|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 13:53:03   
*Maki*
Ok Dunjice, bice sve ok, ne moze nista da prodje bez stresa, izgleda. Odmaraj se dušo što više,mislicu na tebe svaki danuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 15:38:26   
dunja RR
Hvala mila, čuvaj se user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 16:17:59   
plačljiva
Drage moje evo i mene user posted image
Zakazan pregled mi je bio u 12 u KCS,a primljena sam bila kod dr Miljića tek u 14.45 (imala sam vezu a i koleginica sam user posted image )
Rekao mi je da moja mutacija HETEROZIGOT MTHFR i 4G/5G ne dovode do teškoća pri zatrudnjivanju user posted image i dao mi je sledeću terapiju:
OHB12 injekcija 1x1
Beviplex 2x1 i Folnak 1x1...Aspirin nije ni pomenuo user posted image Ali ja ću sigurno samoinicijativno da pijem Aspirin 100 mg,nemože da škodi...user posted image ,a može da pomogne (dosta devojaka sa identičnom mutacijom je to pila...) Pregled je trajao jedva 5 minuta...Državno,ali i neozbiljno po meni nema šta...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 16:23:39   
dunja RR

Plačljiva, nemoj piti aspirin na svoju ruku, meni su ga izričito zabranili a imamo slične mutacije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 16:24:42   
dunja RR
Kakva je to injekcija što spominješ i da li je primaš i pre VTO?

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.5.2013 16:25:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 16:36:14   
plačljiva
Folnak i Beviplex pijem od danas a injekciju jednu pre postupka koji će biti ko zna kada...Dunja veliki broj devojaka sa našeg foruma je pilo aspirin...Baš se dvoumim sada šta da radim...Imam mutaciju a nije mi dao najvažniji lek za to aspirin...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 16:38:42   
ksenija81
Jel se MTHFR pokriva folnom kiselinom? Meni je dr rekao da mogu da pijem kardiopirin(nevezano za mutacije, nisam ih radila) ali da se u principu daje starijim osobama zbog cirkulacije. E da rekao mi je da OBAVEZNO pijem Q10 i vitamin D.

< Poruku je uredio ksenija81 -- 27.5.2013 16:39:01 >


_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 16:45:46   
dunja RR
Draga veruj mi, nemoj na svoju ruku. Ni meni ga nije spomenuo, a ja sam zaboravila da ga pitam (nadam se da ću se set_iti da ga pitam na sledećoj kontroli). Mislim da on ipak zna šta radi, i ne bi nama obema sa sličnim mutacijama zaboravio da da isti lek. Razmišljam ..

A pazi, dr. Jelena u Ivanovićima mi je strogo zabranila aspirin! Ona radi sa Miljićem, ne zaboravi ..

Treća, u prošlom postupku kada sam imala biohemisjku pila sam aspirin, sada nisam i zatrudnela sam ..

Da li imaš kontrolu kod Miljića u narednom periodu?

Samo ti kaže, nemoj piti aspirin na svoju ruku .. proveri molim te ..
IZVORNA PORUKA: plačljiva

Folnak i Beviplex pijem od danas a injekciju jednu pre postupka koji će biti ko zna kada...Dunja veliki broj devojaka sa našeg foruma je pilo aspirin...Baš se dvoumim sada šta da radim...Imam mutaciju a nije mi dao najvažniji lek za to aspirin...user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 27.5.2013 16:54:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 16:48:39   
dunja RR
Ksenči, ja imam MTHFR/homozigot i pai1 imam) i moram da primam fragmin dva puta dnevno. Ja mislim da folna nije dovoljna. Potreban je fragmin da razredi krv koja mi je gusta.

Koji dr. ti je preporučio Q10? Ja ne znam da on ima veze sa trombofilijama, više sa kvalitetom j. ćelija. Moram da se raspitam da li i meni treba posle svega što se desilo.
IZVORNA PORUKA: ksenija81

Jel se MTHFR pokriva folnom kiselinom? Meni je dr rekao da mogu da pijem kardiopirin(nevezano za mutacije, nisam ih radila) ali da se u principu daje starijim osobama zbog cirkulacije. E da rekao mi je da OBAVEZNO pijem Q10 i vitamin D.



< Poruku je uredio dunja RR -- 27.5.2013 16:49:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 16:53:30   
ksenija81
Dunjic, ja nisam radila trombofilije, milsim da uradim ako mi ovaj put ne uspe. Tako da je Q10 zbog JC verovatno, kao i vitamin D jer je on glavni sastojak jajnika i kako mi je dr Edita Stokic objasnila, bez vit D nema kvaliteta, a bez magnezijuma nema cvrste opne. Tako da oba MORAM da pijem. Meni je D bio ispod svakog proseka, ali sam uspela da ga dignem.
Elem, moja poznanica ima mutaciju MTHFR, ali je to ustanovila zbog tromba u ruci i pila je dosta folne kisline. Tada nije planirala trudnocu, ali kad je planirala trudnocu ostala trudna iz drugog pokusaja prirodno...
A za Q 10 mi je rekao dr Bjelica. Sad imam kompletnu ekipu oko sebe, cackam na sve strane, on me inace vodi u betaniji

< Poruku je uredio ksenija81 -- 27.5.2013 16:54:24 >


_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 16:57:46   
dunja RR
Meni je izgleda zapelo kod kvaliteta j.c. moraću da se pozabavim time sada.

Ksenči, ako ikako imaš šanse, uradi trombofilije, nije još kasno, i ja sam ih radila tokom postupka.

Držim palčeve da bude uspešan postupak, javljaj! user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 27.5.2013 16:58:13 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 17:02:26   
Verolina

IZVORNA PORUKA: ksenija81

E da rekao mi je da OBAVEZNO pijem Q10 i vitamin D.

Koliko kolicinski pijes i koliko se dugo pije?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 17:07:05   
ksenija81
Q 10 sam pocela pre deset_ak dana, a vitamin D sam pila 2 meseca sad pauziram i pocinem ovih dana ali manju kolicinu
D vit kao terapiju sam pila prov 4, a onda 3 kapi, a sad kao preventivu 1-2 kapi.
Q 10 jedna tableta dnevno

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.5.2013 17:20:09   
ksenija81
Gde vi radite sve te mutacije, posto u NS bas i nema puno opcija i duplo je skuplje? Neka preporuka?
I da li ima svrhe raditi MTHF ako se vec pije folna kiselina? Sad nesto citam pa mi nije jasno

< Poruku je uredio ksenija81 -- 27.5.2013 17:31:00 >


_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.5.2013 15:02:17   
Štetica
Danas uzela rezultate,sve je ok,nema potrebe za daljim ispitivanjem.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Imunoloski faktori i VTO
31.5.2013 15:09:38   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Gde vi radite sve te mutacije, posto u NS bas i nema puno opcija i duplo je skuplje? Neka preporuka?
I da li ima svrhe raditi MTHF ako se vec pije folna kiselina? Sad nesto citam pa mi nije jasno


Mislim da ima svrhe, meni su tražili nevezano za folnu. Za MTHFR sam primala, i još primam fragmin.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.6.2013 15:41:03   
daca77
Stigli su mi rezultati iz Biomedice, ali meni nije bas najasnije. Pored svake analize pise-homozigot za normalni alel, a samo kod PAI-1 stoji homozigot za visokorizicni alel. I u zakljucku stoji da su utvrdjeni aleli visokog rizika za trombofiliju.
Znaci, ni ovo ne valjauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.6.2013 15:48:58   
dunja RR

Dacika, imaš mutaciju na PAI, nije strašno, ja imam i PAI i MTHFR.

Moguće da ćeš morati da primaš u stomak injekcije Fragmina za vreme VTO i u trudnoći, ali reći će ti Ivanovići, nisam sigurna šta daju kada ja samo ta mutacija u pitanju.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Imunoloski faktori i VTO
4.6.2013 14:56:45   
*Maki*
Posavetovaces se sa njima Daci,ja imam tu mutaciju i samo kardiopirin imam kao terapiju. Mutacija PAI-1 ne utice ni na zatrudnjavanje ni na odrzavanje trudnoce kasnije. Ne brini,imas samo predispoziciju za duboke venske tromboze i dobro je sto to znas jer je upravo preventiva i za kasnije kardiopirin ili aspirin,slicno je.Kardiopirin je manje agresivan po zeludac. Znaci nemoj da se brines,nije nista strasno dušo :) Kiss

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Imunoloski faktori i VTO
4.6.2013 18:37:35   
Bebana17
Bila sam danas u kliničkom centru kod dr Jelene, što radi sa Miljićem, i ona mi reče da bi trebalo da sačekam Miljića, jer hoće da me vidi. Ja sačekah, on dođe i reče mi da imam faktor V (heterozigot) i da je to predispozicija za duboke venske tromboze. Kaže mi da je ok želeti zatrudneti, ali da ta vantelesna mora da prođe sa minimumom rizika za mene, i da je rizik od nastanka tromboze veći kad si u postupku. Takođe kaže da može da se dovede u vezu ova trombofilija i nezatrudnjivanje do sada i u vezu sa neuspehom IVF-a, a još čvršća veza postoji između ove trombofilije i spontanog gubitka ploda u trudnoći. Naravno, rizik od nastanka tromboze u trudnoći takođe postoji i bitno je da ako spontano ostanem trudna odmah dođem kod njega, a ako budem išla na vantelesnu, da dođem kod njega kada ginekolog napravi šemu stimulacije, da bi mi prepisao terapiju.

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Imunoloski faktori i VTO
4.6.2013 20:24:07   
Anoniman
Draga a koju imas mutaciju,ja imam pai 1 4G 4G?

(odgovor članu Bebana17)
  Direktna veza do poruke: 996
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.6.2013 9:38:04   
daca77
Mene jos uvek ne zovu sa klinike...verovatno nije strasna mutacija ili su me zaboravili...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.6.2013 9:42:06   
dunja RR
Dacika, ne brini, tebi terapija (koja god bude) kreće oko aspriacije ili transfera, reći će ti na vreme a možeš ih i nazvati za koji dan.

Kako si?

Misliš da ćeš se oporaviti dovoljno da radiš u junu?

Šta ti je dr. rekao, da li je bilo priraslica, kakvi su bili jajovodi?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.6.2013 9:48:38   
daca77
Dunjice, ja sam trenutno spremna za Sv. Petra...smrsala 3-4kg, krvna slika otisla u aut i bas se grozno osecam, tako da mislim da je suludo uopste razmisljati o VTO ovog meseca.
Endometrioze nema, priraslica koliko hoces i to najvise na crevima, zato je i hirurg bio svo vreme operacije...i tanko i debelo crevo su priraslicama bila vezana za matericu...levi jajovod je blago prosiren i njega su zatvorili, a desni nisu hteli, jer je dobar...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.6.2013 11:24:13   
Anoniman
Daco tebi sada i netreba VTO mila moja odmori do jeseni,a tada imat ces user posted image na testu iz prirodnog pokusajauser posted image user posted image

(odgovor članu daca77)
  Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kolike su šanse da zatrudnite u toku meseca
Ako pravite bebu, dobar tajming je zlata vredan. Evo kako se verovatnoća da ostanete u drugom stanju menja tokom meseca.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here