|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 12:32:34   
Tiziana
Cekaj, vama su prepisali antibiotike na osnovu cega?

Naravno da se vadi krv biohemija i d dimer i crp i one neke transaminaze jetre ili kako se vec zovu. To se prvo uradi.
Pa se onda vadi na 3-4 dana.


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Jel trazi neko da se odradi krvna slika ili nesto kod nas pozitivnih?Sad bas pricamo mm i ja.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 12:47:26   
IvanaSK RR
Meni je samo krvna slika urađena četvrti dan od pozitivnog testa. Posle dve nedelje su mi rekli da mogu privatno ako hoću da uradim krvnu sliku i d dimer.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 13:12:19   
Mirko Svirko
Tizi, na osnovu pregleda smo dobili terapiju. 

Krv niko nije spomenuo.U petak idem na kontrolu.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 13:51:02   
ivaMark
Antibiotici se koriste samo i iskljucivo za unistavanje bakterija, kod Kovida ga nema smisla uzimati...sem ako se stvar iskomplikuje, sto je Maslacak objasnjavala par puta. Davati antibiotik za lecenje virusa je isto kao prskati povrce herbicidom umesto fungicida, to pisem sa strane svoje struke, doktor nisam ali sam poljoprivredni inzenjer. 
Moja J je imala tep dna dana oko 39, cak i preko...kasljala je deset__ dana, temperatura joj se vratila posle tri dana i tada su je pregledali. Na osnovu analiza krvi su videli da je jaka virusna infekcija u pitanju, tj Kovid, nisu joj dali antibiotike jer se virus ne leci antibioticima a kamoli da se daje preventivno, to je besmisleno. 

Ovo da se vitamin D stavlja u nos prvi put cujem, to je kao ispitano i dokazano da deluje. Malo mi je smesno. Pa me sad osudite, jer doktori znaju. 🙂



< Poruku je uredio ivaMark -- 14.12.2021 13:55:42 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 14:08:24   
Mirko Svirko
IvaMark,  nemamo razloga da te osudimo. Mwni mnoge stvari nisu jasne.


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 14:28:39   
Tiziana
Mojoj svekrvi su dali hemomicin nakon negativnog antigenskog testa, PRE nego sto je stigao rezultat PCR testa.
Kada je stigao pozitivna PCR zvali su je i rekli kad ispije celu kutiju hemomicina da dodje na pregled. Na pregledu joj nisu ni poslusali pluca, rekla im je da ne kaslje, dali joj novi antibioik i poslali je tek tad na analizu krvi koju je dobila 2 dana kasnije,ili ti 7 dana od kad je dosla na testiranje, a do tad je vec ispila kutiju i po razlicitih anitibiotika.
Ja sam tad bila u cudu,cak sam i ovde pitala devojke koje su imal koronu da li je i njima tako bilo. To mi jednostavno nema smisla.

Ona ne zivi u Bgd i ja verujem da je protokol drugaciji od mesta do mesta, ali da se bas toliko razlikuje tj da dr nisu usaglaseni, to mi nije jasno..

Stvarno ovo ne pisem da bilo koga za bilo sta osudjujem ili kritikujem ili bilo sta slicno! Samo prosto pokusavam da razumem.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 15:07:13   
flamingos
Tiziama,teško je razumeti shodno ovome što pišemo.Svuda je različito.Ko bi ga znao...Svakako bez terapije se ne može,e sad,svako radi po nekom protokolu-očigledno da je tako.Sve u svemu-bitno je da što pre i lakše sve prođe.


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 15:53:50   
Ivanka 75
Ovde odmah rade KS i test. Isti dan. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 16:23:45   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ovde odmah rade KS i test. Isti dan. 
Mislim da je tako i najlogičnije.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 16:56:29   
Mirko Svirko
Ivanka,tako bi i trebalo.

A moj tata je pozitivan. Sad mi kaze i mislim da ima i temp. Ali sta da radimo kad smo daleko. Ko zna kako ce Italijani sada postupati sa njim. Nema nista jos ni da pije.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 17:33:00   
Ivanka 75
Mirko, nadam se da ce ga brzo proci i sa sto blazim simptomima.



(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 18:30:10   
Mirko Svirko
I ja se nadam da sto blaze prodje. Bas me nasekirao..

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 18:37:56   
flamingos
Mirko,želim tvom tati što brži oporavak u da prođe sa lakšim simptomima.Kako ste vi?Kako je dete?


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 18:40:36   
dddaca
On je u Italiji ako sam dobro razumela? kako nema sta da pije? Nisu mu nista jos dali ili nije u mogucnoisti da obezbedi? Nadam se da ce sve biti ok

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 18:48:10   
flamingos
Mirko,ispravi me ako grešim,ali čini mi se da si skoro pisala da očekuješ tatu da dođe kod vas.Tu je,ili je u Italiji?


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 19:12:23   
ivaMark
Mirko, nadam se da ce tata da prodje sa blagim oblikom. 
Inace, u Italiji kao i u Sloveniji, Madjarskoj se ne daje nista apsolutno, sem za teze slucajeve...ove drzave sam navela jer zam 100% sigurna da je tako a i maslacak je rekla da je i u Nemackoj isto.
U Italiji konkterno testiraju sve ukucane cim je jedan pozitivan, svi su u izolaciji 14 dana, i testiraju se jos jednom pred kraj izolacije, dokle god ne budu negativni su u izolaciji. Dobiju Tachipirin, to je kao nas paracetamol, savet da se jave u Hitnu ukoliko im bude lose i to je to. 

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 19:21:12   
Sanjica26 RR
Mirko, navijam da tati prođe dobro. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Korona virus 3.deo
14.12.2021 22:24:10   
Mirko Svirko
Bio je kod nas proslog petka. A sada u subotu otisao. Poslednji put se videli u utorak. I tada mi nismo imali nista od aimptoma..

Nije ni on imao. Otisao je na posao juce i vratili ga kuci posto mu je test na poslu pozitivan.I nije mu nista opet bilo. Mislio je greska. Danas smo ceo dan na whats ap-u, kasljucka, kija ima temp i pije to sto jw rekla IvaMark. Lek tachipirin. Da snizi temp. Podocnjaci ogromni i oci mu suze. Sutra ide opet na testiranje i pregled kod svoje dr.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 8:22:32   
dddaca
Mirko nadam se da ce biti dobro i da ce se brzo oporaviti

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 8:58:55   
flamingos
Mirko,kako ste,kako je tvoj tata?


(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 10:38:00   
IvanaSK RR
Mirko,kako tata,vi?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 10:38:36   
Ivanka 75
Mirko, kako je tata? On je vakcinisan? Ne znam kako je u Italiji. Pretpostavljam da jeste posto putuje. 
Sinoc bas pricam sa jednim dr iz kovid bolnice kod nas, kaze covek najcesca su porodicna zarazavanja. U roku od nekoliko nedelja cele porodice im dolaze, jedni za drugima. 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 10:43:28   
dddaca
Pa da, u porodici se najlakse siri. Narocito ako su deca mala. Sedi se za istim stolom, ne mozes da ne zagrlis dete, da ga ne poljubis, a ono kaslje, kija. Jos sad je zimsko vreme, pa je i provetravanje redje nego leti

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 10:55:41   
Mirko Svirko
Imao temperaturu u toku noci. Sada ide na testiranje ponovo. I pregled.

Nije vakcinisan. 

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Korona virus 3.deo
15.12.2021 10:59:30   
dddaca
Bice dobro, videces. Da li su mu dali neke vitamine da pije?

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here