|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:20:18   
*Alexx*
Mislim, čak i zajednički život pre braka ništa ne garantuje, ali daje dobre šanse za sagledavanje budućeg života. Daleko od toga da nam cvetaju ruže stalno.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:21:28   
Mari86
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Mislim, čak i zajednički život pre braka ništa ne garantuje, ali daje dobre šanse za sagledavanje budućeg života. Daleko od toga da nam cvetaju ruže stalno.


Nista ne garantuje to je tacno...Ali ako si realan mozes da vidis da li ste jedno za drugo ili ne,da li njegove mane mogu da se podnesu ili ne...to je neko moje misljenje.user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:21:58   
Jeca*
Ne mogu da citam sve sto ste pisale, malo mi je guzva na poslu, ali moram da kazem 3 stvari. Prvo, moja prababa je govorila "od struka na dole si njegova, od struka na gore si svoja" user posted image

drugo, mislim da se mnogi vencavaju bez da se poznaju. Ljudi masovno nisu skloni analizi, proucavanju, razmisljanju...ulaze stihijski u vezu, brak, obaveze...ja imam gomilu takvih ljludi oko sebe i sada su u problemima do guše. Ja mislim da mozes znati kakav je neko, da mozes da promislis mozes li ziveti sa takvom osobom...niko od nas se ne menja preko noci. Svi smo manje vise onakvi kakvi smo kad se zaista upoznamo...Ja sam se uvek manje bojala usamljenosti i samoce, nego li lose veze ili braka. Zato sam i svoju dugu vezu raskrstila svojevremeno jer sam znala da takav zivot necu voleti. SAMOSPOZNAJA je mnogo tezak proces, ali kada je dostignes....

i trece, ja nisam za ravnopravnost nikada bila. I bas bih volela da uhvatim neku zenu koja se bori za ravnopravnost kako menja sama tocak na automobilu i kako SVE radi sama. Ma dajte...zena treba da bude zena, a muskarac muskarac. Stvari su toliko jasne i jednostavne, ne znam zasto je u ljudskoj biti toliko potrebno komplikovati nesto sto se, ako mene pitate, od praistorije do danan nije nimalo promenilo!!!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:22:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Tašo, ja nisam imala pojma šta me čeka u braku. Udala sam se i počela da se menjam, da sazrevam... I on isto. Život se promeni, sve, pa se i čovek promeni. Nisam ja njega terala da se menja, ni on mene, ali to je neminovno... Tražili smo najbezbolniji put za to, i našli: On je znao da je meni najbitniji osećaj slobode ( mišljenja, odluke i sve ostale slobode) i trudio se da mi to ne dira, ja sam opet našla šta je njemu bitno i držim se toga... I svima dobro. 


Mislim da i sledeci faktori imaju udela u tome da li mozemo da znamo sta nas ceka u braku i kakve cemo biti"
- godine u kojima ulazimo u brak (i mi i muzevi)
- prethodno iskustvo u vezama, muskarcima
- model roditelja


Da pojasnim
1. godine: mm ima 37 godina, sa 36 je usao u brak..Nije pravilo ali...ne pati od decjih bolesti...nije u fazonu da izlazi, iziveo se (mrzim ovaj izraz)...Ima on druge mane ali nema te decje nezrelosti...kao moj bivsi koji je bio moja generacija
2. prethodno iskustvo: greske koje smo pravile, sta smo videle, probleme koje smo pre resavale, kriterijumi koje smo sebi postavile
3. model roditelja: meni je bilo vazno da mm ne bude kao moj tata...po nekim stvarima koje su meni vazne a pisala sam o bivsem u temi Kako znati da je kraj...Kad sam prepoznala svog oca u jos gorem izdanju...cao.
Drugo,model resavanja problema i ponasanja u braku se uci i od porodice

Bar tako mislim

< Poruku je uredio OTI -- 29.12.2009 14:24:18 >

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:24:47   
Mari86
jeco sazem se do neke mere sa tobom...oko ravnopravnosti sigurno...
vidite ovako ako je mm kuci zbog cega bih ja nalozila ili cepala drva a on prao sudove...
Ne pada mi tako nesto na pamet...(naravno ako on nije kuci nije problem,uradicu ja to)...
Definitivno mislim da pomaganja treba da bude,ali granica se mora znati..


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:25:53   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: OTI

Da pojasnim
1. godine: mm ima 37 godina, sa 36 je usao u brak..Nije pravilo ali...ne pati od decjih bolesti...nije u fazonu da izlazi, iziveo se (mrzim ovaj izraz)...Ima on druge mane ali nema te decje nezrelosti...kao moj bivsi koji je bio moja generacija
2. prethodno iskustvo: greske koje smo pravile, sta smo videle, probleme koje smo pre resavale, kriterijumi koje smo sebi postavile

Drugo,model resavanja problema i ponasanja u braku se uci i od porodice

Bar tako mislim


user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:26:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ne mogu da citam sve sto ste pisale, malo mi je guzva na poslu, ali moram da kazem 3 stvari. Prvo, moja prababa je govorila "od struka na dole si njegova, od struka na gore si svoja" user posted image

drugo, mislim da se mnogi vencavaju bez da se poznaju. Ljudi masovno nisu skloni analizi, proucavanju, razmisljanju...ulaze stihijski u vezu, brak, obaveze...ja imam gomilu takvih ljludi oko sebe i sada su u problemima do guše. Ja mislim da mozes znati kakav je neko, da mozes da promislis mozes li ziveti sa takvom osobom...niko od nas se ne menja preko noci. Svi smo manje vise onakvi kakvi smo kad se zaista upoznamo...Ja sam se uvek manje bojala usamljenosti i samoce, nego li lose veze ili braka. Zato sam i svoju dugu vezu raskrstila svojevremeno jer sam znala da takav zivot necu voleti. SAMOSPOZNAJA je mnogo tezak proces, ali kada je dostignes....

i trece, ja nisam za ravnopravnost nikada bila. I bas bih volela da uhvatim neku zenu koja se bori za ravnopravnost kako menja sama tocak na automobilu i kako SVE radi sama. Ma dajte...zena treba da bude zena, a muskarac muskarac. Stvari su toliko jasne i jednostavne, ne znam zasto je u ljudskoj biti toliko potrebno komplikovati nesto sto se, ako mene pitate, od praistorije do danan nije nimalo promenilo!!!


user posted image


IZVORNA PORUKA: OTI


Drugo,model resavanja problema i ponasanja u braku se uci i od porodice

Bar tako mislim


To je deo onoga na šta sam mislila da treba da mu gledaš i mamu i tatu i njihov celokupan odnos.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:27:11   
Anoniman
ovo sto je Jeca rekla o ravnopravnosti je tacno.
Ebem ti ja tu ravnopravnost;;;samo smo sebi nakacile 1000 obaveza vise i jedan praznik pisljivi 8.mart

Ja sam bila u vezi gde sam ja zaradjivala, radila kao crnac
on je sedeo kuci, kuvao rucak isao u prodavnicu...bio ZENA!

Zgadio mi se i gubila sam postovanje za njega.


(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:27:19   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

I bas bih volela da uhvatim neku zenu koja se bori za ravnopravnost kako menja sama tocak na automobilu i kako SVE radi sama.

user posted image  E pa vjerovala ili ne...
Uglavnom,sad sam sredila i auto od mm prje nego je došao kući,promijenila mu akomulator,nasula antifriz,vodu u brisače,sve da ga čeka spremnouser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:27:49   
Mari86
Slazem se i da su godine bitne,meni sigurno..mm ima 36 i kao sto OTI kaze on je jedan zreo muskarac...
Ali ja recimo imam 24 jos nisam napunila !!! To ne znaci da sam balavica i da ne znam sta od zivota ocekujem,i sigurna sam da sam u zivotu prosla mnogo vise i da sam racionalnije i trezvenija od nekih koje imaju vise godina od mene..user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:29:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

I bas bih volela da uhvatim neku zenu koja se bori za ravnopravnost kako menja sama tocak na automobilu i kako SVE radi sama.

user posted image  E pa vjerovala ili ne...
Uglavnom,sad sam sredila i auto od mm prje nego je došao kući,promijenila mu akomulator,nasula antifriz,vodu u brisače,sve da ga čeka spremnouser posted image


user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:32:29   
*Alexx*
Eh, da je mm gledao vezu mojih roditelja, ja se ne bih udala nikad... Ovako, ja se trudim da ne ponavljam iste greške kao moji, i mrzim sebe kad se uhvatim da ih ponavljam.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:33:20   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

I bas bih volela da uhvatim neku zenu koja se bori za ravnopravnost kako menja sama tocak na automobilu i kako SVE radi sama.

user posted image  E pa vjerovala ili ne...
Uglavnom,sad sam sredila i auto od mm prje nego je došao kući,promijenila mu akomulator,nasula antifriz,vodu u brisače,sve da ga čeka spremnouser posted image


user posted image user posted image  ali draga, ti si svesna da on puno radi i ovo ti je bilo slatko da uradis za njega. Isto kao sto je mm juce dok sam ja sa mojim bratom radila neki projekat, hitno, oprao sudove, uspavao Luku, peglao...radio je ono sto bi eto mozda trebala da radim ja. Ali to je zrelost, ljubav i to je medjusobno razumevanje....Do toga treba doci!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:35:24   
Anoniman
da se ne shvati pogresno..
naravno da je OK da mm opere sudove, usisava.,..on to sve i radi...
ali kad se uloge toliko zamene da muskarac ne zeli da radi, ne zeli da nadje posao, ne zeli da zaradjuje nego tako bleji po kuci po ceo dan...to je lose..

A za zene koje gledaju serije...joj, ima takvih.
Znam jednu (u mom okruzenju) koja ima dvoje dece, jedna zena ih cuva, druga sprema i kuva a ona i dalje kuka kako nema vremena ni za sta...gleda Farmu ceo dan i uvek je isfenirana...(nema vremena nikad???)

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:35:53   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: OTI

da se ne shvati pogresno..
naravno da je OK da mm opere sudove, usisava.,..on to sve i radi...
ali kad se uloge toliko zamene da muskarac ne zeli da radi, ne zeli da nadje posao, ne zeli da zaradjuje nego tako bleji po kuci po ceo dan...to je lose..

A za zene koje gledaju serije...joj, ima takvih.
Znam jednu (u mom okruzenju) koja ima dvoje dece, jedna zena ih cuva, druga sprema i kuva a ona i dalje kuka kako nema vremena ni za sta...gleda Farmu ceo dan i uvek je isfenirana...(nema vremena nikad???)



user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:36:21   
Anoniman
rekla sam da se neću oglašavati na ovu temu al sam maloprije dobila mail nazva USPJEŠAN BRAK i u cjelosti vam ga prenosim tačnije kopiram user posted image


U jednom gradu bračni par je proslavljao 25. godišnjicu braka. Oni su bili daleko poznati po tome što se u 25 godina nisu niti jedan jedini put posvađali. Novine i televizijske kuće su pristizale sa raznih strana da provjere na licu mjesta u čemu je tajna "uspješnog braka". Urednik jednih novina upita: - Gospodine, recite nam u čemu je tajna? Pa to je nevjerovatno kako ste to uspjeli? Čovjek se nagnu naprijed i prisjećajući se starih dana provedenih na medenom mjesecu započe priču: - Bili smo u jednom egzotičnom gradu nakon vjenčanja, bilo je mnogo zabavnog sadržaja. Nakon kraćeg dogovora odlučili smo se na jahanje konja. Uzeli smo svak svog konja i počeli jahati. Moj je bio miran i poslušan, ali onaj na kojem je moja žena jahala je bio putpuno lud. Iznenada, konj se trznu i zbaci moju ženu naglavačke! Ona, potpuno mirna lagano se ispravi, potapša konja po leđima i progovori tiho: "Ovo ti je prvi put". Popela se na konja i nastavila jahanje. Nakon kraćeg vremena konj se ponovo trznu i moja žena se nađe na zemlji. Ponovo ona ustade i smirenim glasom reče: "Ovo ti je drugi put." Ja sam samo posmatrao i nisam se mogao načuditi svojoj ženi, kako je smirena i staložena. Kada se konj treći put trznu i zbaci moju ženu, ona lagano isuka magnum iz pojasa i hladnokrvno upuca konja na mjestu! Ja se na to proderah u zaprepaštenju: - Jesi li normalna, ti luda ženo?!! Ubila si jadnu životinju!! Žena me smireno pogleda i blagim tonom mi se obrati: - Ovo ti je prvi put. - To je to, nakon ovoga smo uvijek sretni i slažemo se, završi muž svoju priču.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:39:05   
Anoniman
samo posmatrao i nisam se mogao načuditi svojoj ženi, kako je smirena i staložena. Kada se konj treći put trznu i zbaci moju ženu, ona lagano isuka magnum iz po


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:39:32   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

rekla sam da se neću oglašavati na ovu temu al sam maloprije dobila mail nazva USPJEŠAN BRAK i u cjelosti vam ga prenosim tačnije kopiram user posted image


U jednom gradu bračni par je proslavljao 25. godišnjicu braka. Oni su bili daleko poznati po tome što se u 25 godina nisu niti jedan jedini put posvađali. Novine i televizijske kuće su pristizale sa raznih strana da provjere na licu mjesta u čemu je tajna "uspješnog braka". Urednik jednih novina upita: - Gospodine, recite nam u čemu je tajna? Pa to je nevjerovatno kako ste to uspjeli? Čovjek se nagnu naprijed i prisjećajući se starih dana provedenih na medenom mjesecu započe priču: - Bili smo u jednom egzotičnom gradu nakon vjenčanja, bilo je mnogo zabavnog sadržaja. Nakon kraćeg dogovora odlučili smo se na jahanje konja. Uzeli smo svak svog konja i počeli jahati. Moj je bio miran i poslušan, ali onaj na kojem je moja žena jahala je bio putpuno lud. Iznenada, konj se trznu i zbaci moju ženu naglavačke! Ona, potpuno mirna lagano se ispravi, potapša konja po leđima i progovori tiho: "Ovo ti je prvi put". Popela se na konja i nastavila jahanje. Nakon kraćeg vremena konj se ponovo trznu i moja žena se nađe na zemlji. Ponovo ona ustade i smirenim glasom reče: "Ovo ti je drugi put." Ja sam samo posmatrao i nisam se mogao načuditi svojoj ženi, kako je smirena i staložena. Kada se konj treći put trznu i zbaci moju ženu, ona lagano isuka magnum iz pojasa i hladnokrvno upuca konja na mjestu! Ja se na to proderah u zaprepaštenju: - Jesi li normalna, ti luda ženo?!! Ubila si jadnu životinju!! Žena me smireno pogleda i blagim tonom mi se obrati: - Ovo ti je prvi put. - To je to, nakon ovoga smo uvijek sretni i slažemo se, završi muž svoju priču.


Jao kako dobra fora!!! user posted image user posted image user posted image

Imamo nesto i da naucimo!!!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:41:47   
Veca77
Devojke, ja mislim da se svaki odnos, pa i bracni, zasniva na postovanju i kompromisu (ljubav je rezultat ova dva). Cim jedno nestane, drugo ne moze da opstane i veza puca!!!
Da li smo mi spremne na kompromise - e to je vec druga stvar! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 14:44:02   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ne mogu da citam sve sto ste pisale, malo mi je guzva na poslu, ali moram da kazem 3 stvari. Prvo, moja prababa je govorila "od struka na dole si njegova, od struka na gore si svoja" user posted image

drugo, mislim da se mnogi vencavaju bez da se poznaju. Ljudi masovno nisu skloni analizi, proucavanju, razmisljanju...ulaze stihijski u vezu, brak, obaveze...ja imam gomilu takvih ljludi oko sebe i sada su u problemima do guše. Ja mislim da mozes znati kakav je neko, da mozes da promislis mozes li ziveti sa takvom osobom...niko od nas se ne menja preko noci. Svi smo manje vise onakvi kakvi smo kad se zaista upoznamo...Ja sam se uvek manje bojala usamljenosti i samoce, nego li lose veze ili braka. Zato sam i svoju dugu vezu raskrstila svojevremeno jer sam znala da takav zivot necu voleti. SAMOSPOZNAJA je mnogo tezak proces, ali kada je dostignes....

i trece, ja nisam za ravnopravnost nikada bila. I bas bih volela da uhvatim neku zenu koja se bori za ravnopravnost kako menja sama tocak na automobilu i kako SVE radi sama. Ma dajte...zena treba da bude zena, a muskarac muskarac. Stvari su toliko jasne i jednostavne, ne znam zasto je u ljudskoj biti toliko potrebno komplikovati nesto sto se, ako mene pitate, od praistorije do danan nije nimalo promenilo!!!



Potpisujem!!! Cak i deo sa bivsim, u istoj sam situaciji bila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:04:23   
Dora
IZVORNA PORUKA: OTI


Mislim da i sledeci faktori imaju udela u tome da li mozemo da znamo sta nas ceka u braku i kakve cemo biti"
- godine u kojima ulazimo u brak (i mi i muzevi)
- prethodno iskustvo u vezama, muskarcima
- model roditelja


Da pojasnim
1. godine: mm ima 37 godina, sa 36 je usao u brak..Nije pravilo ali...ne pati od decjih bolesti...nije u fazonu da izlazi, iziveo se (mrzim ovaj izraz)...Ima on druge mane ali nema te decje nezrelosti...kao moj bivsi koji je bio moja generacija
2. prethodno iskustvo: greske koje smo pravile, sta smo videle, probleme koje smo pre resavale, kriterijumi koje smo sebi postavile
3. model roditelja: meni je bilo vazno da mm ne bude kao moj tata...po nekim stvarima koje su meni vazne a pisala sam o bivsem u temi Kako znati da je kraj...Kad sam prepoznala svog oca u jos gorem izdanju...cao.
Drugo,model resavanja problema i ponasanja u braku se uci i od porodice

Bar tako mislim


Oti, u svemu se slažem s tobom osim u godinama. Mislim da zrelost ne ide uvek s godinama kod muškaraca. Mm je skoro 2 god. mlađi od mene a oženio se sa 23 godine. Nikada nije bio problem sa neiživljenošću, dečijim bolestima i sličnim stvarima... Od samog početka je bio porodičan čovek, tj. deca i ja smo mu bili na prvom mestu i to za njega nije bila žrtva, što je meni najbitnije.
Ono za model roditelja je tačno, mislim da sve u životu jako puno zavisi od roditeljskog vaspitanja kako ja to zovem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:11:01   
Dora

U jednom gradu bračni par je proslavljao 25. godišnjicu braka. Oni su bili daleko poznati po tome što se u 25 godina nisu niti jedan jedini put posvađali. Novine i televizijske kuće su pristizale sa raznih strana da provjere na licu mjesta u čemu je tajna "uspješnog braka". Urednik jednih novina upita: - Gospodine, recite nam u čemu je tajna? Pa to je nevjerovatno kako ste to uspjeli? Čovjek se nagnu naprijed i prisjećajući se starih dana provedenih na medenom mjesecu započe priču: - Bili smo u jednom egzotičnom gradu nakon vjenčanja, bilo je mnogo zabavnog sadržaja. Nakon kraćeg dogovora odlučili smo se na jahanje konja. Uzeli smo svak svog konja i počeli jahati. Moj je bio miran i poslušan, ali onaj na kojem je moja žena jahala je bio putpuno lud. Iznenada, konj se trznu i zbaci moju ženu naglavačke! Ona, potpuno mirna lagano se ispravi, potapša konja po leđima i progovori tiho: "Ovo ti je prvi put". Popela se na konja i nastavila jahanje. Nakon kraćeg vremena konj se ponovo trznu i moja žena se nađe na zemlji. Ponovo ona ustade i smirenim glasom reče: "Ovo ti je drugi put." Ja sam samo posmatrao i nisam se mogao načuditi svojoj ženi, kako je smirena i staložena. Kada se konj treći put trznu i zbaci moju ženu, ona lagano isuka magnum iz pojasa i hladnokrvno upuca konja na mjestu! Ja se na to proderah u zaprepaštenju: - Jesi li normalna, ti luda ženo?!! Ubila si jadnu životinju!! Žena me smireno pogleda i blagim tonom mi se obrati: - Ovo ti je prvi put. - To je to, nakon ovoga smo uvijek sretni i slažemo se, završi muž svoju priču.
[/quote]

POUČNOuser posted image Eto, to je dobar recept, ima u tome nešto. Kako odigraš prvi put, tako će ti biti. Ja sam par puta dobro pokazala svoje zube i kako gadna mogu da budem, više me nije izazivao jer je znao da mu se ne isplati...

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:15:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: OTI


Mislim da i sledeci faktori imaju udela u tome da li mozemo da znamo sta nas ceka u braku i kakve cemo biti"
- godine u kojima ulazimo u brak (i mi i muzevi)
- prethodno iskustvo u vezama, muskarcima
- model roditelja


Da pojasnim
1. godine: mm ima 37 godina, sa 36 je usao u brak..Nije pravilo ali...ne pati od decjih bolesti...nije u fazonu da izlazi, iziveo se (mrzim ovaj izraz)...Ima on druge mane ali nema te decje nezrelosti...kao moj bivsi koji je bio moja generacija
2. prethodno iskustvo: greske koje smo pravile, sta smo videle, probleme koje smo pre resavale, kriterijumi koje smo sebi postavile
3. model roditelja: meni je bilo vazno da mm ne bude kao moj tata...po nekim stvarima koje su meni vazne a pisala sam o bivsem u temi Kako znati da je kraj...Kad sam prepoznala svog oca u jos gorem izdanju...cao.
Drugo,model resavanja problema i ponasanja u braku se uci i od porodice

Bar tako mislim


Oti, u svemu se slažem s tobom osim u godinama. Mislim da zrelost ne ide uvek s godinama kod muškaraca. Mm je skoro 2 god. mlađi od mene a oženio se sa 23 godine. Nikada nije bio problem sa neiživljenošću, dečijim bolestima i sličnim stvarima... Od samog početka je bio porodičan čovek, tj. deca i ja smo mu bili na prvom mestu i to za njega nije bila žrtva, što je meni najbitnije.
Ono za model roditelja je tačno, mislim da sve u životu jako puno zavisi od roditeljskog vaspitanja kako ja to zovem.



napisala sam da nije pravilo..
Moj brat je 84.godiste i zreliji je od svih ljudi koje znam

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:18:22   
Dora
nije pravilo, ali sam napisala svoje iskustvo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:26:25   
Mivica
Ja sam oduvek smatrala da je bitno i to da moj muž potiče iz porodice koja je slična mojoj, da njegovi roditelji imaju, da tako kažem, isti ˝stil života˝ kao moji roditelji - u mom slučaju se takvo razmišljanje ispostavilo kao potpuno ispravno.

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here