|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
12.9.2019 7:48:39   
Maruska15
Dobro jutro drage moje. Juče ceo dan pokušavam da napišem poruku i kad je pošaljem piše mi page not found.  Popkice imaš još malo do kraja,drži se. Kako ste ostale cure? Baš mi nedostaje piskaranje sa vama. 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
12.9.2019 9:19:05   
Bebana17
Maruska, kako si ti? Jesi li se oporavila od putovanja Srbija-Švedska? Meni su deca sad u vrticu, pa imam slobodna dva sata, lepo ne znam šta bih pre, pa sam rešila da otvorim ringeraju, da vidim šta ima novo user posted image
Popkice, nemoj da paničiš, samo sebi stvaraš još veću frku, navali na sve što ima veze sa gvožđem, biće to sve uredu. Jeste nizak hemoglobin, ali podićiće se gore, samo optimistično. Istraživanja pokazuju da pozitivan pristup svemu vezanom za zdravlje može samo da ti pomogne da se brže oporaviš, šta god da je u pitanju. Mislim, normalno je da se plašimo, ali treba verovati u sebe i srećne završetke. Ne zamerite mi na ovom soljenju mozga, danas sam tako raspoložena, mi žene možemo sve, samo pozitivno!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
12.9.2019 14:55:31   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Hgb mi je 89. I pored terapije. Doduše, preterala sam sa neadekvatnom ishranom. 😥😡🙄 Mnogo malo mesa sam jela. Sada ne znam kakvo čudo treba da se desi da se to popravi za mesec dana.... 




Popki, sestro blizankinjo moja😁, u svemu smo iste😁. Moj hgb je u jednom trenutku bio 91... Nije velika razlika. Pored heferola sam uzimala obavezno vitamin c u tabletama (nikako sumeci), i što vise junetine i teletine. Za dorucak domaca pasteta od junetine, rucak teletina , vecera opet neko meso...  Najvise kupusa, paprike i cvekle... Svega toga sada ima... Na porodjaj sam isla sa hgb 110 cini mi se i doktorima je to bilo sasvim ok. Konjsko meso treba inace izbegavati u trudnoci, bar tako kaze nutricionista kod kog sam vodila mladju cerku

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
12.9.2019 14:56:30   
bubulence
Ovo mi se desavalo u drugoj trudnoci, u trecoj je hgb bio oko 110 sve vreme, dr bila prezadovoljna 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
12.9.2019 15:09:07   
popkica bebic
Bubulence, draga, i dosad si mi bila draga, ali sada još i više 😉 jer me tešiš. Nadam se da će svi ovi melemi i mesa i lekovi i vitamin C da mi pomognu. Pa makar da se za deset_ jedinica poveća hgb, pa bi opet bilo dobro, barem bih znala šta dalje i šta pomaže. Evo upravo pojedoh tri šnicle konjetine, sa mukom sam jela , mada nije grozno. Neko kažu jedinici konjsko, neki ne, ali pokušaću, ulazim uskoro u deveti mesec, tačnije za osam dana, pa valjda će biti neke koristi. Evo odoh po kašičicu meda i koprive i kakaoa. Moram! Nešto će valjda uspeti.Oprostite mi na sebicluku, ne pitam zato vas od kada me je stisla muka! Ljubim vas! 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
12.9.2019 15:15:24   
bubulence
E da, i med i koprivu sam jela. Sto se tice konjskog mesa, mi smo mladju cerku vodili kod nutricioniste, i sva bitna se pohvalim kako joj dajem i konjsko meso. On kaze, ne nikako. Jer to meso moze da sadrzi nesto sto kod dece i trudnica moze izazvati neku opasnu infekciju. Ne znam da ti kazem stručno, znam samo da je rekao da se desava jako retko ali moze da bude izuzetno opasno. I da je junetina sasvim dovoljna. 


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
12.9.2019 15:16:20   
Maruska15
Bebana hvala na pitanju. Ja se upravo selim. U haosu sam ali guram nekako. Trudim se da budem pozitivna 

,mada i dalje svake večeri imam povišen  šećer. Ali u Božijim sam rukama,biće kako mora. Nadam se najboljem.  Beco kako si mi ti? Popkice gde si nabavila konjsko meso? Jaoo ja ne znam dal bih mogla to da jedem,ali kad muka natera coveka.... šta da se radi.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
12.9.2019 15:18:12   
Beca.t
Popki, bićeš super. Jos malo pa bebac stiže.
Maruška, dobro sam, budem jedan dan opuštena, pa onda 2 u nekoj brizi 😀 I tako u krug. 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
13.9.2019 9:10:28   
Maruska15
Dobro jutro ženske. Treba mi savet ili ako neko ima iskustvo. Juče nakon tuširanja krenulo je da mi curi iz obe dojke kolostrum. Zuckasta,gusta,lepljiva tečnost. Ja sam malo u šoku pošto sam u 18 nedelji trudnoće. U prvoj trudnoci mi se pojavilo u 31 nedelji. Ne znam da li je to normalno?


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
13.9.2019 18:13:26   
Nally
Maruska, verovatno si vec izguglala do sad 😊 dej je normalno, cak i ranije od toga da krene. Kod moje snajkice pojavilo se u 16.nedelji u prvoj trudnoci, a u drugoj nista do poroda.

Ono sto je bitno samo, sto je njoj tad dr rekla je da ne istiskujes nista, nego pusti samo da curi i samo uloskice od vate stavljaj, sto vrv vec i znas ako si imala iskustva. Kod mene za sada nista tog tipa (27 nedelja). 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
13.9.2019 18:15:06   
Beca.t
Maruška, i meni se pojavilo u prvoj trudnoći ali nisam ništa dirala. Sve je to ok.

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
13.9.2019 18:37:19   
Maruska15
Ma ja sam se zbunila što se sada pojavilo. A inače u trećem tromesečju znam da je normalno,imam to iskustvo. Hvala u svakom slučaju.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
13.9.2019 18:53:35   
emicaa
Maruska i meni se u drugoj trudnoci pijavilo skroz rano.

Popkice jedi koprivu sto cesce,ubacuj i u rizu ma gdje god .Mozes i onako obariti kao spinat.Ali i dalje mislim da bi ti infuzija bila spas

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
14.9.2019 16:00:09   
popkica bebic
Zdravo, mamike! Kako ste? Šta se radi kod vas? Moje deca su već mesec dana bolesna. Kasljucaju i veći treći put im se navraca temperatura. Sada su i jedno i drugo pod antibioticima jer je kod oboje prešlo na uši. 🙄 Ja se trudim svim snagama da korigujem ishranu, što više crvenog mesa, povrća i voća koje obiluje gvožđem, vitamin C i naravno lekovi dupla doza. Nadam se da neću dovesti sebe do transfuzije. Baš se bojim, ali niko nije kao Bog i ako mi da veka naći će se i leka! 😘 Vas! 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
14.9.2019 18:30:44   
Bojana05
Zdravo,mamice☺️Evo jos jedna nova u grupi koja vas krijuci prati vec mesec dana na raznim temama🤭😃Trenutno sam 20nedelja sa trecim bebcem i moram da priznam da mi je ovo najteza i najstrasnija trudnoca do sada(svega je bilo-od krvarenja,hematoma,konstantne terapije 3x200utrogestan,ponovljenih krvarenja🤯🤯). Konacno je dosao i taj ekspertski ultrazvuk i bebac je dovoljno porastao da mama moze malo da odahne,hematom je iscurio i ja bih trebalo sa budem mirnija sada osim sto sam u nekog grcu stalno iscekujuci opet neki problem🙄🙄🤣Svakako odahnem kad udjem ovde i procitam sta vi radite,mislitebi kako se snalazite🥰🥰Jedan veliki pozdrav od mene za sve😘😘🥰

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
14.9.2019 18:36:41   
popkica bebic
Bojana, dobro nam došla u grupu! Hvala dragom Bogu, sve više majski se odlučuje za treću bebu. Mnogo mi je drago zbog toga. Verujem da ti je svega kroz šta prolazis teško palo, ali polako, pozitivno. To isto sebi govorim kad naiđu problemi. Ali, uzdajmo se u Boga! Piši nam što češće. Iako ima mnogo prijavljenih trudnica, tek nas je nekoliko koje pišemo. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
14.9.2019 21:59:31   
emicaa
Bojana da ti i ja pozelim dobroslicu,iako nisam u ovom timu 😊Nadam se da ce ti ostatak trudnoce biti bez problema.

Popkice imas zagrljaj od mene

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
15.9.2019 1:37:46   
Beca.t
Bojana, dobro nsm došla 😘😘😘

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
15.9.2019 10:40:36   
Bojana05
Hvala,drage zene☺️☺️Dobro jutro svima☺️☺️Htela sam da vas pitam-da li je koja od vas mozda cula za nehomogenu posteljicu i sta bi to moglo da  znaci? Doktorka mi je rekla da mi je posteljica nehomogena,sto ne ugrozava bebu ali treba da se isprati,narocito zbog porodjaja🙄🙄🙄nista vise nije htela da mi kaze jer je kao rano ali bas nigde nisam mogla da nadjem nikakve info o tome...inace sam imala dva prilicno laka porodjaja,narocito drugi,pa me bas strah ovog treceg😂😂😂😂

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
16.9.2019 11:09:24   
Nally
Hej Bojana, dobrodosla 🤗♥️

Ti si bese 20.nedelja? Iscitah tvoj post o stresnoj trudnoci pa se tako nalazim u tome, jer sam sa hematomima mucila muku od 13. do 22.nedelje (sad sam 27+3 i konacno se smirilo.. Pu pu pu da ne ureknem. Al dok je zarilo, bila najpre na strogom pa onda na modifikovanom mirovanju kako je krvarenje prestalo i bebica ojacala. 
Sto se posteljice tice, vrv je komentar dr vezano za zrelost posteljice koja od 18.nedelje moze da predje u 1.stepen, sto podrazumeva nehomogenost u odredjenoj meri. Detaljno o tim stepenima iskopala samo na nekim stranim sajtovima (gde se objasnjava kako joj se menja struktura. user posted image


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
16.9.2019 13:38:55   
Bebana17
Bojana, dobro nam dosla! Nisam cula za nehomogenu posteljicu, a ne razumem ni doktorku koja ti nista nije pojasnila, nego ti samo ubaci buvu, pa ti posle razmisljaj sta je to. Moj doktor sve hoce da objasni, kad ga pitam, inace ne daje objasnjenja, jer mu je uvek guzva. 

Bila sam na komisiji za bolovanje u Vladetinoj, produzeno mi je do otvaranja porodiljskog. Deca u vrticu, a ja umesto da odmaram spremam sve redom. I sad me bole ledja, jedva sedam, ustajem i ostalo. Bas sam neumerena. Smislila sam i da okrecim deciju sobu, jer smo im kupili nove krevete, pa da ih prebacimo na spavanje u tu sobu (blizance). Najmladji ce dobiti dosadasnji batin i sekin krevet.

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
16.9.2019 14:21:06   
AnaTamara
Poljubac i zagrljaj za sve buduće mamice 😘

Jos koji dan i ulazimo u 9.

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
16.9.2019 15:36:37   
Beca.t
Gde ste trudnjace? Meni nesto tesko povremeno u toku dana, kao neko stezanje i napetost u stomaku. Malo sam aktivnija ali verujem da je to sve ok. 
Blago tebi AnaTamara, jos malo pa bebac stize isto i Popkica je tu blizu.
Popki, jesi bolje? 
Bebana i mi planiramo krecenje i premestanje iz sobe u sobu ali mislim da ceno u oktobru. Cerka se raduje, kaze soba mora da bude roze 😀
Kako li nam je Bubulence, snalazi se sigurno.

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
16.9.2019 16:29:35   
Bebana17
Ana Tamara, bravo, taj deveti je tezak zbog velicine stomaka i drugih zezancija, ali prekrasan, jer znas da ces se uskoro druziti sa svojom bebicom. Jos samo malo... Beco, cim si aktivnija, odmah je sve izrazajnije i jace, mislim na te osecaje koje prate trudnocu. Meni se cak i beba mnogo vise javlja kada sam aktivnija, nego kad se razvlacim ceo dan.

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
16.9.2019 21:33:15   
Bojana05


IZVORNA PORUKA: Nally

Hej Bojana, dobrodosla 🤗♥️

Ti si bese 20.nedelja? Iscitah tvoj post o stresnoj trudnoci pa se tako nalazim u tome, jer sam sa hematomima mucila muku od 13. do 22.nedelje (sad sam 27+3 i konacno se smirilo.. Pu pu pu da ne ureknem. Al dok je zarilo, bila najpre na strogom pa onda na modifikovanom mirovanju kako je krvarenje prestalo i bebica ojacala. 
Sto se posteljice tice, vrv je komentar dr vezano za zrelost posteljice koja od 18.nedelje moze da predje u 1.stepen, sto podrazumeva nehomogenost u odredjenoj meri. Detaljno o tim stepenima iskopala samo na nekim stranim sajtovima (gde se objasnjava kako joj se menja struktura.


Ne znam kako se odgovara na neciji komentar😂😂😂 svakako hvala,ja sam kao citala mesto,nego sebi utuvih u  glavu da nije mozda na mesto gde je dugo bio hematom se pojavila ta nehomogenost jer je hematom bio direkt uz bebu🤭🤭ali evo videcemo,idem opet na kontrolu pocetkom oktobra mada bebc poceo da mi se javlja redovno pa mi nekako sve lkse🥰🥰🥰 i da znas da ste u pravu,kada sam aktivnije i onda legnem(jer onda umrem od bolova ispod stomaka od stojanj) i onda mi se bebac razigra,uh srece☺️☺️☺️Kako ste sve? Kod nas jos vruce,necu docekati ovu jesen a jos se selili zadnjih kesec dana,mrtva sam od svega,ali da docekamo bebca spremni i devojcicama da sredim sobu i sve te predivne stvari koje idu malo sporije u ovom stanju ali imamo vremena do kraja januara☺️☺️☺️Ljubim sve i saljem svima poljubce😘😘😘😘

(odgovor članu Nally)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here