|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.5.2011 17:18:13   
Vika
Tasho, bilo bi dobro da uradiš kolposkopiju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.5.2011 17:20:29   
Anoniman
Videćemo šta će dr da kaže.

Muka mi je već od svega, dokle više samo s*anja!? user posted image

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.5.2011 17:23:29   
New Mom
Tumačenje nalaza PAPA testa

Nalaz može biti 1. uredan; 2. pokazivati zapaljenske i eventualno uzroke zapaljenja, ali bez promena u epitelnim ćelijama; 3. biti abnormalan jer su nađene izmenjene ćelije. Abnormalan nalaz ne znači karcinom, kao ni da takvo stanje bezuslovno prelazi u karcinom, mada neke od tako promenjenih tzv. displastičnih ćelija imaju veću verovatnoću da postanu maligne.
Displazija je stanje u kojem se epitelne ćelije grlića materice svojom veličinom, izgledom i sazrevanjem razlikuju od normalnih epitelnih ćelija ali još nisu maligne. One sadrže potencijal da postanu maligne (prekancerozno stanje). Displazije se nalaze u oko 2-5% žena, a rizik prelaza u karcinom iznosi 10-15% odnosno 30-50% ako se radi o CIS. Naime, displastične ćelije mogu biti više ili manje promenjene, pa se tako razlikuju tri nivoa displazije: blaga, umerena i teška. Često se kao sinonimi koriste i termin CIN (cervikalna intraepitelna neoplazija), pri čemu u zavisnosti o debljini zahvaćenog epitela postoji CIN I (blaga displazija), CIN II (umerena displazija) i CIN III (teška displazija odnosno CIS tj. carcinoma in situ). CIS, za razliku od invazivnog karcinoma, nije probio bazalnu membranu (koja razdvaja epitel od vezivnog tkiva s krvnim i limfnim sudovima koje se nalazi ispod epitela), pa je još uvek ograničen samo na epitel.

U nalazu PAPA testa moguće je naići i na termin SIL (skvamozna intraepitelna lezija), koji se takođe odnosi na displastične ćelije grlića materice, pri čemu SIL niskog nivoa (LGSIL od eng. low grade) odgovara CIN-u 1, a SIL visokog nivoa (HGSIL od eng. high grade) uključuje CIN II i CIN III.

Postoji i nalaz atipičnih skvamoznih, odnosno glandularnih (žlezdanih) ćelija neodređenoga značenja (ASCUS odnosno AGCUS) u stanjima kada abnormalnosti ne ispunjavaju kriterijume za CIN, SIL ili displaziju. Kod prosečno 5-10% pacijentkinja s ovakvim nalazom se nakon daljnjih pretraga otkriva SIL visokog nivoa ili, retko, invazivni karcinom.

Karcinom grlića materice (cervikalni karcinom; invazivni cervikalni karcinom) nastaje kada tumorske ćelije probiju bazalnu membranu i prošire se dublje u tkivo materice ili u druga tkiva i organe.

Papanicolau klasifikacija je uvedena 1954. i godinama se koristila u interpretaciji nalaza.

Papa I - uredan nalaz

Papa II - netipične upalne promene

Papa III - displazija: blaga, srednje teška ili teška

Papa IV - carcinoma in situ

Papa V - sumnja na invazivni karcinom.

Nekad grupa III može da bude i posledice intezivne infekcije i da se papa vrati u normalu kada se infekcija izleči. U svakom slučaju, u najmanju ruku treba uraditi kolposkopiju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.5.2011 19:07:31   
jelena038
Taska, ne panici, ja sam dva puta operisana prosle zime i, iako sam imala cin III i los patoloski posle prve operacije, tesilo me je to sto je to jedini karcinom koji se operise i odstranjuje. Sta god da je, skinu mali deo tkiva i gotovo. ne nerviraj se pre vremena.user posted image

< Poruku je uredio jelena038 -- 4.5.2011 19:11:34 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Tumačenje PAP i CIN
6.5.2011 9:52:12   
Anoniman
Bila sam juče kod dr. Uradila mi je cervikalni bakteriološki i test na hlamidiju. Rezultati valjda u ponedeljak.
Kaže da sam ja 5-6 ove nedelje sa III grupom PAP, i da bi suludo bilo da ona kaže da je laboratorijska greška, ali da joj smrdi na to, jer je nemoguće da su sada svi sa PAP III. (Promenili su laboratoriju u koju se šalju pločice)
Ja se eto nadam da je neka infekcija, to bi bilo najbezbolnije za mene sada, u svakom slučaju, PAP ću ponoviti za 2 meseca. Sada čekam rezultate u ponedeljak.

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Tumačenje PAP i CIN
6.5.2011 10:15:14   
Ana RR
Svašta. Nadam se da će rezultat biti dobar.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.5.2011 0:34:03   
Anoniman
Ja se nadam da neće biti user posted image , pa da lepo stavim vaginalete, izlečim infekciju i PAP se sredi. Jer ako bakteriološki bude dobar, ja ću zapasti u depru zašto baš ja da kuburim sa lošim PAP, zašto se pogoršao, šta će biti... već ću svoju sahranu da sanjam! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.5.2011 1:01:26   
liliana
Taške, ja sam imala CIN III-IV. Rađena mi je konizacija. Evo me-živa i ZDRAVA!!! Ja, ipak, nešto mislim da je to do laboratorije kod vas u DZ, jer odakle sad odjednom "najezda" ??? A da uradiš u nekoj privatnoj klinici?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.5.2011 9:42:55   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Tash

već ću svoju sahranu da sanjam! user posted image


Ja svoju redovno sanjam user posted image



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Tumačenje PAP i CIN
9.5.2011 13:27:20   
Anoniman
Privatno sam radila Liliana.

Stigli cervikalni-bakteriološki i hlamidija - negativni.

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Tumačenje PAP i CIN
4.9.2011 23:18:25   
Anoniman
Ponovila sam PAP, bila je greška laboratorije, sada je, kao i pre, II grupa! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Tumačenje PAP i CIN
5.9.2011 0:17:50   
liliana
user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Tumačenje PAP i CIN
13.3.2012 15:57:36   
Sandra_n
Da li neko zna da mi protumaci rezultate biopsije?

Condyloma planum cervicis uteri,LSIL

Cervicitis chronica

Ectropion

Savetuje se HPV tipizacija

Receno mi je da nije potrebna nikakva terapija samo da se prati ali je meni to sumnjivo

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Tumačenje PAP i CIN
27.3.2012 10:48:36   
moja ciklama
Devijke..jaouser posted image

Pokupim papire za Vto, o trosku fonda, i u petak odem jos po Papu, kad ono: 3a grupa, i to: Atipicne skvamozne celije smljive na H SIL, ASC-H.

Predlog: Biopsija i kiretaza cervikalnog kanala! Odmah mi dr. VANJA Milosevic (N. Front) uradi Biopsiju i tu kiretazu i sad cekam rezultat histopatoloskog nalaza!

Sto se tice kolposkopije, postoji mozaik, ali nije zahtevao Biopsiju, mozda yato sto je pomenti Dr. radio u maju 2011, i sve bilo ok, ali je i Papa tada bila ok!

Bas me ubi neizvesnost!

(odgovor članu Sandra_n)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Tumačenje PAP i CIN
27.3.2012 10:52:55   
anajid
Moja ciklama,dobro je da si otkrila na vreme,ja sam malo zakasnila pa sam radila konizaciju.Verujem da ce sve biti OK.Nadaj se najboljem.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Tumačenje PAP i CIN
27.3.2012 11:05:43   
bojkica
Moja ciklama-ja sam imala PAPA IIIa,radila sam vaporizaciju laserom-spaljivanje,i biopsiju-stigao mi histopatoloski dobar je.A pre 6 meseci mi je papa bio II,znaci tako brzo prelazi iz II u III,bice sve ok i kod tebe,na vreme si se javila!

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Tumačenje PAP i CIN
27.3.2012 13:22:54   
moja ciklama
Jako je tesko nadati se najboljem..
Cenim, da je iscekivanje, gore od svakog saznanja!

Ma mene je vise istraumiralo to sto su te celije smljive na HSIL, nego da su neodradjenog znacaja, tada bih pomisljala i na upalu, a ovako..samo mi se Cin-ovi vrte po glavi..user posted image user posted image

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Tumačenje PAP i CIN
29.3.2012 10:54:51   
Vučica78
Meni to ne zvuči ništa strašno, čim ne treba biopsija. Vjerovatno će te to zadržati mjesec-dva, dok ne dobiješ novi, dobar nalaz. Kao što je mene LIsterija zadržala u prošlom VTO pokušaju. Ma taman da razbiješ maler malko. ;)

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Tumačenje PAP i CIN
2.4.2012 17:06:55   
moja ciklama
Hvala vam devojke!

Stigao histopatoloski rezultat biopsije i endocervikalne kiretaze. Sve je OK!

Svi brisevi su mi negativni!

Pojma nemaju zasto mi je Papa 3auser posted image
Pa, ce je ponoviti za 2 nedelje.



< Poruku je uredio moja ciklama -- 2.4.2012 17:08:25 >

(odgovor članu Vučica78)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Tumačenje PAP i CIN
2.4.2012 17:09:36   
anajid
Bravo moja ciklama!user posted image
Vazno da je sve u redu,ako i bude neka kraca terapija,vazno da je patohist nalaz dobar!

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Tumačenje PAP i CIN
3.5.2012 9:19:53   
Anck Su Nmaun
Jaoooo evo i mene u ovoj muci user posted image

Papa IIIa,A nisam je radila od pre 3 god, a nisam ni mogla kad sam non stop trudna user posted image

radila briseve na Hlamidiju, i ostale viruse i bolesti i sve Negativno, predloziili Biopsiju!
Zakazala sam za 23 user posted image



Jel to boli???? user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 3.5.2012 9:23:27 >

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.8.2012 10:30:27   
dijana1*
Ja sam krajem januara radila papa test i sve je bilo uredu, pre 10 - tak dana sam radila ponovo i na nalazu pise po 1. Negativno a pod 2. Abnormalno. Meni je zaokruzeno abnormalno user posted image
Mislila sam da je u pitanju neka greska i u petak sam otisla u drugu kliniku da ponovim. Juce je trebao nalaz biti gotov a niko me ne zove, ja nazovem da proverim i sestra mi kaze da je nalaz gotov ali da je patolog prosledio js jednom patologu da i on potvrdi to sto je on napisao. Strah me je da se ne potvrdi nalaz koji sam radila pre desetak dana .
Veceras ce mi javiti. Bas sam se uplasilauser posted image
Doktor koji je video moj prvi nalaz kaze da izgleda kao kod neke starije zene i da sam jako mlada da bih imala takav nalaz.
Od janura sam imala dve kiretaze, jel moguce da su one uticale da se nesto promeni. Uvek mi je papa bio uredan.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.8.2012 11:17:53   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Jaoooo evo i mene u ovoj muci user posted image

Papa IIIa,A nisam je radila od pre 3 god, a nisam ni mogla kad sam non stop trudna user posted image

radila briseve na Hlamidiju, i ostale viruse i bolesti i sve Negativno, predloziili Biopsiju!
Zakazala sam za 23 user posted image



Posle ovoga radjena biopsija, gde su mi predlozili Konizaciju, koju su mi radili u utorak 31 Jula, sve proslo Ok, sad cekam nalaze jos da vidimo jel ok

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.8.2012 11:22:18   
dijana1*
Anck nadam se da ce sada biti sve uredu user posted image
Mm i ja odlucili da ponov radimo na bebici i umesto da mi nalaz bude dobar mene ovo saceka user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Tumačenje PAP i CIN
7.8.2012 11:25:16   
Anck Su Nmaun
A nisam bas skontala sta je abnormalno? Koja ti je Papa grupa?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here