|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
19.3.2016 23:49:16   
17 joka
Ivana, da odes kod Jelene Todorovic ona je endokrinolog a razume se zena u sve strucnjak je i divna osoba sa kojom mozes popricati o svemu.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Imunoloski faktori i VTO
21.3.2016 8:26:14   
ivannna
hvala Joko na preporuci,poslala sam ti pp

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.3.2016 6:10:46   
srculence 84
Hvala vam devojke,nije jos gotovo ne znam sta se desava. 16dan beta 40 imam krvarenje al blago sutra opet beta. Uhhh nesto mu smeta al ne znam sta

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.3.2016 6:35:58   
srculence 84
TROMBOFILIJE: STECENE: aptt,pt,broj
trombocita,fibrinogen,euglobulinska fibrinoliza,at,pc,ps,apcr,la.
URODJENE: faktor 5,f2,mthfr,pai1,homocistein,D dimer.
ANTITELA: APA i ASA,autoimuna,antinuklearna,antifosfitipidna,antimikrozomalna,antireoglobulinska,antiovarijalna,cirkulisuci imunokomplcksi,antibeta 2,antitela stitne.
Vitamin D
Protein S i C
NK celije.
Ja imam to zapisano,recite mi jel to previse?meni je jedna devojka to ispisala al nekako previse ih ima. A homocistein znam da imam jel to mi je rekao kardiolog jel kad se pocesem ostaje mi crveno po telu i to znam da imam. Recite mi sta treba da izbacim od ovoga

(odgovor članu srculence 84)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.3.2016 10:56:43   
Cortina
Maraj uspela sam da odem kod hematologa u nisu. Dala mi je terapiju 0.3 fraxiparina 7 dana pre ET na 24 h a nakon ET istu dozu od 0.3 ali na 12 sati. Prepisala mi je i 10 mg pronizona za antinuklearna antitela da počnem da ga pijem ujutru 14 dana pre ET i da nastavim sa aspirinom da ga ne izbacujem samo da napravim pauzu 7 dana pre aspiracije i onda ponovo da pocnem da ga uzimam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.3.2016 10:59:37   
Cortina
A sta bese treba da se kontrolise kad se koristi fraxiparin jel bese ono brojanje trombocita i jos nesto? na koliko se to radi? I da li se vrsi provera D dimera ili Homocisteina da bi se videlo da li treba da se poveca doza ili ne?

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.3.2016 17:19:13   
Maraj
Cortina drago mi je da si uspela doci do terapije. Kada radis vto?
Ja sam u trudnoci na nekih 6 nedelja proveravala komplet krvnu sliku i d dimer pa sa tim rezultatima isla kod hematologa

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Imunoloski faktori i VTO
22.3.2016 17:31:00   
Cortina
Krenula sam sa terapijom. Danas sam primila drugu bocku. Na dugoj semi sam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Imunoloski faktori i VTO
4.4.2016 19:32:40   
ivannna
Bila sam kod Jokinog endokrinologa i zena je stvarno divna,a radila je ranije kod Ivanovica kad sam isla za 1.dete i ima me zavedenu kao svog pacijenta

donela sam joj sve sto sam do sada radila od hormona i jos mi je neke zatrazila pre pregleda i zadovoljna je svim rezultatima,kaze da ne vidi nista sto bi moglo da mi smeta da ponovo zatrudnim.

dala mi je jos nekoliko analiza pa vas molim da mi napisete o cemu se radi i gde mogu da se odrade ove analize

ANA,antikardiolipinska at Igm ,Igg klase,lupus antikoagulans

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Imunoloski faktori i VTO
4.4.2016 21:54:09   
Maraj
Ivana ja sam radila to u Biomedici na Slaviji. Inace meni su otkrili ANA (antinuklearna antitela)

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.4.2016 12:28:51   
ivannna
da li moze nesto od ovoga i drzavno? i zna li neko gde,i od kog mogu da dobijem uput? od ginekologa ili dr opste prakse

meni sad nista od toga nije hitno pa imam vremena,zato bih pokusala i drzavno

da li ove analize sto sam dobila imaju veze sa trombofilijom ( stecenom) ?

< Poruku je uredio ivannna -- 5.4.2016 12:29:41 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.4.2016 12:30:29   
Cortina
ivana moze i drzavno, ja sam radila na vma, mozes pokusati tamo. A uput mi je napisao lekar opste prakse po izvestaju ginekologa.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.4.2016 12:33:40   
ivannna
hvala Cortina!
ja imam nalaz od endokrinologa,pretpostavljam da ce i to biti dovoljno za dr opste prakse

a da li si ti rekla da hoces da radis na vma ili ti je dr sama dala uput za tamo? ova moja dr deluje nekako pogubljeno cini mi se da nista ne zna,pa ja da se pripremim da znam za gde da trazim uput

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.4.2016 12:36:37   
Cortina
Dovoljan je i izvestaj endokrinologa. Ja sam sama trazila za vma zato sto sam tamo radila genetske trombofilije pa kad vec idem za bg trazila sam i ta antitela tamo da odradim. Malo su mi pravili problem na komisiji posto nisam iz Bg-a ali su mi na kraju dali

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.4.2016 15:17:01   
Maraj
Ivana koliko sam ja upucena ovo su imunoloski parametri ne trombofilija

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.4.2016 15:21:16   
ivannna
hvala Maraj!

sad sam zvala konzilijum i biomediku,obe laboratorije ih rade,cena oko 4500 din,al jedni su mi rekli da se rade na prazan stomak a drugi da nema veze sa hranom,meni nema logike da mora na prazan stomak
tako da cu ja to ipak privatno da odradim,mislila sam da ce biti vise para al nije toliko strasno

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Imunoloski faktori i VTO
5.4.2016 15:29:32   
Maraj
Ja sam radila na prazan stomak posto sam tada radila ujedno i ogtt test. Mislim da ne mora
To je imunologija. Takva je kakva je , jela ili ne. Al ok , ako su ti rekli...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Imunoloski faktori i VTO
6.4.2016 7:13:51   
vocicana
Ivana to su imunoloski faktori, NANA I ANC A, rade se obavezno kod takve nezgodne situacije sa zatrudnjivanjem, ali nije nista strasno, msm da ce ti i to biti dobro. Meni je to materija iz patologije mojih pacijenata, tako da te ne mogu posavetovati adekvatno jer znam kako se pristupa kada nisu dobre analize kod mojih pacijenata. U svkaom slucaju terapija postoji, daju se manje doze i za kratko vreme se to sredi, mlada si i bice ok.
Drzim pesnice, zavrsi to i javljaj sta se desava. U mom gradu se te analize rade privatno, lab naravno ne zei da placa reagense, jer su jako skupi.
Jedva cekam da se konacno vidi da li je i to ok.user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Imunoloski faktori i VTO
13.4.2016 9:54:34   
ivannna
vocicana nisam ja bas ni toliko mlada,imam 35 user posted image

bila sam nesto bolesna ovih dana,pa cu uskoro raditi analize,nadam se da ce biti rezultati ok,javljam vam se uskoro

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.4.2016 8:55:09   
Dragić
Faktor XI koagulacije mi je nizak 29, aref. vrijednosti su od 60-150, s druge strane imam homozigtnu mutaciju na PAI 4G/4G i MTHFR heterozigot. Može li mi neko malo pojasniti situaciju, hematologu idem tek kad dobijem sve nalaze, a to neće biti ni za 10-15 dana. Unaprijed hvala.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.4.2016 8:57:36   
Dragić
Radila sam ga i ranije, bio je 44, pa mi je dr rekla da ponovim jer joj nije logično da uz te trombofilije imam ovaj faktor nizak. Ponovih, kad on još niži. Baš me strah.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.4.2016 9:01:58   
Cortina
Maraj draga, jedna konsultacija s tobom. Pocela sam da se bockam fraxiparinom. Prvo bockanje je proslo super i igla je lagano prosla, medjutim od sutradan jedva mi igla probija kozu ne znam sta mi se desilo s kozom. Bas treba da zapnem da bih se bocnula. Rekoh ajde mozda ja gresim nesto ali me je juce sesta na odeljenju spricala i jedva me probola :(

i reci mi gde si cuvala bocke u firzideru iii na sobnoj temperaturi

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.4.2016 9:03:48   
Cortina
dragic, ja se ne razumem bas u te stvari. Ja imam mutaciju na genu mthfr homozigot i u ovoj vto sam pocela da se bockam fraxiparinom. Inace imala sam do sada dve neuspele vto, oba puta je bila biohemijska.

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.4.2016 10:46:34   
Maraj
Dragic ne brini sve ce to hematolog da sredi. Ta koagulacija i ima veze sa trombofilijom. Radi se o gustini krvi.

cortina i meni se tako desilo. Mislim da je vise napetost oko davanja injekcije. Smiri se , malo sacekaj , promeni mesto uboda , pa probaj ponovo. Praktikuj jedan dan levu a drugi dan desnu stranu tj ako si ujutru levo uvece desno se bockaj


cuvala sam ih u fioci na sobnoj temperaturi. Nemoj u frizider. Ne mozes hladno ubrizgati sebi u telo.

(odgovor članu Cortina)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Imunoloski faktori i VTO
14.4.2016 10:51:48   
Cortina
nadam se da je tako, ja mislila da nije nesto zbog hormona pa da je zato zadebljala koza :Duser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

.
пеперутка16

.

. (0%)

. (0%)


Ukupan broj glasova: 0

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here