|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
4.11.2013 15:38:16   
mina@
Ma sve je to igra bez granica!!!!!
Ja sam zbog svojih rezultata bila kod hematologa, on me je pokrio terapijom za VTO, ali to nije uzrok mog steriliteta, i ta terapija moze da pomogne a mozda i ne, zavisi sta je pravi uzrok. Zato cu ovih dana da zakazem kod reumatologa tj. pokusala sam danas ali od dva dobijena termina nisam mogla da odaberem zbog posla i 200 km udaljenosti od BG-da, pa da se ovih dana organizujem i odem i kod nje. Mozda ona pronadje pravi uzrok user posted image

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Imunoloski faktori i VTO
4.11.2013 15:43:16   
Azra_
Imunologija je potpuno neistražena oblast. Jako je komplikovano. Jednostavno, i oni ne znaju razlog zašto organizam izgubi kompas i kako da ga vrate na pravi put. jedino što mogu je da potisnu imunitet. Biološki lekovi napreduju, jesu velika nada, ali su skupi.

A kada bi i svaki, najzdraviji čovek, bez nekog problema odradio sve imunološke analize, verujem da bi svakom drugom našli neku ˝falinku˝.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.11.2013 13:31:50   
mostarka86
ja iščitavam ovu temu danima, ali opet nikako na zelenu granu. taman mislim da sam nešto ukopčala, kada naletim na neke nove stvari. ja sam imala 4 IVF, svaki put je došlo do oplodnje, transfera, ali  ne dolazi do implantacije. jedan dr.mi je rekao da mi upravo ova pozitivna antitijela mogu biti uzrok (između ostalog). pa planiram da rješavam jedan po jedan problem.

jeste LAC mi je pozitivan, ali me je hematolog uputio imunologu zbog toga. planiram da uradim još neke dodtane ptretrage, trombofilijske, MTHFR, F II, F V, PAI, ali kod nas se nigdje ne rde u bolnici, samo privatno. a privatno nam je uraditi ove pretrage duplo skuplje nego u BG, tako da planiram otići u BG uraditi privatno ove spomenute pretrage, te sam planirala onda otići sa svim tim imunologu negdje u BG, ali nikako da nađem na netu ima li igdje privatno da radi. 

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.11.2013 16:25:25   
Jole84
Drugarice,naša Joka me zamolila da vas pitam gde u Bg mogu da se urade ove analize i od kog dr može da dobije uput? Hvala unapred user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mostarka86)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.11.2013 16:49:51   
Anoniman
Pozdravi joku.puno puno.Mene je uputio hematolog,da radim te analize.

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.11.2013 17:18:15   
tamaricapn
Jole sve imunoloske analize moze na uputu u transfuziji krvi u Bg ja cekam kod nih jer nemaju neke reagense trenutno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.11.2013 17:28:02   
Jole84
Hvala vam puno user posted image
A da li od ginekologa da traži uput za hematologa? I da li se zakazuje na transfuziji?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu tamaricapn)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.11.2013 17:33:58   
tamaricapn
meni je dao ginekolog zakazuje se ja cekam vec 1mesec a svakodnevno ih zovem i uvek kazu nemaju reagense ali se nadam da ce dobiti za 10 dana tako su mi i rekli ja sam sama to trazila da radim pred vto cisto zbog sebe

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.11.2013 17:43:41   
Jole84
Hvala Tamarice,sve sam joj prenela user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu tamaricapn)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.11.2013 22:49:00   
17 joka
devojke samo da vas jako user posted image user posted image

tamarice molim te napisi mi samo njihov brtoj tel i anresu u PP, hvala vam puno

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.11.2013 23:53:47   
Azra_
Ono što ja znam je da je LAC jako važan, kako za implantaciju, tako i za opstanak trudnoće. Ja sam imala neke imunološke probleme nevezano za trudnoću. kada sam svojoj doktorki, reumatologu, rekla da planiram trudnoću, odradile smo kompletnu imunologiju, i sećam se da kada je tumačila analize prokomentarisala da je LAC jako bitan. Naravno, bilo bi idealno da je sve u granicama normale.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Imunoloski faktori i VTO
7.11.2013 10:11:07   
mostarka86
i ja sam našla da je LAC bitam zbog implantacije, jer kao, nestručno rečeno, zbog ovih antitjela, organizam odbacuje embrij, jer ga ne prepoznaje kao nešto dobro u organizmu.
hematologu sam tražila da mi da uputnicu za vandržavno liječenje, mogli bi to odraditi u SPlitu, jer naša bolnica sarađuje sa njom, ali mi nije dala uputnicu, nego mi čak nije dala ni terapiju, bilo kakvu, nego rekla imaš LAC, idi imunologu. Kako su samo bazobrazne. Čovjek dade i pamet i pare, uništavaš organizam lijekovima, hormonima, a gdje je tek stres, a one neće da te pregledaju. Kaže nisi imala spontanih, nisi za hematologa. Krajnje površno. Meni je rekao jedan dr. da je svaka neuspjšena VTO, odnosno implantacija, jedna vrsta ranog pobačaja, jer je došlo do oplodnje, stvoren je embrij, ali ga je tijelo odbacilo.
Ma fuj, treba čovjek imati bezbroj postupaka i izgubiti koju bebu, da bi došao na red za terapiju. UF!!!! Zar nije bolje spriječit, nego liječit!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Imunoloski faktori i VTO
7.11.2013 19:07:49   
Bebana17
Ja sam danas bila kod dr Miljića, i pala sam u nesvest na prepisanu terapiju: za svo vreme kontraceptiva pre postupka ja treba da primam fragmin (ne razumem zašto baš fragmin) od 5000 jedinica, pa i kad počne stimulacija, sve do aspiracije (kad primam 2500 jedinica) pa nastavljam do transfer 5000 jedinica, a na dan transfera oper 2500 jedinica, i onda prvi dan posle transfera ujutru i uveče po 2500 jedinica. Znam da je dobar hematolog, ali ovo meni deluje prerano započeta terapija, ništa ne razumem (što mi je i Kopitovićka danas rekla na histeroskopiji, iako ga baš respektuje, i njega i Elezovića).

(odgovor članu mostarka86)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Imunoloski faktori i VTO
7.11.2013 19:10:48   
Anoniman
Bebana,koje faktore imas na trombofiliju?

(odgovor članu Bebana17)
  Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Imunoloski faktori i VTO
7.11.2013 19:25:24   
Bebana17
Cece, imam (heterozigot) Faktor V leiden.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Imunoloski faktori i VTO
7.11.2013 20:06:22   
Anoniman
Samo to,a pai i mthfr su ti dobri.Ja imam pai 4g4g na clexane sam od bete,ali po meni ima logike uvesti ga i ranije.

(odgovor članu Bebana17)
  Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.11.2013 18:03:26   
mostarka86
Molim vas za pomoć...dobila sam nalaze trom.pretraga iz Konzilijuma.
Koliko sam skontala, sve je ok, osim PAI, i da tu imam mutaciju.kopiram vam nalaz:
Nalaz:
· U genima za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II (protrombin II, G20210A) i metilentetrahidrofolat
reduktazu (MTHFR, C677T) mutacije NISU nađene.
· U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G GENOTIP koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena odnosno povećanih
nivoa plazminogen aktivator inhibitora-1.

Pored ovog imam pozitivna LA antitijela, odnosno LAC, i povećan IGG, i antiTPO.

Dok ne dođem do dr.na pregled, možete li me imalo uputiti u ovaj problem. Da li je iko imao iskustvo sa ovakvim nalazima, da li se za ovo daje terapija?
Pomagajte, pls...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.11.2013 18:07:27   
dunja RR
Draga mostarka, predlažem da postaviš pitanje i u temu "Pitajte endokrinologa", gde imamo stručnjake koji će ti odgovoriti (odgovaraju i na pitanja iz hematologije). Danas je krenula tema, verujemo da će ti pomoći, evo linka KLIK

Srećno!

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.11.2013 18:09:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mostarka86)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.11.2013 18:20:49   
mostarka86
Draga, hvala punooo...sad ću odmah pisati :*

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Imunoloski faktori i VTO
26.11.2013 0:04:13   
lepao
Ja imam mutaciju heterozigot na fii genu i nisam pametna sta da radim ukoliko ostanem trudna.
Neko kaze samo aspirin neko i aspirin i heparin neko samo heparin.
Neko kaze pocetkom trudnoce neko poslije 3 mjeseca neko cijelu trudnocu.

Treba mi savjet!

(odgovor članu mostarka86)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2013 16:44:34   
17 joka
ja sam dobila mišljenje hematologa i uput svog dr. da idem kod Miljica, sad ko je vec bio moze li mi reci kad on radi, zakazuje li e kad idete prvi put.
Hoće li mi Miljic dati da radim imunologiju , trombofilije?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2013 17:05:45   
Štetica
Jole nebih da te obeshrabrim ali kod Miljica u KCS ces jako tesko doci na red i znam da je Placljivu otkacio u fazonu to ti netreba. A privatno je u Ivanovicima i cena je 5-6000 za pregled a+ sve analize. Ja sam radila samo osnovne pa me kostalo 250e a nisam imala nikakvih problema pa mi nije trebalo nista od dodatnih,znaci to je najeftinije sto mozes da prodjes privatno.
Deo analiza mozes da uradis i u zavodu za transfuziju ali se i sa overenim uputom placa oko 10000.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2013 17:20:41   
wivern
Za koliko se privatno dobiju trombofilije? Mada su mi u Mariboru rekli da ne moram da ih odraadim ipak sam resila da I to odradim...da se mozda kasnije ne bih jela sto nisam..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2013 18:07:37   
17 joka
Štetice, ma neznam šta da mislim recicu da mi to traze ovi iz Praga

a rece mi da ima jo Elezević čini mi se pa da kod nekog od njih idem

< Poruku je uredio 17 joka -- 16.12.2013 18:11:17 >


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.12.2013 18:12:07   
dunja RR
Za oko nedelju dana. Bolje uradi, evo ja sam ti živ primer da može caka baš u tome biti ..fraxiparin sredio stvar ..
Segedin mi nisto to nije tražio i crvc, biohemijska. Ivanovići tražili, oba puta trudnoća.

IZVORNA PORUKA: wivern

Za koliko se privatno dobiju trombofilije? Mada su mi u Mariboru rekli da ne moram da ih odraadim ipak sam resila da I to odradim...da se mozda kasnije ne bih jela sto nisam..



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here