruku je uredio milicicak -- 26.11.2018 21:27:53 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 21:31:59   
Maraj
Rosi ja mislim da ima. Mislim da ima u svemu...
Mili vracas se u februaru! Ko ce ga cuvati, jer moras da se vratis tada?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 21:44:33   
Sanjica26 RR
U svemu kupovnom ima aditiva. user posted image

Dobro vece zene. Nekako sam se dovukla do kuce. Sad jos nesto da zavrsim, pa da probam da spavam. Smeje mi se drugarica sto kaze da probam. user posted image
Cudovistanca su spakovana.

Ja sam posetila Lagunin sajt i narucila 10 knjiga za 999 dinara. Uglavnom decije sam uzela. To je super stvar kad ides kod nekog na rodjendan. A imamo ih non stop.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 21:44:57   
milicicak
Maraj, vise je hocu nego sto moram user posted image mm ce ga cuvati, uzece porodiljsko. Sve isto kao i sa mini bubom. Obaveze oko dece dele se na ravne casti.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 21:59:25   
Rosita
Odmah idem da vidim, sanjice, to kod lagune. Mada ja nisam član kluba, ili već. 
Mili, bucko je baš :). Pa, možda te iznenadi pa i budeš imala 2 obroka. Ja evo da me pitaš kad je počeo imati 2, ne znam. Vrlo brzo, mesec dana posle. Sad ima 3, izmedju podoj 1 ili, redje 2 i to mu je.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 22:09:36   
IvanaSK RR
Dobro vece.
Mili, super je to napredovanjeuser posted image ako kreces krajem januara da radis, mozes recimo za petnaestak dana da pocnes uvoditi hranu...
Maca je dobro, imala je popodne opet proliv. Medjutim, veceras smo bili u komsiluku sat vremena, komsinica zapela da dodjemo (njena cerka ide sa mojom u vrtic) i posto smo bile na viberu maca u plac, hoce kod nje. Jedva je docekala, brzinski se obula i vice na mene da krenem. Komsinica zna za nas virus. Njih dve su se obradovale jedna drugoj kao da se nisu videle mesecima user posted image mi popile po casu piva, njih dve haos pravile, naravno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 22:21:09   
vonavoj
Mili,sticices sve ..ja sam mladjoj sa 5.5 meseci uvela,samo je sisala i imala 8.2kg,brzo smo dosli na 2 obroka😁jer sa 6 svasta moze da jede.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 22:27:05   
Misha i Ljisha
Dobro vece. Ja sam crkla. Prepodne proletelo sa P jer je ili dremao ili nervozirao. Imao temp. Bolelo ga uvo slabo je i jeo. Onda je rucao pa smo isli po seku pa u lab po rezultate krvi pa u apoteku. Hajd kuci da seka ruca on opet dremnuo probudio se ajmo kod nase dr. Kaze nasa dr kks mu super. Kaze po toj kks nije bakterijska upala. Cudi se da pancef nije reaio stvar do kraja. Poslala nas hitnim uputom kod ORL. Ajd nema kod nas u dz pa sam isla u NS. Tamo srecom nisml dugo cekali. P isprali uvo. Onda mi rece dr da pogresno P ispiram nosic. Da ne treba da bude na boku vec na ledjima kad se uprska fizioloski i onda treba sacekati 15 min pa izvuci. Elem tamo mu ispirali uvo. UzS jedan sta je sve izaslo. Dva puta su ispirali. Rekla dr da ce on verovatno imati i problem sa trecim krajnikom i sa upalama usinu. Reko cerka nikad nije imala. Kaze vasa cerka je drugacije konstitucije skroz. 
Vratili se onda opet do nase dr. Sigli kuci. Pokupila sveki na frku jer ae ovaj drao stalno.  Spremola D za karate odvela je vratila se okupala P spremila kucu malo. Otisla po D. Vratile se. Nju na kupanje kad stize mi djak. Odrzala cas. Jos malo pospremila. Upalila masine i evo sad lezim ne znam da su ledja moja. 

Crkoh. 
Dva puta su ispirali uvo jer je bilo uzasno mnogo gnoja. Uzasno. Sad je ok nema temp spava ali kenjka. Evo gledim ga.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 22:27:10   
Sanjica26 RR
Rosi, ne moras da budes clan kluba da bi narucila.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 22:48:03   
vonavoj
Vasi dr su vrlo savesni..Moja T je imala ceste upale usiju,za godinu dana cak 7 puta,ali nikad joj niko nije ispirao usi..znala je i po 3 nedelje da pije antibiotik..cim je operisala treci krajnik,sa 2.5 godine,sve je proslo...a inace nikad nije slinavila,samoo kasalj,prestane da jede i upala..Aman ljudi,kako nam svi razlicito pricaju za ciscenje nosica,nekad mialik da sam luda..i ja sam na ledjima,pa posle cujem treba na boku,pa vidim neki snimak,beba sedi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 22:57:44   
Milena18
Veče!
Maraj, ma zezala sam se samo jer si napisala da ne vidiš da muškarci pate za decom, a da su žene uvek žrtve, ili tako nekako. 
Ljišo, super što nema temperaturu. Možda ga je i to uvo bolelo. 
Ivana, Maci nedostaje društvo. Tako se i M grli sa drugaricom iz vrtića, slatke su mi jako. 
Mi smo večeras išle kod mog ujaka. Posle se igrale sa tatom, tj. sve plišane lutke su nam se razbolele i morale su da piju sirup od jagode i da leže na podu. Jedva smo je naterali da legne da spava.






(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 23:02:32   
Rosita
Sanjice, naručih! Bila sam euforična ali jedva skrpih listu. Nije fer, nikako nije hteo da mi upadne Miraljes Ljubav malim slovima :(

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
26.11.2018 23:02:38   
milicicak
Kad smo kod ispiranja nosa ja koristim sve tri tehnike (bok, sedenje i lezanje) i oba tipa rastvora, i fizioloski (izotonicni) i hipertonicni ali to sve zavisi od situacije i izgleda sekreta.
Izotonicni koristim za redovnu tolateu nosa i kad sekret nije mnogo gust. Dok je bila beba okretala sam je na bok,sad uglavnom sedi. Bilo mi je bitno da taj fizioloski protrci kroz nos i da ga izbaci na drugu stranu. Kad ima bast gusti sekret koristim hipertonicni i ostavim je da lezi na ledjima, usprcam fiziomer i ostavim par minuta da deluje pa tek onda izvlacim sekret noskom. Nasa dr je stava da taj hipertonicni rastvor ne treba koristiti stalno nego onda kad dodje do upale sluznice da se ta upala malo olaksa.
Mini buba se napatila sa upalama usiju dok nije dobila Prevenar ali su joj usi samo jednom ispirali mislim.
Ljiso,nadam se da cete imati mirnu noc.
Moje dete se cuje, sastavio je citava 3,5 sata bez jela user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
27.11.2018 6:54:13   
Misha i Ljisha
Dobro jutro. Mm sinoc dosao nakon sto sam zaspala. Probudio me i ja ga pitala da se menjamo. Da on bude pored P u sobi a ja da idem da se odmorim. Tako da je on nocas dezurao. Kaze budio se samo jednom. Ja nem pojma. Ja sam umrlA nocas i jutros se probudila😀
Mi naravno od pola 6 budni. Eno seka se igra sa bratom. Ja cu mi sad izblendati dorucak Ni ja nista novo nisam davno uvodila. Sve cekam prick test 14. Dec.

Mili a kako si je zadrzavala na ledjima ovako malu? Mislim on sam ustaje opet jedino da ga drzim. Al kaze dr 15 min. Covece usoricas i drzis bebu na ledjima 15 min. Ja vec vidim da je to nemoguca misija. Navikao je na bok i vise ne moram ni da ga drzim sam me pusti da to obavimo i to je to.  
Nasa dr jeste odgovorna ali zato se ja istraumirah😂 ona nas je za sve poslala specijalisti. Doduse mi jesmo malo specificna beba. Ocito. Specijalac mamin. 
Odoh cujem da se buni batke. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
27.11.2018 7:21:34   
IvanaSK RR
Dobro jutro.
Kako ste mame?
Meni je sin nesto lose. Zalio se sinoc da ga boli mnogo glava, imao i temperaturu 37.6. Dam mu brufen. Kad sam se probudila za sat vremena da ga proverim, ceo je bio mokar, cak i jastuk, jastucnica. Jedva sam ga nekako probudila da se presvuče. Nocas i jutros nije imao temp. Jedino se zalio da ga boli stomak. Poslala sam ga u skolu, videcemo kakvo ce stanje biti. Samo mi frka da ga tamo ne uhvati proliv.
Muz jutros otisao na teren. Molim se i nadam da makar maca danas nema proliv.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Razgovori mama 11/18 [chat]
27.11.2018 7:46:58   
pari
Uh Ivana, nadam se da nije zakačio stomačni i on...

Meni mm jutros otišao u Nemačku, dolazi u četvrtak kasno uveče...Možda odem u NS kod mojih sutra ili prekosutra da ne budemo same tri dana. Nedostaje mi M, tek u petak idem po njega...

Bljak neko vreme. Videću šta ćemo danas...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here