|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 9:03:26   
ljubavce
ja stalno razmisljam dali ce sa bebom da bude sve u redu, stalno sanjam porodjaj koji nije bas prijatan.
A sto se snova tice oni su katastrofauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 9:11:27   
Magi
Znam da povratka nema, a i ne zelim kroz sve ponovo prolaziti..user posted image user posted image user posted image (uh, 5 mjeseci nevidjena muka i svakodevno povracanje, trebalo je to prezivjeti)..

Jos samo ovu "sitnicu" (sam porodjaj) da preguram....user posted image

U zadnjih mjesec dana me nocu probudi uzasan bol u stomaku, prevrcem se po krevetu, malo kukam muzu i stalno mu ponavljam: "kako li se tek poroditi, kad je i ovo neizdrzivo???" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 10:03:53   
Anitaaa
Voda mora da se pije mada sam se i ja naslušala toga da ne treba zbog stomaka i još veću glupost koju sam čula je da kao razvodnjava mleko.To je najobičnija glupost.Ja ne znam ni sama koliko sam vode popila a mleko mi je super bilo.Činjenioca da je moj bebac dobio u prvom mesecu 1300g u drugom 1kg itd govori sama za sebe a samo sam ga dojila.

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 10:49:32   
anajid
IZVORNA PORUKA: OTI

i ja...ja se najvise plasim da cu posle porodilista pravo u POliciju!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 10:50:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Voda mora da se pije mada sam se i ja naslušala toga da ne treba zbog stomaka i

Pa kao ako se pije voda posle porodjaja ostaje veci stomak!

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 11:45:17   
Anitaaa
To nema veze sa stomakom.Moja komšinica je pila jedan balon vode Rosin od 6 litara dnevno posle porodjaja i evo je sad godinu dana kasnije ko manekenka.Ja još nisam došla na staro pošto još imam još uvek višak kilograma ali sam na dobrom putu i stomak mi se primetno smanjuje kao i sve ostalo.Moram napomenuti da je dobra ideja kupiti onaj steznik za porodilje što se nosi posle porodjaja.Moje prijateljice koje su ih koristile se u kunu u njih ali ja ne znam pošto nisam koristila.

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 11:47:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Moram napomenuti da je dobra ideja kupiti onaj steznik za porodilje što se nosi posle porodjaja.Moje prijateljice koje su ih koristile se u kunu u njih ali ja ne znam pošto nisam koristila.


Ima tema o tome. Još su bolje mider gaće, jer se steznik narola kada sednete, a stomak isklizne ispod. I ja se kunem u to, 6 nedelja nakon porođaja sam imala ravan stomak kao nikada! user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 12:06:49   
Anitaaa
da,na to sam mislila samoi nisam lepo napisala user posted image zaboravila sam kako se zove 

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 16:18:29   
Anitaaa
A da,još nešto.Dok dojite,prvih 10ak dana-2 nedelje i vi ćete imati grčeve u stomaku dok beba sisa.Ne boli jako samo je malo nelagodno.Ja sam se toga jako plašila jer sam očekivala bolove slične mojim predmenstrualnim (HOROR) ali nije bilo tako strašno.user posted image

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
18.12.2009 17:32:24   
sephora
ti postporođajni grčevi u stomaku su znak da se materice vraća na mesto i zaista uglavnom nastupaju dok dete sisa jer se tada luče neki hormoni koji regulišu stezanje materice...
ti grčevi su posebno izraženi kod višerotki...ja kada sam posle drugog porođaja od strane lekara koji me je porodio bila upozorena na to, mislila sam da ne može biti to baš tako strašno ali bogami izgledalo je kao da ponovo imam kontrakcije...bilo je trenutaka kada beba sisa da sam mislila da će mi dete ispasti iz ruku...ali iako je lekar rekao da slobodno pijem lekove ja nisam htela zbog dojenja i naravno sve se izdrži i sve prođe...

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
21.12.2009 23:25:47   
millabudućamama
Ja stalno nailazim na nove informacije i kosa mi se diže na glavi.
Pa ima li neki organ koji me neće boleti posle trudnoće i porođajauser posted image
Stvarno nisam znala da se telo ovoliko menja.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
21.12.2009 23:30:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

To nema veze sa stomakom.Moja komšinica je pila jedan balon vode Rosin od 6 litara dnevno posle porodjaja i evo je sad godinu dana kasnije ko manekenka.

Ma price kao i sve ostale babske price!

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
21.12.2009 23:33:00   
Anoniman
Ja nisam imala bolove u materici ni nakon kapi za skupljanje materice ni dok sam dojila. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 11:30:49   
Anitaaa
Blago tebi.Mislim nije strašno al me je nerviralo.Jedva sam dočekala da mi se sve unormalizuje.Imala sam utisak ko da se raspadam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 11:43:05   
*Alexx*
Hm, mene je blago boleo stomak samo u početku, ali toliko blago da skoro nisam ni primetila.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 18:45:29   
Trudi
Mene je najviše strah da neću imati snage da guram ili da ću tokom porođaja pasti u nesvijest.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 18:48:37   
Anitaaa
Kad već dodje do toga veruj mi smoći ćeš snage veruj mi.Izvući ćeš i poslednji atom tamo negde iz nožnog palca i sve će biti ok.Ništa se ne sekiraj user posted image

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 18:51:42   
Lilly*
U nesvest sigurno nećeš pasti user posted image a to da nećeš imati snage se može dogoditi na trenutak, ali već u sledećem trenutku će ti kroz glavu proći da moraš da guraš i moćićeš da nastaviš. Kada sam se ja porađala, imala sam taj trenutak, i onda sam duboko udahnula i nastavila. Posle porođaja sam se bukvalno sva tresla koliko sam snage potrošila, ali sam sve junački izgurala user posted image

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 18:52:15   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja nisam imala bolove u materici ni nakon kapi za skupljanje materice ni dok sam dojila. user posted image


ni mene user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 18:54:47   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja nisam imala bolove u materici ni nakon kapi za skupljanje materice ni dok sam dojila. user posted image


ni mene user posted image

Pridružujem se u klub user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 18:58:13   
Trudi
Tako i ja sebi govorim, moram imati snage za mog bebana, baš ne želim da ga napatim zaglavljenog u kanalu.
A za nesvjesticu, uhhh, to mi je stara fobija user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 18:59:23   
Lilly*
Ma sve će to biti super, videćeš, samo se opusti user posted image

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 19:07:30   
indy_25
Ja jedva cekam da se porodim i nimalo se ne plasim nicega ni ne razmisljam kako ce izgledati i ono kad krenu bolovi i ono napinjanje dok beba ne izadje a kada izadje nista te vise ni ne boli samo vidis svoje djete pored sebe i divis mu se kako je lijepo i njezno i malo i slatko. Imam osjecaj da ce biti lako kao i sa prvim djetetom.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
22.12.2009 20:45:42   
Anitaaa
user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Strahovi u trudnoci i pred porodjajem - i...
23.12.2009 9:41:25   
Anck Su Nmaun
Joj kad smo kod strahova bas sam sinoc rekla da imam maaali strah , najvise od toga kad dodje beba kako cu i sta cu ocu li znati, mi zivimo sami, i kako cu ja samam sa bebom, mada sam ionako mislila da mama bude samnom mesec dva... ali posle kad ostanem sama....user posted image Hocu li se snaci? Znam da sve to dodje na svoj ali dok to ne osetim  licno.... ali se jakoo radujemo bebi user posted image user posted image

A sto se tice porodjaja..o tome nema ni reci nikad se nisam bola plasila, tako da mi je vece pitanje sta posle? user posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 23.12.2009 9:42:43 >

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here