|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.5.2014 16:11:36   
mina@
Devojke jedno pitanjce user posted image user posted image
Imam iza sebe dve neuspesne prirodne trudnoce i proslog meseca biohemijsku trudnocu iz VTO postupka. Dobila sam uput za imunologa u Klinickom centru, ajde preporucite mi nekog kod koga da zakazem a da se bavi nasim problemom.
Ljubim vas!!!!

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Imunoloski faktori i VTO
19.5.2014 10:19:38   
gogili75
devojke da li neko može da mi rastumači i pomogne oko mojih rezultata, dobila sam imunološke rezultate i piše da sam slabo pozitivna na antinuklearna antitela na HEP-2 ćelijama i nukleoplazma homogena, slab intenzitet. Da li neko zna šta to znači....

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.6.2014 19:35:20   
Maraj
evo, i mene, i ja sam pozitivna na antinuklearna antitela i imam alele visokog rizika za trombofiliju(pai-1-lokus-675) insulin mi je takodje povisen- (0min-5,7 60 min-76,2 120min-44,1). Jer zna neka od vas da mi rastumaci ove moje nalaze? Jer imao ko ova antitela i kakva je terapija?

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.6.2014 19:56:57   
Štetica
Maraj za antinuklearna uglavnom nedaju terapiju(i ja ih imam),ili eventualno daju aspirin100. Za trombofilije ide heparin ili fraxiparin od kada se potvrdi trudnoca ili na vto od transfera. U svakom slucaju te rezultate nosi hematologu da bi tacno znala sta i od kada da uvedes od terapije.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.6.2014 22:26:23   
17 joka
kao sto rece stetica verovatno aspirin ali posto imas trombofiliju bices na heparinskoj terapiji pa bez brige

ja imam kao i Dunjica visok rizik na MTHFR homozigot sam i rece dr. da bez heparina neulazim u postupak

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Imunoloski faktori i VTO
16.6.2014 18:37:26   
Maraj
Stetice,joko hvala vam puno. Baš sam se bila uplasila a na internetu nisam mogla gotovo ništa da nadjem pogotovu za antinuklearna antitela. Zakazala sam kod hematologa dr Miljica ali tek za mesec dana. Dr je na odmoru. Hvala još jednom što me smiriste bar malouser posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.7.2014 14:03:53   
Maraj
evo me sa novim nalazima...
Bila sam kod dr Miljica (ponovo) rezultati antinuklearnih antitela su isti-6,4 ali dr kaze da to ne mora nista da znaci jer su mi anti ds DNA 3,7 a ref.rednosti su do 20. Anti TPO i anti TG su negativni.
Kako sam i homozigot za 4G/4G dr mi je prepisao:
vitamin ohb12 (jednu ampulu odma)
folnu kiselinu od 5mg 1x1 i
beviplex 2x1
za postupak IVF:
3 nedelje pred embriotransver pronison
cetiri dana pred embriotransver fragmin 1x1 a po embriotransveru 2x1
I to je to. Meni sad nije jasno, meni dr nista nije dao za ova antinuklearna antitela, ja sam ocekivala da ce mi dati nest da "popravim" taj imunitet... Jeste li vi sta dobijale ili je ista sema kod devojaka koje su pozitivne i na ANA i na PAI1

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.7.2014 16:22:30   
Štetica
Maraj za antitela ti nijedan dr nece dati terapiju,ona se jednostavno prate da nepocnu da rastu,a leci se uzrocnik koji ih stvara. Po ovome sto si napisala ti si pokrivena sa svih strana,i fragminom i pronizonom.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Imunoloski faktori i VTO
27.8.2014 22:32:17   
Cipelicka
Pozdrav svima... nova sam na forumu ali ne i u temi zatrudnjivanja, pokusavanja i neuspevanja... user posted image

Muz i ja vec 2 godine pokusavamo da dobijemo bebu... ja imam 33 on 36... imamo iza sebe 2 neuspesne VTO... indikacija za VTO je bio moj nizi AMH... jedan nalaz 0.5 a u drugom labu 0.85. Uglavnom sa prvom VTO smo imali dva embriona a drugu smo radili iz prirodnog ciklusa... doktorka koja me prati kaze da je sve u redu kod nas i da ja imam redovno ovulacije tako da nizi AMH moze samo da znaci raniji ulazak u menopauzu. Nema objasnjenja zato ne dolazi do trudnoce.

Nas plan je da uradimo neke od imunoloskih pretraga pre trece VTO, zatim trombofilije i eventualno kariotip i ogtt jer je sve drugo analizirano i u redu je. Ja nesto mislim da je prosto nemoguce da za dve godine pokusavanja i dve VTO ne dolazi makar do biohemijske trudnoce da znam da mogu da ostanem u drugom stanju... sve mislim da postoji neka kvaka koja koci celu pricu.

Je l' ima neka od vas slicna iskustva, savet, nesto na sta bi jos eventualno trebalo da obratim paznju...?

Pozz user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.8.2014 9:17:28   
branki*
cipelicka,zdravo,dobrodosla na forum,ali da sto pre predjes u lepse temeuser posted image
pored toga sto planiras da odradis,da li si proveravala prohodnost jajovoda,radila laparoskopiju,histeroskopiju?imas teme o tome na ovom forumu ako te zanima.
sve najbolje i da dodje jedna bebica!

< Poruku je uredio branki RR -- 28.8.2014 9:18:24 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.8.2014 17:00:25   
Cipelicka
Hvala na dobrodoslici Branki... user posted image

Radila sam hsg i jajovodi su potpuno prohodni. Laparo i histero nisam. Inace, danas sam uzela upute za antitela, trombofilije, ogtt i kariotip pa cemo vec od sutra da krenemo sa analizama.

Ja sam planirala da radim ovog meseca vto sa stimulacijom ali danas na ultrazvuku (2dc) i nije najsjajnija slika... svega 4 antralna folikula a i hormoni su mu gori nego ikad. Mozda ponovo uradimo vto iz prirodnog ciklusa.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.8.2014 18:12:44   
branki*
dobro je sto su jajovodi ok.ja stvarno slabo znam o tim imunoloskim faktorima,kod mene je bio drugi problem,javice se devojke koje su prolazile kroz tu pricu,dosta njih je i zatrudnelo nakon sto su pronasle uzrok.
da bude sve dobro....user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.8.2014 19:36:46   
17 joka
Cipelicka, a da sacekas da odradis sve analize, kazem zbog moguce terapije koja bi ti bila neophodna u postupku

za to vreme mozes i srediti hormone

a svaki ciklus je drugaciji, moze biti mnogo bolje stanje sa antralnim folikulima i samim hormonima

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.8.2014 21:04:06   
Cipelicka
branki... a sta je kod tebe problem? Je l' bebica sa slike tvoja? user posted image

joko... bih da nam se ne zuri... mm mora za mesec dana da ide u inostranstvo tako da smo bas u stisci... a ono uleteo neki los ciklus pa to ti je... ma ja samo hocu da otkacim te analize koje nisam odradila a koje mogu da mi koce zatrudnjivanje a i uspeh vto-a... prosto mi ne ide u glavu da sve bude dobro a nista se ne desava dve godine i sa dve vto... user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.8.2014 21:26:42   
17 joka
razumem,ali vratice se muz

vidi ja sam posle dve vto otkrila probleme tim analizama a sad nemamo novca za sledeci pokusaj sa terapijom koja ce mozda uticati na uspeh
mozda uspete a sta ako nesto koci i bude neuspesno i posle da ti bude zao sto nisi proverila pre postupka

to je samo moje misljenje ja vam zelim puno srece i uspeha

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.8.2014 21:30:40   
branki*
cipelicka,kod mene jajovodi.jedan izvadjen,a drugi onako bio.da,to mi je sin dobijen putem vto.
kad predjes misem preko mog ili bilo cijeg nika,mozes da vidis te neke podatke.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.8.2014 23:11:30   
Cipelicka
Divno... user posted image a i opet si trudna user posted image

Joko... ja imunoloske analize radim sutra a i ostale odmah dan/dva posle... znaci pretpostavljam da ce rezultati da stignu brzo dok jos ne bude ni blizu aspiracija. Ako postoji neki problem, valjda ce to biti dovoljno vremena da lekovi imaju dejstva? user posted image A koji je tvoj razlog odlaska na vto i sta su ti konkretno pronasli?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Imunoloski faktori i VTO
28.8.2014 23:28:58   
17 joka
MM, ima azospermiju

ja imam PCOS IR, hipotireozu trombofilije, povecan homocistein, manjak vitamina itd. imam jos analiza da radim i laparoskopiju cu ali iduce god. nezurim jer neznamo kad cemo biti u mogucnosti da radimo sledeci postupak zato sto mnogo kosta


puno, puno sreceuser posted image



_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.8.2014 15:29:58   
Cipelicka
Uf... to je sve zajedno prilicno nezgodno... nadam se da ces to da resis i da zabiberis uskoro... user posted image

Ja sam danas odradila skoro sve analize i vecina rezultata je gotovo i sve je za sada u granicama normale.

Inace, zbog visokog estradiola necu moci na vto sa stimulacijom nego opet iz prirodnog ciklusa.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.8.2014 21:08:44   
branki*
zasto,sta se desava prilikom stimulacije,ako je visok estradio?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.8.2014 21:41:35   
Cipelicka
Pa ne ocekuje se najbolji odgovor na stimulaciju sa visokim estradiolom i klinike uglavnom imaju granicu od koje ne preporucuju stimulaciju.

Bas sad nasao da mi uleti los ciklus... user posted image

Inace, sve trombofilije i antitela osim antifosfolipidnih i beta 2 glikoproteina su mi zavrseni i sve je u redu, u okviru granicnih vrednosti. Jos ova dva i kariotip.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.8.2014 21:56:33   
17 joka
postupak se odlaze ako je visok estradiol, zbog folikula tj kvaliteta jc.

user posted image za rezultate



_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.8.2014 23:27:00   
Cipelicka
Hvala joko user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.10.2014 21:26:18   
margom
Devojke drage, treba mi mala pomoc od vas.....naime, danas sam od lekara opste prakse (koja je inace jako predusretljiva i razume nasu borbu) dala uput za Institut za reumatologiju gde trazi analizu naslednih i stecenih trombofilija, u detalje ne ulazim jer ni ne pise nista detaljno na uputu. E sada, zanima me da li je to OK, i da li ce me primiti tamo sa uputom lekara opste prakse, da li se te analize nesto placaju i da li se zakazuju. Posto sam potpuni duduk za ovu vrstu analiza, molim vas drage moje da mi objasnite o cemu se radi..... Veeeeliki poljubac od mene za sve...... user posted image

(odgovor članu Cipelicka)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Imunoloski faktori i VTO
19.11.2014 1:59:37   
plašljiva
Draga Joko normalno je da ti je povećan homocistein ako imaš trombofilije.
Želim nešto da podelim sa Vama devojke nadam se da će biti svima od koristi.
Ja sam inače nosilac heterozigot MTHFR C677t, Pai 4G/4G. Imam hašimoto, IR i PCOS i dosta sam istraživala u skorijee vreme. Ono što je važno je ukoliko imate mutacije posebno MTHFR morate mnogo povesti računa o ishrani i načinu života. Mi sa tom mutacijom nemožemo absorbovati folnu kiselinu te je stoga ona zabranjena iako nam je naši lekari savetuju smemo samo uzimati Metilfolat koji je ustvari razgradjena folna kiselina. U ishranu obavezno ubaciti: jaja, brokuli, beli luk, spanač, losos, skušu.....a izbaciti gluten i šećer. Ukcajte malo po netu MTHFR i hrana ( nema ništa na srpskom). Sa ishranom i metilfolatom smanjujemo homocistein i povećavam mogućnost da zatrudnimo i iznesemo trudnoću. Naravno heparin se potrazumeva od pozitivne bete.
Evo nekih sajtova koga zanima:
http://mthfrliving.com/food-and-recipes/ingredients/good-foods-mthfr-what-to-eat/
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=910934565602529&set=gm.689961574426935&type=1

(odgovor članu margom)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here