|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Česnica
7.1.2016 19:25:30   
nata11
Kod nas se cesnica lomi na Badnje vece. Idemo u crkvu na paljenje badnjaka pa onda na veceru kuci.

_____________________________





(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Česnica
8.1.2016 0:40:51   
choopa choops
Ja je najcesce mijesim uvecw jer ujutru ne stizem od djece. Sinpc je bila gotova u 2:15h, jedino nisam imalaa kad da ke ukrasim jer sam bila koma.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Česnica
8.1.2016 8:04:57   
branki*
Ja izvukla drvce da budem zdrava cele godineuser posted image novcic jos niko nije izvukao.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Česnica
8.1.2016 8:27:21   
Trcosava
Kod nas je Anči izvukla paricu. Svaki put je izvuče. Ne stavljam badnjak (niti ga imam u kući), ne stavljam pšenicu. Sve u svemu. samo paricu i to ne pravim ni pravu česnicu nego lisnatu pogaču sam ovaj put pravila.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Česnica
8.1.2016 11:37:06   
emicaa
Kod nas je sveki vidjela ali je rodica od mm uzela taj komad tako da po meni je sveki našla user posted image
Nisam ni ja pravila pravu česnicu nego onaj ruža hljeb.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Česnica
8.1.2016 12:32:48   
vikiveki
Ja sam juče rano ujutru pravila česnicu po receptu Bibilib i super mi je ispala,lomili smo česnicu za doručkom i ja sam izvukla paru,muž badnjak, a deca su pasulj i kukuruzuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Česnica
8.1.2016 13:21:21   
milicicak

IZVORNA PORUKA: nata11

Kod nas se cesnica lomi na Badnje vece. Idemo u crkvu na paljenje badnjaka pa onda na veceru kuci.

Nato, jesi li ti iz Leskovca ili okoline? Moja mama ima taj obicaj, cesnica se lomi na Badnje vece i tada je obavezno da cela porodica bude na okupu. Mm izvukao paricu ove godine :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Česnica
8.1.2016 14:57:53   
Peace*
Mi smo za Božić kod svekra i svekrve. Kod njih se česnica lomi za ručak na Božić. Lomi je svekar i deli redom: prvo najstarijem sinu, pa srednjem sinu, pa najmlađem sinu, zatim starijem muškom unučetu, pa mlađem muškom unučetu, onda starijoj snaji, malđoj snaji, pa najstarijem ženskom unučetu, pa domaćici (svekrvi), na kraju sebi. Ove godine ja dobila parice, i sveki otkupila odmah novčić, da ostane u kući.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Česnica
8.1.2016 14:59:40   
vikiveki
Peace,nisam znala da novčić može da se otkupi...je li ima takav običaj?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Česnica
8.1.2016 15:04:33   
Maraj
Mi lomimo cesnicu na badnje veče. Domacin je lomi na onoliko delova koliko ima clanova plus jedno parce za kucu. Svako sebi izabere parce.
Ove godine parica bila kod L. Bas sam presrecna bila. Prvo njegovo lomnjenje cesnice i parica kod njega user posted image
inace mi samo paricu stavljamo u cesnicu

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Česnica
8.1.2016 15:24:52   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Peace*

Mi smo za Božić kod svekra i svekrve. Kod njih se česnica lomi za ručak na Božić. Lomi je svekar i deli redom: prvo najstarijem sinu, pa srednjem sinu, pa najmlađem sinu, zatim starijem muškom unučetu, pa mlađem muškom unučetu, onda starijoj snaji, malđoj snaji, pa najstarijem ženskom unučetu, pa domaćici (svekrvi), na kraju sebi. Ove godine ja dobila parice, i sveki otkupila odmah novčić, da ostane u kući.

Sviđa mi se običaj user posted image

Mi je isto lomimo za ručak i baš se sprema česnica da bude što bogatija, ne kao običan hleb....E sad pošto mi za ručak idemo kod mojih jer je moj sin tamo polaznik, mi našu lomimo za doručkom sa našim polaznikom. Ove godine sam ja u našoj našla parče badnjaka, niko nije izvukao novac u toj polovini. Odemo kod mojih za ručak, ja nađem pare u njihovoj česnici. Vratimo se kući uzmem malo česnice, vidim nema para a i nisam mogla sve da pojedem, ostavim je onako na tanjiriću vani pa ću pojest kasnije. Odspavamo, ja uzmem nešto da čalabrcnem, pomislim uh bre kako se stvrdnula česnica kao dvopek vjerovatno jer je prevruće, vadim kad ono eurići se zavukli kod same kore user posted image hoće me pare na sve strane ove godine user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Česnica
8.1.2016 17:37:12   
Mala Elena
Haha, choopo! Bravo. I ja izvukla paricu,videcemo hoce li biti bolje user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Česnica
9.1.2016 11:47:01   
nata11

IZVORNA PORUKA: milicicak


IZVORNA PORUKA: nata11

Kod nas se cesnica lomi na Badnje vece. Idemo u crkvu na paljenje badnjaka pa onda na veceru kuci.

Nato, jesi li ti iz Leskovca ili okoline? Moja mama ima taj obicaj, cesnica se lomi na Badnje vece i tada je obavezno da cela porodica bude na okupu. Mm izvukao paricu ove godine :)


Da Leskovac user posted image

_____________________________





(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Česnica
6.1.2017 13:16:22   
branki*
jeste umesile?ja nisam jos,veceras cuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Česnica
6.1.2017 13:43:44   
IvanaSK RR
I ja cu veceras.
Cesnicu spremam kao pogacu i to jedemo uz doručak - rucak na Bozic. Stavljam novcic u nju. Muz je lomi, sin izabere svoje parce, mi naravno uzmemo ostatak :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Česnica
6.1.2017 13:43:51   
milicicak
Ja cu sutra, masnu pogacu. Samo da se setim gde mi je parica user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Česnica
7.1.2017 20:44:31   
dunja RR
Ja sam jutros opet pravila po receptu od Bibilib, samo stavljam svih pola litre mleka (ne stavljam vodu), i ne stavljam margarin nego maslac, e da i stavim šećera 2 i soli 2 kašičice (videh na Minjinoj kuhinjici da ona stavlja po 2). Mekana ko duša, Sava je najviše pojeo. A ja našla paricu user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.1.2017 20:46:19 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Česnica
7.1.2017 21:11:27   
IvanaSK RR
Kod nas je muz nasao paricu :)
Ja sam stavljala maslac, dve kasikice secera, jednu soli i pola mleko, pola vodu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Česnica
7.1.2017 21:30:43   
Sanjalicaaa
Čitam sad, raznih običaja ima.
Recimo jedna moja baka je pravila česnicu kao pogaču i lovili su je za Badnje veče, a druga je pravila kao pitu i jeli su je za Božićni ručak.
Kod nas je Ilija izvukao paru. Konkurencije je bila velika, naš osmoro user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Česnica
7.1.2017 21:34:23   
emicaa
ja ne pravim klasicnu pogacu nego pogacu cvijet,kod nas je i ove godine muzeva rodica nasla paricu.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Česnica
7.1.2017 21:35:54   
dijana1*
Mi smo danas bili kod mojih tako da je mama pravila cesnicu a ja sam pronasla novcic. Srdjan se uhvatio za glavuuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Česnica
7.1.2017 21:42:24   
milicicak
Sad sam malo konsultovala cika gugleta, bas ima puno razlicitih obicaja vezanih za cesnicu. U stvari me mama rastuzila... Ona inace misli da sam ja antihrist i mimo svakog reda i obicaja pa me danas pitala da li cu ja kad ona umre da nastavim tradiciju Badnje veceri i cesnice... Da se ne lazemo, ja sam cesnicu pocela da pravim kad se mini buba rodila da njoj bude zanimljivo to sa trazenjem parice i sve a pravim je za Bozic jer ne znam da napravim hleb. Dakle, stvarno jesam antihrist. Ali mi je bas bilo tuzno kad me pitala da li cu da nastavim tradiciju jer to valjda prenosi sa majke na cerku... Zivece ona jos sto godina ali definitivno cu morati da naucim da mesim hleb.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Česnica
7.1.2018 18:42:06   
mati

IZVORNA PORUKA: nata11

Kod nas se cesnica lomi na Badnje vece. Idemo u crkvu na paljenje badnjaka pa onda na veceru kuci.

I kod nas je ovako. Maki je pronasao paricu, ali smo pripremili i drugu, bas ako on izvuce da Mita ne place, Matija naravno razume, ali ovaj mali samo da i on dobije...


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Česnica
7.1.2018 19:02:47   
Anck Su Nmaun
Kod nas za Bozicni rucak, H danas izvukla paricu user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Česnica
7.1.2018 19:04:08   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: milicicak

Da se ne lazemo, ja sam cesnicu pocela da pravim kad se mini buba rodila da njoj bude zanimljivo to sa trazenjem parice i sve a pravim je za Bozic jer ne znam da napravim hleb. Dakle, stvarno jesam antihrist.

Uh uh sta sam onda tek ja. Ja sam obicno kod mojih za Bozic, jos je ni jednom nisam napravila user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here