|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 99 [100] 101   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 11:20:23   
nata11
Jesam ja jedina koja nije odradila ni jednu analizu?
Lekove kupila sama u apoteci. Kod dr otisla 3-eg dana da poslusa pluca i to je.

Obican grip za mlade, zdrave i vakcinisane. Nista strasno niti za dizanje ovolike galame. 


_____________________________





(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 2476
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 11:29:56   
flamingos


IZVORNA PORUKA: nata11

Jesam ja jedina koja nije odradila ni jednu analizu?
Lekove kupila sama u apoteci. Kod dr otisla 3-eg dana da poslusa pluca i to je.

Obican grip za mlade, zdrave i vakcinisane. Nista strasno niti za dizanje ovolike galame. 

Tako je Nato.❤


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2477
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 12:25:29   
Mirko Svirko
Mozda za vakcinisane. A nevakcinisani? Nemamo ni mi nesto strasno ali bar da uradimo kks. 

Moj tata za sada nema nista. Cekam da vidim dalje. Poato je danas kontrola..

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2478
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 12:26:53   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: ivaMark

U Italiji konkterno testiraju sve ukucane cim je jedan pozitivan, svi su u izolaciji 14 dana, i testiraju se jos jednom pred kraj izolacije, dokle god ne budu negativni su u izolaciji. Dobiju Tachipirin, to je kao nas paracetamol, savet da se jave u Hitnu ukoliko im bude lose i to je to. 


Što je i logično. Kod nas se ne zna ko pije a ko plaća.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2479
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 12:28:32   
Mirko Svirko
Mene samo brine njegov kasalj. Zbog toga bi da ga neko poslusa da ne dobije neku upalu pluca.



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2480
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 12:31:26   
IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Mozda za vakcinisane. A nevakcinisani? Nemamo ni mi nesto strasno ali bar da uradimo kks. 

Moj tata za sada nema nista. Cekam da vidim dalje. Poato je danas kontrola..


Tvrdim da je tako i za nevakcinisane. Bar za one koji nemaju neke hronične bolesti.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2481
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 12:41:33   
Mirko Svirko
Pa tog sam i ja misljenja. Jer i pre korone je bio sezonski grip i vakcina.. 

Sada je sve podignuto na visi nivo. I sve je zbunjujuce.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2482
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 13:11:02   
Tiziana
Ja mislim da treba biti oprezan,svakako.
Ja sam imala 3 losa primera mladih,nevakcinisanih,zdravih osoba. Dva momka su nazalost umrla,treci se sada oporavlja,ali je bas bas bilo cupavo.
Ko zna sta cuci u svakom od nas i ko ce kako da odreaguje, a da ne zna i misli da je super zdrav.

Ali da se sad ovo ne pretvori u raspravu vakcinisani-nevakinisani, nema za tim nikakve potrebe.
Ja sam za karantin i za vakinisane jer npr znam da se moja svekrva zarazila od coveka koji je vakcinisan,a imao je koronu. Nije imao nikakve bog zna kakve simptome, ali je imao koronu. Teski je srcani bolesnik i njega je ta vakcina sigurno spasla, ali nije spasla moju svekrvu da se ne zarazi.

Drugo, ja sam razvila simptome 12 dana nakon sina! Dakle sto bi se reklo it ain't over till it's over...

Sto se tice analiza, mislim da ih treba uraditi i treba ih ponavljati jer se stanje nekad za cas promeni pa sto ne ispratiti za svaki slucaj, ali sam vrlo protiv davanje terapije koja nema smisla. Mislim da ljudi samo imaju lazni privid da su pokriveni terapijom, a zapravo ona nicemu ne sluzi.


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Mozda za vakcinisane. A nevakcinisani? Nemamo ni mi nesto strasno ali bar da uradimo kks. 

Moj tata za sada nema nista. Cekam da vidim dalje. Poato je danas kontrola..


Tvrdim da je tako i za nevakcinisane. Bar za one koji nemaju neke hronične bolesti.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2483
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 13:35:22   
Ivanka 75
Kod nas testiraju cele porodice. Ali opet, izgleda da je od grada do grada drugacije.


Ma narod ce uvek naci neku zamerku svemu. I svemu se i moze naci zamerka. 
Mirko, javljaj nam kako je tata cim saznas. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2484
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 13:40:38   
ivaMark
Tiziana, slazem se sa tobom od reci do reci. 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2485
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 13:54:52   
Mirko Svirko
Tizi,  skroz ai u pravu. 

Nwgo je sve zbunjujuce. Ali da se radi kks pa onda terapija to je odavno trebalo jer ovako je bez pokrica. Eto ja pijem hemomicin od koga me bas boli zeludac. Pa onda pijem nolpazu.Tata je bio. Vadili mu krv. Sutra mu se javlja njegova dr. Nista nije dobio. Iskasljava sada.I samo po potrebi njihov lek za temp.Sto se tice rasprave vakcinisani i nevakcinisani,  ne bi ulazila u to. Nisam antivakser. Dete mi je uredno vakcinisano.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2486
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 17:24:54   
Mirko Svirko
Tata je ok sada.

Mi smo ok.Baba i deda,  tatini roditelji izgleda su i oni..Baba vakcibisana kineskom.Deda Fajzerovom.Ali nece kod dr.Za sada...

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2487
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 17:36:10   
flamingos
Mirko,bolje da deda i baba odu kod doktora.Šta znam...Hajd da se svi što pre oporavite.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2488
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 17:46:06   
Mirko Svirko
I ja im to kazem. Oni zapeli vakcinisani su i bice oni dobro.


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2489
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 17:52:55   
flamingos
Svakako je dobro što su vakcinisani,Za svaki slučaj bolje je da odu kod doktora.Opet,oni najbolje znaju.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2490
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 19:11:41   
Mirko Svirko
Pa za sada nece. Piju caj od luka i oraha.

Mada trebali bi da idu.. Ali tvrdoglavi.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2491
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 19:15:40   
Tiziana

Jesu se testirali pa znaju da su pozitivni? Koliko imaju godina? Mislim da bi svakako morali kod dr.. 

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Tata je ok sada.

Mi smo ok.Baba i deda,  tatini roditelji izgleda su i oni..Baba vakcibisana kineskom.Deda Fajzerovom.Ali nece kod dr.Za sada...



(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2492
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 20:05:34   
Mirko Svirko
Nisu se testirali. Imaju iste simptome kao i mi.

Baba 74, deda 80.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2493
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 20:12:40   
lesli
Evo ja potpisujem da bih bez vakcine verovatno naderala propisno, iako sam mlada i nemam nikakva hronicna oboljenja.Korona ima ono “divno” svojstvo da izaziva sitne tromboze. Ja imam trombofiliju koja je u trudnocama kurslus pravila, d-dimer mi je i pored terapije heparinom bio i preko 2500, imala sam trombozu…Da se nisam lecila od sekundarnog steriliteta i imala onaj pobacaj ne bih verovatno ni znala za trombofiliju. Ja sam iskreno zbog te trombofilije jedva cekala da se vakcinisem.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2494
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 23:14:53   
Mirko Svirko
Lesli , znam sta je trombofilija,  ima moja drugarica.

Koju vakcinu si odabrala?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2495
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 23:42:25   
lesli
Fajzer. I to sam se vakcinisala posle 2 nedelje od porodjaja 😁 i pretekle i beba i ja. Beba malo svetli u mraku, ali osim toga je skroz super (sala mala 🤪).Dobila sam poziv i za buster, posle 5m. Oticicu u petak najverovatnije…

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2496
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 23:45:00   
Mirko Svirko
Ha ha, lesli.

Nasmejala si me.Da li se posle vakcinacije proverava d dimer ili posle korone?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2497
   RE: Korona virus 3.deo
16.12.2021 2:48:03   
lesli

IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Ha ha, lesli. Nasmejala si me.Da li se posle vakcinacije proverava d dimer ili posle korone?



Mene je hematolog terala posle vakcinacije. Doduse, bila sam i sveze porodjena (druga doza 5 nedelja posle porodjaja), a najveca verovatnoca za nastanak tromboze je 4-6 nedelja nakon porodjaja. Jos uvek sam bila na heparinu u vreme kada sam primila 2. dozu.Mada, ona je htela da nastavim da proveravam d-dimer 1x sedmicno jos par nedelja nakon druge doze, trazila da uzimam aspirin i pretila ponovnim uvodjenjem heparina ako d-dimer skoci.Ja sam poslednji d-dimer uradila nakon 7 dana od vakcine i nisam vise, iako je trebalo. Mozda bih mogla da proverim i sad, nakon 3. doze


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2498
   RE: Korona virus 3.deo
16.12.2021 4:55:31   
Sanjica26 RR
Uglavnom ljudi proveravaju d-dimer tokom korone. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2499
   RE: Korona virus 3.deo
16.12.2021 8:00:10   
dddaca
Mirko kako ste? Kako je tata?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  97 98 99 [100] 101   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 99 [100] 101   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here