|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vestacka oplodnja
17.8.2009 22:18:49   
dunja RR
marijaci gde si, nema te 100 godina...

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Vestacka oplodnja
19.8.2009 1:34:44   
marijaci
pa nema me u pisanoj formi.....ali citam postove!
sve sto sam za sada imala da napisem napisala sam...
a od septembra pocinjem opet da pisem.....
tad krecemo sa analizama i ostalim peripetijama koje vec znate...
1 septembra idemo na more da se psihicki odmorimo..
a onda action.action!
jedino je novo(odnosno standardno) sto ja i dalje dobijam neredovno...evo zadnji put na 50-i dan ciklusa....
pa sam uzela neke cajeve-maca ocajnica i hajducka trava i neven....pa da probam sa tim....ne skodi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Vestacka oplodnja
20.8.2009 22:51:39   
dunja RR
tako je marijaci lepo se odmori pa u akciju..

...vodolijice user posted image vidim da si tu negde, sta mi radis?

(odgovor članu marijaci)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Vestacka oplodnja
20.8.2009 22:54:23   
vodolija 82
Dunjiceuser posted image user posted image user posted image evo malo cituckam,ponegdje pisem,ali posto su vecinom teme o iskustvima i ponasanjem sa bebicama,nemam sta pisati,ali se nadam da cemo se i mi uskoro prikljuciti ovim temama.Sta ima za ivf,kad kreces u borbu?

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Vestacka oplodnja
21.8.2009 9:56:05   
dunja RR
e draga sinoc sam bila umorna, vidim nema te , morala sam da legnem...kada se vratim sa letovanja krecem sa skupljanjem analiza za vto...a ti kada kreces sa novom?

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Vestacka oplodnja
9.9.2009 13:25:21   
lence
Evo i ja da objavim svoje vesti: danas su mi odobrili VTO iako mi je E2 malo visok pa tako potiskuje FSH u prihvatljive granice. Ne znam kad startujemo, zavisi od duzine liste, ali ce me malo pogurati unapred zbog mojih godina.
Sve se mislim kako bi bilo divno kad bih se sad uspela opustiti pa da ih preduhitrim i ostanem user posted image prirodnim putem. Ahhh...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Vestacka oplodnja
9.9.2009 13:34:16   
Jellkica
Samo da znas da to nije iskljuceno...ne ulivam ti nadu ali jedna moja prijateljica koja je tada imala oko 39 usla u celu proceduru VTO i na dan kada su trebali da joj vrate oplodjene celije  onda dosla uradili joj pregled koji se radi pre samog cina i rekli joj ti ne ides dalje...ona se smorila...a ustvari ona ostala trudna prirodnim putem

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Vestacka oplodnja
9.9.2009 13:39:58   
lence
Verujem ti, desi se to mnogima.
Planiram da ako dobijem user posted image ovaj mesec (sve je moguce), da idem privatno na folikulometriju i pokusam da naciljam dan ovulacije. A moram da vidim da li mi stvarno folikul i puca jer su indikacije da jeste, mada u ovoj se igri nikad ne zna u kom grmu lezi zec!

(odgovor članu Jellkica)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Vestacka oplodnja
14.9.2009 11:30:22   
dunja RR
rece mi drugarica da je malopre bilo na TV studio b, da ce izgleda biti izglasan zakon da ce i druga VTO biti o trosku drzave jer su shvatili da je velika neuspesnost prve upravo iz razloga strepnje zbog toga sto ljudi nemaju para ....
....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Vestacka oplodnja
14.9.2009 12:00:09   
daca77
Pa to bi im bio pametan potez...ovako...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Vestacka oplodnja
14.9.2009 15:42:56   
vodolija 82
ma kod nas su prve dvije vto o trosku drzave,ali doci na red katastrofa,ja sam se prijavila prije godinu dana i jos uvjek cekamuser posted image kad sam zvala da vidim u cemu je problem,rekli su mi da prednost imaju zene sa 37,38 god,tako da vjerovatno ce i mene zvati za 10 god,kad budem hvatala zadnji vozuser posted image Doduse priznaju i dva puta po 50% ako radis privatno,ali treba skupiti sad pare,pa tek kad se sve zavrsi,predati dokumentaciju,pa kad dobijes,ma uzas bas se igraju sa namauser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Vestacka oplodnja
15.9.2009 10:23:35   
Bijeljanka
Zdravo djevojke!!!!!Spremam se za prvu VTO u Banja Luci kod dr Sibincic pa me zanima da li je neko vec bio tamo i koliko se ceka na proces.Mi treba tek da skupljamo papire ,tj. nalaze koje ce mo predati ministarstvu da bi nam odobrili VTO,na racun drzave.Koliko ce mo cekati,ako neko zna da mi kaze.
user posted image

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Vestacka oplodnja
15.9.2009 10:27:32   
dunja RR
dobro dosla draga Bjeljanko; u Srbiji se ceka oko godinu-godinu i po, za Bosnu i Hercegovinu  ne znam ali ja verujem da je isto toliko otprilike, mozda ce se neko javiti i dati precizniju informaciju..

(odgovor članu Bijeljanka)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Vestacka oplodnja
15.9.2009 10:47:22   
daca77
Dunjo, a godinu dana od prijavljivanja? Pocinjem ozbiljno da razmisljam o VTO...vise nema smisla da slusam glupe komentare ovih silnih ginekologauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 22:46:43   
melania
Na pocetku bih vas sve pozdravila,ja sam nova na forumu.U oktobru radim svoj drugi pokusaj vto ali ovog puta sa eskimcicima.Zanima me da li poznajete nekog kome je to uspelo?Ja sam svesna da je manja sansa nego sa svezim embrionima,ali sam zaista uzbudjena ali pozitino.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 22:49:21   
vodolija 82
Melania,ja sam ti u crticama odg.na ovo pitanje i mogu samo da ti kazem da je jako dobro sto si pozitivna,mislim da je to jako bitno,ja sam radila vec tri vto sve bezuspesne i svaki put sa stimulacijom.Sretno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 22:52:58   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: daca77

Dunjo, a godinu dana od prijavljivanja? Pocinjem ozbiljno da razmisljam o VTO...vise nema smisla da slusam glupe komentare ovih silnih ginekologauser posted image


pa sta da radim , cekacu, para nemam za VTO,jedino se nadam da cu ranije doci na red jer je kod mene TRENUTNO sve super posle laparaskopije, ali endometrioza se vraca....tako bi trebalo sto pre da udjem u program a mm ima dobar spermogram....videcemo ,uskoro krecem sa celom pricom...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 22:55:25   
melania
Hvala ti puno.Bila sam kod sestre sva onako uzbudjena sto se nesto desava,a ona meni nesto kao nemoj da se puno nadas pa da se razocaras.Pocela je sa pricom da su mi male sanse,a ja joj rekla koliko god da su tebi male meni su puno velike.I zaista je tako,pa sto bi se patila ako ne bi verovala.

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 22:57:15   
vodolija 82
ej Dunja ja u ponedeljak idem da predam u fond papire i racune od vto,jer kod nas m,ozes da radis u privatnoj klinici,a da ti posle refundiraju.meni bi trebali isplatiti oko 2000 e,iskreno se nadam da hoce,a onda vjerovatno idem u Praguser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 23:00:11   
vodolija 82
IZVORNA PORUKA: melania

Hvala ti puno.Bila sam kod sestre sva onako uzbudjena sto se nesto desava,a ona meni nesto kao nemoj da se puno nadas pa da se razocaras.Pocela je sa pricom da su mi male sanse,a ja joj rekla koliko god da su tebi male meni su puno velike.I zaista je tako,pa sto bi se patila ako ne bi verovala.


naravno draga,da je najbitinije vjerovati,to nas i drzi,kazem ti ja i posle tri bezuspesne i dalje vjerujem u uspijeh i dok ne budem drzala bebca u rukama ne odustajem,a itada malo se odmoriti pa u pobede za drugog bebcauser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 23:01:07   
dunja RR
i ja cu raditi u privatnoj klinici ali onda oni refundiraju pare od drzave....

....a cekaj ti refundiras za ovu poslednju VTO koju si radila, jel sam te dobro razumela?Vidis kako je kod vas drugacije....

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 23:02:22   
vodolija 82
Da za nju refundiram,bas sam jutros zvala i trebalo bi biti uskoro rijeseno...

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 23:05:30   
dunja RR
jel imas pravo jednu da refundiras ili vise?

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Vestacka oplodnja
18.9.2009 23:12:37   
vodolija 82
Imam pravo na dvije,ali nadam se da ce biti i vise,tako se nesto suska,daj Boze.Ono sto provjereno znam je:xi metoda kosta 1800 e privatno,a fond refundira 1445 e,e sad ne znam da li ce mi isplatiti svu terapiju ili pola,kao i ostatak nalaza koje sam placalauser posted image

< Poruku je uredio vodolija 82 -- 18.9.2009 23:13:40 >


_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Vestacka oplodnja
19.9.2009 11:05:48   
melania
Vidim da imas iskustva pa bi te zamolila za odgovor.Ja sam dobila semu za vracanje kao sto znas,nije mi jasno da li je potrebna ovulacija koju ja nemam zbog pcos,i da li ampule diferelin sluze u te svrhe?Ja koliko znam one su za zadebljanje endometrijuma,malo sam konfuzna,jel da?

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

da li vam se svidja ime Uros?
pisuljica

:)

da (52%)

ne (48%)


Ukupan broj glasova: 88

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here