|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.1.2014 12:56:53   
Snekile7
Pa kaze trombociti su ok, ma ne vredi, sa njima se boriti, ja sam pokusala. Inace treba i ja da odradim ana i aca,  znam da su antitela ali sta to predstavlja u stvari, radicu u klinickom, na imunologiji?. 

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Imunoloski faktori i VTO
29.1.2014 13:11:19   
wivern
Snekile i meni je nesto slicno rekao ovaj profesor kod koga sada idem....ne znam sta bih ti rekla jer su me tek sad potpuno sludeli sa potpuno oprecnim misljenjima....ja naleteh na OVAJ clanak koji mi je pomogao da malo bolje shvatim problematiku..pa mozda i tebi pomogne..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Imunoloski faktori i VTO
12.2.2014 9:54:51   
Brbljivica
Sto se tice mog izvestaja iz Bg ,stvari stoje ovako ... ipak se vracam na pocetak price i moram ipak reumatologu koji je zaduzen i za imunologiju .to je to sto niko nije uspeo da mi razgranici te stvari .
druga stvar je da je prof Elezovic pregledao sve papire vezane za njegovu struku i napisao na odradim analize u labopratooriji VMA (ukoiliko dobijem uput ,naravno ,ili privatno ,pa sa tim ukoliko nesto nije ok ,da odem kod njega )
napisao mi je dijagnozu naspram predhodnog stanja .pise
ANTIFOSFOLIPIDNI SINDROM
rekla sam da sam primala fraxiparin prosli put i aspirin pila ,reko je da to ne moze tako ,jer se mora znati zasto se pije fraxiparin a zasto aspirin .obzirom da sam ja samo na osnovu jedne analize dobila od Popovicke tj po njenoj preporuci je zbrzala dokt Draganu sa hematologije u Nisu ,i ova doktorka mi je tada brzopleto (mada je i ona insistirala na jos jednom nalazu nakon odredjenohg perioda ),ispisal izvestaj u kom stoji daa amoram fraxiparin da bodem .

Elezovic mi je ispissao da moram sl analize da odradim.
PV,APTT,AT,PC,PS,LA1,LA,ACA ,B2GPI,FVLAIDEN,PROTOTROMBIN 20210,,PAI-1 4G4G 4G5G
kako stoje stvari sa VMA ,koliko se ceka ,,, i dali je dovoljno da na uputu samo pise LABORATORIJA VMA ili .....???? dolazim iz unutrasnjosti ,i znam proceduru oko uputa ...nadam se da cu dobiti uput obzirom da sam isla privatno kod dr Elezovica ....cekam vasa milsjenja ...meni nije reko dauradim d dimer ,,,a i ANA me zanimaju ,,pa ce mozda to imunolog (reumatolog ) da mi zatrazi ....sta vi o svemu milsite ? vidim da ima puno iskusnih ovde sto se ovog dela tice ...

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.2.2014 10:00:40   
Štetica
Brbljivice ja sam zvala VMA jer sam imala isti problem kao i ti,rekli su mi da se to kod njih radi u labaratoriji na Nuklearnoj medicini. Bez obzira na uput overen od komisije trebalo je da doplatim oko 12000,a nisam imala FVLeiden,4g4g,4g5g. ja sam to sve odradila u Konzilijumu i izaslo mi je oko 21000.
Mada ista je prica i na institutu za transfuziju,uz uput se doplacuje.
Prosle godine se jedino nije placalo na institutu za reumatologiju u KC.
Pa pokusaj za njih da izvuces uput.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.2.2014 17:56:47   
17 joka
ja sam dobila uput za institut za reumatologiju

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.2.2014 18:19:19   
Brbljivica
nema nista ! odbili me majumni u o socijalnom ,,kazu da nemaju refunadciju i da se sve to placa na vma .....

ma videcu.neznam ni ja,al aj ja videh da je najeftiniji lab konzilijum a kod njih imam i karton pa imam 7 % popusta u pa cu odraditi u konzilijum sve to ,,ili imate bolji predlog ? drugo sto me zanima je dobar reumatolog tj imunolog ???? dajte predlog

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.2.2014 15:20:46   
Brbljivica
evo mojih nalaza iz konzilijuma ,inace sa posetila dr dusana stefanovica sa VMA koji radi u d zd jedro....

http://img203.imageshack.us/img203/9459/8o6k.jpg

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.2.2014 11:52:10   
lepao
Ja primam clexan 0.2ml i aspirin 0,75mg...svaki doktor mi je rekao drugacije...neki da pijem samo aspirin, neki da nista ne pijem, neki da pijem clexan 0,4 samo bez aspirina posto kombinacija nije dobra, neki da pijem heparin 0,5 i aspirin 100mg?!!
Da poludis...ja sam na kraju izabrala neku srednju vrijednost...znaci niti da nista ne pijem niti da mi je doza prevelika stim da me strah da nisam dobro izabrala...
Imam mutaciju FII gen..svi ostali nalazi su mi ok...
Sta vi mislite o ovome?

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.2.2014 16:02:22   
mina@
ja sam imala uput za zavod za trans.krvi ali i tamo se placa, pa sve ukupno sa privatnicima, trombofilije su me kostale oko 500-600 eura. imam trombofiliju i sindrom lepljive krvi.
bila sam kod prof, elezovica, privatno i on mi je prepisao terapiju za vto koju radim u martu i nadam se da ce da uspe.
dobar reumatolog za nase slucajeve je dr.Ljudmila iz B.kose, ja sam bila kod nje...
na klinici gde radim vto radice onako kako mi je prof elezovic napisao.

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.2.2014 16:26:55   
Brbljivica
super mina, ja cekam jos neke nalaze sa trombofilijama ali mislim da imam lupus antij ,povecan i da mi kao i prosli put treba terapija .videcu sa elezovicem .
ja se spremam za aprilski ciklus ,sto se tice imunologa ,to sam zavrsila i ne treba mi nista od terapije.nazalost ja do Ljudmile ni na uput ne mogu stici a Radila P.koja je takodje dobra ,je zvala da mi otkaze jer je zena zavrsila u bolnici.
ja sam ko sto rekoh bila do profesora sa VMA i sve je ok od analiza ,koje mi je on odredio da radim.reci mi sta primas od terapije toko vto ,sta ti je prepisao elezovic ?

stigo mi nalaz jos nekih hematoloskih parametraa ,aj nek neko kaze sta znaci smanjen

APTT mi je 20.7 a ref vred 22,1 -28,1 sec ???

a za lupus ce verovatno ici fraxiparin.....?


lupus antikoagulans 72,4 ref vred 31-44
lupus ant potvrdni 38,7 ref vredn 30-38
lupus ant -index 1,87 ref vredn 1,51-2

< Poruku je uredio Brbljivica -- 24.2.2014 16:42:56 >


_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.2.2014 16:39:47   
mina@
pijem svakodnevno folnak od 5, a 6 sati posle transfera fraxi 0.4, pa Boze zdravlja sve do 6 nedelja posle porodjaja, a folnu povecavam na dan transfera 2x5, a tokom trudnoce 3x5.
a moj dr koji mi radi vto rekao je da cu jos nesto da pijem za tu "lepljivu krv", mislim da se pije pronizon...

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.2.2014 16:45:22   
Brbljivica
aha ...ja sam mislil da se pronizon pije samo ako imas imunoloski poremecaj ...gde ces raiti vto ,leskovac ?
upravo mi stigli nalazi neki cekam jos pai ,laiden i prototrombin kao i protein c i protein s .
sta kazes na gornje nalaze moje ...nisam znala da imam APTT smanjeno ...A za lupus sam znala ...

_____________________________

ja --"76...hsg-ok,ureaplazma-kako kad...
oktobar 2013,histeroskopija-otkolnjen septum
mm--"72.oligospermija i ureaplazma -non stop od 2008 god! (otac dvoje dece!)
1.vto KC.Nis-2010god.--spontani u 2mesecu
2. vto KC Nis 2013-beta 0...

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.2.2014 16:50:26   
mina@
vto radim u Bgd, ali u privatnoj klinici, a taj sindrom lepljive krvi to je i imunoloski problem bar tako sam ja nesto razumela... kako je meni objasnjeno, krv mi je gusta za krvne sudove embriona, ali tu se stvara i neki imunoloski sindrom da se odstrani "strano" telo, sto je kod nas embrion... inace imam dve izgubljene prirodne trudnoce...

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu Brbljivica)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Imunoloski faktori i VTO
4.4.2014 23:50:57   
17 joka
mina, kako se zove ta analiza za tu lepljivu krv?

inace sam i ja MIHTER homozigot, čekam PAI

nisam odradila jos taj APTT,protein Ci S i jos ponesto

meni je fibrinogen povecan

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Imunoloski faktori i VTO
6.4.2014 10:07:24   
mina@
To je APA . Antifosfolopidni sindrom, mozda sam pogresila neko slovo, pisem iz krevetauser posted image to su analize na stecene trombofilije.

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Imunoloski faktori i VTO
6.4.2014 19:07:19   
Štetica
Mina moram da se umesam,Pronizon se pije kod NK celija da nebi tvoj imuni sistem embrion prepoznao kao strano telo i odbacio ga jer je polovina embriona genetski od tvog partnera. A za "lepljivu" krv ti je fraxiparin. Inace pronizon nesme odjednom da prestanes da pijes(iskljucuje se oko 14nedelje trudnoce),vec se smanjuje doza postepeno. Lepljiva krv je isto sto i gusta krv.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Imunoloski faktori i VTO
11.4.2014 19:02:32   
Sosa Mena
Juce sam dobila nalaze da sam negativna na lupus i fosfolipidna antitela. Ali sam zato pozitivna na antinuklearna.
Da li znate koliko uticu na trudnocu posto sam do sad imala dva pobacaja i jednu trudnocu?

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.4.2014 19:01:31   
Verolina
Moje imunologije su u reduuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Imunoloski faktori i VTO
30.4.2014 22:21:38   
Maslacak15
e juser posted image mu misa Verka..... kad moram da se izrazavam. Nadala sam se da ce se naci neko objasnjenje. Znaci i trombofilije i imunologije su potpuno neupadljive? A genetika jel radjena PAI , MTFHR....Mora da postoji neka kvaka-mora. Pozdravljam te punouser posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.5.2014 13:11:41   
baby_blue
Devojke, evo i ja da vam se prikljucim. Doktorka kod koje cemo raditi FET u iducem ciklusu, rekla mi je da uradim analize na trombofilije, verovatno i zato jer sam nakon prve uspele vto imala pobacaj (tj. srce je prestalo da kuca). I te analize su stigle, samo pise za jednu stavku, neki PAI1, da postoji visok rizik za trombofiliju, i nesto 4g/4g, nemam pojma sta je to...uglavnom, zakazano mi je i kod hematologa za tri nedelje, pa pretpostavljam da ce mi dati nekakvu terapiju. Zanimaju me vasa iskustva. Jel imala neka problem sa ovim i kako se to resava, postoji li opasnost po plod, ili po nas same, kakva su iskustva? Sve to mi je apsolutno nepoznato.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.5.2014 13:26:44   
gogili75
verovatno ćeš dobiti fraxiparin, to su inekcije koje razredjuju krv, sa fraxiparinom ni ti ni plod niste ugroženi...terapiju će ti prepisati hematolog

(odgovor članu baby_blue)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.5.2014 13:41:20   
plačljiva
Baby_blue ne brini,najverovatnije ces dobiti Fraxiparin injekcije u odredjenoj dozi i primaces tokom trudnoce...Po meni je taj Fraxiparin Božji lek...Evo ja sam ga dobila u drugoj VTO...U prvoj nisam ga primala,imala sam biohemijsku trudnocu i posle prve neuspesne VTO krenula sam u ispitivanje tih trombofilija...Ima baš puno devojaka koje primaju te injekcije,ništa strašno,ne može da škodi ni majki ni plodu,a može mnooooogo da pomogne...user posted image

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.5.2014 13:43:23   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

e juser posted image mu misa Verka..... kad moram da se izrazavam. Nadala sam se da ce se naci neko objasnjenje. Znaci i trombofilije i imunologije su potpuno neupadljive? A genetika jel radjena PAI , MTFHR....Mora da postoji neka kvaka-mora. Pozdravljam te punouser posted image

Da, sve je uradjeno i sve je okuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.5.2014 13:50:44   
baby_blue
Super. Ovaj put ima da bude sve ok. user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.5.2014 13:53:38   
Verolina
Da, sa ili bez problema ovde, ovaj put ce biti sve ok.user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu baby_blue)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here