|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 12:11:59   
dzzu
Devojke, trebao bi mi vaš savet jer ste u ovoj temi mnogo iskusnije od mene. Šta tačno da uradim od analiza jer do sad nikada nisam ostajala u drugom stanju (imala i jednu vto u aprilu ali, kao što neki znaju sa druge teme, nakon et napipala čvorić u dojci pa operacija- hvala bogu sve ok, ništa maligno ali je taj stres učinio svoje i na žalost, prokrvarila i dr smatraju da bi vto inače uspela- imala dosta fol. kvalitetne jć i oplodile se i Ivf i Icsi metodom a primila oko 34 ampula što menopura što puregona) pa bih volela da odradim neke analize koje bi mi možda pomogle da pronađem uzrok zašto normalnim tj prirodnim putem ne dolazi do oplodnje. Radila i Hsg i histeroskopiju i inseminacijei kao sve ok a od user posted image ni naznake. Zato vas i pitam za savet šta tačno od analiza da uradim, jer koliko vidim neke utiču na pobačaj, neke na zatrudnjivanje,, Inače radili samo ASA i on je ok (9.9 ;9.6 i 2.5 rezultati a ref vr <60.0). Unapred hvala na odgovoru. Poz......

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 20:05:01   
Štetica
Dzzu zao mi je sto si prosla kroz sve to. Ako vam je dijagnoza idiopatski sterilitet u principu ces tesko saznati uzrok. Trombofilije uglavnom neuticu na zatrudnjivanje vec kasnije u drugom i trecem tromesecju. Ako hoces da radis analize na svoju ruku,da bi bila mirna,imas na predhodnoj strani sta su meni dr dali da uradim i eventualno jos PAI1 i D-dimer. Najbolje bi bilo da posetis hematologa pa da te on uputi sta sve treba,ovo sto smo Dunja,ja i ostale devojke radile su neke osnovne analize od kojih svi dr pocinju ispitivanje.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dzzu)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 20:07:01   
Štetica
Dunja reci mi molim te,jesi li pila kontracepciju pre postupka vto?

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 20:15:57   
dunja RR

Jesam Štetice, pila sam mikroginon. Što?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 20:34:12   
17 joka
ja sam pila i Ciklo proginovu i Mikroginon

Stetice koja ce sema biti kod tebe, dug ili kratki ?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 20:45:31   
daca77
Drage, da li neka zna nesto vise o ANA-antinuklearna antitela? Ref.vrednost je <1,5 a moja su 2,4.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 21:14:25   
Štetica
Daco neznam nista o tome,javice se vec neka od devojaka koja to zna.
Dunja pitala sam te zato sto imas MTHFR hemozigot mutaciju,a u nekim studijama pisevda su kontracepcivi kod hemozigot kontraproduktivni.
Joko najverovatnije kratak program.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 21:18:22   
17 joka
kad kreces mila? Srecnoooooouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 21:58:35   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Štetica

Dunja pitala sam te zato sto imas MTHFR hemozigot mutaciju,a u nekim studijama pisevda su kontracepcivi kod hemozigot kontraproduktivni.



Kod mene moraju kontraceptivi zbog endometrioze. A VTO mi je uspela (došlo je do trudnoće), postoji sumnja na Bihted ovum, ali on nema veze sa trombofilijama (pokrivena sam najboljom terapijom što mi Miljić reče), razlozi su ili zaostala viroza ili nekvalitetna jajna ćelija/spermatozoid (kod mene najverovatnije ovo prvo).


< Poruku je uredio dunja RR -- 26.5.2013 21:59:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 23:01:53   
Štetica
Jasno mi je da BO nema veze sa trombofilijama i da u 99% se nezna zbog cega je doslo do njega,pa to pripisuju genetivi los spermatozoid/jajna celija. Prosla sam kroz to pre 2 godine,i sve nade polagala u izvestaj patologa da ce se otkriti problem,ali jednostavno sam dobila odgovor prirodna selekcija.
Tesko mi je kad citam kroz sta sve prolazis,tako da samo mogu da se molim bogu da ti da snage da sve izguras.
P.S. A i da znas da se nadam velikom cudu u utorak,da ipak cujes srculence.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 23:06:56   
dunja RR
Hvala ti mila user posted image

Ja koliko sam iščitala nikada nikome patolozi ništa pametno nisu rekli u vezi BO, s''toga se ni ne nadam nekom odgovoru. Najviše me čudi što su mi u prethodne dve VTO hvalili jajne ćelije (različiti doktori), a mm sa 45 godina ima odličan spermogram, nikada nije bilo problema sa njim.

Jel si ti imala BO iz prirodne trudnoće? Kako si pregrmela u glavi to? Ja jedva izdržavam, slomilo me ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.5.2013 23:07:43 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 23:19:35   
Štetica
Iz prirodne trudnoce. Prvi dani su bili strahovito teski,mene su drzali do 10+3 sa nekom nadom a onda kiretaza sa dg. missed ab. A iskrena da budem kad procitam ili cujem da se tako nesto desilo nekoj zeni,prozivljavam to ponovo,mislim da nikada necu moci to u potpunosti da prebolim. Zato se i molim da nam gospod svima da snage za sve sto nas ceka.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 23:31:18   
dunja RR

Štetice, baš tako ..

Koliko je tebi godina?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 23:33:28   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Štetica

mene su drzali do 10+3 sa nekom nadom

I mene to čekanje ubija, a nemam nade ni malo. Ja ne znam da li oni zaistaju imaju nade, i viđali su slučajeve koji na kraju završe trudnoćom? Zašto nas ostavljaju da čekamo .. Nije mi jasno .. a nastavljam sa terapijom po njihovom uputstvu ..


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 23:36:15   
ANDJEELA
steticeuser posted image nadam se da me nisi zaboravila,ja pamtim svaku tvoju porukicu! Ja sam takodje pacijent dr Miljica,bila sam u martu jer imam MTHFR heterozigotnu mutaciju,ali verujte da sam ja to i zaboravila,lepo mi dr objasnio da to sto ja imam ima 35% ljudi na svetu(heterozigot je samo jedna kapija gena) i da to nema veze za zatrudnjivanjem,prepisao mi folnu 3*1,beviplex 2*1,da pijem mesec dana i ohb 12 samo 1 kom. Lepo meni pre Miljica nasa draga Maslacak sve objasnila da to nije strasno isto kao sto je i on rekao. Bas i ja jedva cekam da cujem sta ce placljivoj sutra reci. Dunja mislim na tebe danimauser posted image Pozdrav za ostale..

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.5.2013 23:45:18   
Štetica
Dunja 30god,missed bio sa 28. Pa neznam sta oni cekaju,te rano je te manja trudnoca od ocekivane,zavaljena materica i kad kazu dodji za sedam dana kao da su mi rekli za sedam godina,samo su mi produzavali agoniju.
Andjela znam da nema veze sa zatrudnjivanjem vec me interesovalo ono za hemozigot i kontracepciju. A ja cu tek sutra uzeti rezultate pa cu vam javiti kakvi su.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 12:15:02   
Anoniman
A sta je po vama gore Mthfr ili PAI-1user posted image

(odgovor članu Štetica)
  Direktna veza do poruke: 967
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 12:21:16   
dunja RR
.
IZVORNA PORUKA: Cece1

A sta je po vama gore Mthfr ili PAI-1user posted image


Pa ja imam oba ;) Uglavnom se i za MTHFR i za PAI preporučuje ista ili slična terapija, a nijedan ni dugi ne vezuju dokazano za pobačaje. Zato nas sve pokrivaju nekom terapijom za svaki slučaj.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 12:26:32   
dunja RR

Cece, htedoh još da ti dodam, koju god da imamo mutaciju sa terapijom smo pokrivene. Ako ne daj Bože dođe do pobačaja, nije razlog ta mutacija već neki drugi problem, eto tako je i kod mene i kod tebe, bile smo pokrivene terapijom ali opet je krenulo po zlu. Ali veruj da razlog nisu mutacije ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 12:42:37   
Anoniman
Znam draga,meni u ph nalazu u prevodu pise klasicni spontani..

Kako se ti drzisuser posted image

Znam kako ti je jer i kod mene je to sve svjeze,ali sam sada jaca nego ikadauser posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 970
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 12:45:36   
dunja RR

Malo sam bolje, ali znam da moram da izađem iz ove bezvoljnosti u koju sam upala. Ma sutra da prođe taj UZ, neka već jednom reše šta će sa mnom, pa da uplatim more u julu a do tada se malo dovedem u red u svakom smislu. Oporavim se na moru, pa u avgustu da uradim briseve i šta još treba, i spremam se za FET za septembar, u novu borbu!

user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 12:59:40   
Anoniman
Izvini sto te gnjavim a da li si imala spontani do sada prirodnom trud.user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 972
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 13:26:47   
*Maki*
Dunja, genetske mutacije ne sprecavaju trudnoću ali mogu da budu problem pri odrzavanju iste i izazovu spontane pobacaje,potvrdila su mi dva doktora. Citala sam opet komentare zena i upravo je to isto misljenje i tog Dr Miljića. Naravno da ne znaci da ce svaka zena sa mutacijom da ima taj problem,ali upravo se zato daje terapija heparina da se ne bi rizikovalo.

Evo i jednog manjeg strucnog clanka o tome,mada ima puno toga da se nadje na net-u http://www.umlje.dzaba.com/shopping_page.html

user posted image

< Poruku je uredio *Maki* -- 27.5.2013 13:30:26 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 13:39:51   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Cece1

Izvini sto te gnjavim a da li si imala spontani do sada prirodnom trud.user posted image


Nisam draga, ali ti ja nisam merilo jer nemam jajovode.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 13:44:22   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: *Maki*

Dunja, genetske mutacije ne sprecavaju trudnoću ali mogu da budu problem pri odrzavanju iste i izazovu spontane pobacaje,potvrdila su mi dva doktora.


Ne znam draga, meni i Milošević i Miljić rekoše da se trombofilije koje ja imam (MTHFR i PAI) na smatraju uzrokom bilo koje vrste pobašaja do 12. nedelje. Baš sam ih ispitala obojicu. Rekli su da ima mutacija koje su ozbiljnije ali mene kažu to ne treba da zanima, jer ih nemam, pa mi ni ne rekoše koje su to.

Ali svakako nas pokrivaju terapijom jer sigurno sve to nije 100% što se tiče njihovih stavova.

A Miljć mi je rekao da sam sa terapijom pokrivena i zaštićena bolje od bilo koje žene koja nema ni jednu jedinu mutaciju.

E sada, nakon ovoga što mi se desilo, videću šta će mi reći na kontroli za neki 20-ak dana. Javljam vam ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PITAJTE DOKTORA NA RINGERAJI
Dr Jelena Todorović, stručnjak u oblasti interne medicine, izaćiće u susret svim Ringerajinim korisnicima koji imaju nek...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here