|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:35:33   
Veca77

IZVORNA PORUKA: Mivica

Ja sam oduvek smatrala da je bitno i to da moj muž potiče iz porodice koja je slična mojoj, da njegovi roditelji imaju, da tako kažem, isti ˝stil života˝ kao moji roditelji - u mom slučaju se takvo razmišljanje ispostavilo kao potpuno ispravno.

Mivice, i to ima veze - u pravu si!!! Treba da poticete iz slicnih porodica, sa slicnim nacinom zivota, slicnim navikama, iz porodica koje cene i neguju ljubav i razumevanje!!! Ja isto imam srece da je porodica mm jako slicna mojoj!!!user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:39:16   
Mivica
Naravno, jer upravo u primarnoj porodici svako od nas stiče stavove, razvija misli i nauči kako da vrednuje stvari u životu. I kod nas se sve to poklopilo.

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:46:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mivica

Ja sam oduvek smatrala da je bitno i to da moj muž potiče iz porodice koja je slična mojoj, da njegovi roditelji imaju, da tako kažem, isti ˝stil života˝ kao moji roditelji - u mom slučaju se takvo razmišljanje ispostavilo kao potpuno ispravno.


e sad me mivica podsetila na nesto sto me prof. porodicne andragogije naucila:
ako su supruznici razlicite:
- ekonomske'
-socijale
-religijske
-rasne
-nacionalne
- kulturoloske
situacija (klase, opredeljenja ...)

bice im mnogo teze nego ostalim parovima...Nije rekla da ce im biti NEMOGUCE da opstanu ali da ce im trebati mnooogo vise snage, napora, tolerancije, razumevanja da prevazidju te razlike...Svi ovi faktori su u svima nama i svi ih nosimo.



< Poruku je uredio OTI -- 29.12.2009 15:47:10 >

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:47:07   
cipiripi
moje misljenje i savet kako sacuvati / odrzati brak

1.zene imajte svoj dinar-morate da radite bar nesto jer to dize samopouzdanje i osecate se vrednom, automaski imate i teme za razgovor za vasim muzem, nije sve monotono.
2.budite opustene i ne skacite za svaku sitnicu
3.ne ljutite se kad hoce da ode sa drugovima na kafu
4.ne terajte inat-svi smo razumni samo kad hocemo
5.uvek mu dajte ribicu kad pozeli user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 15:50:48   
anci 81
IZVORNA PORUKA: cipiripi

moje misljenje i savet kako sacuvati / odrzati brak

1.zene imajte svoj dinar-morate da radite bar nesto jer to dize samopouzdanje i osecate se vrednom, automaski imate i teme za razgovor za vasim muzem, nije sve monotono.
2.budite opustene i ne skacite za svaku sitnicu
3.ne ljutite se kad hoce da ode sa drugovima na kafu
4.ne terajte inat-svi smo razumni samo kad hocemo
5.uvek mu dajte ribicu kad pozeli user posted image



user posted image  Apsolutno se slazem sa ovim!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 16:02:22   
viking
Da sam ja devojka i da pročitam sve što ste navele da treba, pobegla bih glavom bez obzira i nikada mi ne bi palo na pamet da se udam!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 16:06:23   
*Alexx*
Svako treba da radi kako najbolje zna... generalizovati ovakve stvari je nezahvalno. Možemo samo da navedemo naše primere.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 16:56:16   
cipiripi
ako je zena razumna i ide ovim navedenim stopama, nece postati patoloski ljubomorna i nezadovoljna a to je kljuc svega user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 17:12:22   
gina

IZVORNA PORUKA: cipiripi

5.uvek mu dajte ribicu kad pozeli user posted image



Ovo nije poenta dobrog braka! Šta ako se nama (ženama) ne mili sex tog trenutka?! Bezkompromisno davati a dobijati, kad se njemu prohte nije dobar recept.
Kompromis, kompromis, kompromis, puno poštovanja, ljubavi, odgovornosti to je ono što brak čini dobrim i stabilnim. Mislim da ja mogu to da kažem posle punih 13 godina praka!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 17:13:41   
cipiripi
ma naravno..vidis da stoji smajli na kraju user posted image
to je bilo u prevodu "dragi nemoj boli me glava".. i ako imas primedbe vezano za seks i ako te nesto smara i ako ti dosadi treba o tome pricati user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 29.12.2009 17:14:20 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 17:14:57   
marince1
IZVORNA PORUKA: viking

Da sam ja devojka i da pročitam sve što ste navele da treba, pobegla bih glavom bez obzira i nikada mi ne bi palo na pamet da se udam!


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 17:17:29   
viking
Ma ja sam nešto pre sklona tome da mislim da ako brak zahteva baš toliko posla, toliko taktiziranja, toliko kompromisa, toliko odricanja, prilagođavanja... onda možda i nije prava stvar.
Daleko od toga da dvoje ljudi mogu zajedno da funkcionišu bez svega navedenog, ali ako mi se život svede na beskonačno cinculiranje, zajebi ti to.
Hoću brak u kome oboje možemo da budemo ono što jesmo bez da ono drugo zbog toga trpi i odriče se ne znam ni ja čega. Neću bre da koristim priručnik da bi mi brak opstao!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 17:18:04   
gina

IZVORNA PORUKA: cipiripi

ma naravno..vidis da stoji smajli na kraju user posted image
to je bilo u prevodu "dragi nemoj boli me glava".. i ako imas primedbe vezano za seks i ako te nesto smara i ako ti dosadi treba o tome pricati user posted image


To je to!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 17:19:18   
cipiripi
user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 19:43:54   
Dora
IZVORNA PORUKA: viking

Ma ja sam nešto pre sklona tome da mislim da ako brak zahteva baš toliko posla, toliko taktiziranja, toliko kompromisa, toliko odricanja, prilagođavanja... onda možda i nije prava stvar.
Daleko od toga da dvoje ljudi mogu zajedno da funkcionišu bez svega navedenog, ali ako mi se život svede na beskonačno cinculiranje, zajebi ti to.
Hoću brak u kome oboje možemo da budemo ono što jesmo bez da ono drugo zbog toga trpi i odriče se ne znam ni ja čega. Neću bre da koristim priručnik da bi mi brak opstao!


Ne znam koliko dugo si u braku, i ja razmišljam slično kao ti, nisam uvek za kompromis...mislim, jesam ali ponekad me tera u nezadovoljstvo...ALI priručnik često treba, ili bar drugo mišljenje jer često grešim a nisam toga svesna. Što manje odricanja s obe strane i prilagođavanja- to bolje, ali nije uvek sve tako. Ja sam stalno govorila da se nikad neću udati, da ću roditi dete i sama ga odgajati, sad sam sigurna da nikad ništa ne bih radila sama i da zaista vredi mnogo toga raditi zbog braka. Isplati se, lepše je živeti s nekim...user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Saveti za bolji brak
29.12.2009 22:04:15   
Rina
IZVORNA PORUKA: OTI

........." posto je samnom nemoguce razgovarati (sto takodje nisam znala a bio je u pravu: rekao je da sam dominantna, da podizem glas, pocinjem da placem, da vadim hiljadu argumenata, prekidam ga kad hoce nesto da kaze...i on onda ne moze dalje....."



Ovo sam ja user posted image



IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

I bas bih volela da uhvatim neku zenu koja se bori za ravnopravnost kako menja sama tocak na automobilu i kako SVE radi sama.

 E pa vjerovala ili ne...
Uglavnom,sad sam sredila i auto od mm prje nego je došao kući,promijenila mu akomulator,nasula antifriz,vodu u brisače,sve da ga čeka spremno


user posted image


IZVORNA PORUKA: viking

Ma ja sam nešto pre sklona tome da mislim da ako brak zahteva baš toliko posla, toliko taktiziranja, toliko kompromisa, toliko odricanja, prilagođavanja... onda možda i nije prava stvar.
Daleko od toga da dvoje ljudi mogu zajedno da funkcionišu bez svega navedenog, ali ako mi se život svede na beskonačno cinculiranje, zajebi ti to.
Hoću brak u kome oboje možemo da budemo ono što jesmo bez da ono drugo zbog toga trpi i odriče se ne znam ni ja čega. Neću bre da koristim priručnik da bi mi brak opstao!


Mislim isto user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Saveti za bolji brak
30.12.2009 1:05:44   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: viking

Ma ja sam nešto pre sklona tome da mislim da ako brak zahteva baš toliko posla, toliko taktiziranja, toliko kompromisa, toliko odricanja, prilagođavanja... onda možda i nije prava stvar.
Daleko od toga da dvoje ljudi mogu zajedno da funkcionišu bez svega navedenog, ali ako mi se život svede na beskonačno cinculiranje, zajebi ti to.
Hoću brak u kome oboje možemo da budemo ono što jesmo bez da ono drugo zbog toga trpi i odriče se ne znam ni ja čega. Neću bre da koristim priručnik da bi mi brak opstao!


Ne znam koliko dugo si u braku, i ja razmišljam slično kao ti, nisam uvek za kompromis...mislim, jesam ali ponekad me tera u nezadovoljstvo...ALI priručnik često treba, ili bar drugo mišljenje jer često grešim a nisam toga svesna. Što manje odricanja s obe strane i prilagođavanja- to bolje, ali nije uvek sve tako. Ja sam stalno govorila da se nikad neću udati, da ću roditi dete i sama ga odgajati, sad sam sigurna da nikad ništa ne bih radila sama i da zaista vredi mnogo toga raditi zbog braka. Isplati se, lepše je živeti s nekim...user posted image



slažem se sa viking. Ja uzivam u svom braku bas zato sto smo oboje opusteni i ono smo sto jesmo i to nam prija. PRilagodjavamo se jedno drugom, ali ocigledno su nam karakteri toliko kompatibilni da to prlagodjavanje nekako radimo u hodu, neprimetno, tako da uopste ne osecamo da nam je brak neki posao ili teret.
imam iskustvo od pre gde sam stalno isla kroz vezu "ko po jajima"...ma ebes ti to. Mislim da bih zivot provela pijuci persene i menjajuci sebe i svoje postupke da bi me neko vise voleo. Ma sta ce mi to u zivotu?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Saveti za bolji brak
30.12.2009 10:41:24   
viking
Dora, u braku sam skoro 4 ipo godine, ali smo zajedno 12 godina od čega 11 živimo zajedno. user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Saveti za bolji brak
30.12.2009 10:56:22   
Dora
IZVORNA PORUKA: viking

Dora, u braku sam skoro 4 ipo godine, ali smo zajedno 12 godina od čega 11 živimo zajedno. user posted image


uh, vi ste veterani...sav taj zajednički život za mene je isto kao brak.user posted image
Ja nikad nisam živela s dečkom, ne znam kako je to...kad smo se venčali za par meseci sam se porodila...uvek svuda s bebom, ubrzo još jedno...mi ne znamo za život u dvoje. Uvek s decom, svuda... to nije uvek lako, deprimira ponekadi zato smo imali krize u braku. Ja ne mogu da živim pod pritiskom a dok se nisam navikla na sve obaveze koje ranije nisam imala, bilo mi je jako teško. Sva sreća, sad sam ok. a samim tim i brak je ok. Najbitnije mi je da nisam pod pritiskom, da ništa ne moram ako neću, ako se s tim ne slažem...imam svoju slobodu i nisam morala da menjam svoju suštinu. Ja nisam vaspitana u patrijahalnom stilu zahvaljujući mom tati, jer moja mama je patrijahalna žena, odrasla je u takvoj porodici. Sva sreća, ja sam demokratsko deteuser posted image pa me mm upoznao i zavoleo takvu, i to kod mene ceni i negujeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Saveti za bolji brak
30.12.2009 11:03:23   
viking
Da, mi smo veterani. Smuvali smo se kad sam imala 21 godinu, tako da se ja malo čega sećam pre njegauser posted image   Može da se kaže da smo nas dvoje zajedno "rasli" u ljude kakvi smo sada, pa smo možda zato i slični jer smo se zajedno formirali.... Zato sam rekla da bih poludela kad bih morala da imam strategiju za svaku situaciju. Da smo se upoznali kao stariji, verovatno bi bilo tako, ne znam...

A što se vas tiče, važno je da si se izborila sa novim obavezama i da si navikla na novi ritam života. Sad samo napred! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Saveti za bolji brak
30.12.2009 11:36:52   
Dora
Imam sreću da je mm takav da kad ja ili deca nešto želimo, tu se ne postavlja pitanje da li je to razumno, izvodljivo ili realno...to mora da se ispuni! Njemu je to normalno, uvek nam ispunjava želje i meni hirove vrlo rado...i ja to mnogo cenim a mislim i deca, on im je sve više na posebnom mestu, ponekad mi se čini da ga vole više nego mene.
To naravno nije oduvek bilo tako, ali kako sam ja postajala stabilnija i kako sam počela da se hvatam u koštac sa svim tim bračnim stvarima i oko dece, on mi pokazuje zahvalnost i postao je mnogo bolji. Ja u suštini ne radim ništa da bi mi neko bio zahvalan, ali valjda kad ljudi vide da se oko nečega trudiš onda se i oni trude više... Tako i mi a i deca. Pogotovo kad sam odlučila da mu ispunim želju da dobijemo treće dete, drugi je čovek!user posted image



(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Saveti za bolji brak
30.12.2009 11:39:11   
Maza82
Mislim da je osnov za svaki brak ljubav, podrška, razumijevanje i dogovor.. To je naravno lako reći, malo je teže to pretvoriti u dijelo.. Vremenom sam shavtila da ne može uvijek biti kako ja želim, u početku sam nekad i plakala, nervirala se, ali sam shvatila da drugačije ne može, a isto tako i mm. Brak je potrebno hraniti i njegovati to sam naučila od svojih roditelja. Oni su recimo znali da se posvađaju jako, jer su oboje temperamentni, ali i brzo se smire, poslije dogovorom sve riješe. U tim situacijama dok sam bila manja, nisam to shvatala i govorila sam mami, ja ako mi se desi da se posvađam sa mužem , ja ću se odmah razvesti, neću nikoga da trpim i td.. A sad.... user posted image Mislim nemojte me pogrešno shvatiti, ja imam divan brak, samo sam prizemna i govorim kako jeste, svađe su normalne, ali su bitni zajednički ciljevi, bitno je da se ne razilazimo u mišljenjima i stavovima i da je prisutna ljubav. Ja recimo volim svom mužu da govorim VOLIM TE, jer ga stvarno voilm i želim da mu to govorim često i bez nekog povoda, volim da ga iznenadim sa nekom sitnicom, gestom, danima kada nema nikakav povod za to.. Nemam neki poseban savjet za brak, jer svi mi krojimo svoj brak po sebi, samo ću vam reći volite se i pazite međusobno...

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Saveti za bolji brak
30.12.2009 11:47:36   
Dora
IZVORNA PORUKA: Maza82

Mislim da je osnov za svaki brak ljubav, podrška, razumijevanje i dogovor.. To je naravno lako reći, malo je teže to pretvoriti u dijelo.. Vremenom sam shavtila da ne može uvijek biti kako ja želim, u početku sam nekad i plakala, nervirala se, ali sam shvatila da drugačije ne može, a isto tako i mm. Brak je potrebno hraniti i njegovati to sam naučila od svojih roditelja. Oni su recimo znali da se posvađaju jako, jer su oboje temperamentni, ali i brzo se smire, poslije dogovorom sve riješe. U tim situacijama dok sam bila manja, nisam to shvatala i govorila sam mami, ja ako mi se desi da se posvađam sa mužem , ja ću se odmah razvesti, neću nikoga da trpim i td.. A sad.... user posted image Mislim nemojte me pogrešno shvatiti, ja imam divan brak, samo sam prizemna i govorim kako jeste, svađe su normalne, ali su bitni zajednički ciljevi, bitno je da se ne razilazimo u mišljenjima i stavovima i da je prisutna ljubav. Ja recimo volim svom mužu da govorim VOLIM TE, jer ga stvarno voilm i želim da mu to govorim često i bez nekog povoda, volim da ga iznenadim sa nekom sitnicom, gestom, danima kada nema nikakav povod za to.. Nemam neki poseban savjet za brak, jer svi mi krojimo svoj brak po sebi, samo ću vam reći volite se i pazite međusobno...


Jeste, skroz si u pravu. Ja sam tvrdoglava po prirodi ali vremenom sam naučila da malo stanem na loptu... u glavnom kod bitnih stvari sam razumna ali kod sitnica pravim frku, a njemu sitnice nisu bitne pa me pusti... Tako smo naučili šta je kompromis. Ali nikad ništa ne radimo ni on ni ja a da se prethodno oboje ne složimo oko toga! To nam je pravilo br. 1

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Saveti za bolji brak
30.12.2009 11:52:50   
Anoniman
Uvijek biti mudar i taktican, nikada ne pricati protiv njegovih, sve sa smijeskom raditi!


(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Saveti za bolji brak
30.12.2009 11:58:22   
Maza82
Da Doro, ni mi nikada ne uradimo ništa dok se ne dogovorimo.. To je definitivno pravilo br. 1.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here