|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
2.9.2019 16:46:20   
Beca.t
Ja sam 18. nedelja tek ponekad oset_im treperenje ako legnem na ledja, i uvece uglavnom. Ranije sam oset_ila bebu nego u prvoj trudnoci, valjda je poznato mada je sve to jos blago. 




(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
3.9.2019 13:49:33   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Ja sam 18. nedelja tek ponekad oset__im treperenje ako legnem na ledja, i uvece uglavnom. Ranije sam oset__ila bebu nego u prvoj trudnoci, valjda je poznato mada je sve to jos blago. 




Beco ja sam prvu bebu oset_ila u 18 nedelji.  A sad čekam 😊


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
3.9.2019 20:37:48   
Bebana17
Meni danas decica prvi dan krenula u vrtic i mladji u jaslice. Seki se toliko svidelo u vrticu da je plakala kad smo krenuli kuci jer je htela jos da ostane, a najmladji je bio silno nesrecan sto mora u vrtic i samo je govorio: ne volim vrtic, ne volim drugare, hocu napolje... Izdrzao je sat i po, ali zato sto sam ja bila u prostoriji sa njim, ovako ne bi izdrzao ni pola sata. Starijem sinu se svidelo u vrticu, ali ne kao seki. 

A sada me odvaljuju ligamenti materice, jedva koracam, zbog sedenja na niskoj decijoj stolici u vrticu. Dobrodosle nove mame i trudnice! 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
3.9.2019 20:41:52   
Beca.t
Bebana, neka je sa srecom! Bice njima super cim malo prodje navikavanje. Odmaraj ❤


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
3.9.2019 20:48:03   
Ikimama
Bebana, malo da se navikne pa ce i on zavoleti :) polako,dok upozna okruzenje :) Meni jako prija ovo zahladjenje, bas sam danas cak i srecna sto vidim ove oblake... verovatno cu zimi da kukam za malo Sunca .. :) 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
3.9.2019 22:00:00   
Bebana17
Ikimama, i ja sam jedva docekala zahladjenje, ona toplota je bila uzasna, a sada covek moze da dise..

(odgovor članu Ikimama)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
3.9.2019 22:03:54   
Maruska15


IZVORNA PORUKA: Bebana17

Ikimama, i ja sam jedva docekala zahladjenje, ona toplota je bila uzasna, a sada covek moze da dise..
Sa srećom im polazak u vrtić. I mi smo danas dobili mesto u vrtiću. Pa kad se vratimo u Švedsku krećemo. 😊 Hvala Bogu na ovom zahladjenju,bilo nam je stvarno užasno vruće. Konačno ću noćas da se naspavam. 


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
3.9.2019 22:21:38   
popkica bebic
Dobro veče, trudnjace drage! Ceo dan se kanim da vam stagod napišem i sve nešto ne ide. I ja se radujem zahlađenju, pa neka tražimo sunčano vreme. Preterano je bilo toplo. Moje sincic je juče pošao u predškolsko, malo se isplakao, a zato mi i danas rekao da mu je bilo prelepo među decom i da jedva čeka sutra. Danilo trudnoće mislim sve sporije prolaze što sam bliža finalu. Baš sam nešto uplašena, potistena i bezveze. Ne znam kako da prevaziđem strah! 😥 Nikada mi pre nije bilo ovako frka... 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
3.9.2019 22:23:30   
popkica bebic
Trebalo je da piše dani trudnoće, ali moj odvratni telefon je ponovo odradio po svom. Mrzim ga a



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 6:04:53   
Beca.t
Mnogo prija ovo zahladjenje, koliko utice na funkcionisanje.


Popki, bas juce pricam sa sestrom o tim strahovima koji mi se javljaju bez ikakvog osnova ali tu su. Ne znam zasto se to javlja kad u prvoj trudnoci nisam imala takav osecaj... Moramo nekako da razmisljamo pozitivno i da skrenemo misli. Nema razloga za strahom a to ce se i pokazati nakon porodjaja. Razumem te...ali moramo biti jake i da to prevazidjemo.
Jutro mame! 😘😘😘

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 7:04:20   
Bebana17
Popkice, ovde te svi savrseno razumemo, strah je normalan, pa i kad je jak, mislim da je drugacija situacija kad kod kuce imas decicu koja zavise od tebe.. Ja se na prvom porodjaju nisam nesto plasila, samo sam htela da ih sto pre dobijem u ruke, dok mi je neizvesnost na drugom porodjaju teze pala, i na kraju zavrsih na carskom. Mislim da je lakse kad znas kako ces se poroditi, pripremis se psihicki i cao, a ovako ja opet ne znam kako cu (carski ili ne), i to me izludjuje. I da dodam jos jednom, normalno je da se jako plasis, ipak je to porodjaj...

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 8:39:43   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Ne znam kako da prevaziđem strah! 😥 Nikada mi pre nije bilo ovako frka... 





Iz mog iskustva- nikako.. Strah je normalan, mislim da je najlakse u prvoj trudnoci jer ne znas sta te ceka. Svaka sledeca dolazi sa sve vecim strahom. Bar je kod mene tako bilo. Secate se vec koliko sam kukala. Ali beba izaci mora, mi smo tu da uradimo sve da bebi bude sto lakse. Znaci cutis, trpis i slusas babice... I eto bebe😁❤️

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 8:59:09   
Maruska15
Popki i ja se plašim. Najviše da me ne zadesi ruptura materice. Vrtim svakakve scenarije po glavi. Ali još mi je rano. Tamo pred novu godinu ima da posizim... 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 9:40:19   
Beca.t
Bubi nadjes vremena i za nas 😘 Kako je bebac? Decica? Ti?
Ma bićemo sve super, u pravu paniku Bebana, Maruska i ja ulazimo oko N. Godine 😀😀😀

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 9:44:51   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Bubi nadjes vremena i za nas 😘 Kako je bebac? Decica? Ti?
Ma bićemo sve super, u pravu paniku Bebana, Maruska i ja ulazimo oko N. Godine 😀😀😀


Naravno da nadjem vremena za trudnice, citam vas uz svaku kafu koju pijem❤️, mada niste mnogo vredne sa pisanjem 😁. Svi smo dobro, krenula skola/ vrtic pa smo bebac i ja stalno u pokretu... Odvodjenje, dovodjenje... Dobar je, malo smo ga razmazili ali nema veze, uzivamo u tome ❤️

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 9:47:30   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Beca.t

Bubi nadjes vremena i za nas 😘 Kako je bebac? Decica? Ti?
Ma bićemo sve super, u pravu paniku Bebana, Maruska i ja ulazimo oko N. Godine 😀😀😀


Naravno da nadjem vremena za trudnice, citam vas uz svaku kafu koju pijem❤️, mada niste mnogo vredne sa pisanjem 😁. Svi smo dobro, krenula skola/ vrtic pa smo bebac i ja stalno u pokretu... Odvodjenje, dovodjenje... Dobar je, malo smo ga razmazili ali nema veze, uzivamo u tome ❤️



Divno!!! Uziva ko car@ 😘

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 9:51:45   
bubulence
Bukvalno 😁.

Znate kako, nas je četvoro starijih (posto su i sestre dosta pazljive sve im dozvoljavamo) i uvek neko hoce da ga drzi, normalno da je navikao na ruke... Ali mi nismo od onih roditelja da ih ne navikavamo na ruke, i njih dve smo stalno nosili i mazili... Brzo to prodje... 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 10:52:18   
AnaTamara
Poslednjih dana je taj strah nekako iscezao, bio je preveliki od pocetka trudnoce, sad razmisljam izgurali smo..... Sa prvim detetom sam se porodila ranije,36. nedelja, to ocekujem i sada, mada mi je dr pre par dana rekao da će me poradjati 15. oktobra, tako da cemo videti....inace moram na carski 



_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 13:22:11   
blizanac2
A ja se sve nadam, samo da preguramo prvo tromesecje pa ce biti manje straha i strepnje, ali to izgleda uvek postoji. 😄


(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
4.9.2019 13:39:40   
popkica bebic
Bubulence, draga, nedostajes! Slabo, vrlo slabo se piše. Strah kod mene neće isceznuti, baš je intenzivan, ali ići ću i na razgovor sa psihologom, moraću. 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
5.9.2019 10:33:56   
Maruska15
Dobar dan drage moje. Kako ste mi? Danas je opet toplo. Ja idem u završnu kupovinu i sutra ćerki slavimo prvi rodjendan. Ne mogu da verujem koliko mi je brzo prošlo godinu dana. Kao da sam je juče rodila. Srećna sam i uzbuđena. Jedva čekam sutrašnji dan. 


(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
5.9.2019 12:55:43   
popkica bebic
Dobar dan! Maruška, neka je ćerki sutra srećan rođendan. I ja sam uvek ushicena kada se pripremamo za proslavu. Pogotovo za ćerku. Veći je izbor šareniša, torti i odeće. Ako Bog da od iduće godine tri rođendana! 😊😍

Mene bas muči bešika. Nonstop imam pritisak na nju. Uh.... 

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
5.9.2019 20:32:13   
Beca.t
Devojke, malo sam se danas preforsirala...sedenja vise a manje odmaranja. Nakon vecere imam pritisak u jajnicima i gasove, malo neprijatno. Da li vam se to desavalo?


Maruska neka je srecan prvi rodjednan! 😘😘😘

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
5.9.2019 22:32:41   
bubulence


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Bubulence, draga, nedostajes! Slabo, vrlo slabo se piše. Strah kod mene neće isceznuti, baš je intenzivan, ali ići ću i na razgovor sa psihologom, moraću. 



Popki, potrazi pomoc, zasto da ne. Ako misliš da ce te to umiriti samo napred. Ja sam na kraju bila u fazonu ''nazad nema, izaci mora a ja ako prezivim, prezivela sam''...  I evo me, 7 neselja kasnije sa bebom 😁. Beco, nije nista cudno ali odmaraj, ne forsiraj se... Mozda si i pojela nesto sto ti smeta... 

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/19 [chat]
5.9.2019 23:34:50   
Srecna85
Ćao svima,ja sam nova... trenutno sam u 17 nedelji trudnoce. 

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here