|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 7:35:45   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: blizanac2

Volim kad od jutra procitam lepe vesti. 😊 Divnooo

Zenske, jel nekad u trudnoci prestaje ovo cesto piskenje? 🙈 Ubi me trckaranje u wc, em nocu, em danju, cak sam imala utisak da sam prehladjena, jer nekad cudan pritisak osecam, ali sam radila urin i sve je ok. Tj imam utisak da mi se sve dole rasteze, iako je dr rekla da je sve ok i da cu osecati povremeno, ja se sve nadam da ce biti dana kad necu nista osecati i uzivati. 🙂



Meni je isto tako bilo....popusticete uskoro ali samo na kratko. Meni je vec krenuo ponovo taj pritisak na besiku i cest odlazak u wc. Ne brini, sve je to ok.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 7:42:53   
blizanac2
Eh, te male bebe. 😊 Sve im je oprosteno, samo neka rastu. 

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 8:28:12   
bubulence
Popki kako si? 


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 10:27:12   
Dora89
Meni lakše sa devojčicom. Nije problem, nauči se kako da se povlači kožica, ali ćerka je toliko zrelija nego Mali u istom uzrastu i toliko brže kapira da mi je sve sa njom lakše.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 10:27:16   
Dora89
Meni lakše sa devojčicom. Nije problem, nauči se kako da se povlači kožica, ali ćerka je toliko zrelija nego Mali u istom uzrastu i toliko brže kapira da mi je sve sa njom lakše.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 10:27:19   
Dora89
Meni lakše sa devojčicom. Nije problem, nauči se kako da se povlači kožica, ali ćerka je toliko zrelija nego Mali u istom uzrastu i toliko brže kapira da mi je sve sa njom lakše.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 10:27:21   
Dora89
Meni lakše sa devojčicom. Nije problem, nauči se kako da se povlači kožica, ali ćerka je toliko zrelija nego mali u istom uzrastu i toliko brže kapira da mi je sve sa njom lakše.



< Poruku je uredio Dora89 -- 23.10.2019 10:29:03 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 10:50:40   
Beca.t
Bojana i Bebana koliko ste se ugojile do sad? Nesto sam stalno gladna....mada bolje je imati nego nemati apetit, poucena dosadasnjim iakustvom. I ostale trudnjace? 
Ostala sam trudna sa 62-63,to je moja redovna kilaza, visoka sam 170 a sada imam 70-71. Znam da bi trebalo oko 15kg da dobijamo, tako nekako bese u prvoj. Svi kazu da mi se samo vidi stomak i zaista tako i deluje ali 9 kg nije malo. 
Ima na netu dijagram za porast tezine, pise da je sve u granicama za sada.😀

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 11:33:09   
popkica bebic
Evo mene sad najnovijim izveštajem. CTG uredan, miran, kontrakcija nema. Na pregledu jedan prst otvorena. Ništa mi ovolika fizička aktivnost ne vredi. Ako do subote ne krene samo, moram na indukciju. Šta da kažem, osim da luuuudim. Baš bih volela da krene samo. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 11:34:41   
Beca.t


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Evo mene sad najnovijim izveštajem. CTG uredan, miran, kontrakcija nema. Na pregledu jedan prst otvorena. Ništa mi ovolika fizička aktivnost ne vredi. Ako do subote ne krene samo, moram na indukciju. Šta da kažem, osim da luuuudim. Baš bih volela da krene samo. 





Popki, ti ko'' Georgina draga 😀 Bices super!!! Taman se primirio bebac, uskoro ce.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 11:40:42   
popkica bebic
Držite mi palčeve da krene samo. Kaže doktor da ja nisam ni dana prenela, nego duži ciklusi pa i oplodnja je kasnije bila. Pa ipak će izazvati ako samo ne krene. Bojim se. Uz epidural bi možda bilo izdržljivo. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 12:25:45   
Bojana05


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Bojana i Bebana koliko ste se ugojile do sad? Nesto sam stalno gladna....mada bolje je imati nego nemati apetit, poucena dosadasnjim iakustvom. I ostale trudnjace? 
Ostala sam trudna sa 62-63,to je moja redovna kilaza, visoka sam 170 a sada imam 70-71. Znam da bi trebalo oko 15kg da dobijamo, tako nekako bese u prvoj. Svi kazu da mi se samo vidi stomak i zaista tako i deluje ali 9 kg nije malo. 
Ima na netu dijagram za porast tezine, pise da je sve u granicama za sada.😀



Ja sam ostala trudna s 58 a imam sada 66😄😄nikad manje se nisam ugojila. Sa prvom cerkom sam otisla na poradjaj sa 83 kila😱😱😂😂sa drugom  sa 77,a moja standardna kilaza je 58-60uvek pa ti vidi hahahaha ne znm kako ce biti posle ove trudnoce ali do sada su mi se kilogrami sami topili u roku od nekoliko meseci....mene strah da ovih ima manje ali da se teze skidaju😜😜😜

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 12:30:40   
Bojana05
Srecno Popki🤗🤗🤗probaj da hodas sto vise,ja sam s drugom cerkom prenela nedelju dana,morala sam svaki dan na preglede i kazu mi tog jutra grlic ceo,zatvorena skroZ,nece brzo😄ja taj dan povedem cerku da vozi bicikl,nesto je bilo organizovana,gomil dece kao takmicenje i ja sam jurila za njoj(“trcala” da tako kazem) i u 5 ujutru dobijem bolove,trpela sam do poslednjeg i posla u pola 9 u bolnicu,otvorena 8 pratiju u 10 sam se porodila😃😃niti me sili ni nista. Probaj sveeee,mnogo je lakse kad prirodno krene i ne brini,ma samo ce da izleti😜😜😜DRZIMO TI PALCEVE!!!!

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 12:35:47   
Beca.t
Popki, bićeš ti super!!! Samo šetaj i videćeš da čće samo da krene.

Bojana, hvala na infu, onda smo tu negde sa + kg u odnosu na početak :)))

(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 12:50:20   
Bojana05


IZVORNA PORUKA: Beca.t

Popki, bićeš ti super!!! Samo šetaj i videćeš da čće samo da krene.

Bojana, hvala na infu, onda smo tu negde sa + kg u odnosu na početak :)))



Ma ti si i kilo bolja😃😃meni ovo dete samo trazi jaku hranu da jedem,ne znam sta je ovo. Jednu noc sam u 11 jela ljutu,gurmansku pljeskavicu kao da nista taj dan usta nisam stavila,tako sam gladna bila hahaha jos ja kao pokusavam da sto zdravije jedem pa onda moram neko meso,nesto zacinjeno ili gladujem hahahah potpuno mi je drugacije nego u prve dve kada sam bukvalno zivela na voce i salate ali neka,kad cemo da jedemo ako ne sada😜😜

(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 13:37:35   
Bebana17
Beco, ja sam zbog stomacnog virusa bila smrsala tri kile (valjda voda u organizmu). U trudnocu sam krenula sa 70 kg, visoka sam 177 cm. Sad imam izmedju 75-76 kg. To jest oko sest kg sam se ugojila do sada. 


(odgovor članu Bojana05)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 13:42:10   
Beca.t
Wow! Ti si se bas malo ugojila. 🤗

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 16:10:20   
AnaTamara


IZVORNA PORUKA: popkica bebic

Držite mi palčeve da krene samo. Kaže doktor da ja nisam ni dana prenela, nego duži ciklusi pa i oplodnja je kasnije bila. Pa ipak će izazvati ako samo ne krene. Bojim se. Uz epidural bi možda bilo izdržljivo. 





Nemas cega da se bojis!!!! Bice sve ok!!! 😘 Drzimo palceve 💓

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 16:13:11   
Bebana17
Beco, ja se obicno malo ugojim u trudnocama, mene posle dojenje dotuce, ugojim se jos toliko, jer ne smem da pijem siofor u tom periodu, pa se ugojim kao prase. A ne mogu da ne dojim, zao mi bebaca. Tako da ja tek kad dete napuni godinu dana krenem da mrsavim, jer onda krecem sa sioforom i dijetom.


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 20:08:58   
blizanac2
Blago vama zene, ja ima utisak da sam vec sada teza 5 kg.. Ne smem ni da stanem na vagu, a jedem normalno, tri obroka dnevno bez grickanja, sokova, slatkisa i gluposti. Mada sam se u stimulaciji nadula kao zaba i ostala takva, sada je stomak poceo da raste, na to naduto pa izgledam jos veca. 🙊


(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 20:23:48   
Beca.t
Blizanac, sve te razumem, tako je bilo i meni 😀 

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
23.10.2019 20:42:22   
blizanac2
Joooj bas me uhvatila panika, sta cu do porodjaja 😅 Jos je meni stitna usporena, pa vrv i to malo doprinosi, i onaj pronison sto sam pila, i lezanje, svega po malo se skupilo. 🙂


(odgovor članu Beca.t)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
24.10.2019 8:22:02   
Bebana17
Popkice, cekamo lepe vesti od tebe. Kazu da sex hoce da podstakne porodjaj, ali ne znam koliko ti je sad do toga ☺.

Blizanac, i ja imam hipotireozu, pa se nisam puno ugojila, niti sam u toku trudnoce brinula o kilogramima. Bitnije je ostati zdrav i unositi svega dovoljno, pogotovo u trecem trimestru, kad beba puno proteina, kalcijuma i ostalog vuce sebi, a tebi sta ostane. Lepo ruckaj, a ima vremena za brigu o kilogramima.

(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
24.10.2019 8:28:56   
blizanac2


Dobro jutro drage trudnice! Nadamo se da ce Popki brzo i lako da se porodi, navijamo! Samo komentarisem, odjednom sam buknula, valjda od silnih hormona, ali da, sada je beba najbitnija. 😊 Lako cemo mi posle.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 10/19 [chat]
24.10.2019 9:26:47   
Bebana17
Tako je, sad samo opusteno, da mi doguramo do momenta kad uzmemo bebicu u ruke, a posle cemo se vec snaci. Blago Popkici, ona jos malkice, pa je zavrsila najtezi deo, a sledi najlepsi, uzivanje sa bebicom...


(odgovor članu blizanac2)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here