|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kašice
19.9.2008 9:53:06   
oliveradj
Dal neko ima iskustva sa Milupinim zitnim kasicama koje se pripremaju sa vodom ili mlekom? Dete mi uskoro puni cetiri meseca i hocu da pocnem da ih koristim posto pije Aptamil 1 koji je od istog proizvodjaca?

< Poruku je uredio guppy -- 25.12.2008 9:34:25 >


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kasice
20.9.2008 15:40:50   
gracija
Cao Oliveradj.Ja sam takodje koristila za svoju djevojcicu Aptamil i sve ostalo od Milupe.Htjela je da jede i one kasice koje se pravi zavisno od sastava ili sa vodom ili sa mlijekom.Najvise je voljela da jede "7 Korn"(to je kasica od 7 vrsta zitarica),nije nesto ukusno al je jako zdravo...
Poz

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kasice
20.9.2008 15:47:24   
gracija
Evo pogledaj njihovu stranicu,pa ces vidjeti sta se smije davati i od kojeg mjeseca.

http://www.milupa.de/de/produkte/Produkte.html


(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kasice
20.9.2008 20:36:02   
oliveradj
Dobru si mi ideju dala
www.kibid.rs/
na ovoj stranici na srpskom su takodje svi Milupini proizvodi posto neznam nemacki, snasla sam se ima cak i casopis Nutricija super. Moja bebica 26.09. puni cetiri meseca pa pocinjemo kasice su spremne nadam se da ce dobro reagovati i da ce ih prihvatiti user posted image user posted image .


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kasice
28.9.2008 13:19:17   
guppy RR
Meni se nije sviđala Milupa ni malo, kod nas je oko njihove hrane bila i neka manja afera user posted image ... a i drugarica mi je jednom pokazala njenu kutiju hrane, a to ne bi da komentarišem...

I ja sam im davala 7-korn ali su više voleli kašicu od Hippa (meša se sa vodom, ja sam je dodavala u adaptirano mleko) i super je bilo!

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kasice
30.9.2008 10:55:57   
Anoniman
Ja sam Luki davala Frutek-ove kašice. Bila sam prezadovoljna. Ustvari, svi su mi savetovali Juvitanu, kupila sam je, on je pljunuo. Bila sam očajna, i mama mi je onda donela nekoliko Frutekovih pod obrazloženjem "To ste još i vi jeli (misleći na mene i brata)", ja sam otvorila i moje dete je pojelo pola teglice bez pogovora (kao da se na tome rodio). user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kasice
2.10.2008 9:00:52   
Anoniman
http://www.blic.rs/slobodnovreme.php?id=59164

Eto! Ja to nisam tako radila, ali valjda je ovo nešto najnovije. Jesam počela sa sokićem od šargarepe i jabuke, ali što se kašica tiče, kupila sam sve Frutekove kašice koje idu od 4 meseca (tada smo počeli da ih jedemo). Bile su slatke kašice koje sam mu davala za "užinu" oko 11h. Sem toga je imao još četiri dojenja. Nešto kasnije (ne bih da lupetam, ali mislim posle meseca dana) uvela sam i povrće (počeli smo sa pire krompirom (bez kravljeg mleka) i šargarepom, zatim španać), koje je jeo 3 sata nakon slatke kašice (znači oko 14h) i imao je još 3 dojenja, ustvari, tada sam već ja ostala definitivno bez mleka, pa je pio Bebelac. Onda smo izbacili "doručak dojenje"-tada sam mu davala griz, čokolino i slično, i ostala su još 2 mlečna obroka. U jednom momentu je on izbacio jedan mlečni (popodnevni) obrok. Ostalo je večernje mleko; sa oko 9 meseci smo sa Bebelaca prešli na kravlje mleko koje je pio do gadnog proliva oko 1og rođendana, kada nam je dr savetovala da ukinemo mleko dok ne prođe proliv. Nakon toga on više nikada nije pio mleko, i počeo je i za večeru da jede čvrstu hranu (isto što i mi-tipa sendviči), i vremenom sam i doručak prebacila u isti tip hrane kao i večeru. Sada ima 27 meseci, za doručak i večeru jede čvrstu hranu (u vidu suhomesnatog, po nekada mu spremim griz pošto ga obožava), za ručak kuvano pre spavanja, kada ustane pojede neki puding, voćni jogurt, bananu i sl.  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kasice
17.12.2008 2:50:55   
stella
ja sam davala hippove,frutekove i nestlekasice, a pretezno sam ja kuhala.Od domaceg voca,povrca i mesa.
Moja dusica skroz slabo jede,sve smo pokusavali al nista,dijete hoce samo da doji i jos uvijek imamo taj problem.Ima par dana kad super jede i onda opet nista.
Odoh ja off topicuser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kasice
17.12.2008 8:44:36   
guppy RR
WOW; još uvek se doji???? Koliko puta njupa mleko?

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kasice
25.12.2008 1:52:02   
stella
Da,da.Jos uvijek doji.Pa zavisi kako kada.Uglavnom sama trazi a i ja kad god ponudim ta ne odbija.user posted image
Evo danas 5-i dan kako smo uveli tri obroka dnevno+dojenje,malo se ljuti al funkcionise dobro i nadam se da ce ovako ostati.A pojede kao nikada prije.
Bas kazem mm,kako mi je drago da je pocela jesti samo bi joj kuhala i  hranila jeuser posted image user posted image


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kasice
25.12.2008 8:34:35   
Jeca*
Ja mojoj bebi, po preporuci pedijatra, dajem Millupinu pirinčanu kašicu. Ali postoji nešto vrlo zbunjujuće, meni, pa a ko neko može da pomogne...
Na kutiji piše da se u 200ml adaptiranog mleka ili prokuvane vode sipa 20g kašice odnosno 6-7 velikih kašika. Kao prvo 20g je 4 kašičice, a ne 6 kašika??? Na kraju krajeva ja pravim po sopstvenom nahođenju tj napravim da bude određene gustine, a ne tečno, pa sam sama našla neku meru, ali ne znam smem li tako user posted image  kako vi pravite tu kašicu?

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kašice
25.12.2008 9:30:00   
guppy RR
Ja pravim u Beba adaptirano mleko još uvek Hipp kašicu pirinčanu i takođe stavljam "od oka" tj. toliko da je dovoljno gusto ali dovoljno retko da prođe kroz cuclu sa najvećom rupom. Oni na flašicu ponjupaju večeru pre spavanja.

Pravi od oka.... ako bebica jede, to je to...
ima i za Čokolešnik i slično recept koliko čega, ali neki ga jedu skroz gustog ko palentu, a neki retkog kao supu...

< Poruku je uredio guppy -- 25.12.2008 9:34:40 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kašice
25.12.2008 9:35:15   
guppy RR
Promenila sam naziv teme Kasice u Kašice...
kad vidim ono prvo, uvek pomislim na štednju user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kašice
25.12.2008 9:54:45   
Jeca*
Bravo guppy...i ja htedoh da ti predložim da s pređe u š user posted image user posted image
a inače i ja Luki dajem na cuclu sa najvećom rupicom pa isto gledam da to bude dovoljno gusto/retko da prođe kroz tu rupicu. Ne mogu na kašičicu. Prvo, još uvek ne sedi, pa se skroz izmrljamo dok pojede (jednom je čak i kinuo u kašičicu, na početku, pa smo bili oboje ko sneško belić user posted image ), a drugo, ovako mi tako lepo pocoka to začas...milina user posted image
a možeš li mi naći na netu kako izgleda da hipp-ova čista kašica, pošto sam ja gledala i uglavnom imaju neke primese. Unapred hvala user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kašice
25.12.2008 10:00:16   
guppy RR
kutija je zelena... ali obrati pažnju - na ovoj je uz žitarice nacrtana i flašica - to je razlika.

user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kašice
25.12.2008 10:09:26   
Jeca*
Ok. Hvala puno user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kašice
3.1.2009 18:39:09   
Willma
Mi uzimamo Milupine kasice - riza i kukuruz ali vise ne mogu nigde da ih nadjem. Prosto ih nema u prodaji, pa se snalazim nekako, nesto kombinujem ... user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kašice
3.1.2009 18:45:20   
guppy RR
Willma, dobro nam došla!!!
(znam, da sam promašila temu, ali neka) user posted image

(odgovor članu Willma)
Direktna veza do poruke: 18
   pomoc oko ishrane
3.1.2009 20:09:56   
ivanako
moja cerka ima 9 mjeseci (za 7 dana) i njen dan, sto ce tice ishrane, izgleda ovako:
9h-dojenje
11h-jaje i neka vocka ili samo voce
15h-meso i povrce
17.30h-vocka
20.00h-palenta sa jogurtom
20.45h-dojenje

Da li je to dovoljno?Jeli ovo dobar jelovnik?




(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: pomoc oko ishrane
3.1.2009 20:20:48   
guppy RR
Pošto smo različiti, teško je reći da li je dovoljno ili ne. Znaš kako neke bebice pojedu puno, a neke malo.. nekima treba više malih obroka, nekima manje većih... a to, da li je tvoja bebica sita i da li je to dovoljno, videćeš po tome da li se noću budi da jede, da li je danju nervozna jer je gladna...

Da ne gnjavim - ja nisam stručnjak za ishranu, počela sam tek posle 6. meseca bebicama da uvodim čvrstu hranu, počevši sa jabukom, pa kruškom... jako polako. Jaje recimo nisam davala do 1. godine... t.j. posle 9. meseca samo žumance, a tek pri godini dana belance. Tako kod nas savetuju. Ako vam ide dobro, samo tako nastavi, meni se čini inače OK.

I dobro nam došla!!!
user posted image

(odgovor članu ivanako)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kašice
3.1.2009 20:34:33   
Willma
IZVORNA PORUKA: guppy

Willma, dobro nam došla!!!
(znam, da sam promašila temu, ali neka) user posted image

Hvala, bolje vas nasla! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kašice
1.4.2009 22:17:04   
mihi
Prezadovoljna sam HIPP-ovim kašicama imaju ORGANIC program i slane bez mesa i slatke, u slane ću sama da ubacim teletinu, beba ih obožavauser posted image .

(odgovor članu Willma)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kašice
4.6.2009 17:56:25   
mihi
Recite mi kako izgleda ishrana bebe od 9. do 12. meseca? Mislim koliko obroka i neki predlog menijauser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kašice
8.8.2009 10:31:18   
SUPER MAMA
Zdravo mihi evo moja beba ima 10 meseci i imamo tri obroka i jedna uzina i tri podoja.Neznam dali zelis recepte da ti pisem?
pisimi

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kašice
9.8.2009 0:25:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Recite mi kako izgleda ishrana bebe od 9. do 12. meseca? Mislim koliko obroka i neki predlog menijauser posted image .


Ishrana bebe od 9-12 meseci KLIK

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here