|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoca i kompjuter...
30.11.2009 20:34:29   
Delijagirl
Neznam ja draga kakve to vi laptope imate ali eto moj se na ovoj stolici uopste ne pregreva tj uvek je hladan... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnoca i kompjuter...
30.11.2009 20:36:18   
Maya21
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Negde smo već pisale o ovome, ali ne izbacuje mi Google.

Ja sam dosta u trudnoći provodila za kompom, navukla sam se na igricu "Star wars" i strašno... user posted image


Heheh Tasho ja sam u prvoj trudnoci igrala Need for Speed a u drugoj sam razbijala KOTOR 2 user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnoca i kompjuter...
30.11.2009 20:39:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Neznam ja draga kakve to vi laptope imate ali eto moj se na ovoj stolici uopste ne pregreva tj uvek je hladan... 


Ja kazem kako je pravilno koristiti laptop...znachi treba da je na tvrdoj podlozi....ako je ta stolica tvrda....i laptop ne upadne u nju...onda je naravno hladan....al probaj da ga stavish na jorgan pa nek radi tako par sati....i onda opipaj koliko se ugrejao....stalno zagrevanje laptopa shteti i moze biti fatalno posle nekog vremena....

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnoca i kompjuter...
30.11.2009 21:13:42   
Trudi
Smeshkica je potpuno u pravu, ja sam i zaboravila da se skoro svaki laptop na mekanoj podlozi ugrije (jedan Sony sam tako ubila, ali ako me to pitate pred mojim dragim, poričem!). Od kad sam prešla na MacBook Pro nemam tih problema, pošto on uzima vazduh preko tastature, a izpušta ga iznad tastature, pa mu ne smeta na čemu je.
Definitivno onda predlažem nabavku poslužavnika za doručak u krevetu user posted image Ali poenta ostaje ista: nikako držati na nogama, šteti cirkulaciji.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnoca i kompjuter...
2.12.2009 16:34:12   
BabyG
Iskreno, mislim da preterujete... Komp zrači dosta, pogotovo ako stoji u krilu, ne vezano da li stavite nešto između.. Ne razumem kako neko može da ostavi npr. cigarete, a neko ne može da se iskulira po pitanju kompa.. user posted image Makar da stoji na stolu/stolici i da pravite pauze.. Mm je prevodio neke knjige do skoro, on diktira, a ja kucam, da bi pre završili, i to svaki dan satima.. Iako imam lap-top, NIJEDNOM ga nisam stavila u krilo. Zna se šta je na prvom mestu! user posted image

Ne bi da ispadne da pametujem, ali razmislite o tome... I sam e ste svega svesne.. A sve što hoćete, to i možete! user posted image

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnoca i kompjuter...
2.12.2009 22:56:09   
Anoniman
Mislish da si puno bezbednija ako je komp na stolu????user posted image Nemoj me zasmejavati...user posted image

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnoca i kompjuter...
9.12.2009 6:22:32   
BabyG
Da, mislim da sam bezbednija! Ne valja zbog jajnika, nevezano za trudnoću, a za dete da ne kometarišem.. U svakom slučaju, pitaj svog doktora...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnoca i kompjuter...
11.1.2010 21:19:17   
Lu
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Ukoliko pripadate grupi mladih i uspešnih muškaraca kojima je laptop osnovno sredstvo za rad i nameravate da uskoro osnujete porodicu, trudite se da ga što ređe koristite položenog na svom krilu. Jer, kada je dugo uključen, laptop se prilično zagreva i time ozbiljno dovodi u pitanje mogućnost da i vi jednoga dana postanete tata. Profesor urologije na državnom univerzitetu u Njujorku Dr Jefim Šejnkin upozorava da ovaj praktični elektronski uređaj od kojeg se moderni menadžeri retko odvajaju, izaziva muški sterilitet. Naime, odavno je poznato da povišena temperatura u testisima pogubno deluje na kvalitet i količinu sperme koju oni proizvode. Dr Šejnkin i njegov tim sproveli su istraživanje na grupi od 29 zdravih volontera od 21. i 35. godine, kojima su merili temperaturu testisa i analizirali kvalitet sperme pre i posle korišćenja laptopa. Američki naučnici su utvrdili da je kod svih ispitanika došlo do promene parametara sperme zbog povišene temperature u testisima. Stoga oni upozoravaju da se svi muškarci koji niz godina, nekoliko puta na dan, na ovaj način koriste laptop, izlažu velikom riziku steriliteta.


...
sad sam upala u ozbiljan rebus... naime kad sam radila vto, rekli su mi da lezim nakon toga 10 dana..ok lezala sam al sa sve laptopom.. nije mi bio blizu stomaka..vise je bio kod kolena..

mozda mi zbog toga nije uspela vtouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: ksenija81

Ma ne verujem da je zbog toga. Jesi negde pisala svoje iskustvo vezano za vto?


IZVORNA PORUKA: cipiripi

svuda user posted image user posted image user posted image gde god sm mogla user posted image user posted image user posted image ima tema vto... vidi tamo ako te zanima user posted image

napravio mi je muz kao stocic za laptop.. kao onaj posluzvnik koji se donosi u krevet sa sve nogicama , sad njega koristim kad lezimuser posted image



IZVORNA PORUKA: ksenija81

Svaka cast ako se sam setio user posted image




(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnoca i kompjuter...
11.1.2010 22:02:44   
Anoniman
cipi ........user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnoca i kompjuter...
11.1.2010 22:08:18   
cipiripi
ma sam se setio...al bas sam se iznervirala kad sam procitala.. ni na kraj pameti mi nije bilo user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnoca i kompjuter...
26.12.2010 20:40:03   
eni26

IZVORNA PORUKA: BabyG

Da, mislim da sam bezbednija! Ne valja zbog jajnika, nevezano za trudnoću, a za dete da ne kometarišem.. U svakom slučaju, pitaj svog doktora...

e svasta ,ni ovo nisam znala ..... Meni uglavnom stoji na mini stocicu ,koji je namenjen lenjim ljudima koji leze u krevetu i tipkaju i surfaju ...
Bas je prakticno,ne pregrejava se a i nije mi bas blizu jajnika i bebe .

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnoca i kompjuter...
2.1.2011 1:32:51   
~Nim~
Studiram informatiku i dosta vremena provodim za kompjuterom
i iz tih razloga dosta sam cackala po netu o ovoj temi,
ali nisam nasla nista konkretno o tome koliko stete bebi user posted image

Jedina korisna informacija koji sam isceprkala je da
treba izbegavati monitore, one velike, sa katodnom cevi
jer zrace X zracima (istim onim koji se koriste za rengen)


_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnoca i kompjuter...
2.1.2011 18:31:33   
Anoniman
Kod mog ortaka taj stari TV, takozvani LAMPAŠ, je stajao u ormaru i imao je jednu lajsnu od drveta tik ispred ekrana. Ali se video ekran i sve.
I pričali mi o štetnosti i zračenju i on mi pokaže tu lajsnu koja stoji ispred TV-a već godinama... a ona crrrna spaljena... drvo je deblje pa se ništa ne vidi s' lica ali iza je katastrofa koliko je drvo spaljeno...user posted image
nisam mogla da verujem da je to baš toliko štetno!

(odgovor članu ~Nim~)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnoca i kompjuter...
16.5.2012 0:19:15   
jovicaa
ja sam se sad jako isparanoisala da sam ozracila bebu.... jesus

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnoca i kompjuter...
16.5.2012 0:42:36   
sneza24
jovice ja sam skoro celu proslu trudnocu provela za kompijuterom i Davidu hvala Bogu nista ne fali,nemoj da se sekiras.
Evo sad u ovoj sam manje za kompijuterom jer namam toliko vremena.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 40
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here