|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 19:17:21   
maca821

IZVORNA PORUKA: moja ciklama





TSH, veruj mi Degu da mi je tri dr reklo da da bi došlo do trudnoće mora biti oko 1h,znači Nina 26 je u pravu, videći šta će Ivanovići da kažu!



Ajoj....user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 19:24:56   
maca821
Bas sad citam po drugim forumima, neke devojke su ostajale trudne sa TSH 5.26 i 3.8 tako da nista nije nemoguce. Eto malo da nas sve ohrabrimuser posted image

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 20:08:34   
little_one
Drage zene, posto tek sad vidim da se ovdje vodila polemika oko toga da li lijekovi za stitnu uticu na ciklus...izgleda da uticu jer je i meni bilo mrljavljenje neka tri dana, smedje, a onda je dosla. Cisto ako nekad nekom zatreba takva informacija, izgleda da je to normalno.

Sutra mi je (valjda) 3dc i idem da radim hormone. Izmedju ostalog radim i C-peptid test. Zna li neko sta je to?

Jos nesto, kad se radi prolaktinski profil, cini mi se da sam nesto citala da treba proci barem dva sata od budjenja prvo vadjenje, da ne smije biti nekih pretjeranih stresova za vrijeme vadjenja...ima li jos sta? I da, jel pijem ja letroks sutra ujutro prije vadjenja ovih hormona...

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 20:18:20   
maca821
Ja jedino mogu da ti kazem da je tacno da mora proci dva sata od budjenja i da se ne smes stresirati, za ostalo ce se valjda neko vec javiti...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 21:28:02   
meyo
LO ne znam za C peptid .. mislim da ima veze sa IR .. i njegovim mehanizmom djelovanja al ne znam nista detaljnije

sto se tice letroksa meni su rekli da ga popijem nakon vadjenja krvi a ne prije mada s obzirom da je to depo lijek ne vjerujem da bi uticao na nalaz al eto sat dva vremena nista te ne kosta odlozit pijenje ja prvi put kad sam vadila sam popila a drugi put ne .. mada mislim da bi mi bez obzira na ove cinjenice rezultati bili isti..

lalami mislim da su ti nalazi ok. mada neki ljekari smatraju tostesteron povisen iako je blizu gornjoj granici mada sva ta tumacenja su od ljekara do lejkara.. a zbog cega si radila hormonski nalaz? jel imas nekih konkretnih problema??

maco draga nije nemoguce zatrudnit ja sam citala primjera i sa TSH vrijednosti 9 da su ostajale trudne ..al vece su sanse za nedaj boze komplikacije .. pa se zato savjetuje niza vrijednost tsh... i cim ostanes trudna obavezno vadi nalaz i pravac endokrinologu!!


< Poruku je uredio meyo -- 18.10.2011 21:31:52 >

(odgovor članu maca821)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 21:48:15   
little_one
Hvala meyo...evo i ja sam uspjela nesto da iskopam...valjda se tice da li pankreas luci inzulin....mada pola toga nisam shvatila...mora da mi dodje iz d u g user posted image , tj dok malo porazmislim o tome :)))

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 22:03:50   
meyo
ajd javljaj rezultate i drzim fige da budu ok. oces kontrolisat i tsh?? ili samo polne ..i ovaj peptid

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 22:07:56   
little_one
E ovako, sutra radim samo polne, taj peptid i inzulin, i prolaktinski profil. A prekosutra idem da radim taj ogtt test. Pa cemo da vidimo na sta ce to izaci.

Sto se tice stitne, imam kontrolu pocetkom novembra pa cu tad da ih uradim svjeze.

Meyo draga, mislim da cemo nas dvije da se upoznamo kad ja dodjem dole, svekrvi u posjetu, i ima da prosetamo stomake zajedno user posted image a to ce biti jako jako jako brzo user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 22:28:14   
meyo
joj da znas da jedva cekam .. jos samo da se napuhnemo user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Pretrage i hormonska terapija
18.10.2011 22:53:26   
jellenko

IZVORNA PORUKA: little_one

Drage zene, posto tek sad vidim da se ovdje vodila polemika oko toga da li lijekovi za stitnu uticu na ciklus...izgleda da uticu jer je i meni bilo mrljavljenje neka tri dana, smedje, a onda je dosla. Cisto ako nekad nekom zatreba takva informacija, izgleda da je to normalno.

Sutra mi je (valjda) 3dc i idem da radim hormone. Izmedju ostalog radim i C-peptid test. Zna li neko sta je to?




jedno pitanje little one ili ko zna, pre vadjenja hormona ovog meseca i meni se desilo 3dana jedva,nikako da krene... kako si racunala za vadjenje krvi? ta tri dana ili tri dana kad je krenulo stvarno? sorry ako je glupo pitanje ali sam u zbunu user posted image
to mi se desavalo ponekad i pre uglavnom meseci pod stresom i kad osetim gusenje stitne...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 1:28:51   
Nataša1
IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Nataša1, nisam radila, ali ovaj mesev, Bogami hoću!
PCO, i dalje ne znam da li ih imama, ustvari neki blaži oblik..

Da vas podsetim:
3IUI, 1 ne stimulisana, 2 stimulisane klomifenom i progesteronom! Sve u Frontu, kod Prof.Vasiljevića.
Od prošlog ciklusa kod Ivanovića, uveden Siofor zbog blaže insulin. rezistencije, i prošli ciklus bila na kontracepciji, zbog ciste koja je pukla!

Moram da smršam 5-10kg, pa s prolećan VTO!
Mislim da ću uraditi još koju IUI, ali videćemo!


Vidim da ti je prolaktin sva tri puta bio oko gornje granice, možda si prerano ujutro radila?

Meni deluje kao da je tvoj problem PCOS, a onda ti je i estrogen malo niži zbog toga. Kad bi PCOS dovela u red, ostalo bi bilo super. Smršaš koji Kg, baciš se na neku fizičku aktivnost i biće user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 7:00:26   
nina26
pre vadjenja hormona ovog meseca i meni se desilo 3dana jedva,nikako da krene... kako si racunala za vadjenje krvi? ta tri dana ili tri dana kad je krenulo stvarno


Meni su rekli dve metode racunanja pa sad koji je pravi,ne znam ni ja.

user posted image se racuna od trenutka kad krene, bila ona prava ili ne.
Ovo je uvek tako.

E sad,jedan Dr mi je rekao, da ako mi dodje user posted image pose 18h popodne, da racunam kao prvi dan tek sutradan.Ne secam se vise zbog cega je to tako,znam da je imao dobre argumente...

U svakom slucaju na svim klinikama za neplodnost, vam kazu da racunate user posted image taj dan kad se pojavilo makar i kap krvi.

Neko je pitao za C Peptid,ja sam radila,pogledacu veceras sta to beseuser posted image

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 10:04:11   
moja ciklama
Nina26, meni Ivanovići rekli, 1dc je onaj kada kapne user posted image ! pitala sam i za tih 18,, rekli, ma neeee..mada i meni to ima logike!

Natasa1, vadila sam Prolaktin ujutru, sva tri puta besne, jer nisam mogla da se parkiram..evo dnevni profil: u 8h:444.88, u 11h:294,63, u 13h:418.04. (108-557)

i ja mislim da su moj problem PCO, ali ultrazvuk to ne vidiuser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 11:35:51   
Maslacak15
Draga ciklama,

Prolaktin u 13 h od preko 400 je prilicno visok. Iako jos formalno pripada normalnom opsegu....U prinicpu je ovde pisano vec puno puta o tome od strane razlicitih autora o stetnosti Prolaktina. Ja koliko vidim ti u kontinuitetu imas prolaktin blizu gornje granice. Da li su ti doktori ikad preporucili terapiju? Iako je tacno da tsh treba biti idealno izmedju 1 i 2 tokom trudnoce mislim da u tvom slucaju stitna najverovatnije nije problem - vrednosti malo iznad 2 bi jos mogle biti ok. Skok LH i pad AMH jesu zabrinjavajuci faktori, a nizak AMH moze biti znak opadajuce ovarijalne rezerve. Ali to nikako nebi trebalo uzimati zdravo za gotovo jer nije uvek pouzdan i mnoge zene uspeju da zatrudne uprkosm nizem AMH..

Puno srece



(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 13:17:07   
degu
Maslačak, može li da se desi da LH bude takav samo u jednom ciklusu? Moj je bio 17 i to u ciklusu koji je trajao više od 50 dana. Uz to i TSH mi je tad bio preko 6, pa se sve nešto nadam da mi je takav rezultat bio jer mi je organizam već bio pod opterećenjem zbog štitne. I Prolaktin je bio viši. Ne znam ima li to sve neke veze, možda lupam, ili samo naglas razmišljamuser posted image
Sad očekujem prvi ciklus od kad sam na terapiji Euthyrox i Siofor i planiram da ponovim FSH i LH.
Ne znam da li ima smisla da se nadam da je i tu malo bolja situacija.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 13:55:44   
little_one

IZVORNA PORUKA: jellenko

jedno pitanje little one ili ko zna, pre vadjenja hormona ovog meseca i meni se desilo 3dana jedva,nikako da krene... kako si racunala za vadjenje krvi? ta tri dana ili tri dana kad je krenulo stvarno? sorry ako je glupo pitanje ali sam u zbunu user posted image
to mi se desavalo ponekad i pre uglavnom meseci pod stresom i kad osetim gusenje stitne...


Jellenko, ja sam racunala od prvog dana kad mi je bas krenulo...jer sam 2 i po dana imala neki smedji iscjedak za koji nisam bila sigurna da li cu da dobijem ili sam mozda zakacila neku infekciju...meni to nije licilo na krvarenje jer je bilo toliko oskudno, tacnije samo je prljalo ves, onako blago...tako da sam ja racunala prvi dan kada mi je stvarno krenulo...e sad meni je endokrinolog rekao da uradim hormone 3-7 dan, tako da se uglavnom uklapam u njegov proracun... Uglavnom ovako nesto mi se desava prvi put i mislim da je to zbog toga sto sam tek mjesec dana pod terapijom letrox. Pored toga, ovaj mjesec mi je jako i cudna menstruacija, izvinite na opisu, ali nista osim krvarenja nema... nema ugrusaka i sl stvari (ma znate na sta mislim) vec samo cista krv...jos neko imao tako nesto?

Danas sam uradila hormone, prolaktin i inzulin a sutra idem konacno ogtt...izbockali su me strasno, ali su mi rekli da za ogtt ce mi iz prsta vaditi user posted image

(odgovor članu jellenko)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 15:24:06   
Maslacak15
Caos Degu,

Naravno da je moguce da vrednosti variraju od ciklusa do ciklusa, zato je i pozeljno uvek pratiti u kontinuitetu proces ovulacije. LH posebno moze da osciluje jer se on ionako sekretuje u pulsevima a ne kontinuirano, s tim sto je najveci "paket" pred samu ovulaciju. E sad stabilan endokrinoloski sistem bi trebalo da ima relativno konstantan ciklus tako da velike oscilacije i jesu znak upozorenja da postoji disbalans. Ako si imala tsh preko 6 to definitivno moze da poremeti mnogo toga jer stitna utice na celo telo i kompletan metabolizam. Isto tako insulinska rezistencija ima sirok spektar dejstva na sve delove tela. Tako da uz terapiju mozes biti optimista da se mnogo toga promeni nabolje! Proveri hormone na pocetku ciklusa.... Srecno!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 15:28:38   
degu
Hvala Maslačak user posted image
Evo upravo mi je stigao ciklus, tako da ću proveriti.
Odlično je to što mi je ovaj ciklus trajao 31 dan, za razliku od prethodnih, što znači da terapija deluje.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 18:06:25   
nina26
meni Ivanovići rekli, 1dc je onaj kada kapne ! pitala sam i za tih 18,, rekli, ma neeee..mada i meni to ima logike!


I ja isto racunam cim kapne nesto, ovaj drugi nacin je bilo misljenje drugog lekara.

Znaci si uglavnom racunaju po prvom. Ok.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 22:11:38   
jellenko

IZVORNA PORUKA: little_one


Jellenko, ja sam racunala od prvog dana kad mi je bas krenulo...jer sam 2 i po dana imala neki smedji iscjedak za koji nisam bila sigurna da li cu da dobijem ili sam mozda zakacila neku infekciju...meni to nije licilo na krvarenje jer je bilo toliko oskudno, tacnije samo je prljalo ves, onako blago...tako da sam ja racunala prvi dan kada mi je stvarno krenulo...e sad meni je endokrinolog rekao da uradim hormone 3-7 dan, tako da se uglavnom uklapam u njegov proracun... Uglavnom ovako nesto mi se desava prvi put i mislim da je to zbog toga sto sam tek mjesec dana pod terapijom letrox. Pored toga, ovaj mjesec mi je jako i cudna menstruacija, izvinite na opisu, ali nista osim krvarenja nema... nema ugrusaka i sl stvari (ma znate na sta mislim) vec samo cista krv...jos neko imao tako nesto?

Danas sam uradila hormone, prolaktin i inzulin a sutra idem konacno ogtt...izbockali su me strasno, ali su mi rekli da za ogtt ce mi iz prsta vaditi user posted image







hvala little one... i ja sam tako racunala...nego pitam da nij razlog mog niskog estradiola to sto nisam sigurna koji je dan...

ja sa mojom stitnom neznam sta je, meni je samo TSH 4,4 (do 4,0 je referentna vrednost), sve ostalo i antitela ok i na UZ mi nije uvecana stitna...gleda me zena,gleda na UZ i kaze ovo nije hipotireoza...i sad neko kaze da treba da pijem,neko da ne treba-da je ok 4,4, a treci lekar da moram da vadim opet krv...skroz sam confused. ama bas user posted image

da ja nemam 'gusenja' od stitne poverovala bi im da mi nije nista...ovako nemam pojma.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 22:12:30   
jellenko
p.s. srecno na pretragama little one user posted image

(odgovor članu jellenko)
Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 22:30:36   
little_one
Hvala jellenko...i tebi sretno :)

(odgovor članu jellenko)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 22:38:35   
degu
Jellenko, ako prelistaš malo temu videćeš da TSH od 4.4 nije OK za žene koje žele user posted image
TSH može da bude velika prepreka zatrudnjavanju, mora da bude do 1 ili najviše 2 kod mlađih žena. Ako ti je neki DR savetovao terapiju za TSH slobodno je prihvati. Istina je da to nije klasična hipotireoza jer su svi ostali parametri OK, to se naziva subklinička hipotireoza, jer i simptomi izostaju a isto tako loše utiče na zatrudnjavanje, samu ovulaciju, a kasnije i na trudnoću ako do nje dođe. Povišen TSH pokazuje da štitna radi pod opterećenjem i teško da bi mogla da izdrži dodatno opterećenje, kao što je trudnoća.
To je ono što sam ja čitala, jer i sama imam isti problem. Moja štitna nije uvećana, meni je čak i smanjena i potpuno nirmalnog izgleda i dr-ka mi je uvela terapiju.
Pokušaj malo da unosiš selena, eto i to sam čula da je dobro za štitnu.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jellenko)
Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 22:44:42   
maca821
Obavezno terapija,jer je meni prošle godine bio TSH 4,16 ništa nisam pila i kad sam ponovo ove godine uradila TSH sasvim slučajno, bio je 10,27.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Pretrage i hormonska terapija
19.10.2011 22:48:24   
Nataša1
Kažu da se taj tamni iscedak pre nego što stvarno krene menstruacija ne broji. 3DC se računa od prave menstruacije, kada krene uobičajeno krvarenje.

Slažem se skroz sa Maslačkom da treba pratiti nekoliko ciklusa. Pogledajte samo koliko ženama variraju rezultati od meseca do meseca. Treba izvući zakonitost, pravilo. Ovi izuzeci, kada se samo jednog meseca nešto poremeti, se ne računaju.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  97 98 [99] 100 101   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here