|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.1.2013 7:41:56   
daca77
Od juce ozbiljno razmisljam da uradim osnovne imunoloske analize pre VTO. Ne znam kako to u Nisu funkcionise. Pretpostavljam da dobijam uput od ginekologa za Kliniku za hematologiju i klinicku imunologiju. A nadam se da ce oni znati sta da odrade...mada, kakve sam srece sa dr, ne bi me iznenadilo da me pitaju sta mi trebauser posted image

(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.1.2013 12:25:45   
daca77
U petak mi stizu rezultati:lupus, trombofilije, D-dimer.
Danas da pokusam da uzem uput za antikardiolipinska antitela i beta2 glikoprotein. Mada, u lab.nemaju reagense. Ne znam koliko vazi uput za laborat.?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 14:28:27   
daca77
Maslacak a i ostale cure pomozite.
Stigli rezultati:

LAC 1,13 ref.vred.<1,2
protein C 89% ref.vred.70-140%
AT III 128% ref.vred.70-100%
D-dimer 229ng/ml ref.vred.230ng/ml
protombinsko vreme 65% ref.vred.70-140%......ovde su napomenuli da je ispod donje granice i da bi bilo pozeljno da je veca vrednost.
Ja se u ovo uopste ne razumem, moj ginekolog jos manje...Pokazacu u Le rezultat, kada ih poset_im.
Dr iz transfuzije je sem ove napomene za protromb.vreme napisala da se uradi i protein S, APCRU, FII2021...ne mogu da procitam i MTHFR.
Sta mislite...kakvi su mi rezultati?user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 1.2.2013 14:34:36 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 14:30:29   
mine
daco jel ovo dimer?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 14:33:34   
17 joka
Daco,  ni  ja  se  tu  nesto  nesnalazim
protrombin  jeste  nizak

D-dimer  je  na  granci  bar  po  vrednostima
AT III  malo povisen 
javice  se  draga  neko  ko  zna  i  mene  ovo  ceka  i  ja  sam  zbunjena

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 14:36:03   
daca77
Mine, d-dimer...ispravila sam...
joko, sto je najgore u Nisu nema dr koji ovo znaju...pominju mi samo jednu dr na hematologiji koja donekle poznaje materiju.user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 14:41:39   
mine
D-dimer, ne treba da te brine. On se kasnije kontrolise u trudnoci i nije strasno i da je veci. Cak zavisi dosta i od ciklusa kada ga vadis...znaci nije konstanta.
To vreme krvarenja ili kako vec je bitno za VTo i znace oni zbog terapije sta da ti daju...nije strasno.
Meni je i to variralo cesto.
za ostalo veze nemam ali meni ne deluje nista strasno i lepo je sto si imala zivaca i snage da sve proveris,svaka cast.
Nemoj da brines.
;)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 14:52:01   
17 joka
nije  strasno  naravno

Daco  u  Le  ce  ti  sve  to  objasniti  pa  kjad  sve  zavrsis  idi  tamouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 15:00:29   
daca77
Hvala, mine...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 16:05:28   
Suncepravde
IZVORNA PORUKA: daca77

Maslacak a i ostale cure pomozite.
Stigli rezultati:

LAC 1,13 ref.vred.<1,2
protein C 89% ref.vred.70-140%
AT III 128% ref.vred.70-100%
D-dimer 229ng/ml ref.vred.230ng/ml
protombinsko vreme 65% ref.vred.70-140%......ovde su napomenuli da je ispod donje granice i da bi bilo pozeljno da je veca vrednost.
Ja se u ovo uopste ne razumem, moj ginekolog jos manje...Pokazacu u Le rezultat, kada ih poset_im.
Dr iz transfuzije je sem ove napomene za protromb.vreme napisala da se uradi i protein S, APCRU, FII2021...ne mogu da procitam i MTHFR.
Sta mislite...kakvi su mi rezultati?user posted image


Daco, i ja treba da radim neki faktor V (leiden) i MTFHR. A trenutno cekam rezultate za protein C i S i Antofosfolip. At. Lupus i D-dimer su mi Ok kao kod tebe, ali mi je vrednost aPTT niza i vreme krvarenja produzeno.

valjda ce neko da se javi da nam rastumaci rezultate (stavila sam post 2 -3 strane unazad)

Pozdrav

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 16:11:26   
daca77
Sunce, ovu materiju uopste ne poznajemuser posted image

(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 18:42:47   
pari
drage, šta mislite da li treba uraditi ove analize i pre prvog pokušaja vto? meni moj ginekolog nikad nije spomenula ove analize...
Mi se već 3 godine trudimo da zatrudnimo, 2 neuspešne inseminacije imamo iza sebe i planiramo na leto vto...pa se sad pitam oko ovoh analiza...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 19:14:04   
17 joka
Pari  draga,  vec  sam  ti  odg.  na  temi  VTO  da  mislim  da  svako  to  treba  uraditi  pre  VTO

bices  mirnija,a  i  ako  ima  neki  problem  resis  ga  pre  pokusaja,a  ne  da  neuspe  zbog  mozda  nekog  malog  problemcica

veruj  meni  je  zao  sto  to  nisam  pre  uradila  nego  cu  tek  sad.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 20:00:52   
zmajče
joooj ovo moram i ja da uradim samo mi je tema potpuno nepoznata pa se ne snalazim šta i gde se vadi?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 20:02:37   
daca77
Zmajce, isti slucaj...jos moj ginekolog i ne zna za ove analize, ne zna ni kako se pisu, a jos manje gde se rade.user posted image

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 20:18:13   
zmajče
Katastrofa treba 3 puta da mi ne uspe vto pa da me pošalje da uradim trombofilije i imunologije eeeeeeeeee zamisli
Nego ne znam da li u Bg moze na uput od koga traziti uput i za šta.Koju analizu gde uraditi?Osećaš se ko da loviš u mutnom

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 20:22:25   
daca77
Ja sam trazila uput za Zavod za transfuziju i tamo odradila sve ovo...dr je pogresila i napisala i antikardiolipinks antitela i beta2 glikoprotein, ali njih mogu da odradim na hematologiji. Tako je u Nisu...sada je problem da ove rezultate neko pogleda...kazu da se time niko ne bavi...strasnooouser posted image

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.2.2013 22:36:46   
pari
šta se sve preporučuje da se uradi od imunoloških analiza?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.2.2013 15:24:14   
nadjaa
Devojke,zelim da odradim ove analize, na svoju ruku, pre druge VTO.Odem kod svog ginekologa i trazim upute za STA????? Zbunjena skroz!!! Odoh malo da procitam ranije postoveuser posted image user posted image

_____________________________

Nemoj cekati savrsen trenutak...Uzmi trenutak i ucini ga savrsenim...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.2.2013 23:52:42   
mazinjo
nadjaa trazis da odradis nalaze na Citogenetika - trombofilije (MTHFR,faktor V (LeidenV) ,koagulacioni faktor II (protrombin II, G20210A i PAI gen)
,to su ta cetiri gena,ako si mislila na trombofiliju




(odgovor članu nadjaa)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.2.2013 12:53:31   
nadjaa
Hvala Mazinjo, spremamo se za drugu VTO, pa hocu da odradim te neke dodatne analize.Nisu mi trazili ali ja cu biti mirnija ako to uradim sada. A sta je to kariotiizacija??? Jel da uradim i to???user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj cekati savrsen trenutak...Uzmi trenutak i ucini ga savrsenim...

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.2.2013 15:13:08   
mazinjo
nadjaa nema na cemu ,da nije kariotipizacija odnosno kariotip oba partnera,ja sam to radila i trombofilije i jos kojekakvih nalaza,zato sto sam imala tri spontana,i na kraju su mi otkrili dve mutacije na trombofilije i oni su glavni krivci za sve.
Tako da je dobro sto si se odlucila to odraditi ,radi preventive nista ne skodi.

(odgovor članu nadjaa)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.2.2013 16:15:52   
nadjaa
Promasila slovo Puser posted image user posted image user posted image .Kariotip oba partnera,da.Drago mi je da ste pronasli razlog,znam da posle dve neuspele VTO traze da se odrade ove analize, ali bolje da ih odradim sada. Hvala, jos jednomuser posted image

_____________________________

Nemoj cekati savrsen trenutak...Uzmi trenutak i ucini ga savrsenim...

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.2.2013 19:56:07   
*Maki*
Daco,zakazi na hematologiji kod Dr Dragane,ne znam kako se preziva ali mi je rečeno da se ona time bavi,neces pogresiti. Treba ti uput od ginekologa za hematologiju,sa tim rezultatima ce ti reci koja terpaija ce ti biti ukljucena

Ja imam neku urodjenu genetsku mutaciju PAI (4G/5G genotip),pored ove provere koju sam uradila u Neolabu uradila sam jos i proveru Leiden V,protrombin II i MTHFR i te analize su ok.Na zalost samo ih privatno mozes uraditi i kostaju oko 15000din sve.

Ja imam povisen lupus antikoagulans,LACs i ATIII
Na klinici Ivanovic su mi rekli da bi trebala da ukljucim terpaiju:heparin,pronison i aspirin (1 tabletu svaki drugi dan,to mozes i odmah da pocnes da pijes)

Medjutim,posle uspesne uradjene VTO sad u januaru,doktor koji mi je radio VTO (KC Niš) mi je rekao da samo pijem kardiopirin 1 tabletu dnevno.

Najbolje je da se posavetujes sa hematologom. Ljubim te

(odgovor članu nadjaa)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.2.2013 20:09:59   
daca77
Maki, i ovde da ti cestitamuser posted image
Znaci, i ti si imala povisen ATIII?
Hvala na informacijama, moracu da potrazim doticnu dr.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here