|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
23.7.2010 19:13:39   
dacca
Bninocka moja, merci beacoup user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Imunoloski faktori i VTO
23.7.2010 21:05:08   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: dacca

Cipi, da li imas iskustva da insulin ima uticaja na (ne)oplodnju?


O tome neznam nista..user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.7.2010 13:49:56   
pepino
Ja jutros otisla da uradim Antifosfolipidni status,ali naravno porodicna nije dobro napisala uputnicu,uradice mi samo Antifosfolipidna antitjela nista drugo!user posted image
Bice nalazi gotovi za 10-15 dana!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2010 23:24:17   
enigmaa
Daco ja koliko znam insulin je hormon koji treba da kroz gusteracu stigne do jajnika,zato se radi test opterecenja tj ogtt.Ja koliko sam shvatila taj hormon ima veliku ulogu u oploodjivanju ali ne znam u kojoj meri,meni su radili posto imam pcos pa da provere insulin.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2010 23:33:17   
dacca
Ma malo sam se yabrinula. Moj tata je dijabeticar i prima insuline, 2 puta dnevno. Ja sam vadila hormon i bio je 4,9 , min je 6. Sinoc mi je palo na pamet da iymjerim nivo secera (ynam da se mjeri pravilnije ujutro) i bio mi je 8. Malo sa se yabrinula user posted image

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2010 23:36:15   
enigmaa
Nisam razumela u koje si ga vreme merila?Ako si uvece odmah zaboravi na taj rezultat.

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2010 23:43:06   
dacca
Jesam uvece, dunulo mi tako! Ali insulim mi je ispod donje granice, njega sam radila u privatnoj laborat, ranu ujutro na prayan stomak i bio je 4,9 (6-27)
Tata mi je dijabeticar, njegova tata je bio dijabeticar user posted image

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2010 23:45:39   
enigmaa
Pa sledeci put nemoj da ti dune da ga radis uvece i da se bez razloga brines,vazeci je samo onaj ujutru a on ti je u redu,nemas razloga da se brinesuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2010 23:48:17   
dacca
Enigma, user posted image nisi shvatila, hormon insulina u krvi mi je smanjen i on je 4,9, a nivo secera u krvi mi je pokazao 8.

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.7.2010 23:55:52   
enigmaa
Da li ti je osam bio uvece ili ujutruuser posted image

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.8.2010 0:04:25   
enigmaa
Glukoza i insulin imaju drugacije vrednosti i tumacenja,meni je insulin 3,02 a glukoza 4,1.Zato te pitam jer ako si bilo sta merila uvece to prosto nije to,tj nije merodavno niti tacno.

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.8.2010 0:13:22   
enigmaa
Draga ako te to vec brine idi ujutru i odredi nivo glukoze da budes mirna,ali ako si to uvece radila ne vidim razlog da se brines,cisto proveri.Ja to proveravam dva puta godisnje jer kao i ti imam dosta ljudi u porodici koji boluju od secera pa cisto radi preventive ali i boljeg sna,jos zbog pcos moram da dodatno pazim.

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.8.2010 17:11:52   
Mari86
Iskra draga evo ovako,ne znam da li si radila hormone ove Fh,Lh i to,ako nisi treba da ih uradis..
glukoza,insulin takodje...

e sad sto se tice imunoloskih analiza ja sam radila antispermatozoidna antitela, d-dimer, lupus antikoagulans, antikardiolipinska antitela Igg i Igm
i beta2glukoprotein.To su neke osnovne imunoloske analize koje ako postoji problem kod zatrudnjivanja ili zadrzavanja trudnoce treba uraditi.
Opet ne mora da znaci da nesto od ovoga kod tebe nije u redu,nego cisto da se proveris.
Ako ti treba jos nesto pitaj slobodno. Ovo bi trebalo da moze u svakoj labaratoriji da se uradi oko 8000 dinara sve izadje user posted image
i da ginekolozi jako,jako retko posalju pacijentkinju da radi ove analize,zasto ne znam user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Imunoloski faktori i VTO
6.8.2010 22:49:29   
pepino
E ovako,stigao mi i ovaj nalaz,na uputnici Dr. napisala Antifosfolipidna,a ja dobila nalaz Kardiolipidna!?user posted image
Valjda tako treba jer Antifosfolipidni cine izmedju ostalog i Kardiolipidna antitjela?user posted image user posted image
Bitno je da je nalaz Ok koliko vidim,ali me stvarno nervira kako oni pisu-izdaju nalaze,katastrofa,na ovom papiru zakomplikuju,bas bezveze....user posted image
Na jednom papiru pise;                                                                  

Gel-Kardiolipidna antitjela IgG                                                      
Mel-Kardiolipidna antitjela IgM''                                              
                                                                                                   
Normala;
negativan:<10
siva zona:10-40
Pozitivan:>40                                                                                                    
                                                                                                  

A na drugom pise;

EliA IgG          (GPL)
Gcl            191    2.4 Negative

EliA IgM       (MPL) 
Mcl          176       5.6  Negative    

< Poruku je uredio pepino -- 6.8.2010 22:52:40 >

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Imunoloski faktori i VTO
10.8.2010 9:58:40   
nolinica
Da li je pre vto, obavezno tri meseca da se piju kontraceptivi? To direktno znači kad sve sredim da još tri meseca moram čekati d ataj period prođe, što mi se nikako ne sviđa!!! user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Imunoloski faktori i VTO
10.8.2010 10:00:09   
pepino
IZVORNA PORUKA: nolinica

Da li je pre vto, obavezno tri meseca da se piju kontraceptivi? To direktno znači kad sve sredim da još tri meseca moram čekati d ataj period prođe, što mi se nikako ne sviđa!!! user posted image


To pitaj u temi VTO,ovde se najvise pise o Imunoloskim i drugim nalazima,ima posebna tema za VTO,ja ne znam da ti odgovorim jer nisam prosla kroz to,ali mislim da se to ne pije?!user posted image

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Imunoloski faktori i VTO
10.8.2010 10:15:25   
nolinica
Hvala u svakom slucaju!!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Imunoloski faktori i VTO
10.8.2010 23:19:07   
Jagodica*
Kod mene i mog supruga je sve ok, ali bebe nema pa nema. Moj ginekolog mi je predlozio ako do septembra ne zatrudnim da uradim imunoloske analiza. Mene interesuje sta treba da radim i koliko to zadovoljstvo kosta posto nismo bas pri novcu, cisto bih volela da znam da bi skupili taj novac. Ako neko zna volela bih da mi pomogne. Hvala unapred

(odgovor članu nolinica)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Imunoloski faktori i VTO
10.8.2010 23:57:22   
Jagodica*
Ehej ima li koga?

(odgovor članu Jagodica*)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Imunoloski faktori i VTO
11.8.2010 0:16:58   
Jagodica*
Nadam se da ce mi neko uskoro pomoci, naravno ako je upucen.

(odgovor članu Jagodica*)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Imunoloski faktori i VTO
11.8.2010 1:57:33   
Pipi duga carapa
IZVORNA PORUKA: Jagodica*

Kod mene i mog supruga je sve ok, ali bebe nema pa nema. Moj ginekolog mi je predlozio ako do septembra ne zatrudnim da uradim imunoloske analiza. Mene interesuje sta treba da radim i koliko to zadovoljstvo kosta posto nismo bas pri novcu, cisto bih volela da znam da bi skupili taj novac. Ako neko zna volela bih da mi pomogne. Hvala unapred
To jedino moze da ti pomogne Cipiripi,ako joj posaljes pp.Ja sam sve to odradila na VMA,nisam placala,jer sam njihov osiguraonik

(odgovor članu Jagodica*)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Imunoloski faktori i VTO
11.8.2010 2:01:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jagodica*

Nadam se da ce mi neko uskoro pomoci, naravno ako je upucen.


Sorry, tek sad videh..Poslacu ti u PP-u sve podatke precizirane....Ali sutra..Imacu informaciju iz prve ruke...user posted image

(odgovor članu Jagodica*)
  Direktna veza do poruke: 547
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.8.2010 20:24:41   
Jagodica*
Hvala Verolino user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.8.2010 20:34:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jagodica*

Hvala Verolino user posted image


Nema na chemu..Ima ovde nas mnogo koji mozzemo da ti pomognemo...I rado cemo to uchinitiuser posted image

(odgovor članu Jagodica*)
  Direktna veza do poruke: 549
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.8.2010 8:33:51   
regi
Dobro jutro! evo mog slucaja:
ja imam 27 godina,moj muž 33. Iz BiH smo.
Muževa dijagnoza je azoospermija i nakon 4 godine borbe sa njegovom dijagnozom,konacno su u Pragu pronašli spermije(mTESE).
međutim,mi smo na konsultacijama bili u oktobru prošle godine i tad mi je dr.Lazarovska konačno rekla ono što sam sumnjala:da imam PCOS.
nećete vjerovati,ali bez obzira na tu dijagnozu i moj višak kg,te moje stalno žaljenje svakom dr.-u da se debljam nenormalno,a da izuzetno teško skidam kg,niko me nije uputio da radim nalaze za inzulinsku rezistenciju.
odlučila sam to uraditi sama i našla dobrog endokrinologa.Ta doktorica mi je rekla po nalazima da imam jaku inzulinsku rezistenciju,te blago povišene androgene(od kad sam se udala prošlo je  6 godina i radila sam spolne hormone bar 4-5 puta,i svaki,ali svaki put je testosteron bio oko3,5 (ref do 2,5),alli niko nikad nije rekao da je to znak PCOS-a).
počela sam od početka aprila piti Gluformin.u početku je bila manja doza.ali vec 2 mjeseca pijem 3x850mg gluformina. Neki dan radila testosteron, i konacno je granično visok 2,68 (ref do 2,67).
Za 4 mjeseca,smršala sam 12 kg.

S druge strane,išli smo ,po defaultu, na VTO. Prvi postupak smo odradili u decembru prošle godine, 9 js,sve se oplodile,sve 4.-dan bile morule,vratili 2, beta 0.
FET u martu, opet beta 0.
tad nije bila tretirana inzulinska još uvijek.

U junu(sam početak juna) smo išli na VTO u Brno. Dakle,mijenjali smo kliniku.
Tamo sam,greškom mog dr.-a u Sarajevu( eminentnog dr.-a) imala samo 1 js.
Dr. u Brnu rekao da su ostali folikuli bili mali.(Taj eminentni dr u Sarajevu taj dan kad je rekao stop injekciju da primim,na zaleđenoj slici na UZV-u meni izbrojao 9 folikula na desnom jajniku,ali očito nije dobro mjerio veličinu)
od te 1 js, dobili smo na dan ET-a, treći dan poslije punkcije, osmostanični embrij,grade I.

15 dana poslije punkcije,dobila sam pravu menstruaciju,čak preko utrogestana(to mi se uvijek dešava).trajala 4 dana.
međutim,odmah nakon menstruacije, nastavio se spotting danima,te sam 11 dana nakon početka te menstruacije(22 dana nakon ET-a) ,uradila test,koji je bio pozitivan,a beta taj dan 111.Dva dana poslije 65, spotting se nastavio 25 dana,i prije nekih 10-ak dana,konačno je počelo pravo krvarenje,3 dana i od tada nema spottinga, beta 0,65 (28.7. radila betu)

Ja već sumnjam na moguće probleme sa koagulacijom,zbog porodične anamneze(2 tetke bile sklone spontanim pobačajima,jedna od njih ima dan danas tromb u nozi,djed je imao tromb u nozi od kad ga znam, umro od infarkta crijeva(kako mi pojasniše,trombovi mu začepili tanko crijevo), ujak kardiolog(to napominjem jer želim skrenuti pažnju da je vodio računa o svom zdravlju)doživio infarkt u 50.-oj i ima 3 bajpasa,mama danas pije aspirin 300,jer ju godinama muče glavobolje i migrene, te su joj rekli da su joj nalazi OK,nego ima problema sa tim venama na potiljku).

Nakon pobačaja,a inače sam brinula što sa 27 već imam 2 ICSI postupka iza sebe i 1 FET, odlučila sam vaditi neke nalaze na svoju ruku(U BiH nema druge,nego tako)
15.7 . sam u KB Zenica ( tad je spotting još trajao),  radila sljedeće nalaze:
APTT(APTV)- 44,8 (6,6-26)
TT 19,5 (14-21)
Fibirnogen 7,82 (1,9-3,5)
D-dimer plus < 50 (63,8- 246,4)
sve ovo podebljano je imalo pored zvjezdicu,dakle nije ok.Pomalo mi je čudan ovaj D dimer-nizak?

Radila sam i imunoglobuline(htjela sam bilo šta da odradim,da vidim da li imam imunoloških problema),i nalazi su sljedeći(takođe rađeno dok sam prolazila kroz spontani)
IgG 12,9 (7-16)
IgA 1,7 (0,7-4)
IgM 0,7 (0,4-2,3)
Po mom skromnom,laičkom mišljnju,imunologija ne bi trebala biti problem?

28.7. sam ponovila neke nalaze i uradila Protein C i S, i evo nalaza:
PT (serum) 11,1 (11,5-15,0)
PT 110 (70-120)
INR 0,93 (0,90-1,15)
APTT 41,0 (29-37)
TT 16,9 (14-21)
fibrinogen 5,13 (1,9-3,5)
Protein C nema koagulacije (70-140)
Protein S 48 (59-118)

pored proteina C pise nema koagulacije(valjda to znaci da je protein C neaktivan?)
Nemam svog hematologa,najviše zbog toga što nema niti jednog koji bi bio dovoljno dobar da mi da savjete oko veze VTO i sklonosti trombofiliji,niti bi iko dao da radim ove nalaze sa 27 godina,jer izgledam "savršeno zdrava".
Međutim,ja nemam dovoljno vremena i novca da doživim 3 spontana da bi se neko udostojio da mi da nalaze da radim,posebno ako se uzme u obzir da svaki postupak  plaćam oko 3,500 e.

Takođe sam uradila
anti TPO 37,6 (<12)
anti TG 44,7(<34)
je li ovo zabrinjavajuce?
radila sam u februaru UZV štitne,rekla dr. da je štitna kao u bebe,sa nekom malom cisticom,sa kojom sam se mogla roditi.
TSH je prirodno oko 2,5.Nakon stimulacije skoči na gotovo 4 i to me zabrinjava.
Naravno da niko nije htio čuti da mi daje nešto za snižavanje TSH kad je on u ref vrijednostima!
Ja svakako mislim nesto raditi po pitanju TSH,jer sam citala da nije dobro da ovoliko varira.

Na kraju,poslala sam bris u helix da mi odrade
Faktor V Leiden
protrombin mutaciju F II 20210
MTFHR
nalaze cekam danas ili sutra.

takode,do petka cu iz privatnog laba iz Sarajeva dobiti nalaze ACA i aCL.
nakon tiga,ako ne budu dobri nalazi(sto jedan eminentni dr i sumnja jer je APTV produzeno,fibrinogen povissen, protein S snizen,a posebno jer pored proteina C pise nema koagulacije)idem kod dr.-a Radončiča u ZG.
vidim da ovdje ima iskusnih cura,pa me zanima sta one misle o mom slucaju...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here