|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.6.2010 14:01:25   
ksenija81
Kako ovi doktori zvrljaju ne mogu pola da procitam, ali pise
II NILM user posted image

.... slojevi patogenog epitela..... bla bla

neutofilni granulociti user posted image
sta je sve ovo???

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.6.2010 14:49:07   
ksenija81
NILM je skracenica za Negativ for Intraepithelial Lesion or Malignancy user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.6.2010 15:19:25   
Maza82
Meni je upravo gotov papa i II grupa. Piše hronična upala, čekam još rezultat HPV-a i da u srijedu radim briseve.

_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.6.2010 15:58:29   
dacca
Meni je zadnji papa bio II grupa, cistoca III

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Tumačenje PAP i CIN
30.6.2010 16:02:53   
dobro bice iz bajke
Draga i ja sam imala ranicu na grliću,moj doktor mi je dao vaginalete Neopenotren,14 ih je bilo svako jutro i vece po jedna..Hvala bogu ranica je nestala..To je bilo pre dve godine,i nemam ni jedan problem sa tim vise..

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Tumačenje PAP i CIN
24.8.2010 15:26:04   
viking
marmil

Vec sam pisala na ovu temu, ali mi se mali broj njih javio.
Zivim u inostranstvu i ne verujem bas mnogo ovdasnjim doktorima. Pre 10 meseci sam izgubila bebu na porodjaju. Da sve bude gore, posle toga sam otkrila da imam hvp visokorizicne i cin1. Prepisali su mi terapiju od 6 meseci koju ja redovno uzimam.
Posle 3 meseca sam odlucila da uradim pap test jer sam se nadala da ce se nesto popraviti, medjutim nije. I dalje imam cin1. Sada mi doktorka preporucuje da uradim neki test APTIMA, pa ako je negativan onda samo da nastavim sa kontrolama, a ako je pozitivan da uradim LEEP. Ne znam ni sta je to, nisam ni razumela, jer kad sam cula da i dalje imam cin1 od soka nisam nista ni razumema.
Ne znam da li me neko razume, ali meni je sada, posle svega potrebna samo jedna mala beba, da bih mogla da ozdravim. Ja sad razmisljam da sve to zanemarim i da poradim na jednoj bebi. Da li je to pametno? Da li neki doktor moze da me posavetuje? Ili neko ko ima iskustva sa tim?
Pozdrav!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Tumačenje PAP i CIN
24.8.2010 15:38:10   
guppy RR
marmil,
preporučujem čitanje teme: LEEP/LLETZ <-- klik

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Tumačenje PAP i CIN
25.8.2010 13:40:03   
marmil
Vec sam pisala na ovu temu, ali mi se mali broj njih javio.
Zivim u inostranstvu i ne verujem bas mnogo obdasnjim doktorima. Pre 10 meseci sam izgubila bebu na porodjaju. Da sve bude gore, posle toga sam otkrila da imam hvp visokorizicne i cin1. Prepisali su mi terapiju od 6 meseci koju ja redovno uzimam. Posle 3 meseca sam odlucila da uradim pap test jer sam se nadala da ce se nesto popraviti, medjutim nije. I dalje imam cin1. Sada mi doktorka preporucuje da uradim neki test APTIMA, pa ako je negativan onda samo da nastavim sa kontrolama, a ako je pozitivan da uradim LEEP. Ne znam ni sta je to, nisam ni razumela, jer kad sam cula da i dalje imam cin1 od soka nisam nista ni razumema.
Ne znam da li me neko razume, ali meni je sada, posle svega potrebna samo jedna mala beba, da bih mogla da ozdravim. Ja sad razmisljam da sve to zanemarim i da poradim na jednoj bebi. Da li je to pametno? Da li neki doktor moze da me posavetuje? Ili neko ko ima iskustva sa tim?
Pozdrav!

DRAGA MAZO, HVALA TI NA SAVETU. NARAVNO DA SAM U KONTAKTU SA DOKTORKOM I NARAVNO DA NE BIH NISTA NA SVOJU RUKU. PROBLEM JE STO KAD MI SE SVE TO POJAVILO, DOKTOR IZ SRBIJE MI JE REKAO DA BEZ PROBLEMA RADIM NA BEBE, A DOKTORKA ODAVDE MI JE PREPORUCILA DA PRVO ZAVRSIM TERAPIJU OD 6 MESECI. SADA JE PROSLO 3 MESECA. REZULTATI SU MI ISTI, CIN1 I DOKTORKA MI KAZE DA SVEGA POSTOJI U VRLO MALIM KOLICINAMA I DA URADIMO TAJ TEST DA SE VIDI DA LI JE BOLEST STALA, SA LI SE SMANJUJE. I SADA MI KAZE DA MOGU DA RADIM NA BEBI, DA NIJE PROBLEM CAK I AKO UZIMAM TERAPIJU, DA ONA NE SMETA TRUDNOCI. JA SAM SADA SKROZ ZBUNJENA. DA LI SMEM ILI NE SMEM. POSTO SAM IZGUBILA PRVU BEBU, MENI SADA SAMO TREBA NOVS TRUDNOCA DA BIH SE OSECALA BOLJE. JER SE JOS UVEK NISAM OPORAVILA PSIHICKI OD SVEGA, A OVO MI PRAVI SAMO DODATNI PROBLEM.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Tumačenje PAP i CIN
25.8.2010 14:13:50   
Maza82
Marmil, hajde mi reci draga šta si još radila od analiza (ako si radila). Pazi, u principu to ne smeta za začeće, tako kažu doktori. Mada za tri mjeseca i ne može da se vidi baš neko poboljšanje, nego u roku 6 mjeseci a do tada da ispiješ svu terapiju i da popraviš imunitet!!!
Ne mogu ni da zamislim kako ti je teško što si prošla sve to jer niko to ne može da zamisli ako ne doživi ne daj Bože!!! Zato mi reci šta si radila još od analiza?? I zašto si izgubila bebu draga jesu ti dali odgovor??? Jako mi je žao user posted image user posted image

_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu marmil)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Tumačenje PAP i CIN
26.8.2010 8:08:57   
marmil
DRAGA MAZO,
JOS UVEK NE ZNAMO RAZLOG ZBOG KOG SMO IZGUBILI BEBU. OVDE JE TA PROCEDURA TOLIKO KOMPLIKOVANA DA PROSTO NE MOZE NI DA SE ZAMISLI. MOGU DA PRODJU I GODINE DOK NE DOBIJES REZULTATE.
STO SE TICE ANALIZA, RADILA SAM PRE 3 MESECA KOLPOSKOPIJU I BIOPSIJU, NA KOJOJ MI JE UTVRDJENO DA IMAM CIN1 I HPV VISOKORIZICNE. SADA SAM RADILA PAPA TEST I ON POKAZUJE SAMO DA JE I DALJE CIN1 PRISUTAN. JA SAM U ZABUNI, KAO STO SAM REKLA, STO MI JE DOKTOR IZ SRBIE REKAO DA NEMA PROBLEMA STO SE TICE TRUDNOCE, A DOKTORKA ODAVDE MI SADA KAZE DA MOGU DA RADIM NA TRUDNOVI, A PRVI PUT MI JE REKLA DA SACEKAM DA PRODJE 6 MESECI.
MA KOD MENE JE PROBLEM TAJ STO SAM IZGUBILA BEBU I UMESTO DA NADJEM UTEHU U NOVOJ, KOLIKO SE TO MOZE NACI, MORAM DA SE BORIM SA CINOVIMA I SA HPVIRUSIMA. BAS SAM OCAJNA.
RANIJE, PRE TRUDNOCE, NIKAD NISAM IMALA OVIH PROBLEMA, UVEK SAM REDOVNO RADILA PAPA. MMISLIM DA MI JE SVE DOSLO ZBOG PADA IMUNITERA, JER SAM IMALA OGROMNE STRESOVE.
KAZITE MI NEKO VASE MISLJENJE I VIDJENJE STVARI. STA BI VI URADILI NA MOM MESTU.

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Tumačenje PAP i CIN
26.8.2010 9:48:39   
viking
Draga marmil,
molim te da ne koristiš velika slova (osim tamo gde treba, naravno) jer je tako mnogo teže za čitanje.

Što se tiče tvog problema, iskreno se nadam da će biti sve u redu i da će se uskoro naći neka forumašica koja će imati neki pametan savet za tebe. Od septembra će biti veća gužva, mnoge su još na odmoru.

Pozdrav user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu marmil)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Tumačenje PAP i CIN
26.8.2010 10:40:59   
marmil
Ok, hvala na savetu.
Nova sam na forumu, pa ne znam kako sve funkcionise.
Pozdrav!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Tumačenje PAP i CIN
1.9.2010 7:34:47   
Anoniman
otvorila sam temu o papa testu, ali ne toliko zbog tumacenja samog testa, nego da cujem koliko cesto vi idete, da li vam je ikad neki doktor rekao kad je najbolje da se radi?
npr. meni je dr kod koje idem poslednje 2 godine rekla da je najbolje u jesen, nakon vrucina i kupanja u moru, da je najbolje dan dva nakon sto prodje menstruacija i da apstiniram 48h. pre nje niko mi ovo nije rekao. a idem otprilike jednom godisnje. obicno sam prva ili prva na drugu grupa.

(odgovor članu marmil)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Tumačenje PAP i CIN
1.9.2010 8:55:01   
Lu
Ja idem jednom godišnje, nisam ni ja znala ovo što kažeš da je najbolje u jesen, možda i ima logike u smislu da su na moru i po vrućinama veće mogućnosti da se pokupe neke infekcijeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Tumačenje PAP i CIN
1.9.2010 11:40:22   
Anoniman
da, upravo to ona kaze. a isto tako kaze da je najbolje dan dva posle menstruacije jer se tad valjda najbolje vidi sve i moze se najbolje uzeti uzorak. ona je prva dr koja mi je to rekla.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Tumačenje PAP i CIN
6.9.2010 17:09:17   
Anoniman
sad sam zvala dr za rezultate i kaze mi da dodjem ponovo, da postoji mali problem i da nece preko telefona...bas sam se nesto uplasila, nikad nisam imala problem sa testom pap. user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.9.2010 15:16:42   
marmil
Ksenija,
pa kada ces ici kod doktora? Javi sta ti je rekao.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.9.2010 15:20:24   
Anoniman
idem poslepodne, imam zakazano u 7.30. nadam se da nece biti nista strasno, ipak nije proslo ni punih godinu dana od prethodnog testa koji je bilo prva na drugu grupa. a jos sam radila i one razne pretrage kad sam ostala u drugom stanju, tako da....videcemo...necu da se nerviram unapred...

(odgovor članu marmil)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.9.2010 22:19:43   
Anoniman
evo, ponavljam isti post na tri mesta, mozda mi neko kaze nesto pametno.
ne znam ni sama sta da kazem za rezultate papa testa. koliko sam shvatila u pitanju je neki jako rani, pocetni stadijum hpv. uradila mi je i kolposkopiju i rekla da imam samo jednu jedinu tackicu sto je odlicno. prepisala mi je folnu kiselinu i vitamin e i rekla da dodjem da ponovim papa test za tri meseca (to pise i na nalazu papa testa da se preporucuje). ona kaze da je potrebno ponavljati svaka tri meseca dok ne dobijem negativan nalaz ili dok ne budem prva, eventualno prva na drugu grupu. rekla je i da nam se ne zabranjuje da radimo na detetu jer se lako moglo desiti da ni sad nisam dosla nego da sam cekala par meseci da zatrudnim, mada bi idealno bilo da sacekam negativan papa test. ne znam, nisam pametna...ima li neko neko iskustvo?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Tumačenje PAP i CIN
8.9.2010 9:34:52   
marmil
Pa to ti je slucaj kao i kod mene, pisala sam vec o tome. Meni je kolposkopija pokazala da imam hpv virus ( ne znam kako ti je rekla da je pocetni stadijum hpv, to je virus koji ili imas ili nemas, ima ih miliona razlicitih, visoko rizicni i nisko rizicni, zapravo veliki procenat zena ga ima u organizmu, kao herpes, nekad izadje i pravi probleme). Ja imam visoko rizicne vrste. Doktorka mi je dala neku terapiju koja se uzima 6 meseci. Ja sam posle 3 meseca ponovila papa i i dalje je stanje nepromenjeno, imam CIN1. Juce sam isla i uradila APTIMA test. To je nesto kao i papa, ali se bris stavlja u neku tecnost u kojoj staju zive celije i onda se ceka da nadastu i onda se tu sve vidi, kojih virusa ima, barketija i ostalog i vidi se da li se proces smanjuje ili ne. Ako bude negativan nastavljam samo sa kontrolama, a ako bude pozitivan radice me LEEP
E kod mene je problem sto ja zelim trudnocu i prvo mi je rekla da sacekam 6 meseci dok mi se ne zavrsi ta terapia, a sad mi kaze da slobodno radim na bebi, i ja sam zbunjena.
Pisi sta ti je joj rekla doktorka tamo, i pitaj ako nesto imas. Napisala bih 100 stvari, a kad pocnem da pisem zaboravim pola.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Tumačenje PAP i CIN
8.9.2010 11:12:00   
Anoniman
ovako, rekla je pocetni stadiju prvo na osnovu te male atipicnosti (ne znam kako je to na srpskom, a boga mi ni ovo na grckom mi ne pomaze) i uradila mi je kolposkopiju na kojoj se pojavila samo jedna mala bela tackica (kao sto znas, sto veca povrsina pobeli pod hemikalijama, to gore). dala mi je vitamin E i folnu kiselinu (koju sam ionako pila) jer oni pomazu obnavljanje celija. rekla je da se to najduze pije 6 meseci, jer ono sta moze da uradi, to ce uraditi u tom vremenskom rasponu, kasnije nema efekta. takodje je rekla da slobodno radimo na detetu, da se kad je toliko malo kao kod mene cesto i samo povuce, a ovi vitamini bi trebalo to da osiguraju. naravno, najbolje bi bilo da sacekam da dobijem dobar papa test za tri meseca, ali nije problem ni da ostanem u drugom stanju.

(odgovor članu marmil)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Tumačenje PAP i CIN
8.9.2010 11:51:20   
marmil
Pa isto tako je i meni rekla doktorka, jer je kod mene problem sto bas zelim trudnocu. I kod mene je to sve u pocetnom stadijumu pa ima verovatnoce da se i samo povuce. Ali problem je sto mi je sve to stvorilo takav psihicki problem, da me to ubi. Ne daj se. Radi slobodno na bebi, sve to se moze srediti i posle porodjaja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Tumačenje PAP i CIN
8.9.2010 11:54:57   
Anoniman
da, razumem te i mene je vise dotaklo na psihickoj bazi, ali danas sam vec bolje. mislim, sta bi bilo da sam od onih koji idu jednom u 5 godina da se testiraju, ne bih ni znala, ionako to nema nekih simptoma. razmisljam samo sta bi moglo da pomogne u podizanju imuniteta, jer koliko sam shvatila to igra veeeeliku ulogu. ona je samo rekla da se drzim principa zdravog zivota (sto vec radim, znaci ne pusiti, ne piti, jesti zdravo, spavati dovoljno, izbegavati tenzije i stresiranja), a ja razmisljam mozda piti neke cajeve (za brusnicu sam cula da je dobra za imunitet) i ne znam sta jos...

(odgovor članu marmil)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Tumačenje PAP i CIN
9.9.2010 16:41:09   
marmil
Ma da, meni juce doktorka kaze da to sto ja imam nije nikakva bolest, da to svi imamo, da je to sasvim normalno. Malo me ohrabrila.
U pravu si za imunitet, to je najbitnije. Uzmi da pijes maticni mlec i propolis, to su ti prirodni antibiotici. To je odlicno i sto vise meda. A i uzim puno jogurta, probiotici su dobro da se dosta unose. To sve ne moze da skodi, samo moze da pomogne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Tumačenje PAP i CIN
9.9.2010 18:00:51   
Anoniman
pa, da, jedem jogurt, tj. ujutro ako ne jedem zitarice, onda jedem jogurt (onaj sa probiotikom), to sam pocela i zbog gljivica user posted image  jedem ponekad i med, i bas sam sa mm pricala - stvarno se hranimo raznovrsno, i povrce i voce i meso i svasta....
nisam nikad probala maticni mlec, kakvo je to? propolis behu kapi? uzecu sad kad odem u srbiju, ne moze odmoci...inace, rekla je i ono standardno - pazi da se ne stresiras previse (u stilu ako znas da ce nesto da ti stvori tenziju, ti nemoj to preuzeti na sebe ako moze), posto ide jesen treba paziti da ne pokupimo neke viroze, pametno se oblaciti i tako to...
ajde, ako nam se doktori slazu da nije nista strasno (a i druge zenice na rr) onda samo da pazimo na zdravlje i da mutimo, mutimo, mutimo...pa valjda cemo smutiti neku slatku bebicu :)

(odgovor članu marmil)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here