|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.11.2012 17:44:36   
Nataša1
Elezović privatno radi u klinici BelMedic, na Novom Beogradu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.11.2012 8:18:29   
Anoniman
Da li je on jedan od boljih,otišla bi do njega...
Šta ste i da li ste pile u normalnom ciklusu šta terapijeuser posted image

(odgovor članu Nataša1)
  Direktna veza do poruke: 727
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.11.2012 9:12:31   
mazinjo
posto sam trazila temu za ovu vrstu nalaza i nisam nasla pa sam odlucila ovdje pisati
stigao mi je nalaz za listeriu i moj i mm,kod mene je negativan a kod njega ovako pise

Listerija Monocytogenes TIP 1/2a - Pozitivan,u titru 1:200
Listerija Monocytogenes TIP 4b - negativan

trazila sam po netu neke podatke ali nista nisam nasla da ovako isto pise,pa molim ako se neko razumije ili se susretao sa ovim da mi malo pojasni

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.11.2012 9:43:31   
Anoniman
Mazinjo ja neznam ništa oko toga,a i šta te dovelo da radiš taj nalazuser posted image

(odgovor članu mazinjo)
  Direktna veza do poruke: 729
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.11.2012 11:18:43   
mazinjo
pa kako sam vec pisala zbog moja tri pobacaja dr.me poslala da radim sve te nalaze trombofilije,antitjela,kariotip i ove nalaze na viruse

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.11.2012 18:33:26   
mazinjo
Cece 1 koji hematolog te vodi,pitam te posto sam i ja iz BL i sad bi trebala da se narucim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.11.2012 19:38:27   
Anoniman
Mazinjo vodi me dr.Lazarević na Paprikovcu...Sada se pitam da li ima bolji i koji!!??

(odgovor članu mazinjo)
  Direktna veza do poruke: 732
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.11.2012 20:28:06   
Nataša1

IZVORNA PORUKA: Cece1
Da li je on jedan od boljih,otišla bi do njega...
Šta ste i da li ste pile u normalnom ciklusu šta terapijeuser posted image

On u Beogradu važi za najstručnijeg. Baš je specijalizovan za trombofilije i uglavnom žene koje imaju neku mutaciju i problem s plodnošću idu kod njega.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.11.2012 15:22:28   
Lota
Moja situacija je sledeca, imala sam biohemijsku trudnocu pre skoro dva meseca, a ukupno pokusavamo 6 meseci. Radila sam analize za trombofiliju i svi rezultati su u redu (ne znam ni sta sam radila, ali za one koje se razumeju Recombipl-PT, APTT SP, Fib. Clauss, D-Dimer, LAC_S, SCT Screen, Antithr. in cup, Protein C, Free Protein S, Homocystein i APCR V). Hematolog mi je rekla da postoje jos neke analize koje se placaju i rade samo u Beogradu, na Institutu za molekularnu genetiku i genetski inzenjering i napisala je za ginekologa da razmotri da mi da preventivno neki antikoagulant, verovatno asparin. Ostalo mi je jos da odradim neke testove na imunologiji (ANA, C3, C4, reuma faktor, Ig...) i da mm uradi neke analize, pa ako je sve to u redu onda ne znam sta dalje? Da li da probam sa aspirinom, iako nema dokaza da treba da ga pijem?

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.11.2012 16:08:12   
Nataša1
Lota, aspirin je mnogima pomogao (evo na primer meni user posted image ), a mala je šansa da će da ti naškodi, tako da možeš slobodno da ga piješ. Probaj 2-3 meseca pa vidi da li ćete uspeti.

Te analize na Institutu koje je tvoja doktorka pominjala rade se i privatno, s tim što su na Institutu bukvalno 2-3 puta skuplje (imaju cenovnik na sajtu, kao i privatne laboratorije, pa uporedi). Ako možeš da dobiješ uput i da besplatno uradiš, onda je to super!

(odgovor članu Lota)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.11.2012 10:13:04   
Lota
Hvala ti Natasa, mozda mogu i da probam sa aspirinom kad mi je vec doktorka dala tu opciju, pomalo nesigurno, ali je ipak predlozila. Cini mi se da sam citala da je i Maslacak pila aspirin pre obadve trudnoce? Interesuje me koja kolicina je preporucljiva i do kad se pije u slucaju da se ostane u drugom stanju?

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.11.2012 11:52:50   
Anoniman
Aspirin 100 je sasvim dovoljan,ja pitala svog gin.i svoju apotekarku,oboje kažu da je dobar za prokrvljenost materice

(odgovor članu Lota)
  Direktna veza do poruke: 737
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.11.2012 11:59:22   
Maslacak15

100 mg Lota je dnevna doza. Ja sam prestala relativno rano, u sestoj nedelji, ali ja sam ga pila uzgred, da pomognem endometrijum i implantaciju i nemam problema sa trombofilijama. Mislim da od momenta kada se zatrudni, treba raditi u tesnoj saradnji sa lekarima, devojke koje imaju genetske predispozicije, vrlo verovatno treba da ostanu na terapiji i tokom trudnoce, a cesto se ukljucuju i dodatni lekovi, tipa heparin kao sto je i Natasa1 objasnila. u zavisnosti naravno od individualnog slucaja.
Aspirin ima antiinflamatorno i antikoagulatorno dejstvo. Ali je dobar i za mnoge druge stvari. neke studije ukazuju cak na to da nisko dozirani aspirin koji se godinama uzima obara stopu pojave karcinoma. Zato ga sad i moj suprug uzima rekreativno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.11.2012 12:17:52   
Anoniman
Maslačak user posted image
Nema te ovih dana,velikiuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 739
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.11.2012 12:52:29   
Anoniman
26 11 zakazano kod prof.Elezovića..
Šta da ponesem od dokumentacije,iskustvauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 740
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.11.2012 13:15:06   
Lota
Cece 1, Maslacak, hvala vam user posted image
Cece, pretpostavljam da treba da ponesec rezultate analiza koje si radila na hematologiji. Oprosti, znam da si pisala, ali nisam upamtila, da li su i kod tebe svi rezultati bili u granicama normale?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.11.2012 13:34:57   
Anoniman
Svi sem PAI-1 tu imam 4G/4G,sklonost ka trombofiliji..DA li si ti bila kod njega?

(odgovor članu Lota)
  Direktna veza do poruke: 742
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.11.2012 13:49:24   
Lota
Ne Cece, ja te molekularne analize nisam ni radila, nisam iz Beograda i ovde se te analize ne rade, a ne bih to jos uvek radila, posto su mi one osnovne analize u redu. Trebalo bi pre toga da odradim analize na imunologiji i mm ima nesto da proveri, pa cu u zavisnosti od tih rezultata videti sta dalje. Nama je ovo tek 6. mesec da pokusavamo i jedna biohemijska trudnoca pre 2 meseca, ali nema razloga ni da puno odugovlacimo, jer je meni 33, a mm 35 godina.
Cece, srecno 26-og i da dobijes korisne sugestije user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.11.2012 16:42:58   
Nataša1
IZVORNA PORUKA: Cece1
26 11 zakazano kod prof.Elezovića..
Šta da ponesem od dokumentacije,iskustvauser posted image


Ponesi te analize za trombofilije, PAI-1, MTHFR... sve što si radila. Ako si radila imunologiju, ona antitela, i to će želeti da pogleda. Ako nisi radila, moguće je da će ti tražiti da uradiš i dođeš sa rezultatima. Naravno, ako imaš neku svežiju opštu krvnu sliku, ponesi mu i to. On će te samo pitati o tome da li si već bila trudna, da li si imala pobačaje i slično.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.11.2012 8:18:31   
Anoniman
Imunologiju,antitela,sve sam to radila...A da li traži nalaze od ginekologa,endokrinologa...
Da li je koja od vas imala terapiju ako kreće sa klomifenomuser posted image
Natašauser posted image

(odgovor članu Nataša1)
  Direktna veza do poruke: 745
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.11.2012 12:34:33   
naci1
zene tender nije uspeo.................ni ovog puta
Tender za uključivanje privatnih ustanova u postupak vantelesne oplodnje o trošku države još jednom nije uspeo, potvrđeno RTS-u u Fondu za zdrastveno osiguranje.

U Fondu za zdrastveno osiguranje potvrđeno je RTS-u Tender za uključivanje privatnih ustanova u postupak vantelesne oplodnje o trošku države još jednom nije uspeo.

Izjava profesora Aleksandra Vuksanovića
Do 13. novembra stigle su tri ponude - prijavile su se bolnice iz Novog Sada i Skoplja, a iza treće, stoji konzorcijum od sedam privatnih ustanova u Beogradu.

"I ovoga puta ponuđači su pokazali veliku neozbiljnost i prema 500 parova koji čekaju ali i prema zdravstvenom sistemu, sve ponude su neispravne", izjavio je direktor Fonda Aleksandar Vuksanović.

Prema njegovim rečima, i ovoga puta sva tri ponuđača pokazala su veliku neozbiljnost i prema parovima koji čekaju i prema zdravstvenom sistemu Srbije.

"Sve ponude su bile neispravne. Republički fond za zdravstveno osiguranje nema drugi izbor već da krene u postupak hitne javne nabavke, pri čemu će svima koji su do sada konkurisali biti upićen poziv, takođe ćemo uputiti i javni poziv preko portala Uprave za javne nabavke Republike Srbije", naveo je Vuksanović.

Kako je rekao kreću u postupak koji omogućava i pregovaranje oko cene.

"Bitno nam je da parovi koji čekaju, konačno ostvare svoje zakonom omogućeno pravo", kaže Vuksanović.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.11.2012 12:44:05   
naci1
Ja sam cenjenom udruzenju RODA ovo postavila na sajt posto pitaju sta dalje...
a sto se tice Vas udruzenje vi ste organizovali tribinu na kojoj ste najvise cutali,i dopustili da se lopta prebacuje sa jednog na drugog kada su ljudi zaista zeleli da znaju prave informacije,zasto se tada niste zalozili i napali a ne sedeli kao da ste ukras...eto bila je tribina svi se lepo islikali a mi opet izvisilil...Dali ste nam da potpisijemo peticije o surugat majcinstvu,alo ljudi gde zivite nas 540 ceka na vantelesnu a ja potpisujem nemoguce,zasto niste pokrenuli peticiju za privatne klinike,zasto to nije glavna i osnovna tema pa kada resite trenutni problem lepo iznesete drugi problem...Zakazite ponovo tribinu i pustite ljude da pricaju,a ne da se postavlja pitanje koliko je uspesnost oplednje sada...

(odgovor članu naci1)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.11.2012 13:10:09   
Anoniman
Naci ja nisam u toku toga,ali vidim da si ogorčena...Šta da ti kažem,većuser posted image i biće bolje.

(odgovor članu naci1)
  Direktna veza do poruke: 748
   RE: Imunoloski faktori i VTO
17.11.2012 13:26:05   
Nataša1

IZVORNA PORUKA: Cece1

Imunologiju,antitela,sve sam to radila...A da li traži nalaze od ginekologa,endokrinologa...
Da li je koja od vas imala terapiju ako kreće sa klomifenomuser posted image
Natašauser posted image


Meni nije tražio, ali ništa te ne košta da poneseš sve što imaš. Pitaće te i da li planiraš da pokušavaš da prirodno zatrudniš, da li ćeš na VTO i slično. Jer se različito primenjuju terapije u tim situacijama. Tako da mu ispričaj da planiraš da budeš na klomifenu i sve ostalo, pa će ti on reći šta da radiš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Imunoloski faktori i VTO
19.11.2012 8:48:50   
Anoniman
Natašauser posted image

(odgovor članu Nataša1)
  Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here