|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Česnica
8.1.2019 10:42:28   
IvanaSK RR
Jess i mi stavljamo samo novcic. Svekrva stavlja i kukuruz, dren i svašta nesto.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Česnica
8.1.2019 13:38:12   
Duškić
I kod nas samo novcic (zlatnik sto kaze moje dete).

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Česnica
7.1.2021 15:57:07   
milicicak


IZVORNA PORUKA: milicicak

Sad sam malo konsultovala cika gugleta, bas ima puno razlicitih obicaja vezanih za cesnicu. U stvari me mama rastuzila... Ona inace misli da sam ja antihrist i mimo svakog reda i obicaja pa me danas pitala da li cu ja kad ona umre da nastavim tradiciju Badnje veceri i cesnice... Da se ne lazemo, ja sam cesnicu pocela da pravim kad se mini buba rodila da njoj bude zanimljivo to sa trazenjem parice i sve a pravim je za Bozic jer ne znam da napravim hleb. Dakle, stvarno jesam antihrist. Ali mi je bas bilo tuzno kad me pitala da li cu da nastavim tradiciju jer to valjda prenosi sa majke na cerku... Zivece ona jos sto godina ali definitivno cu morati da naucim da mesim hleb.



Nađoh ovaj post pa moram da se pohvalim. Pravila sam sinoć Badnju večeru sve po redu (osim suve pite) sa sve česnicom. Mini buba izvukla paricu 🙂
Jutros sam u 5 ustala da radim pa sam napravila lisnatu pogaču, suncokret dobio paricu 🙂

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Česnica
7.1.2021 16:37:35   
emicaa
Kod nas ide samo parica,Dora nasla.Nije jos nikad ona,zamislite radost.

Mili bravo za tebe 😊

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Česnica
7.1.2021 16:59:43   
flamingos
I Anđela našla paricu.Da su živa i zdrava sva dečica,a i mi sa njima.❤


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Česnica
7.1.2021 19:04:41   
Ana RR
Mi svaka čast! 
Kod nas danas niko nije izvukao paricu, nekome će se posrećiti za večeru 😅



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Česnica
7.1.2021 19:05:33   
Ana RR
Ono Mi se odnosi na Mili 😅 nestala su mi slova negde



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Česnica
8.1.2021 0:59:17   
Duškić
Kod nas cerka pronasla paricu .

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Česnica
8.1.2021 8:03:10   
emicaa


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mi svaka čast! 
Kod nas danas niko nije izvukao paricu, nekome će se posrećiti za večeru 😅




Anci kome se posrecilo 😊

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Česnica
8.1.2021 8:47:14   
jess021
Kod nas u slanoj mm, a u slatkoj ja, naravno 😊



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Česnica
8.1.2021 9:29:51   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: emicaa RR



IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mi svaka čast! 
Kod nas danas niko nije izvukao paricu, nekome će se posrećiti za večeru 😅




Anci kome se posrecilo 😊




Meni user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Česnica
8.1.2021 9:34:19   
emicaa
Ana ja sam navijala za Mareta😁




_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Česnica
8.1.2021 9:40:31   
Ana RR
I ja sam navijala za njega ali nisam mogla da se setim gde sam je stavila user posted image on izvukao jedno parče, ja drugo i završila kod mene.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Česnica
8.1.2021 9:50:02   
Lilly5
Dete je naslo paricu kod nas 🙂


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Česnica
9.1.2021 16:32:16   
Duškić
Pa tako i treba, posteno, sta ima da pamtim gde je. Ko je pronadje svejedno.

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Česnica
6.1.2022 6:05:49   
marketing RR
Anči, ako možeš, napiši mi molim te tačan recept, kako praviš, sa jogurtom česnicu - pogaču.
Hvala tiuser posted image

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Suzi, umesto vode stavi jogurt i stavi samo žumance u testo, videćeš kako će biti lepa. Testo sa jogurtom je savršeno. I meni je lepše sa uljem ili rastopljenom masti.

Ja sam mesila ružu, nešto mi se baš jela. Toliko je bila lepa, sva se razlistala, da smo skoro samo nju jeli user posted image sveki našla paricu.

Evo sličica:

user posted image




IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja i dalje pravim po ovom receptu, i ispadne savršena, ne mogu da diiiišeeem koliko sam je pojela.
Samo standardno, stavim maslac umesto margarina i umesto vode, do punih pola litre mleka.
Sava je ukrašavao, mesio je kuglice 2 sata, i baš su ukusne čak i one user posted image


IZVORNA PORUKA: Bibilib

Evo mog recepta za dragu Dunju.

250 ml.mlakog mleka
250 ml.mlake vode
1 kasicica secera i 1 kocka kvasca to se podmesi sa malo brasna i saceka da stase,zatim se dodaje
2 kasicice so
1 razmuceno jaje
i oko 100 gr.otopljenog margarina i ostatak brasna dok se ne dobije glatka smesa (oko 1 kg.)
Izdvojite koliko vam je potrebno za cesnicu a ostatkom ukrasavajte.

Trenutno nemam bas ni jednu sliku koju bih vam pokazala....
A zaboravila sam jos da kazem da cesnicu premazete zumancetom user posted image




(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Česnica
6.1.2022 10:33:28   
Ana RR
Suzi, samo vodu zameniš jogurtom ali nemoj da bude hladan. Ja sam jaja potpuno izbacila, testo mi je mnogo lepše. 





_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Česnica
6.1.2022 11:58:52   
dunja RR
Anči, samo da proverim, staviš pola litre jogurta u česnicu i to je to, od tečnosti? Da li u jogurt i kvasac stavljaš?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Česnica
6.1.2022 12:28:21   
Bambino1
Moja mama pravi cesnicu kao proju, pa u nju ubaci novcic, i po par zrna kukuruza, drena i zita. Svekrva je pravila kao baklavu, redja kore, pa maze filom od oraha, keksa, margarina i jaja, i preliva uspinovanim secerom i tu ubacivala novcic. Sada pravimo i kolac i kao proju ali ubacimo novcic samo u proju. 🙂

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Česnica
6.1.2022 14:38:45   
Sanjica26 RR
Moja mama pravi godinama česnicu kao lisnato testo i ubaci paricu. Predivna bude. Jos se secam tog mirisa i ukusa. Ovo sto se danas pravi je moderno

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Česnica
6.1.2022 17:27:27   
Ana RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Anči, samo da proverim, staviš pola litre jogurta u česnicu i to je to, od tečnosti? Da li u jogurt i kvasac stavljaš?



Ne Suzi, već ako ide pola litre mleka, ja stavim 250ml jogurta i 250 ml mleka. Ali nisam dugo tako pravila, već samo sa mlekom i bez jaja. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Česnica
6.1.2022 19:43:40   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Bambino1

Moja mama pravi cesnicu kao proju, pa u nju ubaci novcic, i po par zrna kukuruza, drena i zita. Svekrva je pravila kao baklavu, redja kore, pa maze filom od oraha, keksa, margarina i jaja, i preliva uspinovanim secerom i tu ubacivala novcic. Sada pravimo i kolac i kao proju ali ubacimo novcic samo u proju. 🙂
I ja je pravim kao proju i ubacim novčić,zrno kukuruza,pasulja,dren,žito.Svako ima neki svoj način pripreme.


(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Česnica
7.1.2022 13:00:48   
Tiziana

Moja mama je isto pravila cesnicu kao lisnato testo,ja imam njen recept, ali mi nikad ne usoe kao njoj. Meni svekrva kaze da to nije cesnica, da mora da bude kao proja i da je to pomodarstvo. 
Ja za drugo ne znam. Meni su babe, dede i pradede, prababe svi rodjeni u Beogradu, ja druge obicaje nisam naucila nego ono kako smo mi slavili i pravili. 


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Moja mama pravi godinama česnicu kao lisnato testo i ubaci paricu. Predivna bude. Jos se secam tog mirisa i ukusa. Ovo sto se danas pravi je moderno



(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Česnica
7.1.2022 14:00:08   
Sanjica26 RR
Tizi, taj recept po kom moja mama pravi je iz Metohije. Mi smo odatle. E, sad npr moje mame kuma pravi vasilicu za srpsku Novu godinu. Iz istog su mama i ona mesta. To je ista neka vrsta hleba. Jedne godine smo kod nje slavili, samo sto je ona pravila gibanicu i u nju ubacila novcic. Nijedan nije pogresan. Svako mesto ima neki svoj obicaj i svoj nacin pravljenja.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 7.1.2022 14:05:23 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Česnica
7.1.2022 15:01:33   
Mirko Svirko
Ja spremam kao hleb. Samo sto je ukrasaim i ubacim unutra novcic, pasulj, kukuruz, lesnik... zavisi.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj



Anketa

?
sirena

Koje ime vam je lepse?

Mila (58%)

Milica (42%)


Ukupan broj glasova: 100

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here