|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 12:50:16   
Gaga1996
Pridružujem se ovoj predivnoj temi! ❤😊


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 12:51:32   
Malaraja
Drago mi je Bubice da je sve ok 🥰 neka su ti zivi i zdravi a tebi svaka cas_t 😇😇 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 13:07:59   
Malaraja
Dobro dosla Gaga ☺


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 13:13:50   
Gaga1996
E sad, ja već imam pitanje. Prekjuče sam otkrila trudnoću, 28. dan je danas, juče je beta bila 887... Verujem da je to sve ok. Ali juče su me jako bolele grudi a danas skoro uopšte ali su uvećane malo. Ne bole me onako jako. Da li je to normalno? Baš sam u nekom strahu a pregled prvi imam zakazan za utorak. Hvala unapred! ☺


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 13:36:54   
Malaraja
Ja se ne razumijem u betu, posto je nisam vadila znam da bi se trebala duplat na pocetku :) ali sto se simptoma tice oko toga se uopste ne trebas zamarati, sve smo mi drugacije. Mn je naprimjer prvi simptom bio cistitis, par dana nakon odnosa peklo me dok mokrim, odnosi su mi postali nelagodni, grudi bolnije, i par dana prije nego sto sam trebala dobit bila sam uzasno nervozna al ne normalno nervozna nego kao ludjakinja. S druge strane imas dosta djevojaka koje nemaju simptome, pa i kasno otkriju trudnocu misleci da im samo malo vise kasni. 


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 13:57:07   
Milena18
Gago, sve je to normalno, iako si verovatno pomislila da prestanak simptoma nije dobar znak. Mene su grudi prestale da bole još pre pozitivnog testa, pa posle nekog vremena počele ponovo. I evo me u 9. mesecu ☺️ Dobro nam došla!


Malaraja, sad tek vidim da si me pitala kako sam. Dobro sam, hvala ti. Malo smo prošetali nas troje danas, išli na sladoled, prijalo mi je. Kako si ti? 
Bubi, drago mi je da je sve dobro 😊

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 14:05:55   
Malaraja
Ma nema veze, bitno da si ti ok 🥰 i mn bi prijala set_nja al zakovana sam za krevet 2 dana. Toliki mi je pritisak ispod stomaka da se nmg ispravit, i ledja me bole na wc idem svako 10 minuta. Ne znam jel mi pametno da panicim, da vcrs odem do bolnice ipak sam bila neki dan na pregledu. Nije mi jasno odakle dolaze ovi bolovi al valjda ce proci. O nesanici da ne pricam, zaspala sam u 5 jutros haha. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 14:14:27   
Gaga1996
Malaraja, Milena - hvala vam puno! :) Lakše mi je sada 😁 

Samo da dočekam prvi pregled i da čujem da je sve ok 😊

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 14:19:11   
Malaraja
Nista se ne brini, ako nemas jake bolove, krvarenja ne skrleti sebe, i ne sekiraj se :) vjeruj mi da i na pocetku to utice na njih. Pusti sebi muziku, film, sto vise voca, veselja i bice to uredu 🥰 malo se sudrzi od odnosa taj kriticni period i to je to. Ps: kupi sebi vitamine, Femiobin, ili nesto slicno tome sa folnom kiselinom i pij. To ce ti svakako i doktor reci 😃 


(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 14:20:40   
Milena18
Jao, ja sam jedno vreme imala nesanicu, dešavalao mi se par puta da zaspim tek kad već svane. I trajalo je nekoliko nedelja, ništa nije pomagalo. Sad opet lepo spavam, ne probudim se nijednom u toku noći. 
Ne znam, ja bih da me toliko boli otišla kod lekara ipak. Ili možda možeš da pozoveš svoju dr da je pitaš? Moj ginekolog uvek kaže da mu se javim za bilo kakav jači bol koji ne prolazi. Jeste da je normalno da nas sve i svašta boli u trudnoći, ali opet treba uzeti u obzir i intenzitet bola. A ja sam naopaka, mene nikad ništa zabolelo nije, ali zato grlić skoro nemam, a bakterija koliko hoćeš 😄


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 14:27:17   
Malaraja
Haha, ma imam i ja. Opet su mi prepisali neke vaginalete, zute na 12 noci... da izvines nmg ulozak skinuti, a do sad sam probala apoteku istih 🤐🤐 ako kome treba od farmaceuta iskustvo tu sam 🤣 

Kod mn obrnuto, odem doktoru sa ne blagim bolovima i kaze mi imas iscjedak, nemas kontrakcije, zatvorena si i eto ja odem kuci. Bolovi se smire 7 dana, onda se opet vrate. Najbolji prijatelj mi je gospodjica caj brusnica 🥰 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 14:30:08   
Duškić
Gde ste drage trudnicice. Samo da vidim ko je sve ovde trudan

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 14:30:29   
Leptirica92
Gaga, dobro nam dosla, sad se opusti i uzivaj :) A sve je to normalno, mene su bolile, pa prestanu, pa pocnu i jedno vrijeme je bilo ok, evo sad 8 mjesec i od juce me boli kao da trebam dobiti. Sve su to hormoni i promjene 😊

Malaraja, ne znam sve smo drugacije, ali npr ja isto imam te neke bolove i pritisak dole vec mjesec dana, medjutim na kontrolama sve je ok. Ponekad ne mogu da hodam, moram stomak rukama pridrzavat i bude mi malo lakse. Beba se suta i okrece i nekad pricepi neki zivac i onda zaboli jako. Ne znam, prati se i nadgledaj.Ostale cure kako ste? Imate mahanje 🤗🤗

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
9.9.2021 14:42:19   
Malaraja
Jedva cekam da udjem u 37 🤣 proslavit cu taj dan ko rodjendan. Ma to svakako, od pocetka do kraja sve smo drugacije, u srijedu mi je ctg pa cu zahtjevat da mi se provjeri crviks posto to nije uradila 🥰 al mozemo mi to. Ljubim vas sve 😙

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 10:06:14   
Milena18
Dobar dan, trudnice! Kako ste danas?


Malaraja, kakvo je stanje kod tebe, jesu li se malo smirili bolovi? 


(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 13:03:56   
Malaraja
Isto sve kod mene, danas cu pored brusnice da pijem kamilicu citala sam da je dobra za spavanja 🤣 juce nisam namjerno preko dana spavala al navece opet nista :( 

Kako si ti Milena, nisam procitala(mozda si pisala) kada skidas to? 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 13:14:21   
Milena18
Malaraja, u utorak idem kod mog dr po uput za bolnicu, pa ću videti šta će mi reći tamo. Računam za jedno deset_ dana, najviše dve nedelje.


Ni meni nije pomagalo ništa što se nesanice tiče. Spavala ili ne preko dana, isto mi je bilo. Čajeve nisam probala jer ih baš nešto ne volim, a i oni koji bi možda pomogli tipa valerijana, matičnjak se ne piju u trudnoći. Proći će i kod tebe, samo treba izdržati, mnogo to iscrpljuje. 
Ja sam danas puna neke energije. Išla sam sa ćerkom malo u parkić, pa u nabavku, vozila auto prvi put od juna. Pala mi lubenica na pod u Maksiju i razbila se, ona se mnogo postidela, tužila me kasirki 😂

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 13:24:04   
Malaraja
Hahaha dusa draga, ja sam neki dan isla do granapa i vracajuci se zamislim se umjesto na 5 sprat, odem na 4. Dodjem do komsijinih vrata i guram kljuc jedno 10 minuta, zovem muza i govorim mu vrata su se zaglavila nmg da udjem u kucu i u zadnjem momentu pogledam nema prezimena na vratima(vrata ista nasa) 🤣 sreca pa niko dole nije bio kuci ljudi bi mislili da provaljujem. 

Sto se spavanja tice, valjda mozak radi 300 na sat...milion stvari u glavi. Najgore je pospana sam, baca me, zatvorim oci i samo se vrtim i bas to iscrpi te 🥰 svakako javi sta si ti rekli gore mada ima jos 4 dana. 

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 13:31:10   
Leptirica92
Heej curke, kako idu ovi trudnicki dani?

I meni je spavanje izludjujuce postalo. Ja imam nekakav ritam, srrca mi je pa ne radim te mogu kako hocu. U pola 10 se ubandacim, onda od 3 blejim, ispratim muza na posao u 7 i legnem spavati. Pa ustanem u 12, onda odkunjam oko 5 i tako vecinom. A nekad uspijem odspavati noc u komadu, pa ustanem u 8 pa mi se cijeli dan spava.Malaraja i Milena nas jos malo i napustaju 🙃🙃 Kako vrijeme leti 🤷‍♀️🤷‍♀️

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 14:00:49   
Malaraja
Necemo mi nigdje, i kad se porodimo tu smo 🥰 mozda malo zaokupirane al vjerujem da cemo vas ispratit. 

Ipak cu vcrs otici do bolnice da vidim sta se desava, nekako mi je srijeda daleko pa ako je sve ok lako mi je trpit. Ja mogu preko dana zaspat u bilo koje doba, al zato navece muka ziva 🤣 oci padaju al nikako da mozak ode 🥰Kako si ti leptirice 😌

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 14:26:47   
Leptirica92
Ja sam ti kako kad 🥴🥴 najvise me zgaravica muci, onda nekad toliko bude jaka ta kiselina da mi stvori nesnosnu bol u zeludcu. To mi bas tesko padne, ali borim se. A ovako sam relativno ok, guramo dan po dan 😊

Javi nam se ako budes isla doktoru, sta ti je rekao. Mada ja mislim da je sve ok, jednostavno mora bolit pred kraj, kad je beba sve veca i pritisce svaki nerv.Milena kako si ti? Buba, Coconat, Gaga, kako ste vi? Mahanje 🤗

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 16:33:23   
Gaga1996
Drago mi je da ste dobro! 


Ja sam isto dobro, hvala na pitanju 😊 Malo sam u strahu pa ću sada posle posla ponovo da izvadim krv za betu samo da bih se smirila i da vidim da li se duplira kako treba. U sredu ujutru je bila 887 a sada se nadam da je preko 1500. Što bi trebalo da bude ok? Tako bar očekujem. U utorak idem na prvi pregled i jako sam nestrpljiva. 🥺

(odgovor članu Leptirica92)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 18:49:39   
Malaraja
Ipak mislim da ce cekat srijedu, isla uzimala sa svekrvom gnijezdo, benkice i jos jednu posteljinu. Sve je spremno konacno haha. Vjerujem ti leptirice, mn je zgaravica mucila par noci stvarno odvratan osjecaj kao da si kiselinu popio. Ma znam ja sve to, al nekako mi sad mjesec zvuci puno valjda me malo i iznerviralo sto me nisu gledali ginekoloski ne znam sta se desava 😄

Gaga javi, nmj da se sekiras vjeruj mi sto manje razmisljas u pocetku to ti je bolje i sto manje znas 🙃 pri kraju ti ti nmg dati takav savjet jer se nacitas dovoljno da znas sve. Sada je sve do bebice...ti tu nmzes puno toga uciniti. 

(odgovor članu Gaga1996)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 18:57:28   
Maslacak15
Gago cestitam !!! Mislim da bas prerano ides na pregled jel oni tu nista pametno ne mogu da kazu ni da urade. Na prvi pregled treba da se ide dve nedelje posle prve pozitivne bete. Inace sve deluje super i prema ocekivanjimauser posted image Puno pozdrava trudnice!

(odgovor članu Malaraja)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 09/21 [ chat]
10.9.2021 18:59:28   
Gaga1996
Znam, ali idem makar da popričam sa doktorkom ako ništa drugo, samo da se smirim 😊 

Verujem da će biti sve u redu. Hvala puno! 🥰

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here