|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stres u trudnoći
6.6.2012 13:16:20   
Anoniman
Hvala drage moje... Borim se kad me pritisnu, a juče su me stegli sa svih strana, i onda još te mučnine user posted image Na sve to se još skidam i sa hormona, pa dodatno brinem da sve bude ok.... Nisam pametna, samo znam da moram da se saberem još 6 meseci, a onda ću svima redom je***i mamicu!!!user posted image

ivaj user posted image ti me definitivno razumeš, klinci su nam slični. Daj Bože da sve dođe na svoje kad se beba rodi! Držim te za reč!user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Stres u trudnoći
6.6.2012 13:20:17   
Modessty
nina sad je vreme da im svima j... mamicu. Sad si trudna i neuračunljiva user posted image i svi će da kažu: ma pustite je toje zbog trudnoće user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Stres u trudnoći
6.6.2012 13:24:55   
Anoniman
user posted image ma ja sam jako temperamentna pa se mnogo zanesem, pa mi nije dobro... Iskoristiću ja onu neuračunljivost nakon porođaja user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Stres u trudnoći
6.6.2012 13:26:12   
nina26
Jao Nina da sam znala da postoji ova tema pisala bih davnouser posted image

Ja sam od pocetka trudnoce pod konstantim stresom prvo zbog same user posted image kako ce ici, hoce li sve biti ok ovaj put itd...
Pa onda posao, moj, pa od mm, pa gde cemo ziveti, pa gde cu se poroditi....

Da ne pricam koliko puta sam samo plakala, i bukvalno me sad grize savest sto sam se toliko mucila za bebu, a sad je ja mucimuser posted image

Jos sam sad procitala ovde da user posted image koje su bile razdrazljive i plakale da ce im i deca biti takvauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Stres u trudnoći
6.6.2012 13:31:09   
Anoniman
nina26, odmah da ti kažem da to nema veze sa mozgom! Ja sam u prvoj trudnoći meditirala i bila 100% opuštena, super lako se porodila i rodila histerija boya user posted image Pošto sam sad živčana očekujem mirnu bebu user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Stres u trudnoći
6.6.2012 13:48:20   
nina26
odmah da ti kažem da to nema veze sa mozgom! Ja sam u prvoj trudnoći meditirala i bila 100% opuštena, super lako se porodila i rodila histerija boya


user posted image znaci da ocekujem i ja mirnu bebicuuser posted image

Daj Boze danam bude tako, da bar ako nam je trudnoca stresna posle sve prodje i uzivamo sa svojim user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Stres u trudnoći
25.7.2012 10:37:33   
andjelaaa
ja sam ostala u drugom stanju na sredini prvog semestra 3 godine fakulteta, na predavanja sam redovna isla i bila izlozena svakodnevnom stresu kao i ucenju. Hvala bogu, uspjala sam sve ispite u roku dati ali zadnji me je dotukao. Na pocetku 8. mjeseca, ostao mi je najtezi ispit koji sam spremala 7 dana po 5.6 sati dnevno uceci sve u sjedecem polozaju, sva zgrcena, posle toga me stomak bolio i bio tvrd pa pijem ginipral i doktorica je preporucila strogo mirovanje i lezanje..

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Stres u trudnoći
12.10.2012 8:59:30   
Anoniman
Kako izbegavate stres izazvan ponašanjem starijeg deteta???

Prosto ne znam da iskuliram, od njegove histerije uvek me zaboli glava, jedan dan sam dobila i kontrakcije... Ne znam kako da otupim na ispade njegovog ludila user posted image

(odgovor članu andjelaaa)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Stres u trudnoći
3.12.2012 14:29:37   
Miss Amber
Cao!
Videla sam ovu temu, pa sam se pronasla. U sedom sam mesecu trudnoce i od pocetka izlozena velikom stresu. user posted image
Prvo sam krvarila, pa sam onda od petog meseca dobila kontrakcije. user posted image
Za svo to vreme, nisam dobila podrsku svog verenika. Psihicki sam bila izmucena, a on se nije trudio da mi pomogne, cak sta vise, podsvesno mi je otezavao. Zbog situacije u njegovoj kuci i netolerantne svekrve, bila sam primorana da se vratim svojoj kuci. POsebno mi je tesko padalo to sto je u istoj kuci zivela i njegova sesta koja je bila trudna i onda su svi bdeli nad njom i brisali joj suze sa lica. Ona nije imala nikakvih komplikacija, porodila se i ima deckica user posted image i uzasno mi je drago zbog nje. Ali...svo to vreme sam se osecala bedno. Nosim njegovo dete, a on ne primecuje mene i moje stanje. Kada sam se vratila svojima, dozvolio je sebi da se oseti uvredjenim (klasicni muski ego). Najvise me povredjuje to sto ne pita kako se trudnoca odvija, kako je beba, ... ma nista!
Cak je izjavio da nece doci da je vidi kada se bude rodila. user posted image

U sustini, ne pogadja mene nista od navedenog, vec to sto svakim danom postajem sve uplasenija...Samo zelim da se otarasim stresa. Ali kako? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Stres u trudnoći
3.12.2012 14:44:41   
Snelle
Miss Amber, a što postaješ svakog dana sve uplašenija? Zbog stresa ili zbog kontrakcija?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Miss Amber)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Stres u trudnoći
3.12.2012 14:54:05   
Miss Amber

IZVORNA PORUKA: Snelle

Miss Amber, a što postaješ svakog dana sve uplašenija? Zbog stresa ili zbog kontrakcija?


Pod terapijom sam zbog kontrakcija i mirujem. Kako trudnoca odmice, sve vise se plasim. U konstatntnom sam grcu kako ce proci. U sebi znam da ce biti ok, ali opet... user posted image
Svakoga dana dozivim neku neprijatnost od gore pomenutog coveka. Ne zelim da se to odrazava na moju trudnocu, a ne mogu da se izborim sa tim.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Stres u trudnoći
3.12.2012 15:05:58   
Snelle
Kao prvo, to što imaš kontrakcije ne mora da predstavlja nikakvu bojazan za tvoju bebu. Ja sam ih imala čitavu trudnoću, neke su trajale neprestano i po 3 dana, i bila pod terapijom, koja očigledno nije delovala, pa sam se opet porodila dva dana pred termin. Doduše, ja nisam imala takve stresove kao ti. Sa druge strane, ne znam kakvi su ti dalji planovi sa njim, ali na tvom mestu, ako već nema osećaja za tebe i za bebu, barem dok beba ne stigne, ja mu se ne bih javljala na telefon i ne bih se viđala sa njim, kako ne bih više ugrožavala svoje i eventualno bebino zdravlje. Pa nek se gospodin malo zamisli. Kakav imaš odnos sa ginekologom? Ako imaš poverenje u njega, objasni mu da si pod konstatnim stresom i možda može da ti prepiše bensedin ili nešto slično što može da se pije u trudnoći, a nije zgoreg i da porazgovaraš sa nekim stručnim licem, mislim na psihijatra, mnogo će ti značiti ako već ne možeš da se izboriš sama sa svime. Ja bih, sve ovo što sam ti navela, uradila da sam u tvojoj situaciji. I jedno zapamti, niko nije vredan tvojih živaca. Beba dolazi, a tada će ti trebati sva snaga, i psihička i fizička, ako već nemaš podršku od verenika, nađi utehu i snagu u onima koji te vole i koji misle na tebe!

< Poruku je uredio Snelle -- 3.12.2012 15:07:00 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Miss Amber)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Stres u trudnoći
3.12.2012 15:13:37   
MajaMV

IZVORNA PORUKA: Snelle

Kao prvo, to što imaš kontrakcije ne mora da predstavlja nikakvu bojazan za tvoju bebu. Ja sam ih imala čitavu trudnoću, neke su trajale neprestano i po 3 dana, i bila pod terapijom, koja očigledno nije delovala, pa sam se opet porodila dva dana pred termin. Doduše, ja nisam imala takve stresove kao ti. Sa druge strane, ne znam kakvi su ti dalji planovi sa njim, ali na tvom mestu, ako već nema osećaja za tebe i za bebu, barem dok beba ne stigne, ja mu se ne bih javljala na telefon i ne bih se viđala sa njim, kako ne bih više ugrožavala svoje i eventualno bebino zdravlje. Pa nek se gospodin malo zamisli. Kakav imaš odnos sa ginekologom? Ako imaš poverenje u njega, objasni mu da si pod konstatnim stresom i možda može da ti prepiše bensedin ili nešto slično što može da se pije u trudnoći, a nije zgoreg i da porazgovaraš sa nekim stručnim licem, mislim na psihijatra, mnogo će ti značiti ako već ne možeš da se izboriš sama sa svime. Ja bih, sve ovo što sam ti navela, uradila da sam u tvojoj situaciji. I jedno zapamti, niko nije vredan tvojih živaca. Beba dolazi, a tada će ti trebati sva snaga, i psihička i fizička, ako već nemaš podršku od verenika, nađi utehu i snagu u onima koji te vole i koji misle na tebe!



Potpisujem ovo sto ti je S napisala. Samo hrabro I guraj napred

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Stres u trudnoći
3.12.2012 15:13:46   
Miss Amber
Da, definitivno cu porazgovarati sa svojim ginekologom. Ne ide vise ovako.
Sto se njega tice, ignorisacu ga maksimalno. Nije bitan ni mrvicu, u poredjenju sa bebom.
Hvala Snelle user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Stres u trudnoći
3.12.2012 15:16:35   
Snelle
Nema na čemu user posted image Nadam se da će biti sve u redu!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Miss Amber)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Stres u trudnoći
24.12.2012 17:39:54   
ivanarepova
Ja sam u 32 nedelji
trudnoce imam osecaj da sam non stop pod stresom .... NEKIDAN SAM JOS DOZIVELA SAOBRACAJKU .... nisam primila nikakve udarcce ali sam dozivela veliku uznemirenost .... bas sam se potresla onda nesuglasnice sa muzevom porodicom OSECAM SE NEUGODNO KAD DODJEM KOD SVIJU NJIH POSMATRAJU ME ZLOBNIM POGLEDOM A AKO NEIDEMO ONI SE NALJUTE NA NAS I ODMA UOuser posted image VU DA SE IZGALAME .....

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Stres u trudnoći
24.12.2012 23:30:14   
ikacc

IZVORNA PORUKA: Miss Amber

Cao!
Videla sam ovu temu, pa sam se pronasla. U sedom sam mesecu trudnoce i od pocetka izlozena velikom stresu. user posted image
Prvo sam krvarila, pa sam onda od petog meseca dobila kontrakcije. user posted image
Za svo to vreme, nisam dobila podrsku svog verenika. Psihicki sam bila izmucena, a on se nije trudio da mi pomogne, cak sta vise, podsvesno mi je otezavao. Zbog situacije u njegovoj kuci i netolerantne svekrve, bila sam primorana da se vratim svojoj kuci. POsebno mi je tesko padalo to sto je u istoj kuci zivela i njegova sesta koja je bila trudna i onda su svi bdeli nad njom i brisali joj suze sa lica. Ona nije imala nikakvih komplikacija, porodila se i ima deckica user posted image i uzasno mi je drago zbog nje. Ali...svo to vreme sam se osecala bedno. Nosim njegovo dete, a on ne primecuje mene i moje stanje. Kada sam se vratila svojima, dozvolio je sebi da se oseti uvredjenim (klasicni muski ego). Najvise me povredjuje to sto ne pita kako se trudnoca odvija, kako je beba, ... ma nista!
Cak je izjavio da nece doci da je vidi kada se bude rodila. user posted image

U sustini, ne pogadja mene nista od navedenog, vec to sto svakim danom postajem sve uplasenija...Samo zelim da se otarasim stresa. Ali kako? user posted image


Kao sto su ti neki vec predlozili, popricaj sa psihijatrom, najbolje resenje, svakako ces sebi olaksati i naci resenje..mozda moze neki lekic za smirenje, spavanje, pa ces tako odmoriti dusu i misli.
A sto se tice tvog verenika.. Neznam koliko ti znaci u zivotu ali po tvojoj prici ispada da ti i tvoje-vase dete njemu nista ne znacite. Ako je tako ozbiljan u tome, i ne pridaje znacaj tebi, tvom zdravlju i zdravlju vase bebe..ja sa takvom osobom nebih bila u stanju vise ni razgovarati a jos manje ziveti sanjim.
Imala sam komsinicu, koja je imala slican problem, nesuglasice sa svekrvom, sin slusa mamu..Ona je bila kod njega, porodila se, i dosla kod svojih, jer ipak, ako od samog pocetka nesto ne ide..onda je uzalud sve...i trud i muka stres..

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu Miss Amber)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Stres u trudnoći
13.1.2013 13:12:32   
ivanarepova
user posted image
evo ovako svaki dan sam pod stresom a 35 nedelja trudnoce moj muz je ko ‘humanitarna organizacija“ IDE POMAZE OVOM PA ONOM .... besplatno to mene nervira jer nikad nema vremena za mene ... uzas onda se ja nerviram galamim onda placem zbog bebe. jer hocu i ja malo paznje pa i ja sam zivo bice jos i trudna .... on neradi nema primanja a svoje auto drnda na druge ljude dok nas niko i ne pogleda evo i danas nanervirana sam i to moze skodit bebi ... eh KAD CE MENI DAN SVANUT DA IMAM MUSKARCA KOJI PRUZA PAZNJU ....???

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Stres u trudnoći
13.1.2013 13:20:29   
Olga75
Ivanarepova a zasto ne odes kod dr i on ce ti sigurno prepisati nesto , misli ti muza ne mozes prevaspitati ali razmisli , da li tvoje dete treba da trpi zbog toga
da li treba da se u trudnoci desi nesto sto ne bi trebalo zbog stresa ?
moj svat je pravac dr , objasni situaciju a dr ce ti vec reci sta i kako
svako dobro ti zelim user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivanarepova)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Stres u trudnoći
16.1.2013 3:05:38   
Bebinjo
Ja sam u 23. nedelji trudnoće i još se nisam oporavila od stresa u nepunom prvom mesecu trudnoće. Glupo je što spominjem ali mi je umrla rođena sestra i tu sliku ne izbijam iz glave 5 meseci. Jedina osoba kojoj se poveravam je moj verenik, ali i on više nema razumevanja, stalno se dere ako plačem i ne posvećuje mi nimalo pažnje čak ni što nosim njegovo dete, pa mu to ne predstavlja problem da se svađa i da dopušta da pored svega plačem i nerviram se i zbog njega.. Pošto sam sada jedina svojim roditeljima, još nisam prešla kod verenika. Zbog toga dolazi kod mene, i samo legne da spava, i ujutru mora rano kući, i ja opet ostajem kod kuće sama sa nekim strahom. Trebalo bi da pređem kod njega kada se porodim, ali mimo svoje volje. Svekar je tako dvoličan i pored svega me je najviše razočaralo što je u kapeli za 40 dana pričao da sam trudna sa nekim takoreći ponosom što će postati deda, ljudima koje ni ne poznaje, u najgorem mogućem trenutku! Roditelji i ja smo želeli da malo prođe vremena pa da obavestimo rodbinu, ali mi je svekar u tome pomogao i prvo je saznalo moje selo, pa moji najbliži..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Stres u trudnoći
16.1.2013 8:40:49   
Verolina
Prvo, moje iskreno saucesce zbog sestreuser posted image
Draga, tesko je biti sa osobom koja je puna bola. Ja ti to najiskrenije govorim. A i odluka koju si donela da ostanes sa roditeljima ne ide u prilog vasoj situaciji, i ja licno smatram da je pogresna. Tvoja pojava ne moze da nadomesti ono sto su ti roditelji izgubili. Ti verovatno i sama znas da jedno dete ne moze da zameni drugo dete. A ti rizikujes svoju buducnost. Cinjenica da je tvoj verenik uz tebe i da dodje svako vece da prespava govori puno. I njemu je verovatno dosta i on bi zeleo da te ima pored sebe. To sto se iznervira kad places ne mora da govori u prilog njegovom nerazumevanju prema tebi. Moze da govori cak obrnuto, jer bez obzira na strahotu situacije, nije ti potreban dodatan stres. Moj najtopliji savet ti je da se sklonis sa mesta koje donosi toliko bola. Skloni se zbog sebe i zbog svog deteta. Ja ne kazem da ce tuga biti manja, ali je bar neces svakodnevno podgrevati gledajuci kucu u kojoj vise nema tebi drage osobe. Sigurna sam da bi te i roditelji razumeli, jer je to sto nosis u stomaku vece od bilo koje tuge i bilo koje srece.
Sve najbolje ti zelim.user posted image


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Bebinjo)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Stres u trudnoći
16.1.2013 8:53:16   
Modessty
Slažem se sa Verolino. Ti sada imaš pre svega odgovornost prema detetu koje nosiš. Niko drugi i ništa nije važnije od tog života u tebi. Biti majka je izmedju ostalog i to da radiš ono što je najbolje za tvoje dete, a ne za tebe ili tvoju okolinu! Porodica ste ti, tvoj budući suprug i vaše dete. U taj krug ne ulaze ni tvnoji ni njegovi roditelji. Dopusti vereniku da ti pomogne i bude pored tebe.
I trudi se da bez obzira na tugu, uživaš u trudnoći i maziš svoju bebu. Samo si ti odgovorna za svoju bebu i niko više. Od tebe sve zavisi. Izvini ako ti ovo zvuči kao mnogo odgovornosti odjednom, ali što pre to shvatiš bolje ćeš se izboriti sa svim onim što majčinstvo nosi!
Želim ti laku trudnoću i još lakši porodjaj!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Stres u trudnoći
16.1.2013 16:52:01   
Bebinjo
Ženske, potpuno ste upravu.. I hvala vam što mi niste rekle samo da ne plačem i da se ne nerviram. Čula sam to mnogo puta.. znam i sama da mi nije pametno, a nekad je jače od mene.. user posted image Razumem ga, nije on kriv, ali nisam ni ja toliko patetična, mnogo puta sam stala uz njega kada se zbog sitnica nervirao i dala sve od sebe da ga nasmejem, makar oraspoložim. Ne tražim mu, ali mislim da toliko mogu i ja od njega da dobijem. On ostaje kod mene, više zbog toga da bi mi učinio nego što zaista želi da ostane. A i ja od straha ustajem čim moji odu na posao (stalno su prva smena) i bukvalno ga molim da ostane da bih spavala makar malo duže. Ne želim ja da ostanem sa svojima samo zbog gubitka, normalno je da se u svojoj kući osećam prijatno, a nas dvoje bi ovde imali mnogo bolje uslove za zajednički život. Bili bi samostalni.. Tamo bi nas bilo 7-oro. Ja stvarno nemam ništa protv njegove porodice, ali me je svekar razočarao, a i pre toga nije ostavio neki utisak, vidi se da glumi, hvali se isuviše i još mi kaže da me voli više od svog sina. user posted image ?? o.O Teško mi je kada vidim bol na licu moje majke. Ja sam za sada jedina osoba koja je sve dala od sebe da joj pomognem, kada je vidim slomljenu, čak uspem da je nasmejem. Nisam nijednom dozvolila da me vidi uplakanu... dok je sa ocem druga priča. Majka je samo bila upravu kada je rekla: "Nismo očekivali da ćeš tako brzo da odeš" jer mlada sam, a trudnoća nam se desila, neplanirano, i to u jako nezgodnom trenutku, a opet, možda je to tako moralo da bude.. :/

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Stres u trudnoći
1.2.2013 20:24:20   
LanaF
Citam vase postove i nikako ne uspevam sa onim savetima ne nerviraj se, opusten, ignorisi problem. Moj problem je skoro slican skoro vecini navedenih, ali drugi su podelili uloge. U 4. sam mesecu trudnoce, dobro se slazem sa verenikom i jos zivimo odvojeno, kao razmisljamo na prolece da se selim kod njega. Radim kod privatnika, pokusavam s platom da prezivi takoreci i podmirim sve potrebe. Medjutim, problem je u mojoj majci koja ne radi nigde, sedi kuci, stalno doterana i stalno pod stresom navodnim koji dozivljava od mene.... Problem je u smislu sto nemam para da joj dam, sto kad je ponudim nekim jelom u njemu nema mesa(ja licno ne jedem puno mesa i nikad ga nisam kupovala), po gradu prica kako je maltretiram(a kuci sam samo na sat vremena, posao mi oduzima dosta vremena), kako nema sta da jede i kako me izdrzava. Situacija kulminira redovno, svaki drugi dan, kada se ja tresem, osecam otkucaje srca u grlu, mucnine i povracanja odmah se jave i tresem se od stresa kao nenormalna. Zena urla na mene, svadja me sa sestrom, upadne u sobu i proklinje, izbacuje iz kuce, gadja me stvarima... Nije to samo sada, to traje vec godinama, a evo sada narocito. I tako posle svadje pocne da mi salje poruke kako zali moje stanje. Sestra me zbog nje proklinje, jer moja majka svuda pp gradu nju ogovara kako je nemarna majka, pa kad ova cuje, odmah idu pravdanja "nisam ja, to tvoja sestra prica". Nikad u zivotu nisam imala nista, sama sam sebi zaradila i kupila sta mi je trebalo, sama se lecila i hranila i oblacila, pa sam sada suvise ponosna cak i da kazem mom dragom sta svaki dan prozivljavam, zna on ponesto, ali ne zna sve, poludi kad cuje nesto tako, pa bar njega ne moram da uvlacim u moju muku, sve se kao trudim da moju majku predstavim kao dobru osobu.. Ne umem da zaplacem, samo me u grlu nesto stegne posle svake te svadje, sacekam da prodje i tako sutra nanovo. Medjutim, sada zbog ovog malog stvorenjceta je sve drugacije, ne znam kako da sve to kanalisem, strah me da ce sve ovo uticati na tok trudnoce, dodje mi da poludim :(

(odgovor članu Bebinjo)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Stres u trudnoći
2.2.2013 10:55:57   
MarijaBg
Draga Lana, pa tvoj problem je bar resiv, sada stvaras svoju porodicu i ako ste se vec odlucili na taj korak, ne vidim razlog da ne zivis sa verenikom user posted image Ne razumem zasto niste jos poceli zajedno da zivite ali koji god prooblem da je u pitanju (finansije, roditelji ili prosto cekate useljenje) treba da budete zajedno, pa makar presla ti kod njega iako zivi sa roditeljima, jer treba da zajedno uzivate u trudnoci i iscekivanju bebe user posted image A mama je tvoja mama, kakva god da je, meni ovo lici na probleme sa zivciima, ako mozes pomozi joj, ako ne, ne dozvoli da utice na tebe, jer je ona tvoja mama, a ti dete, nije obrnuto...
Srecno!

(odgovor članu LanaF)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here