|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
18.5.2021 20:58:26   
Tiziana
Ja imam hpv virus. Ne radi se test, uzima se bris i salje na analizu. 

Imala sam i promenu na grlicu papa je bio III grupa, skinuto mi je sve sa grlica (nemam ideju kojom metodom), uradjena mi je biopsija, imala sam cin 1. Posle intetvencije sam minimalno krvarila, skoro da uopste ne. Negde deveti dan sam imala blago braonkasto, tada valja otpadne ta krasta ili kako vec. 6 ned apstinencije i posle sve normalno. 


To je bilo pre vise od 5 godina. Od tada mi je sve ok. I brisevi, na grlicu nema nista. Pratimo malkice cesce i to je to. 
Bitno da verujete svom/svojoj dr i slusate sta prica i nema razloga za brigu i paniku. 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
18.5.2021 21:29:59   
Nora332
Tiziana, ja sam tek skoro saznala da moze i putem brisa, do sada sam znala samo za metodu vadjenja krvi. Bris mi iskreno vise odgovara. Ja cu obavezno proveriti to, mozda i nema potrebe u ovom stadijumu ali zelim da znam da li je virus ovo izazvao. Da li si imala tip 16 i 18 mozda? 


Hvala ti puno na deljenju svog iskustva, znaci puno 😊

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
18.5.2021 21:35:20   
Tiziana
Ne. Ali imam neke koji nisi naivni. Mislim, nisam sigurna, cak da po novom nisu samo 16 i 18 opasni.. 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
18.5.2021 21:51:04   
degu
Nora dr mi je rekao 6 nedelja i samo sa kondomom, ali čitam razna iskustva, bojim se iskreno. Vidim dešavala su se krvarenja i nakon tih 6 nedelja i bolni odnosi i bolje da ne čitam više. Nek prođe 6 nedelja, pa polako, mada baš me je strah.



_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
19.5.2021 0:18:13   
Nora332


IZVORNA PORUKA: degu

Nora dr mi je rekao 6 nedelja i samo sa kondomom, ali čitam razna iskustva, bojim se iskreno. Vidim dešavala su se krvarenja i nakon tih 6 nedelja i bolni odnosi i bolje da ne čitam više. Nek prođe 6 nedelja, pa polako, mada baš me je strah.





Skroz te razumem! Ne znam da li ti znaci nesto, ali identicne stvari me muce. To je proces kroz koji cemo morati da prodjemo, ovako ili onako. Nista na silu, ako te je strah odlozi za koji dan. U tvom slucaju je razumljivo, krvarila si dosta i razumljiva je trauma i za telo i za psihu.  Bice to sve ok.  Raspitacu se kod ovih zena koje znam da su imale isto kako su one sa odnosima, pa cu javiti.  Svakako i meni treba informacija.  U istom smo sosu. 😁

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
19.5.2021 8:56:56   
BubaBubica
Pošto sam tačkasto krvarila nisam imala volje niti sam želela da rizikujem dokle god postoji otvorena rana. I meni su rekli 45 dana od intervencije bez odnosa. Mi smo imali odnose posle nekih jačih mesec i po dana, pa sam dobila, i ponovo pauzirali neke tri nedelje. 



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
19.5.2021 10:35:41   
degu
Ok Bubice, tako i ja planiram, zapravo da mi prođe drugi ciklus od intervencije, on će mi taman pasti na 6 nedelja i dok prođe biće 7 nedelja, to je valjda dovoljno.
Bubice kakvi su ti bili odnosi posle, normalni, bolni, jel bilo krvarenja posle odnosa?

< Poruku je uredio degu -- 19.5.2021 10:36:49 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
19.5.2021 11:20:53   
BubaBubica
Ništa, sve isto. Ni bolove ni ništa drugo.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
19.5.2021 11:48:08   
Tiziana

Evo ja sad vidim moj izvestaj, pise apstinencija od odnosa 45 dana odnosno nakon dva ciklusa. 
IZVORNA PORUKA: degu

Ok Bubice, tako i ja planiram, zapravo da mi prođe drugi ciklus od intervencije, on će mi taman pasti na 6 nedelja i dok prođe biće 7 nedelja, to je valjda dovoljno.
Bubice kakvi su ti bili odnosi posle, normalni, bolni, jel bilo krvarenja posle odnosa?



(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
19.5.2021 12:05:21   
degu


IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Ništa, sve isto. Ni bolove ni ništa drugo.


E odlično, to mi je važno.Tiziana to se taman uklapa u moju računicu, tako sam i mislila.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
20.5.2021 8:06:49   
BubaBubica
Juče odgovorih na brzinu a svašta sam htela da napišem, nije me ništa bolelo čak se nije ni krvarenje javljalo posle odnosa, već samo posle dizanja teškog i napr dosta dužeg stajanja. I kad su mi kretali ciklusi, nikad nisam imala krvarenje pre menst nego je uvek počinjala sveža krv,a sada oko 3 dana pre je krenulo braon krvarenje pa tek onda prava menst. I kad se završila još par dana sam malo krvarila. Verovatno kad se otvarao grlić pa je ponovo krvario. Inače je petog dana gotovo a sada se vuklo to malo krvarenje do 10 dana. 


Mene je i dalje strah kako će sve to da se odrazi na porođaj. Šta ako je sad grlić neelastičan i popucam? Moja dr kad sam joj se pojavila trudna ostala je sva oduševljena, kao supeeer sve je u redu, a ja nikad preplašenija. I dalje se uhvatim da razmišljam u tom pravcu ali me je Maslačak smirila. Inače pre nego što sam saznala da imam leukoplakiju imala sam tupe bolove u materici i grliću, tačno znam da je bio grlić jer je lokacija gde beba udara kad šutne u grlić 😅 i kad mi se u sred ciklusa pojavilo tamno braon krvarenje, znala sam da je krajnje vreme da krenem na pregled. Sad posle svega nemam strah da se kontrolišem svake godine, a pre toga užas. Mada nisam razmatrala da idem privatno a na državno radi jedan užas od doktora pa nikako nisam se usuđivala da odem. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.5.2021 12:22:30   
Nora332
Bubice, ne brini. Pricala sam sa svojim doktorom o istoj stvari i on kaze da to nema veze. Takodje me je bodrio da neka dva mes nakon intervencije krenem ponovo sa pokusajima da zatrudnim, po njemu me nista vise ne sprecava jer sam to sto sam imala od problema resila. Isto sam ga pitala - sta ako oslabi grlic? Rekao je da to nece da se desi i da se opustim. Razumem te skroz! 


Degu, pitanje - koje si pripreme radila za opstu anesteziju? Od pregleda mislim. Sta ti je doktor trazio? 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.5.2021 19:55:45   
degu
Nora meni su tražili samo vreme krvarenja i vreme koagulacije. Ja sam uradila još vaginalni i cervikalni bris.
Bubice, biće sve ok!!! Hormoni će već odraditi svoje. I meni su pričali da se teže otvaraju one sa hipotireozom, pa onda one što su dugo na utrogestanu...u mom slučaju ništa nije bilo tako.
Nora kad ideš, 6.6.? Držim ti fige, pre svega da rezultat ph analize bude ok.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.5.2021 21:34:15   
BubaBubica
Baš kad sam bila sad na pregledu, pregledala je i grlić, i rekla da je super i da odlično drži. Dug 2 cm, kontam da jeste kraći nego što bi trebalo ali važno da drži kako treba. 

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
22.5.2021 22:09:22   
lesli


IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Baš kad sam bila sad na pregledu, pregledala je i grlić, i rekla da je super i da odlično drži. Dug 2 cm, kontam da jeste kraći nego što bi trebalo ali važno da drži kako treba. 



Bubice 2cm je pod rukom sasvim ok mera.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
23.5.2021 1:37:31   
Nora332


IZVORNA PORUKA: degu

Nora meni su tražili samo vreme krvarenja i vreme koagulacije. Ja sam uradila još vaginalni i cervikalni bris.
Bubice, biće sve ok!!! Hormoni će već odraditi svoje. I meni su pričali da se teže otvaraju one sa hipotireozom, pa onda one što su dugo na utrogestanu...u mom slučaju ništa nije bilo tako.
Nora kad ideš, 6.6.? Držim ti fige, pre svega da rezultat ph analize bude ok.



Znacu za par dana. Hvala ti puno na informacijama 😊 To sam vec odradila kao i kompletnu laboratoriju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
8.6.2021 23:57:00   
Nora332
Degu, kako ide oporavak? Nadam se da je sve super sada i da su ovi problemi davno iza tebe. Ja zavrsih operaciju juce. Totalna anestezija. Imam i konac, pukao je neki krvni sud pa sam usivana. Krvarenje imam od neka 3h nakon budjenja iz anestezije,  vrlo blago, rozikasto. Detaljno su me uputili u krvarenja i kako to ide, kada da mislim da je normalno a kada da se javim. Imala sam i bolove, kao menstrualne. Ista prica kao nakon biopsije. Samo me je ovog puta bolelo blaze ali vise zahvaceno bolom, a nakon biopsije me bolelo ostrije, ali je bila leva strana samo (taj delic odakle je uzet uzorak). Anesteziju fizicki nisam tesko podnela ali psihicki jesam. Dosta toga se i ne secam i bila sam vrlo nervozna nakon budjenja. Danas sam bila ok, sada evo blagu vrtoglavicu imam. Degu, sta bese da izbegavam? Fizicki napor i to je to? Inace, doktor je rekao bez odnosa 3 nedelje i dao dve vrste vaginaleta. Jel tako bilo i kod tebe? Znam da je tebi za odnose receno 6 nedelja + kondom. Meni kondom nije pominjan, pitacu na kontroli. Preznojicu se dok mi stigne rezultat, nadam se da ce sve biti ok. 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
9.6.2021 12:26:39   
BubaBubica
Nora, sad treba da koristiš vaginalete? Meni su rekli tih 6 nedelja ama baš ništa unutra, samo posle toga svakog meseca preventivno kantarion vaginalete po 7 dana. Napor nikakav, miruj, rekli su mi mogu lagane aktivnosti tipa ispržiti jaje, lagane šetnje ali niiišta teže od kašike dizati, jer to naprezanje dovodi do krvarenja. Vrtoglavice sam i ja imala i to i 10 dana posle anestezije, ko pija a sam bila. Želim ti brz oporavak!

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
9.6.2021 12:45:26   
Nora332


IZVORNA PORUKA: BubaBubica

Nora, sad treba da koristiš vaginalete? Meni su rekli tih 6 nedelja ama baš ništa unutra, samo posle toga svakog meseca preventivno kantarion vaginalete po 7 dana. Napor nikakav, miruj, rekli su mi mogu lagane aktivnosti tipa ispržiti jaje, lagane šetnje ali niiišta teže od kašike dizati, jer to naprezanje dovodi do krvarenja. Vrtoglavice sam i ja imala i to i 10 dana posle anestezije, ko pija a sam bila. Želim ti brz oporavak!



Da, dve vrste vaginaleta, nikakav kantarion, obe sam koristila nakon biopsije i obe su protiv infekcija i upala iskljucivo nakon medicinskih intervencija i operacija. Klasicni lekovi. Stedim se koliko mogu, evo danas ni bolove ni krvarenje ali slaba sam uzasno. Kao da je nesto preslo preko mene. Plus mi je bas veliki deo otklonjen. Koliko si ti cekala na rezultate? 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
9.6.2021 12:47:27   
Milena18
Nora, želim ti brz oporavak! Verujem da je čekanje na rezultat jako stresno. Šta su ti rekli, za koliko bi trebalo da stigne?

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
9.6.2021 13:05:48   
Nora332
Milena, do petka bi trebalo. Bas sam nestrpljiva. Znam da je doktor skinuo malo vise bas zato da bi se uverio da je sve otklonjeno definitivno. Mene tek sada stize sta mi se sve desilo, imam osecaj da do juce nisam ni bila svesna o cemu se zapravo radi. 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
9.6.2021 13:13:17   
Milena18
Još par dana, probaj da nekako skreneš misli (znam da je teško) user posted image Dobro je da si na vreme otišla na pregled.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
9.6.2021 13:30:13   
Nora332
Pa sad, koliko je na vreme? 😊 Variraju mi misli od moglo je i ranije do dobro je sto sada a ne kasnije. Kako god se okrene, to je proces koji je morao svakako da se otkloni, pre ili kasnije. Nadam se da ce biti do petka, rekli su mi otprilike 5 dana, dakle moze da se desi i subota a i ponedeljak. Hvala ti puno na podrsci 😊 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
9.6.2021 23:42:20   
degu
Nora konačno je prošlo! Sad ništa teže od kašike ne diži i molim te to ozbiljno shvati, da ti ne bude kao meni. I drži se toga 6 nedelja, toliko treba grliću da zaraste. Ja sam koristila samo vaginalete za epitelizaciju.Sad sam dobro fizički, psihički još nije zacelilo, trebaće vremena.Iz nekog razloga osećam se povređena kao žena i trebaće vremena da se opet oset_im kao žena.Sex smo imali posle 7 nedelja, sve je prošlo super, bez bolova i krvarenja. Ali trebaće vremena da se sve vrati na staro.Čuvaj se sad i navijam za dobre rezultate, ali sigurna sam da će biti dobri!



_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: LLETZ / LEEP / konizacija omčom
10.6.2021 12:00:42   
Nora332
Degu hvala ti puno na odgovoru. Sinoc sam bila uzasno lose, posla sam jaja da isprzim sto slozices se nije neka aktivnost i posle 5-6-7 min stajanja krenula sam u nesvest da padam, kao da mi je pao pritisak. Ostatak veceri sam uzasno lose bila. Strasno malaksala. To me brine, ako je jos nekom bilo tako molim vas napisite mi. Preko dana sam relativno ok, slabija ali drzim se, ali vece kad dodje bas mi bude uzasno. Nema bolova ni krvarenja. Koje si vaginalete koristila?  Ja se iskreno nadam da cu biti ok, sada se osecam kao da ce ovo vecno da traje, nisam navikla da do ove mere mirujem. Meni je doktor rekao 3 nedelje nikako odnosi, posle moze. Mene je iskreno toga strah, mada tacno posle 3 ned imam prvu kontrolu pa cu popricati sa njim. 


(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here