|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 15:22:35   
LillyT
Ja se pomalo plasim suljeva i hemoroida. Nekako mi ta pozadina obelezava ceo zivot, 'bes ga, koji sam djavo i citala ovo o hemoroidima, baah, idem na nesto vedrije. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
9.12.2009 22:21:46   
eugenija
a sta ako se porodjaj desi ranije? a sta ako porodjaj krene u osmom? Sta ako onda ne budem imala spremnu torbu i dokumenta?

-Ništa, mislim da te u tom slučaju neće poroditi, tražiće da se vratiš da spakuješ torbu i povadiš svu neophodnu dokumentaciju, u 3 primerka i overenu u opštini!user posted image

-
ta epiziotomija - koliko stvarno boli rana posle? koliko minimum a koliko u najgorem slucaju traje oporavak?

Pa stvarno rana boli posle onako normalno bolno.. Nisu neizdrživi prejaki bolovi da vrištiš 24h, a nisu ni neosetljivi totalno, kao bol recimo od blagog tupog udarca. Meni je više problem bio to zatezanje končića, njih sam osetila.. Čim se konci izvde (7.dan), sve je puno lakše. Možeš da hodaš normalno, ebeno je to sedenje, i naguzivanje na jednu stranu guza. Sve ostalo ide u rok službe.



sta ako porodjaj krene a ja budem sama kod kuce?

Drago mi je da si svesna da se to ne dešava često, gotovo nikako. Ali u svetu telekomunikacija, verujem da ćeš se setiti da imaš fiksni ili mobilni telefon, te da ćeš pozvati hitnu pomoć ili supruga ili komšiju ili rođaka ili ljubavnika ili Šumahera. A kad krene, ti ćeš znati, i od tih prvih bolova do rađanja deteta mogu proći dani... Nije to ipak tako hitno i žustro. Ne brigaj!

opet, znam da to ne ide brzo ali sta mogu da uradim da ne zakasnim na epidural (oko mene dve porodilje nisu ni stigle na epidural

Navij sat
user posted image user posted image .. Mislim da ne možeš ništa... user posted image

- kad taj porodjaj krene i kad stignem u bolnicu..taj klistir, pa merenje tog pritiska...da li je te neko preuzme i vodi kroz celu pricu?

Mene je preuzela medicinska sestra. Glupo je da sam tumaraš po hodnicimauser posted image

- da li klistir boli

Ni malo, ja sam se cepala od smeha, i imaš na temi Porađa se Eugenija detaljan live prenos istoguser posted image user posted image

- da li ste se vi depilirale ili brijale same kod kuce pred porodjaj ili ste pustile da to tamo urade?

Ja sam sama, ali su me "popravili" kao i svakoga ko dođe, makar bio ćelav kao Luis.user posted image

- na pregledima u devetom mesecu DR moze da vidi koliko je blizu porodjaj, makar okvirno???Tipa: "nece ovo jos nedelju dana" ili " ovo moze svaki dan"

Može,
ali ne može precizno. Meni je rekla da sam otvorena malo i da može svaki čas.. da je posteljica zrela, i da je sve spremno, a kad će tačno, sećam se da je rekla: e to zavisi od volje male bebe. Sad je sve do njega.  I porodila sam se dan pre termina.  Precizniju sliku svega daje tzv CTG. Mene su na CTG priključili u porođajnoj sali, kad je sve već uuuveliko krenulo.

- da li ti neko pomogne da se spakujes i poneses stvari kad izlazis iz porodilista? Sad kad nema poseta...da li te neko spusti dole ispred...kako to izgleda?
Meni nije niko pomogao da se pakujem, to sam sama spakovala, sve, niti bih dala da neko trpa ruke po mojim stvarima. Mislim, ti već prvi dan nakon što rodiš, hodaš, ustaješ, tuširaš se.  Taj treći ili četvrti dan si sav srećan što ideš kući i pitaš ti njih: Mogu li vam kako pomoćiuser posted image , jer ti je dosadno dok čekaš da se otkuca otpusna lista za tebe i bebu. Sestra te otprati do sobe za presvlačenje beba, tamo uvede one koji su došli po tebe, tu se beba presvuče, sestra počasti.. i razlaz.. Dalje ti pomaže porodična pratnja.

- kada cu da naucim da povijam bebu? svedske pelene, tetra pelene, pampers pelene...kad cu da naucim koja kako ide, gde koja ide...

Pampers pelene je jako teško naučiti stavitiuser posted image user posted image user posted image Videćeš kako je jednostavno... Nema šta.. Deo sa lepljive dve trakice sa strane ide na guzu, i samo preklopiš prednji deo i polepiš te dve trakice napred.
Pamučna pelena ide ispeglana u obliku pravougaonika između nogu, savije se po trbi, a švedskom samo povežeš sve i zavežeš trakice. Ovo će ti pokazati patronažna sestra ili neka drugarica u koju imaš poverenja. Meni je drugarica najviše pomogla. Ona je i kupala bebu prvih dana dok nije otpao pupak.



< Poruku je uredio eugenija -- 9.12.2009 22:30:50 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
11.12.2009 18:53:47   
jesa
Imala bih jedno pitanje, da li je normalno da u početnoj trudnoći, oko 2-3 nedelje boli donji deo stomaka.
Baš me strah
hvala vam puno

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
11.12.2009 18:57:36   
Daca88
koliko si nedelja trudna?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu jesa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
11.12.2009 18:59:20   
mejra81

IZVORNA PORUKA: eugenija

a sta ako se porodjaj desi ranije? a sta ako porodjaj krene u osmom? Sta ako onda ne budem imala spremnu torbu i dokumenta?

-Ništa, mislim da te u tom slučaju neće poroditi, tražiće da se vratiš da spakuješ torbu i povadiš svu neophodnu dokumentaciju, u 3 primerka i overenu u opštini!user posted image

-
ta epiziotomija - koliko stvarno boli rana posle? koliko minimum a koliko u najgorem slucaju traje oporavak?

Pa stvarno rana boli posle onako normalno bolno.. Nisu neizdrživi prejaki bolovi da vrištiš 24h, a nisu ni neosetljivi totalno, kao bol recimo od blagog tupog udarca. Meni je više problem bio to zatezanje končića, njih sam osetila.. Čim se konci izvde (7.dan), sve je puno lakše. Možeš da hodaš normalno, ebeno je to sedenje, i naguzivanje na jednu stranu guza. Sve ostalo ide u rok službe.



sta ako porodjaj krene a ja budem sama kod kuce?

Drago mi je da si svesna da se to ne dešava često, gotovo nikako. Ali u svetu telekomunikacija, verujem da ćeš se setiti da imaš fiksni ili mobilni telefon, te da ćeš pozvati hitnu pomoć ili supruga ili komšiju ili rođaka ili ljubavnika ili Šumahera. A kad krene, ti ćeš znati, i od tih prvih bolova do rađanja deteta mogu proći dani... Nije to ipak tako hitno i žustro. Ne brigaj!

opet, znam da to ne ide brzo ali sta mogu da uradim da ne zakasnim na epidural (oko mene dve porodilje nisu ni stigle na epidural












































































Navij sat
user posted image user posted image .. Mislim da ne možeš ništa... user posted image

- kad taj porodjaj krene i kad stignem u bolnicu..taj klistir, pa merenje tog pritiska...da li je te neko preuzme i vodi kroz celu pricu?

Mene je preuzela medicinska sestra. Glupo je da sam tumaraš po hodnicimauser posted image

- da li klistir boli

Ni malo, ja sam se cepala od smeha, i imaš na temi Porađa se Eugenija detaljan live prenos istoguser posted image user posted image

- da li ste se vi depilirale ili brijale same kod kuce pred porodjaj ili ste pustile da to tamo urade?

Ja sam sama, ali su me "popravili" kao i svakoga ko dođe, makar bio ćelav kao Luis.user posted image

- na pregledima u devetom mesecu DR moze da vidi koliko je blizu porodjaj, makar okvirno???Tipa: "nece ovo jos nedelju dana" ili " ovo moze svaki dan"

Može,
ali ne može precizno. Meni je rekla da sam otvorena malo i da može svaki čas.. da je posteljica zrela, i da je sve spremno, a kad će tačno, sećam se da je rekla: e to zavisi od volje male bebe. Sad je sve do njega.  I porodila sam se dan pre termina.  Precizniju sliku svega daje tzv CTG. Mene su na CTG priključili u porođajnoj sali, kad je sve već uuuveliko krenulo.

- da li ti neko pomogne da se spakujes i poneses stvari kad izlazis iz porodilista? Sad kad nema poseta...da li te neko spusti dole ispred...kako to izgleda?
Meni nije niko pomogao da se pakujem, to sam sama spakovala, sve, niti bih dala da neko trpa ruke po mojim stvarima. Mislim, ti već prvi dan nakon što rodiš, hodaš, ustaješ, tuširaš se.  Taj treći ili četvrti dan si sav srećan što ideš kući i pitaš ti njih: Mogu li vam kako pomoćiuser posted image , jer ti je dosadno dok čekaš da se otkuca otpusna lista za tebe i bebu. Sestra te otprati do sobe za presvlačenje beba, tamo uvede one koji su došli po tebe, tu se beba presvuče, sestra počasti.. i razlaz.. Dalje ti pomaže porodična pratnja.

- kada cu da naucim da povijam bebu? svedske pelene, tetra pelene, pampers pelene...kad cu da naucim koja kako ide, gde koja ide...

Pampers pelene je jako teško naučiti stavitiuser posted image user posted image user posted image Videćeš kako je jednostavno... Nema šta.. Deo sa lepljive dve trakice sa strane ide na guzu, i samo preklopiš prednji deo i polepiš te dve trakice napred.
Pamučna pelena ide ispeglana u obliku pravougaonika između nogu, savije se po trbi, a švedskom samo povežeš sve i zavežeš trakice. Ovo će ti pokazati patronažna sestra ili neka drugarica u koju imaš poverenja. Meni je drugarica najviše pomogla. Ona je i kupala bebu prvih dana dok nije otpao pupak.




user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
11.12.2009 19:03:16   
mejra81
Bas se oduzi...user posted image user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
11.12.2009 19:20:53   
jesa
Oko 3 nedelje :) 

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
11.12.2009 19:22:13   
mejra81

IZVORNA PORUKA: jesa

Oko 3 nedelje :) 

Imas temu, bolovi u donjem delu stomaka

(odgovor članu jesa)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
11.12.2009 19:30:13   
jesa
Možeš mi stavit link, ne mogu pronaći 

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
11.12.2009 19:33:56   
buhla
IZVORNA PORUKA: jesa

Možeš mi stavit link, ne mogu pronaći 

KLIK


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu jesa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
11.12.2009 23:25:06   
leptir
Neka je baš ova tema pokrenuta da malo zakukam.Bojim se da neću moći izdržati bol, eto neznam zašto ali stalno o tome mislim da neću imati snage kad krene porod.Reci te mi da nisam sama po ovom pitanju,što toliko sumnjam u sebe.Kad sam išla na propuhivanje jajovoda plakala sam jer me boljelo a to je sigurno sitnica za porod.


Još da vas pitam nešto: Da li postoji granica godina do koje se žena može prirodno porodit.Pitam ovo jer ja sam starija ,dugo sam čekala bebu .

Moj gin kaže da uživam u user posted image i neće da mi kaže jer ko zna možda kad doće vrijeme za porod budem mogla prirodo.Pozdrav za sve.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
12.12.2009 1:22:41   
Modessty
Mislim da ne postoji granica za prirodni porodjaj što se godina tiče. Bitno je to koliko si zdrava, tj da li imaš neke zdravstvene probleme zbog kojih ne bi smela da se naprežeš i zbog čega bi bio radjen carski rez.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
12.12.2009 1:47:17   
Modessty
moj najveći strah je - da li će sve biti ok sa bebom? da li će lekari reagovati na vreme?
Valjda je to strah uzrokovan lošim iskustvom sa osobljem bolnice i lošim završetkom prve trudnoće. Po nekad pomislim da neću preživeti ako se nešto loše desi bebi. user posted image Eto to mi je najveći i najgori strah. Za to nezna niko sem sada vas ovde. Mužu nikada nisam ni pomenula da je u stvari to ono čega se najviše plašim i o čemu najviše razmišljam u poslednje vreme.
Valjda zato i odugovlačim sa kupovinom stvari za bebu?!
Ali rešila sam da već sledeće ili one tamo nedelje spremim torbu za porodilište i krenem sa kupovinom neophodnih stvari za bebu. Posle Nove Godine kupujemo krevetac i te krupne stvari


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
12.12.2009 2:30:09   
gagana83
IZVORNA PORUKA: leptir

Neka je baš ova tema pokrenuta da malo zakukam.Bojim se da neću moći izdržati bol, eto neznam zašto ali stalno o tome mislim da neću imati snage kad krene porod.Reci te mi da nisam sama po ovom pitanju,što toliko sumnjam u sebe.Kad sam išla na propuhivanje jajovoda plakala sam jer me boljelo a to je sigurno sitnica za porod.


Još da vas pitam nešto: Da li postoji granica godina do koje se žena može prirodno porodit.Pitam ovo jer ja sam starija ,dugo sam čekala bebu .

Moj gin kaže da uživam u user posted image i neće da mi kaže jer ko zna možda kad doće vrijeme za porod budem mogla prirodo.Pozdrav za sve.

Pa ne znam bas da li je produvavanje jajovoda sitnica sto se tice bolova u odnosu na porodjaj.Iz iskustava drugih zena cula sam da jaaako boli.A porodjaj sve zavisi-imam primer moje komsinice koja kaze da bukvalno nije osecala bolove prilikom porodjaja.Naravno nisu zene sve takve srece.Pisala sam vec o mom iskustvu i iskreno sad se vise plasim zubara nego porodjajauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
12.12.2009 13:57:49   
marince1
Ja sam imala strah da necu znati sta treba da radim kad porodjaj krene,tipa necu umeti da izguram,zaboravicu ono disanje...

To je bila glupost,priroda ja sve odradila sama user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
12.12.2009 17:53:35   
sneza24
 a sta ako se porodjaj desi ranije? a sta ako porodjaj krene u osmom? Sta ako onda ne budem imala spremnu torbu i dokumenta? - PRIMICETE TE IAKO NISI SPREMILA STVARI I AKO NEMAS SVA DOKUMENTA
-
ta epiziotomija - koliko stvarno boli rana posle? koliko minimum a koliko u najgorem slucaju traje oporavak? - MENE JE BOLELO SAMO USIVANJE A KASNIJE I NIJE ME TAKO NESTO JAKO BOLELO,VISE ME JE NERVIRALO TO STO MORAM NA STRANU DA SEDIM,NEZGODNO JE,UTRNES
opet, znam da to ne ide brzo ali sta mogu da uradim da ne zakasnim na epidural (oko mene dve porodilje nisu ni stigle na epidural - PORODILA SAM SE BEZ EPIDURALA
- da li klistir boli - NEZNAM,KOD NAS U PORODILISTU NISU SVIMA RADILI
- da li ste se vi depilirale ili brijale same kod kuce pred porodjaj ili ste pustile da to tamo urade? - MENE JE MM OBRIJAO PAR DANA PRE NEGO STO SAM SE PORODILA,U PORODILISTU MI NISU RADILI NIKAKVE PREPRAVKE
- da li ti neko pomogne da se spakujes i poneses stvari kad izlazis iz porodilista? Sad kad nema poseta...da li te neko spusti dole ispred...kako to izgleda? - BILA SAM 11 DANA U PORODILISTU I CIM SU MI REKLI DA IDEM KUCI ODMEH SAM SE SPAKOVALA.JEDNA SESTRA JE DOSLA PRESVUKLA BEBU I ONA JE IZNELA A JA SAM NOSILA SVOJE STVARI.
- kada cu da naucim da povijam bebu? svedske pelene, tetra pelene, pampers pelene...kad cu da naucim koja kako ide, gde koja ide... - NA OTPUSTU IZ PORODILISTA SESTRA MI JE POKAZALA KAKO STA IDE I ODMAH ZAPAMTILA,NIJE TO NEKA MATEMATIKA

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
12.12.2009 21:08:56   
gagana83
Meni je najveci strah bila epiziopomija a nisam je ni osetila!

< Poruku je uredio gagana83 -- 12.12.2009 21:09:18 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
12.12.2009 23:24:34   
leptir
Hvala vam na odgovorima i na razumijevanju.Puno,puno mi ovo znači naročito kad mi odgovore mame koje su se već jednom porodile.

Stalno sebi sama govorim:Pa nisam valjda ja najslabija na ovom svijetu,mogu ja to!

Pozdrav za sve.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
12.12.2009 23:29:33   
anajid
Ma i ja to nesto kontam,pa nisam valjda najveca kukavica!user posted image user posted image user posted image QQ

(odgovor članu leptir)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
13.12.2009 14:13:47   
Modessty
ja se samo nadam da neću nekom doktoru ili sestri da polomim ruke ili noge user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
13.12.2009 17:03:27   
Markovicka
Najveci strah mi je da u porodilistu, kad vec krenu kontrakcije, dilatacija, mucenje..nece biti nikog kad mi bude trebalo pa da ce se nesto iskomplikovati.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
13.12.2009 22:20:57   
ana77
Ja se svega plasim jer mi je skoro sestra bas imala lose iskustvo zbog nemara lekara (nepotreban carski rez samo zato sto joj je termin bio prosao 5 dana, a oni su hteli da je na silu porode bez obzira sto je beba bila skroz dobro i nije bilo potrebe ni za kakvom silom) i samo molim Boga da ne predjem termin da me ne bi tamo maltretirali. 

Plasim se i za bebu i za sebe i sve ukupno. Valjda covek kad to sve jednom prodje posle bar zna sta da ocekuje. Meni je sve to SF. Bukvalno. A sve se opasno priblizava, 7 mesec polako tece.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
13.12.2009 22:25:02   
Verus
ana, bas mi je zao da cujem to za tvoju sestru....ni ja ne volim kada lekari zure, ipak sam za to da priroda nosi svoje, a da se oni umesaju samo ako se nesto desi.  Naravno, ne treba previse dugo cekati, ali 5 dana je malo, mogla je ona jos da ide, jer ipak, termin koji nam lekar odredi je samo pretpostavka, niko osim Boga ne zna kad se desila oplodnja!  Moja drugarica se porodila u petak.  Termin joj je bio 30 novembar, i cekala je otvorena 3 cm 10 dana, pa su odlucili da je indukuju.  I ona se plasila CR, ali je uspela da se porodi vaginalno.

Nadam se da je tvoja sestra dobro, i stvarno verujem da ce tebi ici sve ok!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
13.12.2009 23:53:28   
ana77
Njoj je otisao sluzni cep u toku noci (bila je u bolnici vec) i ona je to prijavila dezurnom lekaru (prvorotka, logicno, nema pojma sta joj se desava). Njega je mrzelo da je obilazi u toku noci i poslao je na porodjaj. Ona je bila otvorena valjda jedva 2cm i tako do podne. Onda su joj dali indukciju i mal'te ne od nikakvih bolova ona je dosla na 1.5minutne kontrakcije u razmaku od 1 minuta i oduzela se od bolova. Usput su joj na silu probusili vodenjak i tako je do 17h umirala od bolova, da bi joj onda dali epidural kao da se malo smiri ne bi li se brze otvorila ali su vec negde oko 18:40 porodili jer je u medjuvremenu otisla plodova voda i beba je bila ugrozena... Da su je pustili ona bi se mozda porodila tri dana kasnija najnormalnije... Eto, tako kao tvoja drugarica koja je 10 dana bila otvorena 3cm.

Da sad zna ono sto tad nije znala verovatno bi se okrenula na drugu stranu i zaspala, a ne bi nikom govorila nista o sluznom cepu :D. To je bilo 21.11., a njoj je termin bio 16.11.

Ona je sad super i beba je odlicno ali ipak ce joj oporavak umesto mesec dana (i manje) trajati dva puna meseca u smislu da nece moci da podize bebu i da je nosi okolo...



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
14.12.2009 9:04:29   
*Alexx*
Onda su joj dali indukciju i mal'te ne od nikakvih bolova ona je dosla na 1.5minutne kontrakcije u razmaku od 1 minuta i oduzela se od bolova.


Joj, znam kako je to user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here