|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
2.7.2012 10:40:30   
Veca77
Rezultati bi trebalo da su bili gotovi u petak. Babby, kakvo je stanje sa ASA? Nadam se da je sve OK.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
4.7.2012 11:01:51   
babby
user posted image u spermi nema u krvi kod mm 50% a kod mene 20% poceo je da pije proxed onaj prasak sta mislite i vec 2 nedelje smo bezuser posted image pa se nadam da je kod mene vec manje imate li neki savet

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 10:16:04   
madamme
Ognjenka, celu temu sam pazljivo iscitala, narocito zasto treba raditi na Torlaku. To mi je jasno.
Mene zanimaju dve stvari:
1) da li je moguce da se antitela stvaraju tokom zivota ikao ranije nisu postojala (kod istih partnera)
2) ima li neki par koji je resavanjem ovog problema uspesno izneo trudnocu.
Kazem izneo, jer meni ocigledno nije problem ostati u dr stanju vec ne dobiti spontani.

Provaljujem iz teme da obicno ako m ima antitela ima i neku bakteriju, kod nas je moguce da je jos aktivna ureaplazma, mada su moji brisevi iz oktobra 2011 bili ok. Mm nije radio. A mozda ima i jos neka, ne daj Boze!user posted image

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 19:10:32   
Veca77
Madamme, opet ja user posted image
Tvoj suprug bi mogao da odradi ovaj test, iako verujem da on ASA nema (jer si već 2 puta uspela prirodnim putem da ostaneš trudna). ASA se mogu javiti tokom života, znači mogu biti stečena, i rezultat su (da ne kažem posledica) neke infekcije (kod mm je to bila upala testisa i to je bilo 2004.godine). ASA obično onemogućavaju da uopšte dođe do kontakta između spermatozoida i jajne ćelije, te samim tim i ne dolazi do oplodnje.
Opet ponavljam da antitela ne moraju da budu urođena, već i stečena (što je mnogo češći slučaj user posted image ). To ti je kao kad nikada do sada nisi reagovala na prašinu ili ambroziju ili šta već, i onda ti se odjednom pojavi reakcija. To je sve stvar tvog imuniteta uopšte iako ti u svom zdravlju ne prepoznaješ nikakve promene. Savetujem ti one analize koje si već videla u drugoj temi. Opet, možeš da se konsultuješ i sa doktorom. Verujem da je on merodavniji po tom pitanju.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 19:23:44   
madamme
Veco, hvala na podrobnom odgovoru. Interesovalo me zasto se trudnoca ne razvija, da li ASA moze tome doprineti. Ali, polako.
Zasada radim ovim redom:
JA
- brisevi, papa
- UZ, ginekoloski
- krvna slika, urin, urinokultura
- HSG mi ne treba, to mi radi

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 19:26:30   
madamme
ON
- spermokultura, i sgram
- ASA

Pa cemo da vidimo. Da molim Boga i nadam se najboljem.
Hvala ti,svakako.

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 20:22:29   
Veca77
Dobar ti je redosled analiza! Srećno! Nadam se da će sve biti OK. Javi kad stignu rezultati.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 20:35:23   
17 joka
madame,da svi rezultati budu dobriuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 22:52:52   
madamme
Hvala, zene. Javicu vam rezultate, ali cu raditi tek sledece nedelje, rano mi je, spontani je tek prosao ...danas je 7 dana tek...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 22:57:16   
17 joka
nezuri, bolje da malo prođe vremena da se sve sredi, kad se vratim iz Praga da čitam samo lepe vesti.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 22:58:32   
madamme
Muzu sam rekla, ima da slusa i sve da radi sto kazem. Znate kakvi su oni - kod lekara samo ako se umire. E, pa nece moci. Misle da je nama lepo kod ginekologa?!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.7.2012 23:05:32   
17 joka
Hvala dragom Bogu ja sa mojim nikada nisam imala problema sto se odlaska kod dr. tice i labovima zajedno smo isli tako da sam po tom pitanjuuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
20.7.2012 9:15:23   
Ognjenka
Madamme, izvini sto kasnim, ali vidim da ti je Veca vec sve objasnila. Savet: nemoj da bacas pare na spermokuluturu, jer ce vam je uz ASA na Torlaku uraditi besplatno. Znaci, tm samo nek uradi spermogram. I nek ponese uzorak od kuce, najbolje. Moj nije, a tamo ima samo dva wc-a, pa je bio red, i onda se mukica nervirao.

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
20.7.2012 19:02:56   
buduci
potrebna mala pomoc

imamo upute mm i ja (plave) od ginekologa i dr OP za N.Front.
Ispitali bi smo hormone, briseve, i ASA. kako ide postupak tj.procedura da se sve ovo radi preko osiguranja i na koji nacin.
Unapred hvalauser posted image

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
26.7.2012 21:26:36   
bany86
Drage moje,moj muz je takodje imao antitela u spermi-60%.. Nije pio proxeed,vec mu je urolog dao Profertil(ima bolji sastav od proxeed-a) i Pronizon,uz to nam je jedan prijatelj rekao da pored toga svako jutro pije 4 jaja od prepelice sa malo mleka i malo meda mesec dana,pa se onda pravi pauza.. Nakon 15 dana smo radili kontrolu,i AT-vise nije bilo.. Mom muzu je pomoglo,a nadam se da ce i vasem... Srdacan pozdrav...user posted image user posted image

(odgovor članu buduci)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
7.9.2012 22:43:42   
Milena1984
cao svima..... Htela sam da pitam da li je neko od vas imao iskustvo da se posle terapije pronizonom aglutinacija vrati vec posle 2 meseca????? Mm i ja smo radili ASA test 31.01 ove godine i rezultat je bio 70% u krvi i on i ja, i 70% u spermi! Mm je pio pronizon 40 dana, a ja 10 i to cetvrtinu, negde u aprilu smo opet radili test na torlaku i bio je negativan sve 0%.... i opet nista ...nije doslo do trudnoce.... i radio je spermogram i opet aglutinacija user posted image , bas smo bili user posted image user posted image inace radili smo sve one briseve i svi su negativni....... Urolog savetuje inseminaciju...... volela bi ipak ako postoji neka terapija, samo da mozemo da imamo bebu prirodnim putem...... Preporucite mi urologa ili bilo kakvo slicno iskustvo ko ima neka mi se javi, hvala vam puuuuno !!!!!!! bebi se nadamo vec skoro 5 godina..................

(odgovor članu bany86)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
22.9.2012 22:15:35   
nata11
Milena a koje si tetsove jos radila.

Mene interesuje cena u privatnim laboratorijama ukoliko je neko isao skoro posto sam nasla cenu jos iz 2009 god.

(odgovor članu Milena1984)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
22.9.2012 23:31:03   
imperial
Mi smo asa test radili u spebu i koštao je 2400 din,ali samo iz krvi.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
23.9.2012 18:18:34   
nata11
Hvala imperial.
To je i za tebe i tm iz krvi? Zasto onda traze da muskarac radi i iz sperme pored krvi a vama radili samo iz krvi?

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
23.9.2012 18:44:44   
Nataša1
Nato, na Torlaku u BG analizu prisustva ASA rade MAR metodom koja je mnogo pouzdanija od one koju koriste privatne klinike. U ovoj temi možeš da nađeš više slučajeva da su parovi u privatnim klinikama dobili dobar rezultat (nema ASA), a onda su proverili na Torlaku pa se ispostavilo da ipak imaju i da im je to uzrokovalo problem sa sterilitetom.

Zato je važno naći laboratoriju u kojoj rade i iz sperme.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
24.9.2012 9:03:18   
Veca77
Mislim da je Torlak jedini koji radi ovu MAR metodu. Svakog utorka se daju uzorci, a zakazuje se makar 7 dana ranije. Besplatno je uz uput lekara opšte prakse, a ako nemate uput plaća se oko 2500 dinara (za oboje), ako se dobro sećam. Ako ste iz Beograda, muž uzorak sperme može doneti od kuće, dok se krv oba partnera vadi tamo, na licu mesta.
Nemojte da vas zavaravaju da priv. laboratorije rade ovu metodu. Ja i mm smo radili prvobitno test u Biomedici (nalaz bio uredan kod oba partnera), da bi nam urolog kasnije rekao "Ma kakva Biomedica?! Obavezno na Torlak idite, i javite se kad dobijete rezultat!" I, naravno, Torlak je potvrdio prisustvo ASA u čak 80% spermatozoida. Tada smo makar saznali zbog čega godinama nisam ostajala user posted image .
Ako si iz Beograda, pošalji mi privatnu poruku da ti preporučim urologa, da ga ne bih ovde javno reklamirala user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
24.9.2012 9:04:54   
Veca77
Vidim da nisi iz Beograda..... Možeš se raspitati u tvom gradu koji je dobar urolog....

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
24.9.2012 14:56:08   
nata11
Auuu sad moram da trazim kliniku koja radi tu metodu.Ako je uopste ima.
Kod nas je suprotan slucaj ja znam milion slucajeva gde su ljudima dali rezultat da kao imaju asa, hlamidiju i ureo samo da bi ponovo radili kod njih da im uzmu novac, i kad otisli i uradili drzavno ispostavilo se da nema. Ma znam i sama da su privatne labor. ludnica zato sam i planirala da uradim na 2 mesta.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
9.10.2012 9:35:41   
nata11
Jutros mi uzeli krv za analizu mada doktor koji mi je dao uput kaze da je u svom radu do sada imao samo 1 par gde je naisao na taj problem ali da je svakako vepma koristan test i da ga treba uraditi. Pa sada cekam rezultat.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
9.10.2012 9:39:31   
daca77
Nato, navijam za dobre rezultateuser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here