|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ishrana bebe od 9-12 meseci
4.2.2009 8:41:37   
Anoniman
Ideje za dečiji meni...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.2.2009 8:11:05   
stella
U vom razdoblju smo pokusavali privoliti smizlu da jede mada nikada nije voljela hranu,cica je jos uvijek bila glavna,a pored toga rijetko da je htjela jesti nesto drugo.Jede par dana i onda jedan period ne jede nikako i tako u krug.
Tada smo pokusavali da ima 2 obroka,pretezno sam joj kuhala domace povrce i meso,voce domace osim banane,vocne kasice kupovne,slane kupovne nije nikada htjela.

Do godinu dana probala je mrkvu,krompir,brokulu,karfiol,spinat
meso:teletina,piletina,oslic riba
voce:jabuka,kruska,banana,breskvu(za sada samo iz kupovne kase)
sa oko 11mj je probala mlijeko kravlje i zumanjak jajeta a sa 12 i bjelanjak

< Poruku je uredio stella -- 6.2.2009 8:20:53 >


_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
6.2.2009 8:25:02   
Anoniman
cerka sve jela u ovom periodu, jer sam joj pocela jako rano sa dohranom od 4 mjeseca
a mladi gospodincici kojem je sad malo jace od 9 mjeseci ne jede samo bjelance, ali i to ce uskoro... od voca samo citruse(mandarina, narandža, limun i sl) jer sam primjetila da ga muci stomacic od njih, inace sve ostalo jede

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.8.2009 9:46:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Zdravo mihi evo sta moja mala jede od 9 meseca:

sem sto do sada od povrce je jela:krompir, šargarepa, karfiol, brokolija, tikvice, spanać, zelje, blitva,boranija, krastavac, kukuruz šečerac u 9 mesecu smo dodali i paradajz i grašak.sada posto imammo 10 meseci jedemo sve ovosamo što malo čemo sačekati za pasulj jer je težak za varenje.
Od voća: od 9 meseca može se dodati i lubenica dinja i dunja.

Od mesa moja mala jede pileće,juneće,teleće i ćureće meso i đigerica.
Od žitarice jede pirinač, integralni kornfleks, ovesne pahuljice.
I posto nevoli adaptirano mleko da se dodaje u hrani, a jos je dojim koristimo krabje ali iskljucivo u pripremi hrane.
možes davati i pavlaku i kiselo mleko.
Evo neke recepte za bebe od 9 meseca:

Integralni kornfleks s bananom          dorucak

Potrebno je: 3 kašike kornfleksa 1 banana i može mleka a i nemora može i voda.
ovo može se i pripremati s adaptirano mleko.
U jedan tanjirič stavi kornfleksa i dodaj vruće mleko ili vodi i ostavi da nababre.
Kad smeksaju onda stavi ih u blender dodaj bananu i iymiksaj.
Možes i izgnjeciti ako beba pocela da zvače.


Pire od raznog povrća i meso            ručak

Potrebno je:1 krompir, 1 šargarepa, jedan paradajz i 50gr. čureće belo meso i malo maslaca.
U jednu šerpicu stavite da se kuva šargarepa, krompir i meso.U drugu šerpicu u ključajučoj vodi stavite očiščeni paradajz od sermena sanmo na minut i izvaditega njegova koza mozete skinuti onda.
Kada ostalo povrće i meso se skuva stavite ih u blender dodajte paradajz i malo maslaca i izmiksajte.

Užina mošete izmiksati samo lubenica.

Kašica od pirinač i dinja

Potrebno je: 1 kašika pirinač i po želji dinju.
Skuvajte pirinač ili u mleko ili u vodi to je špo vašoj želji i kada se pirinač skuiva stavite ga u blender dodajte dinju i izmiksajte.

Ovosve sto sam napisala stvarno jede moja mala koja odlicno napreduje a sem ova obroka ona tokom dana ima 3 podoja.
Poydrav i nadam se da sam, pomogla, a kada budem imala malo više vremena pisaču opet recepte.



(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.8.2009 21:44:27   
božana
Moje dete od 9 meseca jede sve, osim meda koji će jesti tek sa godinu dana.Dakle, jede svo povrće, pa i pasulj, svo voće, i celo jaje dva puta nedeljno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.8.2009 22:05:22   
mihi
Hvala SUPER MAMA

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.8.2009 22:10:49   
SUPER MAMA
Nema na cemu mihi samo nezuri s uvodzenje nove ukuse i sve ce biti uredu.Sta god te zanima slobodno pitaj

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 14:24:05   
prase
Meni se Uroš izgleda navukao na hranu iz teglice user posted image Svu hranu koju sam mu davala (čast izuzecima) sam pripremala sama... ponekad je uletela (to je ovo "čast izuzecima") poneka teglica - kada znam da nećemo biti kod kuće u vreme nekog obroka, ja kupim odgovarajuću kašicu u teglici.

MM je bio na odmoru prethodne 2 nedelje i samo smo zujali van grada, po ceo dan u pokretu... Svima nam je prijalo, Uroš je uživao, nismo mu remetili spavanje ali jesmo ishranu. Manje više, non-stop je jeo kupovnu bebeću hranu. Sada kada se naš raspored vratio na staro, on neće da jede hranu koju ja spremam. Danas je odbio čak i ranije omiljeni spanać! I dalje jede voće, žitarice, pavlaku, sir, palentu - sve osim ručka. Za ručak brljavi, okreće glavu, gura prste u usta pa vadi napolje hranu... Haos. Tako jedan dan, drugi dan, treći dan... danas sam mu dala za ručak hranu iz teglice i sve je smazao user posted image

Ima li neko neki savet, kako da ga vratim na moju kuhinju? Možda mu smeta što više ne pasiram hranu kao nekada? Pre tatinog odmora je jeo sve u komadićima i uživao u tome, čovek ima 6 zuba pa što da ne... a sada imam utisak da izbegava da žvaće i to samo ručak. Bananu, kajsiju, breskvu - grize i žvaće. Keks, hleb, sir - takođe. Ali za ručak, čim naiđe na meso, pljune. Da se razumemo, to je jako sitno seckano, ne znam samo kako identifikuje meso pa ga izbacuje... Da probam ponovo da blendiram hranu za ručak? I dokle onda tako? Zbunjena sam skroz...

P.S. Počela su izgleda još 2 zubića da se bore da izbiju - da nije možda tu problem?


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 14:31:12   
Anoniman
nešto kontam ta hrana u teglicama nije miksana nego je u komadićima sitnim (opet zavisi koju si kupovala)

da li soliš hranu? ako ne , onda probaj malo posoliti

ubaci kašiku pavlake u hranu koju ti skuhaš pa probaj tako

ili na kraju sve izmiksaj , jbg lakse je gutati ...

imam i ja sad problem drži klipan zalogaj ustima...mrsko mu žvakati



(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 14:39:17   
prase
Posolim mu hranu ali samo malo, ukus ostane skoro isti kao da nije soljeno... Sa pavlakom hoće, donekle, da pojede bilo šta. Ovo "donekle" znači da pojede 10-ak kašika kao da je sve OK i onda počne da se izvlači, kao od prve kašike bez pavlake. Mislim da on mene sve u svemu folira, razdvojio čovek hranu na "volim" i "ne volim" - mnogo se družio sa babama tokom tatinog odmora. Kod baba, naravno, ako neće to što ima, dobija drugo... Evo (offtopic user posted image ) primer: Neki dan je počeo da divlja po kući, penje se na stočić za TV ni više ni manje, da dođe do kablova. I "ne Uroše" i "ne Uroše" i deset puta "ne Uroše" - kao da me ne čuje (ranije je, ako ne na prvo "ne" - onda na drugo, prestajao da radi šta već radi i dolazio kod mene). Odlučim da ga stavim u ogradicu na 5 minuta, da poveže da postoji i posledica ako me ignoriše. Prvih minut-dva je bio čisto histeričan, onda je ridao, a nakon 4 minuta je pao u očaj i počeo da doziva: "Tataaaaaaaaaaaaa... Babababaaaaaaaaaaa...". Ćeraćemo se još... Sutra spremam nekada omiljeni karfiol sa mrkvom, neću ni meso pokušati da dodam u to, da vidimo gde smo...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 14:43:48   
Anoniman
sad sam upravo našla na netu , čisto sebe da provjerim HIPP kašicu, piše od 5 mjeseca "grubo mljevenih sirovina, obrok potiče žvakanje i navikava dijete na čvršću hranu"

znači zeuser posted image baje user posted image


(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 14:49:41   
mihi
Moj Miloš neće sveže voće baš ni jedno ne znam kako da mu uvalim povrćre jede svo kuvano i meseo voće neće ponekad iz teglice i to HIPP i samo ako je baš gladan!!!!!!! 

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 14:53:06   
Anoniman
svašta...ja bar imam sreću što hoće voće i to svo

sinoć se Dino napucao dinje (pipuna) i to pravo

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 14:53:35   
Anoniman
Mihi, ja se nekada prepadnem ovih tvojih uzvicnika, kao da ces nekoga da bijes i da si mnogo ljutauser posted image user posted image user posted image Mada ja imam trip da stavljam tri tacke user posted image Posoli voce a poseceri povrce. Tako je nama mama radila. Supa i meso uvijek slatki user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: mihi

Moj Miloš neće sveže voće baš ni jedno ne znam kako da mu uvalim povrćre jede svo kuvano i meseo voće neće ponekad iz teglice i to HIPP i samo ako je baš gladan!!!!!!! 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 14:59:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Mihi, ja se nekada prepadnem ovih tvojih uzvicnika, kao da ces nekoga da bijes i da si mnogo ljutauser posted image user posted image user posted image


I ja sam već htela da kažem... ali me sve strah. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:02:33   
Anoniman
I ja sam već htela da kažem... ali me sve strah. user posted image


Pa prepali te uzvicnici. Ja sam mislila da me Mihi par puta "vice" ali vidjeh da su joj navika ovi uzvicnici, a meni to simpaticno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:03:21   
Anoniman
Prase, a da probas, u to sto mu skuvas, da dodas malo kupovne kasice? One imaju specifican ukus koji se skoro svoj deci svidja, ja sam imala isti problem sa Nebojsom, zaredjalo se da sam mu par dana davala hipp-ove kasice, pa nije hteo da jede to sto ja kuvam, i dodala sam mu par dana u ono sto skuvam po malo te kupovne, i sad se skroz vratio, jede sve, cak mu retko stavljam u blender, iako bas ne voli da zvace.
A inace jede skoro sve, osim bilo koje vrste secera, jedino mu plazmu dajem. I ne planiram da mu dam secer skoro. Od povrca ne jede samo pasulj, ne jede jos belance, ali jos malo, i sad cu poceti da mu dajem i ribu.
Inace, puni ovog meseca godinu dana.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:03:32   
mihi
Hoću Miloša baš me izluđuje, probaću tako pa ću videti hvala u svakom slučaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:12:30   
prase
IZVORNA PORUKA: Nedja

Prase, a da probas, u to sto mu skuvas, da dodas malo kupovne kasice? One imaju specifican ukus koji se skoro svoj deci svidja, ja sam imala isti problem sa Nebojsom, zaredjalo se da sam mu par dana davala hipp-ove kasice, pa nije hteo da jede to sto ja kuvam, i dodala sam mu par dana u ono sto skuvam po malo te kupovne, i sad se skroz vratio, jede sve, cak mu retko stavljam u blender, iako bas ne voli da zvace.
A inace jede skoro sve, osim bilo koje vrste secera, jedino mu plazmu dajem. I ne planiram da mu dam secer skoro. Od povrca ne jede samo pasulj, ne jede jos belance, ali jos malo, i sad cu poceti da mu dajem i ribu.
Inace, puni ovog meseca godinu dana.



E vidiš, to nije loša ideja, nije mi palo na pamet... Sutra ću da mu uvalim u "moj" ručak malo kašice koju obožava, baš da vidim da li mogu da ga prevarim tako. Jede i ovaj harambaša sve, od "slatkiša" naravno samo "plazmu", belance još nismo uveli kao ni pasulj i svinjsko meso. Kad već pomenuh svinjsko meso - kada se to daje? Ja znam da je to do nekog uzrasta no-no, ali zaboravih kog...

Javljam rezultate podvale sa mešanjem kupovne kašice user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:25:46   
Anoniman
Meni je receno da svinjetina moze od 9 meseci, ali ja ne planiram da je pravim Nesi jos dugo, jer je apsolutno nepotrebna u ishrani, kao i pastete, virsle, salame...mozda i gresim, ali cu od toga cuvati svoje dete dokle god mogu, mislim da mu to nista dobro nece doneti.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:26:45   
Anoniman
I cekamo rezultate podvale user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:26:45   
božana
IZVORNA PORUKA: Nedja

Meni je receno da svinjetina moze od 9 meseci, ali ja ne planiram da je pravim Nesi jos dugo, jer je apsolutno nepotrebna u ishrani, kao i pastete, virsle, salame...mozda i gresim, ali cu od toga cuvati svoje dete dokle god mogu, mislim da mu to nista dobro nece doneti.
Slažem se.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:41:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

kao i pastete, virsle, salame...


Ne bih da me krivo shvatite, ali čime hranite decu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:44:06   
Anoniman
ja stvarno izbjegavam maksimalno viršle, salame, i sl...gledam da uvalim, abc, dukatelu, puter, jaja,

ali kad ona mala vrisne oću viršleeeeeeeeeeeeee....i neće da otvori usta ma ja ih nacrtam

da se isparvim - ne mislim na ovaj period user posted image


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 13.8.2009 15:46:49 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:52:30   
Anoniman
Tasha, ja mom detetu dajem suhomesnate proizvode, ali, posto sam u mogucnosti, dajem mu ono sto je moj tata napravio posebno za njega - prsut, slaninu, sunku i takve stvari, ali u izuzetno malim kolicinama i ne svaki dan. Kada mu ne dajem to, dajem mu vocne jogurte, pavlaku, kiselo mleko, od skora mu napravim palacinku (samo zumanci, pola kasicice brasna, zrno soli i mleko) sa nekim povrcem, vocem ili mlecnim proizvodom...i takve stvari. Ja vise volim da mu ishrana bude relativno jednolicna  (kazem relativno jer mu dajem dovoljno namirnica da mu se u nedelju dana nista ne ponovi) a zdrava, nego da mu dajem industrijsku hranu. Ja, da se razumemo, ne osudjujem nikoga ko daje tu hranu deci, jednostavno, moj izbor je da je ne dajem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here