|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 22:49:44   
jellenko
degu hvala ti puno user posted image
moja doktorka je otisla na usavrsavanje van srbije, jedva cekam da se vrati za koju nedelju, da polako resavam to, samo njoj verujem user posted image

p.s.tek sa otkrila ringeraja,idem da se bacam na iscitavanje user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2476
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 23:14:33   
degu
Nema na čemu draga, ovde imaš puno korisnih informacija user posted image
A pridruži nam se i na crticama user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jellenko)
Direktna veza do poruke: 2477
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 13:01:25   
hocu bebicu
Doktor mi je prepisao cyclo-progynova jer sam imala menstruaciju 3 puta u mesecu zadnjih dva,tri meseca. Da li je moguce da se pored mucnine i ostalih propratnih dejstava pojavi i pojacana maljavost? Da li je neka od vas imala takvo iskustvo ? I da li postoji neki drugi lek koji nema takvo dejstvo a pomaze u regulaciji ciklusa? Unapred zahvalna.

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 2478
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 13:38:56   
labradorka
Cao devojke,
u fazi sam sakupljanja rezultata za vto.Do sada smo jedino znali da mm ima los spermogram a evo sada izgleda da i moji polni hormoni nisu bas sjajni ( hormoni stitne su ok).
Nadam se da ce neko znati da protumaci:
FSH: 5,8 (3.35-21.63)
LH: 2.0 (2.39-6.6)
Prolaktin: 41,4 (2.2-26.5) -ovo ,me najvise brine!
Estradiol: 16 (21-251)
Progesteron: 0.7 (0.3-0.9)
Testost.: 2.02 (0.45-3.74)
Dali ovakvi rezultati mogu biti razlog odbijanja na komisiji za vto?



(odgovor članu hocu bebicu)
Direktna veza do poruke: 2479
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 20:11:28   
little_one
Labradorka, malo ti jeste prolaktin povisen ali se on da regulisati...procitaj malo na temi o tome...

Zene evo i mojih nalaza hormona...neki su mi jasni a neki ostavljaju user posted image iznad moje glave...user posted image

3dc hormoni

LH 4.2
FSH 4.2
Progesteron 0.53 (folikularna fazaa 0.2 - 1.5)
Prolaktin u 8h 239 ( 102 - 496)
Prolaktin u 11h 285 (ovdje me je tako krvnicki ubola iglom da sam se sva savila od bola--nikad neprijatnije bockanje)
Prolaktin u 13h 236

Estradiol 20.76 (12.5 - 166)


C-peptid na prazan stomak u 8h 1.98 (1.1 -4.4)
C- peptid dva sata nakon jela u 11h 4.7

Inzulin na prazan stomak u 8h 7.30 (3.0 - 17.0)
Inzulin dva sata nakon jela u 11h 26.4

E sad, interesuje me posebno odnos fsh i lh, jel sad ovo normalan odnos i sta bi sa mojim pcos??

Dalje, c - peptid i inzulin mi porodicna nije znala objasniti ... izvan su referentnih vrijednosti samo dva sata nakon jela (tri sata nakon prvog vadjenja)

(odgovor članu labradorka)
Direktna veza do poruke: 2480
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 20:44:55   
degu
LO ovo je savršen odnos FSH/LH i uopšte ne liči na PCO. Kako ti je bilo na ranijim nalazima?
Što se tiče insulina, mislim da ukazuje na blagu IR, ali bi opet to trebala potvrditi OGTT testom. Za C-peptid nemam pojma, meni sve ovo ostalo izgleda super.
Možda je tebi stvarno problem samo Hašimoto, a možda i ta blaga IR, ona se može javiti i bez PCO.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2481
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 20:46:23   
World
eto, jesam li ti rekla da umisljas.... vidis da su ti odlicni nalazi.... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2482
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 20:51:50   
little_one
Pa to je i meni vjeverice palo na pamet...ali nisam smjela da to kazem naglas. Znaci to je taj odnos koji je dobar...i meni je negdje nesto govorilo da meni nije pcos problem ali ajde de...ranije je bio lh visi od fsh, lh je bio 7.4 a fsh 5.0

E sad, cekacu utorak da vidim ovaj ogtt...tad cu ga raditi jer se mora zakazivati ali se ne ceka predugo...

Eto...da znam da ce Contess ili Maslacak jos da nalete pa da mi kazu i one nesto...

A cekaj, inzulin treba da bude visok kad je IR u pitanju (izvan referentnih vrijednosti)??

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2483
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 20:54:23   
meyo
LO meni ovo uopste ne lici na policisticne al ni malo cak ni insulin jer je meni on i prije i poslije jela nesto katastrofa bio gore .. ovo je ok. cini mi se mozda samo malo ta stitna kao sto rece degu
e nisi vadila tostesteron??

ja bih ti savbjetovala da pocnes sa folikulometrijom cisto da vidis kakvi su ti ciklusi i kakvi jajnici


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 2484
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 20:56:25   
degu
E pa sigurno bi onda trebala pratiti u više ciklusa LH i FSH da bi se otklonila sumnja na PCO.
Što se tiče insulina kod IR skače iznad referentnih vrednosti, mislim da raste i posle ta prva 2 sata, nisam sigurna, zavisi verovatno i od toga šta si jela.
Mislim da je Contesa zauzeta da bi ti odgovorila, a naićiće Maslačak da ti kaže nešto više.
U svakom slučaju je i odlično što je FSH nizak, to ukazuje i na dobre ovarijalne rezerve.
A zašto ti nisu radili testosteron i to je bitno da bi se videlo jel PCO ili nije?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2485
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:04:51   
little_one
E ne znam sto nije trazila testosteron, i mene je iznenadilo kad sam vidjela da ga nema...mada prije kad sam ga radila bio je dobar...0.51(0.06 - 0. 82)

Meyo ni meni ne lici na pcos. Jos cu da provjeravam hormone a ovaj mjesec cu da pratim i ultrazvukom pa cemo da vidimo.

Sad bih mogla da probam i sa lh trakicama. Danas sam ih i juce radila bile su negativne.

Ko zna, mozda su meni cistice popucale jer kao sto rekoh imala sam pravu zurku dole ovaj mjesec....sjecate se da sam se zalila da mi stalno nesto burgija po jajnicima...i sad ih osjecam...mozda krece ovulacija user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 20.10.2011 21:06:38 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2486
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:07:59   
degu
Mogla bi, tebi LH nije visok, pa probaj. E sad i taj testosteron je u drugim jedinicama, mada mi ne izgleda visok. nadam se da će ti Maslačak pojasniti stvari.user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2487
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:08:54   
maca821
LO a koliki ti je TSH?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2488
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:15:29   
little_one
hej maco...nisam sad radila stitnu, radila sam je pocetkom septembra i bio je 0.877 (0.270 - 4.200) i on je super kod mene...meni su antitijela povisena pa zbog toga pijem letroks. Vidjecemo uskoro na kontroli, trebalo bi tad da ponovim hormone stitne.

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 2489
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:21:10   
maca821
Pa Lo to je super, kod tebe je onda sve okuser posted image
Jel pijes selen? On ti je super za antitela. Jesu ti puno bila povisena?

< Poruku je uredio maca821 -- 20.10.2011 21:23:58 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2490
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:26:15   
little_one
Pijem oligogal se i to od prije nekoliko dana...

Pa bila su povisena At-tg je bio 179 ( 0 - 115) a At - TPO 197 ( 0 -34)

Maco, nadam se ja da meni polako sve dolazi u red i da cu uskoro da vas obradujem svojim prvim pravim crticama user posted image user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 20.10.2011 21:27:37 >

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 2491
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:28:16   
nina26
LO, prvo da te pitam sto si promenila avatar ?user posted image


Inzulin na prazan stomak u 8h 7.30 (3.0 - 17.0)
Inzulin dva sata nakon jela u 11h 26.4


Ovo je totalno pogresan nacin vadjenja inzulina nazalost. Pisali smo i u toj temi, i ja sam pisala svoje iskustvo..

Na osnovu ovog rezultata ne moze da se utvrdi tacna putanja insulina. Sa koliko glukoze si radila?

Meni moj dr nije uopste hteo da pogleda ovakav rezultat i ja od tad nikako da odem da ga ponovim onako kako treba.

Znaci moraces ponovo...

Posto vidim da ces raditi OGTT neka ti vade paralelno i inzulin, molim te to naglasi. Ako radis u DZ, onda zaboravi na inzulin jer to ne radeuser posted image

< Poruku je uredio nina26 -- 20.10.2011 21:30:44 >

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 2492
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:32:36   
Maslacak15
Zdravo little one,

Nemoj da se brines zbog Insulinske rezistencije jer bih rekla da je nemas. Referentne vrednosti insulina date su uvek kao bazalne tj pre stimulacije glukozom. Normalno je da postoji uvecani Insulinski odgovor 2 sata posle glukoze, a tvoj insulin na prazan stomak 7.30 je bas top vrednost! Sto se tice fsh i LH optimalan odnos je 1:1 tako da i to deluje sasvim normalno. Estradiol bi mogao biti malo visi posto cak i ako je dat u pg/ml ( vise puta smo diskutovali o jedinicama) 20 je malo ispod pozeljnog. Slazem se da je trebalo proveriti i androgene da bi se iskljucilo njihov nagitvan uticaj. Kakvi su inace tvoji ciklusi? I dali normalno ovuliras tj da li je ikad proveravan proveravan progesteron sredinom lutelane faze?....

Puno pozdravauser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2493
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:32:46   
little_one
Nina promijenih avatar jer vjestica nikako nije htjela da stigne, patila se tri dana dok nije krenula kako treba...vraticu ja na neku bebicu brzo...

A sto se tice inzulina, rekli su mi da ne bi bockali sto puta jer imam i prolaktin da vadim da idem tako...nisam pila glukozu vec sam normalno isla na dorucak...a u utorak radim ogtt sa glukozom pa cemo da vidimo sta oni kazu. Ne znam da li ce da rade i inzulin pored...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2494
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:41:00   
little_one
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Zdravo little one,

Nemoj da se brines zbog Insulinske rezistencije jer bih rekla da je nemas. Referentne vrednosti insulina date su uvek kao bazalne tj pre stimulacije glukozom. Normalno je da postoji uvecani Insulinski odgovor 2 sata posle glukoze, a tvoj insulin na prazan stomak 7.30 je bas top vrednost! Sto se tice fsh i LH optimalan odnos je 1:1 tako da i to deluje sasvim normalno. Estradiol bi mogao biti malo visi posto cak i ako je dat u pg/ml ( vise puta smo diskutovali o jedinicama) 20 je malo ispod pozeljnog. Slazem se da je trebalo proveriti i androgene da bi se iskljucilo njihov nagitvan uticaj. Kakvi su inace tvoji ciklusi? I dali normalno ovuliras tj da li je ikad proveravan proveravan progesteron sredinom lutelane faze?....

Puno pozdravauser posted image



Maslacak, hvala mnogo na odgovoru. Namjerno sam postavila ovaj nalaz jer je on mnogo drugaciji od onog prije godinu dana kada nisam imala 6 mjeseci ciklus. Tada je odnos LH i Fsh ukazivao na pcos. Godinu dana kasnije imam utvrdjen hasimoto, i cini mi se da sve dolazi u red. Testosteron nisu provjerili, propust i s moje strane ali sa strane doktora...jednostavno nisam pogledala na uputnici sta nedostaje...prije godinu dana je bio dobar 0.51 ng/mL (0.06 - 0.82)

Estradiol jeste izrazen u pg/mL. Prije godinu dana je bio 64.06 pg /mL (ali izvan ciklusa - tj nisam imala 6 mjeseci i tek nekih 15 dana nakon toga sam dobila). Od cega on zavisi...da li dan ciklusa ima neke veze sa tim.

Sada ne znam kakvi su mi ciklusi. Ovo je prva menstruacija da je dosla i bez vrkute, znaci sama od sebe...Trazili su progesteron 14 dana prije dobijanja...ali ne znam kako to da odredim posto mi je duzina ciklusa zasad nepoznata. Praticu ultrazvukom ovaj mjesec i mislim da cu sad samo dobijati odgovore a da ce sve manje biti pitanja.

Hvala vam svima puno na odgovorima i na podrsci. Konacno dobijam neke odgovore i lakse mi je kad znam da se sve pomjera sa mrtve tacke.

< Poruku je uredio little_one -- 20.10.2011 21:43:32 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2495
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:43:39   
maca821
lady_b cudno mi je da ti je TSH toliko otisao doleuser posted image jesi ga kontrolisala svaka dva meseca ili si samo pila terapiju? Za antitela mozes piti selen, jer su ti bas visoka, moras ih smanjiti. Koje lekove pijes za stitnu?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2496
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:47:59   
nina26
Pa bilo bi dobro da ti uz glukozu urade i inzulin, jer inzulin zna jako cesto biti i skriven.

Pogledaj tamo na temi na koliko se vadi, da ne pisem ponovo ovde.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2497
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:51:20   
little_one
Ma znam nina da to mora uporedo da se radi...ali jedno rade na jednom mjestu a drugo na drugom pa nema sanse da ce mi to uraditi onako kako ja hocu. Mislim da je Maslacak u pravu i da kod mene uopste i nema IR. Cak sta vise, mislim da je meni samo naruseno stanje od stitne. Dacu sebi vremena da pratim cikluse i stanje hormona, jer kad sam dve godine cekala, mogu da cekam i jos nekolliko mjeseci da vidim da li je sve doslo u red.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2498
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:52:49   
lady_b
Koje lekove pijes za stitnu?
[/quote]

jesam, kontrolisala sam ga svaka2-3 mjeseca zavisi kako kad..pijem letroks, nekad 50,75 ili 100mg. a za antitijela grickam brazilske orase, 2 dnevno, tako sam ovdje na forumu procitala, samo ne znam da li da uz njih jos nesto pijem?

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 2499
   RE: Pretrage i hormonska terapija
20.10.2011 21:55:33   
World
evo mojih nalaza stitne:


TSH 2.950 (0.270 - 4.200)

T4 123 (66 -181)

At tg 22 (0 - 115)

At - TPO 17 (0 -34)

izgledaju sasvim ok, ali za svaki slucaj ima li neko neki komentar? ima li potrebe da idem kod endokrinologa?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 2500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.
7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here