|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 21:22:33   
dunja RR
Tnx Mili!

Nema neka taksa ili nešto da se plaća, jer onda moram do pošte sutra, pa da i to ukalkulišem?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 21:28:31   
dejana007
Lesli hvala na odgovoru. Danas me uopste nije zaboleo stomak a i stezanja mnooogo manje bilo. :) 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 21:46:49   
dejana007
Izvinite sto opet ja pisem ali koja je doza paracetamola za trudnice? Popila sam 500mg oko 16.30 pa bih opet pre spavanja. 

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 21:51:07   
milicicak
Koliko znam nema. Ali javi jer i ja to moram da obavim sto pre...
Dejana, drago mi je sto ti je bolje

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 22:43:07   
MojMiki
Deki mozes da popijes ponovo paracetamol ako ti treba. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 22:49:05   
dejana007
Hvala puno moj miki. Veliki sam protivnik lekova ali bol je uzasna.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 22:53:03   
lesli
Meni se cini da je u pitanju 2g ili mozda 3g.Mozda mogu da prekopam moje izvestaje, napisala mi je dr negde koliko sme. Znam da mi je rekla i da mogu 2 panadola odjednom...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
18.1.2019 22:55:46   
MojMiki
Deki paracetamol je dozvoljen u trudnoci, a kad je lose bolje popiti nego muciti se....e sad naravno umereno. I mene je danas bolela glava pa sam cekala par sati, mislila da ce proci ali na kraju popih paracetamol

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
19.1.2019 9:35:22   
nata11
Dunja samo LK. Nema taksi. Meni dr rekao prvo cips i Kola a onda moze paracetamol. Ali ne bih pila 2 u istom danu. 

_____________________________





(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
19.1.2019 10:35:44   
dejana007
Eeeee ja popila. I pored toga mazala biofreez oko vrata. I opet me bolelo cele noci. Od jutros osecam da tinja ali nije jako. Ali nije ni prestalo. Videcemo danas. Pritisak 120 sa 80 tako da glavobolja nije od toga. Definitivno pranje kose me sredilo.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
19.1.2019 10:45:23   
lesli
Dejana moze sigurno 2. Kao sto rekoh mislim da je maksimum 2 ili 3g (znaci 4-6 tih od 500). Kao sto rekoh meni dr rekla da ako je bas frka mogu i 2 panadola odjednom. Neces ti to sad stalno uzimati. Ja u trudnoci uzeh svega 3-4 puta panadol (naravno onaj najobicniji)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
19.1.2019 15:00:49   
dunja RR
Mili, kao sto Nata rece a i ti si pretpostavila, samo LK treba, zavrsila sam za 2 minuta, nije danas bilo zive duse u policijskoj stanici. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 11:26:25   
MojMiki
Dame kako ste danas? Dejana kako si ti? Ja sam dobro, od sutra zvanicno 9m :-) . Ujutru imam kontrolu u frontu. Sta mislite da li cu imati i ginekoloski pregled?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 11:54:16   
BubaBubica



Dobar dan, mene danas boli sve živo, pošto mm renovira spavaću, spavala sam na kauču i celu noć me boleli kukovi ko da mi neko zabija eksere u kosti a sad me zeza stomak, mada ne naterica nego sa strana, ligamenti. Još jednu noć da izdržim, al mi je sinoć došlo da plačem od bolova. Kao da sam deveti mesec a ne peti. Valjda doprinosi i to što je već četvrta trudnoća.


Tako sam uzbuđena zbog vas koje ste pri kraju. Dejana ja sam se tako sredila par puta posle pranja kose, i popustila mi je glava posle par dana konstantnog nošenja kape i unutra. Užasno me je bolela glava toliko da nisam mogla da funkcionišem. Probaj da utopliš glavu.


Ja sam sutra zvanično na pola puta trudnoće, punih 20 nedelja. Bebica mrda aktivno, baš uživam u pokretima.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 13:28:24   
dunja RR
Ja imam osećaj svako veče da ću završiti u bolnici, toliko mi bude loše, ne mogu da dišem.
Plašim se da je pritisak, pa ću otići do komšinice da mi izmeri.
I u prošloj trudnoći mi je pritisak bio ok sve vreme i onda na kraju skočio na 180 gornji, ali mi je sada još nekako rano. Ali jako teško dišem, počelo je od onog gušenja što sam imala. Videću da odem ranije kod mog dr, zakazali su mi tek za 29.1.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 13:29:13   
dunja RR
Od danas sam krenula sa dijetom, da se ne zezam.
Ne mogu da gutam, dišem, da isperem zube normalno, sve vreme gubim dah.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.1.2019 13:31:21 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 13:41:34   
Maslacak15
Suzi draga ne zezaj se ako ti je lose idi kod Dr. I radi sve kako osecas da ti bude lakse. Imala si do sad skolsku trudnocu i na "nogama" ali ne dodeljujemo medalje za junacenjeuser posted image . Nebih da te plasem samo budi oprezna.....Puno te pozdravljam i jedva cekam da upoznamo princezu.user posted image

prokonsultuj se sa Dr, narocito oko tog disanja!

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 20.1.2019 13:42:51 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 13:45:11   
MojMiki
Obzirom da je maslacak uvek najopustenija, sada je vredi poslusati. Suzi a imas li od koga da pozajmis taj aparat, bices opustenija ako znas kakav ti je pritisak

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 13:57:18   
Maslacak15
Zato sto je znam, i znam da ne izmislja tj nije razmazena trudnica. A U Tom slucaju, ne mogu da disem nije naivna stvar. Sigurno onda tesko dise. OK istumacili smo da je zbog gorusice i opterecenog stomaka Ali iskreno to je samo nasa interpeeracija. Moze biti i drugi uzrok.Suzi, svaka trudnoca je razlicita, sad si pet godina starija ( nebih da ti ih brojim hihi). To jevec veliko fiziolosko oopterecenje za telo...Ja sam to i zabiravila da si imala na kraju Problem sa pritiskom sa savom. Tim pre- budi oprezna.

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 14:02:14   
dunja RR
Znam, kažem baš se uveče osećam loše, baš loše.
Mada u prošloj trudnoći i kada mi je bio povišen pritisak, nisam imala problema sa disanjem, ali sam bila otekla najgore moguće, sada nisam, ali tada je bilo + 40 stepeni.
Ja stvarno ne kukam, znate me već. I dalje sam aktivna preko dana, i radim više nego što treba i pokušavam da objasnim ljudima da me ostave na miru, jer uskoro ulazim u 9. mesec.

Ali uveče, kada završim sa večerom, bude loše. Mislim da se tada nagomila hrana, tečnost, i sveukupno, ja ne mogu da dođem do daha.

Smanjiću sada klopu, i mm će mi ograničiti upotrebu kompa user posted image , da me ne opterećuju sa strane:) Mada i ja vidim da ljudi nemaju obzira.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 14:06:20   
dunja RR
user posted image

U prošloj trudnoći je pritisak skočio skoro mesec dana pre termina, i tada su me zadržali u bolnici, bukvalno sam prespavala do CR (zato su i radili ranije CR), kljukali me metildopom. Bila sam budna nekih sat vremena dnevno u bolnicš, i tada mi je mm donosio lap top, da obavestim klijente da sam u bolnici, jer niko nije ni znao da sam trudna, radila do kraja.

Baš, baš, mi je loše iskustvo sa krajem prošle trudnoće, i strah me jako da se ne ponovi.

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Zato sto je znam, i znam da ne izmislja tj nije razmazena trudnica. A U Tom slucaju, ne mogu da disem nije naivna stvar. Sigurno onda tesko dise. OK istumacili smo da je zbog gorusice i opterecenog stomaka Ali iskreno to je samo nasa interpeeracija. Moze biti i drugi uzrok.Suzi, svaka trudnoca je razlicita, sad si pet godina starija ( nebih da ti ih brojim hihi). To jevec veliko fiziolosko oopterecenje za telo...Ja sam to i zabiravila da si imala na kraju Problem sa pritiskom sa savom. Tim pre- budi oprezna.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 14:09:05   
dunja RR
Baš sam se uprpila i trudim se da sve obavim što pre, i što se posla i kuće tiče, ako me zadrže u bolnici.
A kako ću bez S, ako opet budem dugo u bolnici, pojma nemam :( evo suze mi krenule.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 14:11:54   
dunja RR
Miki, sada ću do komšinice da proverim pritisak ako je ona tu, a nadam se da će mi aparat od Prizme što sam naručila stići za 2-3 dana, pa da sama merim.

IZVORNA PORUKA: MojMiki

Obzirom da je maslacak uvek najopustenija, sada je vredi poslusati. Suzi a imas li od koga da pozajmis taj aparat, bices opustenija ako znas kakav ti je pritisak



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MojMiki)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 15:45:49   
dunja RR
Merili nekoliko puta, prvo merenje 145 sa 88, pa posle pola sata, 126 sa 70, i još jednom smo malopre, poslednje merenje 138 sa 68.
Digitalni Omron ima komšinica, dala mi je da merim dok ne stigne onaj što sam naručila.
Otići ću ja sutra kod dr.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 01/19 [chat]
20.1.2019 18:24:26   
dejana007
Dunja drži se, mene od pritiska jeza prolazi user posted image Merim ga sad 2x dnevno. Neekad, kad se unervozim ode do 130 ali jako retko. Pošto si imala u prvoj trudnoci pazi seuser posted image
Bbubi evo i ja, muz me zove taliban. Stavila kapu i sal oko vrata. Juce me u toku dana nije bolelo jako, samo tinjalo, a uvece opet nenormalno krenulo. Ali sad nisam pila nista, samo legla da spavam. Cele noci osecala bol, sad vise ka levoj strani Od jutros opet tinja i ja vec posle ručka stavila kapu i sal i tako sedim. Uzias.

p.s
kad sam merila digitalnim u apoteci uzasno, svaki put nenormalna razlika.

< Poruku je uredio dejana007 -- 20.1.2019 18:25:21 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here