|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
11.4.2019 10:50:44   
JelenaJekac
I ja vodim kod njega u Bebafarmu. A i termini su nam tu negdee 😀 Ma jok, ja cu da se poradjam nepripremljenaa 😂 A bas sam se iznenadila da nase porodiliste ima ove mogucnosti, nisam znala 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
11.4.2019 14:03:17   
nata11
Eto user posted image Pa ja i ti smo sigurno nekada bile zajedno u cekaonici user posted image
Da tu smo. Razlika par dana. Mozda i u bolnici budemo u isto vreme. user posted image
Ja sam danas krenula u skolu, deluje mi zanimljivo.
Posalji mi privatnu poruku da te dodam na FB.

_____________________________





(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
12.4.2019 1:04:11   
JelenaJekac
Ja ne nalazim tu opciju za poruku :/ Ajd posalji ti meni ako mozes.  Ja jos uvek zivim na relaciji Nis-Leskovac pa verovatno ne bih ni stigla da idem na te kurseve. A koliko se placa epidural, jel znas nesto o tome? Ja nisam ni bila sigurna da imamo tu mogucnost a sa dr nisam jos uvek ni razgovarala o porodjaju


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
12.4.2019 7:16:35   
nata11
Ne placa se samo ides ranije na dogovor sa anesteziologom. Imas u prizemlju posebnu kancelariju u kojoj se javljas. Saljem ti kasnije kada udjem preko kompa. 



_____________________________





(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
12.4.2019 14:31:21   
popkica bebic
Drage moje, je vam samo kukam... Oprostite ako širim negativnu energiju, zato i ne pišem često. Da li i vas boli kičma? Mene boli od starta, i od pre trudnoće, ali tek sam 12 nedelja trudna, i zadnjica me otkida! Trni mi od bola. I debelo crevo zna da me boli, kao da se zaglave gasovi. Pa onda umisljam najgore bolesti i sl. 😥😥😥 Možda je ovo za temu o negativi, a ja ovde kukam! 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
12.4.2019 15:06:09   
nata11
Da najvise je bolela i prvom trimesteru. 



_____________________________





(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
12.4.2019 15:44:14   
bubulence
Popkice sve se srecemo sa tim, na zalost...

Ali ako ce ti biti lakse potrazi i mišljenje dr... 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
12.4.2019 16:27:25   
JelenaJekac
Boli i menee, mada vise sada nego na pocetku trudnoce, verovatno od tezine stomaka. Mene danas i juce bas nisko sutira, i nekako unutra, zvezde izbrojim kad udari besiku :D i kao da me zaboli kroz vaginu i na gore malo, nadam se da je to samo od njenog polozaja da nije nista strasno :/


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
12.4.2019 17:16:49   
bubulence
Tako  nekad kada sutne imam osecaj da ce mu nogica izaci napolje. Jako neprijatan osecaj


(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
13.4.2019 11:59:38   
BubaBubica


popkice ja sam bila ko smlaćena do nekog petog šestog meseca trudnoće, bila sam očajna koliko mi je bilo teško i sve me bolelo. Posle je krenulo na bolje i sad se osećam kao da nisam trudna samo stomak mi smeta 😂 ja se nadam da će i kod tebe tako! Tad sam mislila ako mi bude do kraja trudnoće samo gore da ću zapasti u ozbiljnu depresiju. Ali na sreću sve je došlo na svoje. Meni ostalo još osam nedelja do termina, sledeće nedelje imamo kontrolu i posle krećemo sa ctg... Dekupaž me je spasio od sporog prolaženja vremena, sad bih odložila porođaj još bar mesec dana da pozavršavam šta sam započela 😂

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
13.4.2019 12:12:18   
JelenaJekac
Bas neprijatan a imamo tako faze kad to traje dan-dva. Evo od sinoc se vratila kako treba, odmah lakse :)


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
13.4.2019 13:46:57   
nata11
Jel nekome opao apetit?

Ja bih samo pila gazirane sokove. 

_____________________________





(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
13.4.2019 14:22:03   
bubulence
Jao sto bih volela da mi opadne apetit... A ne da sam stalo gladna. Bas gladna. I ako ne jedem imam nagon na povracanje... 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
13.4.2019 14:33:08   
eca89
Bubi draga, samo ruckaj i uzivaj.
Ja sam sad izgubila, kad sam u 9-om, zgaravica me ubi. Smrsala sam 2kg, e sad da li je to dobro ne bih znala.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
13.4.2019 23:34:56   
bubulence
Rucam eco, ali sta cu posle kada dodje do skidanja kg... Sve se tesim ide leto , voce, povrce... Vise cu toga jesti... I jos da mogu da set_am slobodno onoliko koliko volim... Bila bih manekenka.

Do sada sam u plusu za 7-8 kg... Mnogo je

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
14.4.2019 7:56:36   
eca89
Pa, dobro fizicka aktivnost mnogo znaci, ali eto u mom slucaju, izgleda da i ne.
Ja sam sad manje kg dobila nego sa A., a sa njom sam prehodala maraton, sad sam prelezala i kilavila cijelu trudnocu. Iako imam osjecaj, da ce mi sve ovo ostati, nekako se ogromno osjecam. Sva sam naduvena, oticem da je to strasno. Prsti su mi kao cevapi, zglobovi kao krofne, a sa A., nisam uopste oticala. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
14.4.2019 13:09:41   
Filadendronka
Prvi put +18kg, drugi put +19kg. Obe trudnoce sam bila basssss aktivna, a uglavnom mi je kilaza rasla zbog kolicine hrane koju sam unosila. Sad 10 dana nakon porodjaja sam skinula nekih 8kg. Inace uzivajte u trudnoci koliko god mozete, opustite se i razmisljajte o tom malom stvorenju kako raste u vama. 💕💕💕

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
16.4.2019 10:20:22   
popkica bebic
O, žene drage! Pa ove niko ništa ne piše. Mada, razumem, jer veći broj nas čeka trećeg, četvrto dete, pa pored klinaca nije lako naći vremena za dopisivanje. Kako ste mi? Vreme je grozno, hladno.... Ja se radujem predstojećim praznicima, ali fali mi Sunce, plavo nebo, cvrkut ptica i jorgovan, obožavam ga. Da li i vas deca nekad nenamerno udare u stomak? Mene ćerka nekad tako odalami da se posle sva tresem. Još ne osećam pokrete, pa ne mogu da znam kako je mrvica. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
16.4.2019 12:15:21   
bubulence
Filadendronka pisi nam kako ste!

Popki, kod nas je lepo vreme pa smo mnogo napolju, svaki drugi dan neka slavlja, poset_e... Slabo stizem da pisem... Kako ste stomacici? 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
16.4.2019 13:39:38   
JelenaJekac
Ja nemam dece ali me je pas jednom nagnjecio, bass sam se uplasila, iako nije bilo jako. Ali hvala Bogu nije bilo nista strasno. Ja sam sva nikakva, imam osecaj kao da ce da me hvata temperatura. Izgubila sam toplomer, moram posle do apoteke da kupim da proveravam :/


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
16.4.2019 13:42:51   
bubulence
Pa... Desi se da slucajno udare, posebno ujutro dok se mazimo i golicamo u krevetu... Ali ne brinem, beba je dobro zasticena u stomaku, ne mogu je tako lako povrediti. Naravno da pazim koliko mogu, ali prva ja nekad zaboravim da imam velik stomak pa zakacim kada prolazim pored stola, u kupatilu itd... 


(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
16.4.2019 14:23:19   
nata11
Ja sam imala par stresnih dana ali proslo je.


Bila sa skolom u obilazak porodilista i bas sam prijatno iznenadjena. Jesu zidovi stari, plocice ali aparati, kreveti su super. Babice su mladje, cool. Bila jedna zena na indukciji a mi oko nje se poredjale 😀😀Ma bas je bilo super. 



_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
16.4.2019 18:20:02   
Filadendronka

Pa gde da vam pisem kad sam “napustila” gnezdo?! :) U mama grupi ima druga ekipa, nmg da pohvatam ko je ko. 😀🤣 Elem, mi smo ok, osim grceva koji su nazalost krenuli 8 dana nakon bebinog rodjenja. Gosti dolaze vec, sto me uzasava. Konci od epiziotomije su delimicno tu, ali definitivno za 10 dana sam se oporavila skroz. Nemam bolove, stomak onako vidljiv prilicno i mleko samo lije na sve strane. 🐄
Ko nam je sledeci za porodjaj? Vidim puno novin clanica... 
IZVORNA PORUKA: bubulence

Filadendronka pisi nam kako ste!

Popki, kod nas je lepo vreme pa smo mnogo napolju, svaki drugi dan neka slavlja, poset__e... Slabo stizem da pisem... Kako ste stomacici? 



(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
16.4.2019 23:15:44   
BubaBubica


Ja bih rado pisala ali nekako nemam ni šta a ni kad. Ubih se čitajući o astmi, pokačila sam se i sa mm jer kaže ja sam kriva jer izlazim sa njom napolje, pa ne možemo biti samo unutra pod staklenim zvonom! Sad ona nema gušenja jer je pod terapijom osim onog pogoršanja pre nedelju dana ali kašlje bez prestanka. Više ne znam šta da radim. Osim toga bakćem se dekupažom pa imam baš kvalitetno popunjeno vreme. Polako se spremam i da operem bebinu garderobicu i opeglam i kupim šta svee treba...

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 04/19 [chat]
17.4.2019 8:17:37   
eca89
F., ja sam sledeca na redu, ako se ne varam.Super za mlekce, samo da ga ima, super za oporavak, bice sve ok. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here