|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 11:50:52   
branaV
cece1 i ja sam 4G/4G, ja sam u petak uradila test i pozitivan je, jutros betu i cekam rezultate, pa ce dr da vidi sta dalje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 12:42:56   
Nataša1
Brano, pitaj hematologa oko tih problema. Znam da nekima hoće naglo da opadne broj trombocita, ali se desi i da to bude trenutno, pa se onda poprave. I meni su na početku terapije malo opali a posle su se vratili na normalu. Čak i ako se desi taj problem, hematolog može malo da ti prilagodi terapiju.

Ali ne verujem da može da utiče na broj crvenih krvnih zrnaca. Možda je to imalo veze sa krvarenjem zbog spontanog user posted image

Lekari daju razne terapije, fraxiparine, fragmin, clexan... naći će valjda neki koji tebi odgovara.

U svakom slučaju, sa terapijom ćeš se osećati bezbedno, ne treba da brineš za bebu. Meni ne smeta da normalno funkcionišem, idem na posao, krećem se... i sve je u najboljem redu. Jedino što ti je kontraindikovan epidural na porođaju (eventualno ćeš moći da ga dobiješ uz dobru pripremu i planiranje sa hematologom i anesteziologom). I u slučaju amniocenteze i sličnih postupaka si zbog terapije u većem riziku od prosečne trudnice pa ti je neće raditi ako baš ne mora.

Nadam se da će ti ovog puta lakše pasti, srećno i javi kako ide user posted image

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 12:45:44   
Nataša1
IZVORNA PORUKA: mazinjo

- AMC-At (TPO) - 14,99 (0,0-10,0 IU/ml)



Ne znam da li su ti za ovo nešto rekli, to su antitiroidna antitela. Vidim da mnogi tolerišu blago povišene vrednosti, al zaista se ne razumem. Ima na forumu tema o tome LINK

< Poruku je uredio Nataša1 -- 12.11.2012 13:01:02 >

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 12:47:18   
mazinjo
Natasa shvatila sam za MTHFR ali jesam li ja pozitivna i na ovaj PAI

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 12:53:34   
Nataša1
Jesi, i PAI 4G/5G ! On je najčešća mutacija, izaziva pobačaje u prvim nedeljama trudnoće. Čak i da samo imaš PAI, dobila bi terapiju. Ovako i sa MTHFR baš ti treba. Bar znaš šta je bio uzrok pobačaja user posted image Sledeći put će vam uspeti user posted image

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 12:55:51   
Maslacak15
PAI heterozigot 4G/5G. To znaci mazinjo da je jedna kopija OK a druga mutirana. To je manje ozbiljna situacija od PAI 4G/4G. Ali je rizik od trombofilije ipak uvecan u odnosu na normalno stanje. no ko sto rece Natasa1 budi bez brige, fala bogu postoje terapije!!! Pozdravljam teuser posted image

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 13:08:43   
branaV
Ja sam potpuno zbunjena, sta se desava sada? dr me je zvala i rekla mi je da je beta ok, inace je danas 184,5 i da nema potrebe za nekom terapijom, jer nije isto kad je prirobna trudnoca i kad je vestacka user posted image , pobesnela sam, hiljadu pitanja sam joj postavila, u cemu je sada razlika kada sam ja primala terapiju kod IUI, ne razumem!
Rekla mi je, da se opustim i 28.11. prvi UZ, NISTA ?! Pijem samo folnu, a utrogestan? NISTA! I sta ja sada da radim? Inace sam kod Ivanovica, kao neka bolja klinika user posted image ?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 13:09:53   
branaV
Kazite mi sta da radim, neki savet barem?

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 13:18:16   
Nataša1
Ja bih našla nekog dobrog hematologa i odnela mu sve papire. Vidim da si u Jagodini, tu ne znam ni za jednog da ti preporučim. Pretpostavljam da ne bi dolazila u Beograd? Ovde bi sigurno dobila terapiju. Baš mi se ne sviđa ta tvoja dr, mnogo je nehajna.

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 13:23:27   
branaV
Natasa meni nije problem da dodjenm za BG, klinika je u BG-u gde se ja lecim, ali sam sada potpuno sludjena, kakvu si ti terapiju imala?

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 13:26:25   
Nataša1
Ja sam dobila Fraxiparine. Ovde žene sa trombofilijama uglavnom idu kod Ive Elezovića, on radi i državno i privatno i baš ga smatraju za eksperta. I za to uvek daje terapiju i objasni ti sve šta treba da znaš i radiš. Ja mislim da tim problemom treba da se bavi hematolog, a ne ginekolog.

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 13:32:17   
branaV
Od prvog dana kad si saznala da si trudna si dobila terapiju ? Ma ova klinika ima lekare svih struka, nije meni ginekolog to predlozio vec internista, valjda u konsultaciji zajedno? Videcu da konsultujem nekog hematologa u mom gradu, ali sada sam uplasena skroz.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 13:36:10   
branaV
Jel ima razlike kada si homozigot 4G/4G i kada si heterozigot 4G/4G ?

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 13:37:03   
Nataša1
Na terapiji sam od 5. nedelje, počela sam da primam injekcije dan nakon što sam saznala da sam trudna. Kada sam saznala za mutaciju hematolog mi je napisao koje injekcije da koristim, koju dozu, kako... tako da nisam imala šta da čekam.

Nemoj unapred da paničiš, ali porazgovaraj obavezno narednih dana sa nekim ko je stručnjak.


(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 14:06:51   
mazinjo
IZVORNA PORUKA: Nataša1

IZVORNA PORUKA: mazinjo

- AMC-At (TPO) - 14,99 (0,0-10,0 IU/ml)



Ne znam da li su ti za ovo nešto rekli, to su antitiroidna antitela. Vidim da mnogi tolerišu blago povišene vrednosti, al zaista se ne razumem. Ima na forumu tema o tome LINK

sad sam se vratila od doktorice za ovaj nalaz mi nije nista rekla kao blago povecan i nista vise nije rekla,ali za PAI i MTHFR da su oni uzrokovali spontane pobacaje i da cu morati primati terapiju kad ostanem trudna i da cu se morati redovno kontrolisati.E sad posto ce kod mene biti samo ET jer imam 12 zaledjenih embrija hoce doktorica da mi ukljuci dodatno i intralipide.

< Poruku je uredio mazinjo -- 12.11.2012 14:08:18 >

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 14:08:07   
Maslacak15
Ako si heterozigot onda si 4G/5G a ako si homozigot onda si 4G/4G. Heterozigot znaci da je samo jedna kopija, tj jedan hromozom pogodjen mutacijom, a homozigot da su pogodjene obe. Znaci heterozigot je blaza forma poremecaja, tj homozigotu treba intenzivnija terapija jer je problem sa koagulacijom izrazeniji. Kod heterozigota je sklonost trombozama samo neznatno veca u odnosu na osobe bez mutacije, a kod homozigota je sansa za trombozu u trudnoci 30%. Tako kazu studije.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 14:08:52   
branaV
Zvala me je dr ponovo i rekla mi je da je ipak potrebna terapija, FRAGMIN 0,2 ml od veceras user posted image , jao kako sam se istripovala sta cu sada? nadam se najboljem!

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 14:10:35   
mazinjo
Maslacak a jeli moguce da sam kod PAI heterozigot a kod MTHFR homozigot
to te pitam jer mi u nalazu za pai nista ne pise a za MTHFR da sam homozigot

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 14:11:33   
branaV

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ako si heterozigot onda si 4G/5G a ako si homozigot onda si 4G/4G. Heterozigot znaci da je samo jedna kopija, tj jedan hromozom pogodjen mutacijom, a homozigot da su pogodjene obe. Znaci heterozigot je blaza forma poremecaja, tj homozigotu treba intenzivnija terapija jer je problem sa koagulacijom izrazeniji. Kod heterozigota je sklonost trombozama samo neznatno veca u odnosu na osobe bez mutacije, a kod homozigota je sansa za trombozu u trudnoci 30%. Tako kazu studije.

Hvala Maslacak15 user posted image user posted image , ja od veceras krecem sa terapijom user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 14:11:57   
Anoniman
Brano V i ostale cure meni je hematolog rekao nikakva terapija prije trudnoće..A spontani mi se dešavaju u 5 6 nedjelji..
Imam 4G/4G..
DA li da mijenjam hematologa,pijete li aspirinuser posted image

(odgovor članu mazinjo)
  Direktna veza do poruke: 720
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 14:35:42   
Maslacak15
Cece1 ja zasita mislim da aspirin samo moze da ti pomogne a ne i da ti skodi. Ja sam ga uzimala pre prve trudnoce i na pocetku do 6 nedelje. A nemam probleme sa trombofilijama nikakve. Inace nisam zagovornik, terapija na svoju ruku i mozes da se prokonsultujes sa drugim hematologom ili pitaj tu tvoju doktorku jos jednom da li smes da nastavis sa aspirinom, ali sam ubedjena efekat moze biti samo pozitivan. Kao sto si i sama rekla oba pobacaja si imala jako rano, moze biti kasno za intervenciju kad dodjes na pregled u 5 oj nedelji...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 15:54:10   
branaV

IZVORNA PORUKA: Cece1

Brano V i ostale cure meni je hematolog rekao nikakva terapija prije trudnoće..A spontani mi se dešavaju u 5 6 nedjelji..
Imam 4G/4G..
DA li da mijenjam hematologa,pijete li aspirinuser posted image

Ja nisam pila aspirin, ni pre trudnoce ni kada sam radila IUI, nikada vec sam samo primala fragmin i pronizon sam pila, i sada kada sam ostala trudna, od veceras krecem opet, dr me je prvo isprepadala da nemam terapiju ali je brzo zvala i rekla mi je da je ipak greska i da i sada krenem sa injekcijama, ja sam cetvrta nedelja tek po ciklusu. Mislim da ne moze da ti skodi aspirin ali za sve ostalo mora druga terapija, konsultuje se sa dr-om.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.11.2012 17:08:30   
Nataša1
Brano, baš mi je drago za terapiju! Sad se bockaj i mazi stomak, sve će biti u najboljem redu!

Cece, slažem se sa Maslačak, makar aspirin uzmi ali insistiraj na odgovarajućoj terapiji. Aspirin ne može baš svakom da pomogne, a i dosta zavisi od toga koja je mutacija u pitanju i kako će ona na tebe uticati u trudnoći. Neke žene čak povećavaju terapiju fragminom kako trudnoća odmiče...

< Poruku je uredio Nataša1 -- 12.11.2012 17:09:13 >

(odgovor članu branaV)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.11.2012 9:56:45   
Anoniman
BranoV da li si pila terapiju prije IUI.ili samo sada kada si bila u procesu IUI...
Nataša A da li si i ti kod Elezovića...Gdje privatno radiuser posted image

(odgovor članu Nataša1)
  Direktna veza do poruke: 724
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.11.2012 10:04:13   
branaV

IZVORNA PORUKA: Cece1

BranoV da li si pila terapiju prije IUI.ili samo sada kada si bila u procesu IUI...

Nisam pila terapiju pre IUI, osim Gluformina zbog PCO i folne kiseline, ali cim je uradjena IUI i kontrole da je foliku pukao, odmah dam dobila terapiju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

najlepse ime
Cicika1988

Koje vam je najlepse ime od ponudjenih?

Helena (25%)

Hana (17%)

Sara (14%)

Anastasia (9%)

Mia (12%)

Lana (23%)


Ukupan broj glasova: 367

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here