|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
14.11.2013 16:54:52   
vikiveki
I ja sm mislila da oni nikad nikome nisu našli posao ali kada su našli posao mom bratu uverila sam se u suprotnouser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
14.11.2013 21:07:14   
Didy

IZVORNA PORUKA: vonavoj

meni su nasli,i evo me..pocela sam kao pripravnik,i sad sam sef racunovodstva!user posted image


Von, svača čast!user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
14.11.2013 21:15:27   
pocahontas
von user posted image

iz mog iskustva ta sluzba sluzi samo da se u predizbornoj kampanji frlja sa podacima o (ne)zaposlenosti, nista vise. e da, i da trosi sredstva iz budzeta da placa svoje zaposlene. bas sam skoro razmisljala kako nikada nisam videla da je nac.sluzba raspisala konkurs za zaposlenje te me bas interesuje na koji je nacin moguce tamo se zaposliti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
14.11.2013 21:25:09   
Anck Su Nmaun
Jedino oglasi preko njihovog sajta Npr. kao sad sto je izasao konkurs za vaspitace i med. sestre ... inace user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
14.11.2013 21:26:30   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: pocahontas

te me bas interesuje na koji je nacin moguce tamo se zaposliti...


Veza.. moja kuma je tamo radila! Ali kazem "radila" jer ocigledno nije bila dovoljno jaka ta veza

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
15.11.2013 0:20:39   
Azra_
O toj službi imam samo jedno da kažem. Kada sam završila fax sve je bilo ok, upisali me, uredno zaveli moje zanimanje. Kada sam završila specijalizaciju, a oni se u međuvremenu digitalizovali i uveli čudo tehnike-računare, nisu imali pojma kako da ubace moje novo zanimanje. Jednostavno čovek nema ponuđenu opciju u listi gde treba da štiklira. Zvao šefa, on zna još manje. Onda me pitaju ˝a da li hoćete da vas upišemo kao...?˝ (da ne davim sa zvanjima i sl.) Rekoh, ne, neću. Hoću da budem to što sam završila. ˝Ali mi nemamo tu opciju u računaru, to su novine za nas.˝ Pitam ih ˝Kako ćete mi onda naći posao?˝ Odgovor:˝Sami ćete naći posao, mi ćemo vam pomoći.˝user posted image user posted image user posted image

Tu je završena svaki moj kontakt sa cenjenom gospodom i tim kompleksnim NZS sistemom.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
15.11.2013 8:22:22   
nata11
Von super user posted image
Ja sam posle faxa isla na zanat - kurseve i obuku iz oblast kozmetologije i naravno imam diplomu. Sad posto je to drzavno, i diploma je validna otisla da mi i nju upisu i ona zena me ladno odbila pod izgovorom ona nezna kako da mi u sistemu (tom kompjuterskom) sad ubaci diplomu nizeg ranga kada mi je vec upisana srednja skola, fakultetska diploma. user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
14.11.2014 5:30:01   
mali_mis
Prosli put kad sam bila kod savetnice, ubacila me je na kako oni to zovu obuku, ili "Klub za aktivno trazenje posla". To traje 5 dana, i uce nas kako se pravi CV (iako to svi vec znamo), propratno pismo, kako se razgovara za posao, spominjala mi je neko zaposljavanje u inostranstvu...
Jel bio neko?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
18.11.2014 7:56:17   
mali_mis
NSZ, kao pomahnitala, je pocela da poziva nezaposlene na razgovor za posao u nekoj americkoj kompaniji koja se bavi proizvodnjom automobila. Radi se o proizvodnji delova za aute. Fabrika jos ne postoji kod nas, jer nisu jos odlucili da li ce zemljiste kupiti u okolini NS, Bg, Kg...Dakle, jos ne postoji.
Nude 3 pozicije: rad sa kablovima, rad na masini (stiskas dugmice) i magacin, pocetna plata 22300 din, rad u 3 smene, placeni putni troskovi i hrana.
Ja sam juce umesto obuke za koju me je savetnica prijavila, a na kojoj sam morala da se pojavim, popunjavala upitnik, a ove malo iskusnije sa radnim iskustvom, su vec zvali na razgovor za posao. Pa kad vide u kom gradu je koliko ljudi zainteresovano onda ce se tamo otvoriti, nekad.
I nude posao za oko 3000 ljudi. U ovoj ludoj drzavi meni to deluje kao prodavanje magle.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
18.11.2014 8:11:37   
branki*
misu,meni ovde sve deluje kao prodavanje magle,dok ne vidim konkretno da je pocelo sa radom.mislim,ti nista ne gubis tim sto si popunila taj upitnik,ako bude nesto dobro doslo.mada mi je logicno da ako npr pogon bude u kg-u da ce zaposliti ljude iz kg-a i slicno,da bi se smanjili putni troskovi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
18.11.2014 8:20:36   
mali_mis
Znam branki. I ja mislim, ako se bude u Kg otvaralo, da ce ljude iz tog grada i blize okoline zaposljavati.
Da znam da oni vec postoje, da to vec radi, ok, nema nikakvih problema, hocu, al ja bih magacin, kad vec mogu da biram. Nekako mi je zanimljivije, od pipkanja kablova, i stiskanja dugmica, pa ako treba da ucim i viljuskara cu da vozim user posted image
Ali, kad toga jos nema, ej ni zemljiste nisu kupili. A ovi se razletese. Jos uvek sam u cudu. A nisam ni premijera cula da najavljuje amerikance user posted image Da je on bar najavio, pa jos nekako, da "poverujem" user posted image
Ostavila sam im kontakt telefon na upitniku, pa javim ako me budu zvali.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
18.11.2014 8:29:34   
branki*
prave racun bez krcmarauser posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
23.2.2016 8:07:01   
mali_mis
Juce odem u NSZ da se konacno ponovo prijavim nakon otkaza.
Prvo mi zenica na salteru da onaj papir za popunjavanje, odem do sledece kancelarije cekam red i pocnem da popunjavam. Pogledam u papir, a ono neki jelovnik. Kontam mora da im je skroz dosadno pa zezaju ljude sa anketama. Mislim se nisam luda da se vracam ponovo u onu guzvu na salterima.
Udjem unutra u kancelariju, sve fino, kad meni tip:
Cika tip: Sto se nisi javila na biro 29.09. imala si redovno javljanje?
Ja: Jer sam tad bila u radnom odnosu, 01.09. sam pocela da radim.
Cika tip: Ne mogu da verujem, neko ovo nije zaveo, pa si skinuta sa evidencije, i dobila si kaznu od 6 meseci zbog nejavljanja.
Ja: user posted image
Ugl. sredi cika tip sve to (da je jedan od onih koje mrzi da radi, verovatno bih morala opet u redinu kod savetnice, pa da ona to prepravlja, pa opet kod cika tipa), uzme onaj jelovnik sa saltera, malo se zezali na racun jelovnika i to je to.

Juce citav dan sam bila u cudu, zar je moguce da su toliko smotani na birou.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 9:56:03   
dijana1*
Zene da li neko zna kako najlakse da dodjem do zdravstvene knjizice.
Mm je rodjen u BG ali nikada nije bio osiguran a meni u Srbijanskoj LK pise da sam rodjena u Banja Luci i to me u svemu dodatno koci oko papira
Ukratko
Imam svu potrebnu dokumentaciju, treba samo u utorak-sredu da donesesam jos jedan papir iz BL pa da se mogu prijaviti nego prvo cu dobiti karton na tri meseca pa tek onda knjizice ali problem je sto mi je rok za deciji dodatak 12.6 a ja cu tek krajem juna dobiti knjizicu i necu uspeti predati. Ipak je 2200 eura u pitanju a to nije malo.
Ne mogu da verujem da ne mogu dobiti knjizicu ranije ili na neki drugi nacin.
U junu 2013 sam prijavila mm i sebe i ja sam bila nosilac osiguranja, trebala sam doci posle 3 meseca da uzmem knjizicu ali nisam jer sam bila trudna i posle sam pokusala da uzmem ali su mi rekli da to vise ne vazi i nisam mogla. Ali meni sve vreme stoji da imam osiguranje kod njih ali nemam knjizicu i juce mi kazu da cu ponovo dobiti kartone u slucaju da hitno moram kod dr ali tek za 3 meseca knjizice.
Pa kontam nesto ako bi mm bio nosilac osiguranja da li bi dobili odmah knjizice? Posto je rodjen u BG
Ili ako bi se on prijavio na biro da li bi smo ih dobili?
Ima li neko bilo kakvu ideju?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 10:51:01   
ivaMark
Dijana, nzs nema veze sa zdravstvenim knjizicama. Moj slucaj je kao kod tebe slican, samo obrnuto, mm je bih drzavljanin. Ako imas prebivaliste u Srb, tj svo cetvoro, i ako imate prosek primanja u Srb koji odgovara cenzusu, onda nemas problem oko decijeg.

< Poruku je uredio ivaMark -- 26.3.2016 10:55:24 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 10:59:00   
dijana1*
Iva ali ako se prijavimo da smo nezaposleni ( oboje) zar ne bi trebali na taj nacin da dobijemo zdravstveno osiguranje?
Petoro nas imauser posted image user posted image
Svi smo prijavljeni i svi imamo srbijanska dokumenta.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 11:00:54   
dijana1*
Moram u ponedeljak da proverim da li bi mogla da dobijem deciji dodatak na osnovu tih kartona. Mada mislim da ce tesko to ici.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 11:17:38   
IvanaSK RR
Dijana, i ja mislim da nsz nema veze sa knjizicom. I takodje mislim da ces uspeti da uzmes dodatak. Idi u ponedeljak i dobrooo se raspitaj.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 11:21:21   
ivaMark
Dijana, Sta ce ti kartonivza prijavu kad ste srpski drzavljani? To ti ne treba uopste... Treba da imate radne knjizice, treba ti overena rk.... Upoznata sam odlicno sa celom tom pricom.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 13:02:03   
dijana1*
Iva pa za dodatak moram predati kopije zdravstvenih knjizicauser posted image
A ovo sto cu ja sada dobiti to sluzi samo za hitne slucajeve. Ne mogu npr. Ici kod dr. na pregled samo ne daj Boze ako je nesto hitno.
A i mm i ja imamo radne knjizice ovde.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 13:30:23   
Ana RR
Dijo, samo se prijavite na biro (da bi mogli da uzmete potvrdu o nezaposlenosti), dečji izvodi i prijave boravka, venčani list, lične karte, i idite u socijalno. Mislim da je to sve što treba.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 14:04:48   
ivaMark
Dijana, mislila sam na karton vezan za prebivaliste, malobsam nepovezano pisala, deca su mi bila budna pa od njih nista ne mogu, evo sada spavaju.
Taj dokument koji pominjes da moze ici kod dr za ne daj Boz, ti ne treba. Ti si drzavljanin Srbije, nisi stranac.

Ana ti je sve rekla kako treba.

Prvo radne knjizice povadite srpske pa na biro i onda ostalo, sta vec traze. Srecno i puno zivaca ti zelim.
U stvari, birovti i ne treba...meni su trazili overene kopije radnih knjizica...i potvrdu da ne primano penziju za koju su posle doneli odluku da ne treba.
Deca i ja smo osigurani i u BiH i u Srb, muz nije u Srbiji jer nema drzavljanstvo a nas troje normalno imamo knjizicu u obe zemlje :) jel ovo prekrsaj neki user posted image

< Poruku je uredio ivaMark -- 26.3.2016 14:10:12 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 15:44:13   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: ivaMark
jel ovo prekrsaj neki user posted image


Ja mislim da jeste prekršaj, jer su mene pitali, kada sam vadila mm knjižicu, da im donesem dokaz da nije osiguran u BIH. Nisam donela, oni nisu proveravali, tj. ne znam ni kako mogu da provere. Ali znam da su me danima mlatili sa tim dokazom :( a nama je tada knjižica trebala za VTO (išli smo preko države), zato se sećam toga.

On tamo u svakom slučaju i nije osiguran. Mada ovo je bilo davno, možda sada i imaju način da provere, ne znam ...mislim da je taj deo potpuno neuređen, jer mnogi imaju knjižice u obe države, a šalt_eruše se izdruser posted image vaju bezveze.

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.3.2016 15:57:44 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
26.3.2016 18:39:45   
dijana1*
Imamo mesto prebivalista, radne knjizice ma sve imamo ali mora proci 3 meseca da bi dobili knjizice.
Donela sam papir da nemam osiguranje u BL i pise 17.3.2016 da nemam osiguranje ali me d×kaju da treba da pise od kada je bilo do kada to osiguranje. Nema veze dobice i to ali samo tako zajebavajuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Nacionalna služba za zapošljavanje
24.4.2016 8:02:36   
mali_mis
U utorak imam razgovor sa psihologom u trajanju od sat i po, uz to i test opste kulture (ako sam ja savetnicu dobro cula) i proveravaju kakav mi je rad ruku user posted image koliko sam brza, u pitanju je Delfi, ovo za rad ruku mislim da cu dobiti zice i konektor, pa da vide da li se snalazim. I onda ako to prodjem, ide jos nesto, pa tek na kraju razgovor sa poslodavcem. Koliko sam uspela da iskopam, fabrika jos nije otvorena tamo gde treba da bude, otvaranje je najavljeno za pocetak juna, osim ako opet nesto ne zeznu po dobrom starom obicaju, trenutno rade na nekoliko lokacija u gradu.
Savetnica mi je rekla da je plata minimalac uz mogucnost napredovanja, topli obrok 4600, putni troskovi placeni, i prijavljen si za stalno.
E sad...videcemo.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here