|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 14:48:05   
degu
Ninče to je stvarno skupo kod vas user posted image kod nas je to jedna od retkih analiza koja nije skupa, ne znam šta da ti kažem, nemoj na svoju ruku da piješ.
Ja ti nešto kažem, a ja nisam ni radila test user posted image ali nekako pored ovako jasnog PCO i velike istorije dijabetesa u mojoj porodici, nešto se nisam plašila da krenem s njim, a Dr-ica mi nije tražila da radim test.
Ipak je kod tebe blagi PCO i trebalo bi da potvrdiš IR. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 14:59:28   
helijana
Degu a sta kazu tvoja iskustva sa tsh,za koliko bi trebalo da dodje do  2?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 15:02:57   
degu
Helijana, ja pijem euthyrox tek mesec i po dana, tek sledećeg meseca radim prvu kontrolu pa ćemo videti kako napredujem user posted image
Sve u svemu čitajući iskustva devojaka, vrlo brzo se sredi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu helijana)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 15:07:31   
helijana
Nek bude tako.Mene ovo cekanje polako ali sugurno unistava.
Sve mi se cini da je nesto drugo u pitanju,
I svaki put kad dobijem -kao danas ja poludim,valjda je to "normalno".
Cekam mm da mu kazemuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 15:37:33   
degu
Helijana user posted image razumem te i meni je tako bilo ranije.
Sad znam da je kod mm veći problem, pa se više ni ne nadam svaki mesec kao ranije i brže mi vreme prolazi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu helijana)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 15:56:01   
tina37
Degu i Nina,hvala i sorry jer sam mislila da su ref.vrednosti svuda iste.A evo sad cu da napisem i to:prolaktin 6.6(r.v1.2-19,5)testosteron 0.3(r.v< 0.6)estradiol<10(folik.30-120,ovulac.130-370,luteal.70-250)progesteron 0.5(folik.0.2-1.4,ovulac.0.2-1.4,luteal.4-25)FSH 9.2(folik.3-12,ovulac.8-22,luteal.2-12)LH 2.5(Folik.0.8-10.5,ovulac.18.4-61.2,luteal.0.8-10.5) Radjeno 2 dc.

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 16:00:25   
degu
E pa stvarno su referentne vrednosti svuda drugačije. Prvi put vidim ove vrednosti za testosteron, na mojim nalazima je r.v. do 2.8
U suštini sve što sam ti rekla ostaje, samo ne znam zašto je taj E 2 tako nizak.
Valjda će Nina bolje znati.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 16:11:09   
tina37
Degu,hvala ti na strpljenju i naravno na odgovoru

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 16:33:23   
nina26
prolaktin 6.6(r.v1.2-19,5)
testosteron 0.3(r.v< 0.6)
estradiol<10(folik.30-120,ovulac.130-370,luteal.70-250)
progesteron 0.5(folik.0.2-1.4,ovulac.0.2-1.4,luteal.4-25)
FSH 9.2(folik.3-12,ovulac.8-22,luteal.2-12)
LH 2.5(Folik.0.8-10.5,ovulac.18.4-61.2,luteal.0.8-10.5) Radjeno 2 dc.


Uh, Tince, morala sam malo da istrazim da potvrdim svoje misljenje, da ne bih dobila packu user posted image

Pazi ovako sobzirom na tvoje godine, 37 ako se ne varam, tvoj odnos FSH i Lh ukazuje na smanjenu rezervu, ako gledam jos i E2 koji je jako nizak sve mi na to ukazuje, jer kolicina estradiola kod zena odrzava primarnu funkciju jajnika..ALI, nista nije izgubljenouser posted image

Uz sve ove analize, ja bih ti savetovala da pogledas dok imas menzis 2,3 dc i altralne folikule, da bi znali stvarno stanje tvojih jajnik,tj rezerve.
Ne znam koliko puta si proveravala hormone, jedan mesec nije dovoljan, treba bar tri meseca da pratis da bi znali pravo stanje, zato i ne zelim da budem iskljuciva i kazem e to je problem.

Hormoni su jako kompleksni i nikad se ne donosi dijagnoza na osnovu jednih rezultata. Postoje i ostali parametri kako bi se utvrdila rezerva j.celija, mada opet naglasavam sve to nije dobro istrazeno.

Steta sto Conti nije trenutno tu, ona bi ti sa naucne strane sve to bolje objasnila.

Kad si radila VTO, koliko si imala j.celija?

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 16:36:24   
nina26
I obavezno stavi i merne jedinice sledeci put kod ref.vrednostiuser posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 17:26:45   
tina37
Nina,nisam jos radila VTO,sad cu u novembru.A ovo je prvi put vadjeni hormoni,hvala i tebi od srca.

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 17:38:08   
nina26
Sto sam ja mislila da si radila VTOuser posted image

Nista se ne sekira, Dr ce na osnovu tvojih hormona da ti da odredjenu stimulaciju i izvuce max broj jajnih celija.

Uradi jos i u novembru ponovo sve te hormone, kako bi mogli da uporedimo putanju istih.

Gde planiras da uradis VTO?

(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 18:06:40   
little_one

IZVORNA PORUKA: lady_b

I meni je tsh bio preko 5, cini mi se oko 6, ali sam ga u kratkom roku smanjila..doktori se isto iznenadili.. antitijela su mi oko 400 ali moj endokrinolog kaze da se to ne moze smanjiti terapijom i da to uopste ne utice na zacece?!? bojim se da ce to dugo trajati ta terapija sa Sioforom, a ja imam veliku zelju za bebicom i svuda oko mene su bebe samo je ja ne mogu imati..znam da zvucim ocajno, ali drzim glavu gore i pokusavam sto manje misliti na to...Hvala Bogu, tu je posao i faks pa ne razmisljam puno osim kada citam forume :)))


Lady_b i kod mene je jako slicna situacija osim sto je meni tsh bio odlican a antitijela visoka...bas kao sto je degu rekla, tvoja i moja situacija su jako slicne. I meni su rekli da treba da pijem siofor ali da prethodno uradim inzulin - jesi li ti to radila i gdje?

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 18:17:12   
lady_b

IZVORNA PORUKA: little_one
Lady_b i kod mene je jako slicna situacija osim sto je meni tsh bio odlican a antitijela visoka...bas kao sto je degu rekla, tvoja i moja situacija su jako slicne. I meni su rekli da treba da pijem siofor ali da prethodno uradim inzulin - jesi li ti to radila i gdje?


Nisam radila inzulin, moja dr ginekolog hoce da uradim antitijela na inzulin..ne znam sta je to, kaze da je to nesto novo kod nas..
user posted image
gdje si ti to radila?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 18:38:46   
tina37
Nina,radim u Spebu Leskovac,i vec 25.10 idem da mi odrede stimulaciju,a sad sam na kontracepciji,I da napomenem da sam i tad kad sam vadila hormone bila na terapiji kontracepcijom,pa je verovatno zato takva slaba slika ovarijalne rezerve

_____________________________

Jos nisam imala tu priliku i cas_t da me sreca upozna

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 19:16:05   
nina26
E pa vrlo moguce.

Ides kod Stojkovica, on je super, ja sam kod njega radila IUI, tj kod Dr Markovica, koji je jako duhovituser posted image

U dobrim si rukama, nista ne brini, Stojkovic ce da ti da odgovorajucu stimulaciju.


(odgovor članu tina37)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 19:23:58   
little_one

IZVORNA PORUKA: lady_b


IZVORNA PORUKA: little_one
Lady_b i kod mene je jako slicna situacija osim sto je meni tsh bio odlican a antitijela visoka...bas kao sto je degu rekla, tvoja i moja situacija su jako slicne. I meni su rekli da treba da pijem siofor ali da prethodno uradim inzulin - jesi li ti to radila i gdje?


Nisam radila inzulin, moja dr ginekolog hoce da uradim antitijela na inzulin..ne znam sta je to, kaze da je to nesto novo kod nas..
user posted image
gdje si ti to radila?


Nemam pojma sta je to...jedina antitijela koja znam su ova vezana za stitnu koje sam radila na KC-u. Mislim, sto se tice zatrudnjivanja, postiji i tzv asa test (test na antispermatozoidna tijela) koji se izgleda uopste ne radi ovdje kod nas....Meni je endokrinolog preporucio da koristim siofor kad uradim taj inzulin ili bi gliko test...sad sam zaboravila ali mi moja porodicna nije dala uputnicu za to a ja nisam uspjela da saznam gdje to rade...cak ljudi i ne znaju sta zapravo hocu pa sam to malo zapostavila. Pocela sam da pijem letrox prije mjesec dana pa sad cekam kontrolu da vidim kako mi ide s tim...a ta antitijela se ne mogu popraviti ali cinjenica je da stitna utice na zatrudnjivanje...ja sam imala spontani i sve mislim da je upravo stitna bila glavni krivac za to. A to je bilo prije nepune dve godine...od tada nista.

Sto se tice neredovnih menstruacija, one ti takodje mogu doci od stitne, ali i od pcos-a. Po tome sto sam citala o tome, moguce da stitna i pcos mogu biti povezani jer imaju slicne simptome (debljanje, neredovne menstruacije, nemogucnost zatrudnjivanja, ucestali pobacaji...) Ja sam dugo bila na pilulama, a poslije uz pomoc vrkute. Sada sam ovaj mjesec zapostavila vrkutu i vec je 51dc kako je cekam. Nesto sam htjela da dam sansu letroksu da vidim da li on nesto radi. Otkad koristim letroks osjecam da su mi jajnici aktivni, stalno boluckaju, imam probadanja pa mislim da mi mozda pucaju ciste. Uskoro cu na ultrazvuk pa cu da vidim da li sam bila u pravu.

Ne brini nista lady, samo se dobro informisi. Voljela bih da se cujemo, da vidimo kod kojih si doktora jer sam ja jako sumnjicava po pitanju doktora u zadnje vrijeme....pitaj World user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Pretrage i hormonska terapija
11.10.2011 20:47:07   
lady_b


Little...Ona meni kaze da je to nesto novo kod nas, ja stvarno ne znam... Ja letrox pijem vec godinu dana, osjecam promjene npr.lice mi se ocistilo, kosa mi manje opada, nisam vise tolikooo nervozna i pospana...samo mi je problem sa user posted image nikako da dodje sama od sebe user posted image
PCO imam, ali mi dr rece da su mikrociste, e sad koliko je to dobro-lose ne znam.. Ako hoces posalji mi na pp kod kojih dr sada ides(za stitnu i ginekologa)..ja sam ih obisla nazalost nekoliko user posted image


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Pretrage i hormonska terapija
12.10.2011 21:58:38   
meyo
ja moram malo da vas ohrabrim..i da iz sopstvenog iskustva kazem da je moguce sniziti antitijela...
meni su sa 300 pala na 75 sto je blizu gornje granice znam da se nikad nece unormaliti ali i ta donja granica tj. da su nisko nesto znaci jer mi je sada dr rekla da je dobro sto sam to sanirala jer sa tolikum vrijednostima antitijela ne bih nista mogla uciniti .... kao sto sam ranije pisala pila sam selen sad grickam bademcice malo opustanja i stitna se ima dovest u red

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Pretrage i hormonska terapija
12.10.2011 22:02:51   
lady_b
Meyo, kupila sam ih danas..ako mislis na brazilske orase, dva sam danas pogrickala :)

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Pretrage i hormonska terapija
12.10.2011 22:06:18   
helijana


Imam jedno pitanjce,zbog hipotirozu pijem letrox 25 vec dvadeset dana.
U nedelju sam trebala da dobijem,ali dosla je juceuser posted image i to jedva .
Evo i danas je tako ,ali nemam bukvalno potrebe od ulozak?Malo se brinemuser posted image

Jel neko imao slicno iskustvo?

meyouser posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Pretrage i hormonska terapija
12.10.2011 22:12:18   
meyo
helijana kakvi su ti ciklusi jel imas nekih problema osim hipot.
ja imam jos i pcos pa ti ne mogu dati nikakv savjet jer je to kod mene uobicajena pojava
mada letroksu i eutyroxu treba malo vremena da djeluju jer su to depo ljekovi .. al su odlicni
stvarno jako brzo sam sredila i dovela hormone u jedna pristojan nivo

lady jeste brazilski ja grcikam po dva dnevno akzu ne valja vise ..
probaj kombinovat i selen ja sam kupila cisti selenijum nesto je bas jeftin i super mi je bilo
al mislim da se on pije jedan mjesec pa jedan pauza pa moze kombinovat jedan dan selen drugi orasi zbilja ima efekta..user posted image

(odgovor članu helijana)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Pretrage i hormonska terapija
12.10.2011 22:19:06   
helijana
meyo cikluse imam na 28-30 dan mogu reci da su obilne traju 3 dana praceni su jakom glavoboljom .Ovako nikad nisam imala,bas sam se zabrinulauser posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Pretrage i hormonska terapija
12.10.2011 22:25:45   
lady_b

lady jeste brazilski ja grcikam po dva dnevno akzu ne valja vise ..
probaj kombinovat i selen ja sam kupila cisti selenijum nesto je bas jeftin i super mi je bilo
al mislim da se on pije jedan mjesec pa jedan pauza pa moze kombinovat jedan dan selen drugi orasi zbilja ima efekta..user posted image

ja sam procitala da ovi orascici sadrze selena, da nece biti previse ako se uz to jos kombinuje i selenijum?

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Pretrage i hormonska terapija
12.10.2011 22:56:54   
meyo
pa ne bi trebalo ako uzimas samo po dva oraha a onda sjutradan ne jedes orahe vec selen ili mozes po 10 dan jedno 10 drugo.. sta znam to je moja neka "logika"

helijana ne mora da znaci da nje nesto u redu meni se to cesto desavalo
a ipak provjeri da nisi user posted image jer tad zna malkice krvarit i stati
ako ti bas smeta ti odi endokrinologu iili barem telefonom pitaj..

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here