|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 14:18:05   
Štetica
Jutros dala krv za analize,uzeli mi 5 epruveta krvi a radim sledece analize: APTT,PTT,ANTITROMBIN3,Protein C,Protein S,Lupus antikagulans,MTHFR,Antinuklearna antitela,antifosfolipidna antitela,Antikardiolipinska antitela,antimikrozomalna antitela.
Da li jos nesto treba nemam pojma,videcu kad stignu rezultati,a to ce biti ponedeljak-utorak,jedino se Protein C i S cekaju 10-15dana.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 15:43:29   
plačljiva
Drage moje uradila sam analize i stigoše rezultati:
HETEROZIGOTNA mutacija MTHFR I 4G/5G genotip pai
Faktor II i Faktor V Leiden su ok user posted image
Da li neka imala ovakve mutacije i šta je dobijala od terapije?

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 15:48:01   
dunja RR

Plačljiva ja imam MTHFR ali homozigot, i imam pai1, heterozigot, mutaciju na 4g (5g mi je ok).

Ja primam heparin, fraxiparin 2500 dva puta dnevno, od aspiracije. Mislim da bi ti trebala od transfera, ali proveri sa hematologom. Moguće i aspirin kod tebe.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 15:52:35   
plačljiva
Ok hvala ti Dunja puno,ja imam zakazano u ponedeljak kod hematologa...Daj Bože da se konačno pronašao uzrok mog steriliteta (idiopatskog-godinama...)user posted image Radujem se novoj VTO
Dunja user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 15:56:25   
Jole84
Plačljiva user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 17:05:32   
daca77
Placljiva, user posted image
Ja sutra idem za Bg da odradim ove genetske analize trombofilije...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 17:29:56   
plačljiva
Extra Daco77,gde ih radiš?Eto dragi moji posle 5 punih godina ispitivanja,i opuštanja po morima i planinama user posted image ,i posle pitanja što nisam trudna???nađoh da imam trombofiliju user posted image ...A malo je falilo da odem i kod psihijatra jer su pojedini "dobri ginekolozi" tvrdili da je moj stresan posao uzrok steriliteta...Hvala drugaricama sa RR pa nađoh problem user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 17:33:52   
daca77
Placljiva sada ti zelim jednu lepuuser posted image user posted image
Ja idem u BG, Biomedica.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 17:36:01   
dunja RR
Plačljiva, meni je Miljić rekao da ne mora da znači da je to uzrok steriliteta, tj. izrazio se da je teoretski moguće, ali ne i sigurno. Čak satra da trimbofilije nisu uticale na neuspeh prve VTO (biohemijska). Videću šta će mi reći za drugu, a verujem isto, jer eto, sada sam bila pokrivena terapijom pa opet nije dobro. Tako da njegova teorija ima smisla na mom slučaju.

A dr.Milošević na kliničkom mi je rekao da to polje, posebno MTHFR i PAI, nije istraženo u vezi sa sterilitetom, te da nam terapiju daju preventivno.



< Poruku je uredio dunja RR -- 24.5.2013 17:38:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 17:50:21   
plačljiva
Jedva čekam ponedeljak da vidim šta će mi Miljić reći...user posted image Moguće je da je sklonost ka trombofilijama bila uzrok moje biohemijske trudnoće...Verujem da jeste...Strah me je da uzmem nešto na svoju ruku,čekam ponedeljak...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 17:53:00   
dunja RR

Ne znam, kažem ti da je meni rekao da najverovatnije nije, da je teoretski moguće ..

Ono pto sam ja čačkala na netu, trombofilije mogu da budu uzrok kada bebi stane srce u nekom trenutku.

A dr. Milošević (koji je Miljićev sledbenik) mi je rekao i ovo da MTHFR i Pai nisu uzroci steriliteta i spontanih bilo koje vrste do 12. nedelje trudnoće.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 17:56:38   
dunja RR
I javni šta ti je Miljić rekao, baš me zanima da li nam priča različite stvari za iste pare user posted image (ili bar približno iste, zavisi na koju kliniku ideš kod njega - u Jevremovoj su Miljićeve konsultacije 6.500 a kod Ivanovića 5.000)

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.5.2013 17:58:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 18:43:31   
dzzu
Štetice draga, reci mi, molim te, sve analize, pretpostavljam da si radila privatno, koliko su te koštale i da li si ih samo ti radila ili i tvoj partner? Unapred ti hvala na odgovoru. Pozzzz

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 19:04:44   
Bebana17
Štetice, Faktor II i faktor V možeš na uput da odradiš na VMA. Ja sam tamo radila.
Jedino što nigde u Bg ne ide na uput, što mora privatno je PAI i MTHFR, barem sam ja tako. Ako negde ima i ove dve besplatno, neka kaže.
Dobila sam rezultate od MTHFR i PAI, to mi je uredu, a ovo što sam radila na uput ću videti tek kad odem na kontrolu kod hematologa.

Vidim da nas ima još preko 35 ovde, ne dajte se ženice, jače smo mi od ovoga :)

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 22:50:33   
Štetica
Dzzu radila sam u Konzilijumu i sve je izaslo 18000+910din za DHEAS. Samo sam ja radila,nema potrebe i partner to da radi.
Bebana ja uput za VMA iz Valjeva nema sanse da dobijem,imala sam uput za institut za transfuziju ali oni naravno nemaju reagense i neznaju kada ce imati,a u julu bi trebalo da bude Vto.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.5.2013 23:05:04   
Dani.kv
Da se pridruzim temi. Kod nas u KV je analiza svih urodjenih i stecenih trombofilija oko 32000. Nema cimanja i uputa, sve na jednom mestu stize za 15 dana. Cekam da sve ovo prodje pa cu da radim. I nesto mi je spominjala da muski rade vezano za Y hromozome ako sam lepo razumela. Muka mi je da na svaki grc u materici jurim da proverim ves

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.5.2013 8:38:49   
Anoniman
Dunja da li znas koja privatna lab.u BG radi ukupan PAi u krvi...Znaci ne PAI 1 vec ukupan PAI...Ima u zavodu za tran.ali meni je problem uputnica.

Kako si tiuser posted image

(odgovor članu Dani.kv)
  Direktna veza do poruke: 942
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.5.2013 9:32:37   
Štetica
Cecana od privatnih labaratorija DNK centar i Labaratorija Beograd,pokusaj njih da kontaktiras.A na institutu bi trebalo da moze da se plati tj. sa izvestajem dr i bez uputa,ali proveri da li moze tako i da li imaju reagense da ti to urade. I jos se raspitaj na VMA na odeljenju za nuklearnu medicinu,.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.5.2013 9:44:27   
Štetica
Cecana sad sam gledala cenovnik od Konzilijum labaratorije i imaju neku stavku PAI gen-genetsko ispitivanje,e sad da li je samo PAI1 ili ukupan PAI nazovi ih i raspitaj se,njihov br je 011 2430 804,subotom rade od do 18h

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.5.2013 10:20:45   
Anoniman
Hvala...Lab.Beograd radi samo PAI 1...Ja mislim da ovaj UKUPAN PAI niko neradi user posted image

(odgovor članu Štetica)
  Direktna veza do poruke: 945
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.5.2013 11:21:51   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Cece1

Dunja da li znas koja privatna lab.u BG radi ukupan PAi u krvi...Znaci ne PAI 1 vec ukupan PAI...Ima u zavodu za tran.ali meni je problem uputnica.

Kako si tiuser posted image


Cece dušo, izgleda da sam pogrešila, i ja sam radila samo Pai1, ali 4g i 5g. Sada više ni ne znam šta je to ukupan PAI.

Nisam dobro, borim se sa mislima, ali svakim danom je bolje. Samo da se završi agonija pa da se vratim normalnom životu. Jer ovo je više tortura za psihu, stomak raste a znam da nije dobra trudnoća, užas.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.5.2013 11:22:20 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.5.2013 12:38:05   
Anoniman
Dunjice draga,kada radis UZV...Sta ti kaze doca user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 947
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.5.2013 12:38:49   
dunja RR

U utorak.
user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.5.2013 14:54:37   
*Maki*
Dunja,PAI-1 mutacija se ne dovodi u vezu sa pobacajima,dok ostale genetske mutacije da,a narocito povecane vrednosti trombofilija- d-dimmer i lupus antikoagulans. Zato se kod ostalih mutacija uvodi heprain cak i pronison i aspirin kao terapija. Meni su tako objasnili a i citala sam neke naucne clanke o tome.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.5.2013 15:45:35   
dunja RR

Maki upravo tako su i rekli tj. doktori su meni rekli da se ni MTHFR ne dovodi u vezu sa pobačajima, kao na PAI (a te dve mutacije ja imam). D dimer nisam radila, rekli su da još ne treba, lupus mi je mislim ok.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here