|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
2.10.2013 18:47:49   
mina@

IZVORNA PORUKA: viking RR

Mina, dr Miljić gostuje po klinikama, juče sam bila u Jevremovoj i rekli su mi da dolazi dva puta mesečno kod njih, sledeći put je tamo 14. oktobra ali se termini baš brzo popunjavaju, zovi ih čim pročitaš ovu poruku. Inače, u Jevremovoj će te susret s Miljićem koštati 6.500 din (toliko sam ja platila u aprilu). Mislim da je u drugim klinikama jeftinije ali nisam sigurna.


Jao tesko meni draga moja!!!!user posted image .... Ja sam ti 200 km od Bg. i toliko faktora treba da uklopim, posao moj, pa mm (da bi me vozio), pa da nadjem doktora... uzas.... videcu do kraja nedelje da li mogu nekog hematologa blize meni da nadjem, privatno naravno, ako ne, moram da zakazem, ili kod njega ili kod dr.a Elezovica, mada kao sto rekoh preporucili su mi Miljica, ali koliko vidim obojica su dobri....

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: Imunoloski faktori i VTO
2.10.2013 18:52:13   
viking
Aha, izvini onda, ne piše ti grad ispod slike, pa nisam znala odakle si... Dobro kod Miljića je to što on uvek gostuje popodne i uveče (juče je u Jevremovoj bio do 22h), pa možete da dođete i posle posla.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: Imunoloski faktori i VTO
2.10.2013 19:03:56   
mina@
Videcu do petka da se organizujemo nekako i da dodjem do nekog hematologa....

da se ne bi vracala u nazad na forumu, kazi mi molim te da li imas nekog iskustva sa Miljicem????

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: Imunoloski faktori i VTO
2.10.2013 19:11:16   
viking
Imam, doduše bila sam samo jednom, i ići ću sad 14. oktobra ponovo. Mada, ja nisam neki težak slučaj, imam samo visok rizik od trombofilije i u VTO postupku mi nije prepisao nikakvu terapiju.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: Imunoloski faktori i VTO
2.10.2013 19:14:10   
mina@
Sta to znaci imas visok rizik na trombofiliju, koji rezultati nisu u redu????

ja imamantikardiolipinska antitela Igm 10.97 a dozvoljeno je do 8

i imam MTHFR heterozigot c677t i heterozigot a1289?????

po tvom misljenu i iskustvu da li sam ja za neku terapiju????

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: Imunoloski faktori i VTO
2.10.2013 19:35:12   
viking
Stvarno ne znam, ne razumem se, možda se javi neko ko je imao isto. A naravno, lekar je tu najmerodavniji.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: Imunoloski faktori i VTO
2.10.2013 23:20:32   
viking

IZVORNA PORUKA: lepao

Meni je jedna doktorica rekla da moram primati heparin u slijedecoj trudnoci jer su mi na testovima trombofilije nasli da imam mutaciju na FII gen iako su mu svi drugi nalazi bili ok...drugi doktor mi je rekao da nemam trombofiliju posto su mi svi testovi osim tog gena bili negativni.
Sada nisam pametna koga da slusam?



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 7:26:41   
pari
ja imam recimo 4G/4G gensku varijantu i rekla mi je dr da treba da uzimam fragmin (heparin) od aspiracije pa na dalje...
Zatrudneti se i izneti trudnoću se može i bez toga, ali ovo je samo još jedna stvar više da se osiguramo...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1108
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 13:55:13   
daca77
Ja pocela da uzimam Fragmin i mogu reci da uzasno peceuser posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 13:56:25   
dunja RR
Jel ga sama daješ? I ja trebam da krenem za dan dva.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 15:10:32   
daca77
Ma kakvi sama, Dunja...ja bih odmah izvadila igluuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 15:12:20   
dunja RR
E, pa reci tom koji ti daje da malo uspori, verovatno te zato i peče jer brzo da.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 15:16:07   
daca77
Zaovi?!user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 18:38:45   
17 joka
Daco slazem se sa Dunjom nek ti daje sporije i bice lakse

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 18:47:30   
dunja RR
Bitno je da davanje fragmina ne traje više od minuta, i Daco neka bude pod uglom od 90 stepeni. Sestre obično daju pod ugloM od 45 a to nije pravilno za fragmin. Setila sam se da su meni tako u FRontu dali posle kiretaže i peklo je. Prati kako ti daju pa reaguj. Miljić insistira da bude pod uglom od 90, a i dr. Jelena. Ne znam zašto u Frontu to ne praktikuju, mada tamo i ne vole fragmin, nekima ga i izbace u postupku jer ne podržavaju studiju o tome da fragmin može da pomogne u postupku VTO.

< Poruku je uredio dunja RR -- 3.10.2013 18:50:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 20:06:35   
Suncepravde
Evo i ovde da se javim, imala sam konsultacije sa dr.Miljicem. On je sve moje rezultate pregledao i rekao da sam zdrava sto se hematoloske strane tice, jer su mi svi rezultati bili u redu osim sto imam Pai 4g/5g. U njegovom izvestaju stoji da taj gen nije bio odgovoran za prethodne spontane. Nisam dobila ni fraxiparin, ni aspirin, vec samo folnu kiselinu 1 dnevno, sto ja vec uzimam.
Vecina doktora su tvrdili da je problem mutacija tj. urodjena trombofilija, ali kod mene je u pitanju bila stitna zlezda.
Ipak je dobro sto sam ispitala sve ove imunoloske faktore, jer sad znam na cemu sam. Nadam se da ce nekom moje iskustvo pomoci!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 20:15:47   
dunja RR
Suncepravde, srećno sada u daljim koracima!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 20:37:40   
zece
koi se tie imunoloski faktori jas tie ispituvanja gi nemam napraveno

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: Imunoloski faktori i VTO
3.10.2013 22:56:57   
lepao
Meni je jedna doktorica rekla da moram primati heparin u slijedecoj trudnoci jer su mi na testovima trombofilije nasli da imam mutaciju na FII gen iako su mu svi drugi nalazi bili ok...drugi doktor mi je rekao da nemam trombofiliju posto su mi svi testovi osim tog gena bili negativni.
Sada nisam pametna koga da slusam?

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1119
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.10.2013 14:16:08   
mina@
Devojke, samo da javim, da sam za iduci ponedeljak zakazala kod prof. Elezovica. U medjuvremenu sam uradila i homocistien koji mi je geneticar preporucio zbog mutacije koju imam i on je na gornjoj granici... videcu sta kaze profa....

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.10.2013 21:42:35   
plačljiva
Drage moje i dok čekam svoju drugu VTO ja sam odradila neke analize za trombofilije...Otišlo je mnogo para ali šta ću za dete ću dati sve ako treba...Samo da mi Bog podari jednu user posted image
Evo rezultata:MTHFR heterozigot
PAI 4G/5G
faktor II I V OK
Aptt 24,8 ok
LUPUS ANTIKOAGULANS 0,95 ok
ANTITROMBIN III 100 ok
PROTEIN C 109 ok
PROTEIN S 70 ok
APCR 4,3 ok
ANTIFOSFOLIPIDNA AT I ANTIKARDIOLIPINSKA AT OK.
Brine me sto ove Pai i mthfr nisu dobre sve je ostalo znaci ok.Sta ste vi uzimale od terapije sa istom mutacijom...user posted image

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1121
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.10.2013 21:45:57   
17 joka
Plačljiva podarice naravno user posted image sve ce se srediti

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1122
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.10.2013 21:47:43   
17 joka
Plačljiva podarice naravno user posted image sve ce se srediti

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1123
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.10.2013 21:51:50   
pari
plačljiva, biće sve u redu!
ja imam PAI 4G /4G i za sad uzimam aspirin...a na dan aspiracije da počnem sa fragminom...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1124
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.10.2013 21:56:42   
plačljiva
IMA LI još nekih analiza što treba da odradim?Mislim da sam sve...E sada naći dobrog hematologa?Miljić ili Elezović?Moraću privatno jer su đubrad kada se ode državno nažalost...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here