|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Česnica
5.1.2010 19:38:19   
Anoniman
Hehe, tako i moja mama nema oznaceno nista na rerni, nego ona meni kaze kako okrene tocak pa ja provalim koliko je to stepeniuser posted image Ili mi kaze-na srednjoj temperaturi, kao sto sam, mislim i napisalauser posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Česnica
5.1.2010 21:32:51   
cicko
Vi ste moje cesnice!!!user posted image  user posted image  user posted image

Nego, skontala sam da sam mozda trebala podici temperaturu na malo vise od 180, barem pri kraju. Ali dobra je, ukusna je sto je najvaznije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Česnica
5.1.2010 21:36:57   
Anoniman
Ma ako je ukusna nista drugo nije vaznouser posted image
Ja to uvek zaboravim da napomenem, ja sta god da pecem u rerni, pred kraj pojacam skoro do maksimuma da se zapece

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Česnica
6.1.2010 20:55:10   
Modessty
Moji uvek pravili česnisu na badnji dan. Zato pravila i ja danas
500g brašna, malo soli, malo margarina, pola kvasca, kašičica šećera, voda
Kvasac rastopim u mlakoj vodi sa kašičicom šećera. Kad kvasac naraste zamesim testo od pola kile brašna, malo soli i kockicom margarina za kuvanje. Ostavim da testo nadodje. Ubacim paricu, malo premesim i stavim u tepsiju obloženu papirom za pečenje i namašćenu margarinom. Gurnem u rernu na 250 stepeni. Pred kraj samo malo navlažim vodom koricu odozgo da bude hrskava i to je to!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Česnica
6.1.2010 23:21:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

česnicu pravi kao pitu: 2-3 kore poprskane uljem, pa se nabaca dosta sečenih smokava, šljiva, suvog grošđa, mlevenih i seckanih oraha, pa se malo popraši šećerom i prelije medom, može i malko mleka, pa opet 2 kore... i poslednja kora se premaže medom i peče. Bude odličnog ukusa.




.. i ja je ovako pravim user posted image ali svekrva je pravi kao pogaču... baš mi je trebalo da shvatim , nisam navikla pa mi dođe čudno... za njih je ta česnica isto što i baklava...user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Česnica
6.1.2010 23:26:41   
Anoniman
Ja sam upravo zavrsila svoju prvu cesnicu, mama me zamolila da napravim posto ona nema vremena, ai bolesna je, i izgleda mi super, mada ja to ne volim da jedem-po njenom receptu-dve kore, pa mleveni orasi pomesani sa secerom i suvim grozdjem, i tako redjam, i prelijem sirupom od secera, limuna i vode. Vrlo jednostavnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Česnica
6.1.2010 23:29:17   
Lilly*
Ma da, baklava, kako da ne user posted image user posted image U baklavu ne ide suvo voće, idu samo orasi, a česnica se ne zaliva kao baklava. To je isto kada bi rekli da je npr. isto hleb i štrudla, samo štrudla ima mak user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Česnica
6.1.2010 23:29:42   
Anoniman
..ni ja je ne volim... user posted image nekako mi dođe previše slatka ali se zato ostali dave u njoj.... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Česnica
6.1.2010 23:31:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Ma da, baklava, kako da ne user posted image user posted image U baklavu ne ide suvo voće, idu samo orasi, a česnica se ne zaliva kao baklava. To je isto kada bi rekli da je npr. isto hleb i štrudla, samo štrudla ima mak user posted image  

ma nemaju oni pojma.... user posted image to sam im i ja rekla, samo orasi i nije softana ...
sećam se kako je baba nekada razvlačile te kore preko celog stola....user posted image uh, kako sam volela to doba.......

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Česnica
6.1.2010 23:51:22   
cicko
ja sam na 500 gr oraha, isto toliko kora (nisam ih razvlacila- nisam bas toliko vicna), 100gr suvog grozdja stavila malo manje od 200gr secera i 2 kesice vanil secera. Veoma je ukusna, a nije previse slatka. Ja u principu i ne volm kad su kolaci ili torte jako slatki, pa kod svakog recepta izbacim neku kolicinu secera.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Česnica
6.1.2010 23:52:41   
Anoniman
cicko, ja imam isti recept, s tim sto sam ja to prelila sa pola kile secera otopljenog u 6 kasika vode i jednom limunuuser posted image ja bih crkla da to probam, al moji tako voleuser posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Česnica
7.1.2010 0:00:39   
cicko
Neces verovati, meni se toliko dopala da prilikom svakog odlaska u kuhinju uzmem parcence. Svidja mi se sto nije masna i gnjecava kao baklava! Mljac! Ja sam nesto eksperimentisala pa sam samo pred kraj pecenja prelila toplim medom (6 kasika).
Za sledeci put znam kako cu... svi sastojci ostaju, mozda cu med pomesati pre prelivanja sa malo vode, a peci cu na malko jacoj temperaturi ili cu je podici pred kraj.Mislim da nista vise necu menjati.user posted image
Ustvari, ne znam kakva bi bila da sam je prelila "sirupom" od secera umesto meda...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Česnica
7.1.2010 0:03:31   
Lilly*
Bila bi "gnjecava" kako ti kažeš, kao baklava

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Česnica
7.1.2010 0:04:24   
Anoniman
ova moja je jako socna, nije gnjecava posto je to pola kile secera sa 6 kasika vode i sokom jednog limuna, tako da se to sve stvrdnulo, jaaako je slatko, al sta cu, kad tako voleuser posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Česnica
7.1.2010 0:07:37   
Lilly*
Meni baklava ne bude gnjecava, ja je volim zato što je tako sočna user posted image To su Cickove reči user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Česnica
7.1.2010 0:08:52   
Anoniman
iskreno, mene bas briga i da je gnjecava-mama mi je dala recept-rekla mi je da pratim-a necu ja ni jesti, tako da -kao da je ona pravilauser posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Česnica
7.1.2010 0:24:35   
eugenija
Ja rastopim komadić kvasca u malo mlakog mleka, dodam jedno jaje, posolim, mešam i dodajem postepeno brašno i oko 1/2 litre mlakog mleka sve dok ne postene glat glat glatko teeestoooo.. Čim se zgusne, zamesim ga dobro, pa ostavim da odmori pokriveno. Čim počne da se diže, premesim još jednom, ne treba potpuno da naraste. Unutra stavim novčić i izbockam grančicom od badnjaka, pa četkicom premažem celu površinu razmućenim jajetoooom.
Ove pletenice napravim od brašna i vode, ne od ovog testa, jer se onda dižu i pletenice, i ne izgleda lepo.
Rernu ugrejem, pa pečem prvo na nagloj temperaturi, a onda smanjim negde na srednju. Prvo oko 250, pa nakon 5-10 minuta na 180. Kad je gotova, premažem margarinom, da korica omekša.

Before:

user posted image


After:

user posted image

user posted image

user posted image


user posted image


< Poruku je uredio eugenija -- 7.1.2010 0:25:28 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Česnica
7.1.2010 0:26:19   
gagana83
Eugi,prava si domacicauser posted image
Ja sve umem manje-vise da spremam ali pogace,kiflice i ostale stvarcice od testa-nikako!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Česnica
7.1.2010 0:28:22   
2002m
Eugiuser posted image user posted image user posted image svaka cast.Ja nemam zivaca za testo.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Česnica
7.1.2010 0:28:54   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gagana83

Eugi,prava si domacicauser posted image



Hvala punouser posted image Znam ja svaštauser posted image .. svestrana, jelteuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Česnica
7.1.2010 0:29:09   
Anoniman
Eugi, svaka cast!
Ja testu ne prilazim, osim sto mesim rezance, nista drugo ne umemuser posted image

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Česnica
7.1.2010 0:29:49   
gagana83
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: gagana83

Eugi,prava si domacicauser posted image



Hvala punouser posted image Znam ja svaštauser posted image .. svestrana, jelteuser posted image


Ne sumnjam u touser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Česnica
7.1.2010 0:29:59   
2002m
IZVORNA PORUKA: Nedja

Eugi, svaka cast!
Ja testu ne prilazim, osim sto mesim rezance, nista drugo ne umemuser posted image
ja i rezance kupimuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Česnica
7.1.2010 0:30:59   
eugenija
IZVORNA PORUKA: 2002m

IZVORNA PORUKA: Nedja

Eugi, svaka cast!
Ja testu ne prilazim, osim sto mesim rezance, nista drugo ne umemuser posted image
ja i rezance kupimuser posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Česnica
7.1.2010 0:31:27   
Anoniman
E rezance volem domace, pa to ti je, ne mogu da ih jedem cak ni one kao domace sa pijace, bljak

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Slana torta sa krekerima
Ringerajin kuvar: Maraj
Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here