|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kandida
29.3.2010 18:54:37   
indy_25
A kako znas da te napala kandida? Ja sam u toku trudnoce imala malo sekreta bjelog malo nekad sirast ali mislim da je to normalno. Samo se peri vodom nemoj da koristis parfumirane kupke ili sapune. Jel te svrbi ili pece kao ti to izgleda?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Kandida
29.3.2010 18:56:47   
cipiripi
Hvala draga moja, eto ja da vam pravim drusrvo u trudnjacama user posted image
Ma ili je kandida ili je zasicenje od progesteronskog gela...
I dr mi je rekla da je bolje da mazem spolja , da nista ne guram unutra do 3 eg meseca... i da nistatin mast ne moze da skodi jer se ne ubacuje unutra, samo spolja deluje..i moze da smiri kozu...
I na upustvu pise da nisu poznata nezeljena dejsta u trudnoci i dojenju...
Meni se isto cini da ne moze da skodi...a ako je kandida moza da pomogne...

sta mislite?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Kandida
29.3.2010 18:59:32   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: indy_25

A kako znas da te napala kandida? Ja sam u toku trudnoce imala malo sekreta bjelog malo nekad sirast ali mislim da je to normalno. Samo se peri vodom nemoj da koristis parfumirane kupke ili sapune. Jel te svrbi ili pece kao ti to izgleda?


Pecka me od jutros i imam belu skramu...(nemogu da provalim da li je definitno gljivicA jer imam ostatke tog gela koji ispadaju..user posted image  a izgleda isto...)
Ali kazem, zeza me crinone gel koji stavljam zbog progesterona, i Smeshkica je imala tih problema cini mi se..
Malopre sam stavila mast, jako malo...videcu da li ce da se smiri...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Kandida
29.3.2010 19:04:02   
Lilly*
Cipi, najbolje da uradiš bris, ali hoće od tih raznih kremica i li vaginaleta da se sve dole iziritira pa imaš takav odećaj kao da je kandida

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Kandida
29.3.2010 19:17:52   
cipiripi
Malopre sam namazala, ali prestajem sa gelom, nista dole ne stavljam vise vaginalno...
Videcu da se malo zaperem svako vece rastvorom sode bikarbone spolja, ona sigurno ne moze da skodi...pa cu da vidim jel se smiruje...
Znam da niko nista ne koristi pre 12-nedelje...zato mi je malo frka...
Dr je rekla do 12. nedelje ni slucajno vaginalete ni canesten krem, a nistatin mast moze...
Koja nauka...grrrrrrrr

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Kandida
29.3.2010 19:29:57   
maslinica
vidi draga, ako te ne svrbka i pecka jako, mozda da malo sacekas, a i po noci skini gacice. da ti sve dise lepo...ja sam znala tako. za sodu ne znam, al kamilica je isto bezbednauser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Kandida
29.3.2010 19:34:05   
cipiripi
ja nikad ne spavam u gacama user posted image
videcu da sacekam sa mascu...sad sam pitala smeshkicu kakva je njoj bila reakcija na crinone, pa da uporedim...
za svaki slucaj sacekacu..za 3 dana nista ne moze da bude..plaknucu se....user posted image

fala Vi user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Kandida
29.3.2010 20:33:21   
Lilly*
Što se tiče ispiranja sodom bikarbonom, mislim da to nije pametno, jer ona je jako bazna a dole je neophodna kisela sredina. Znam da je sbb dobra za gljivice, ali mislim da u slučaju vaginalne infekcije nije najbolje rešenje.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Kandida
1.4.2010 18:54:12   
cipiripi
evo ovako...bris, VI grupa, kandida..u jednom vidnom polju 2 komada user posted image user posted image
dr mi je rekla da mogu slobodno nystatin jer mi je grilic extra, zatvoren skroz i nema brige sa nystatinom jer on ne ulazi u krvotok deluje samo na okruzenje gde je...
7 dana svako vece da stavlja, pa da vidimo...
pitala sam je da sacekam 3 mesec...rekla je ni slucajno jer sam dole mnogo vlazna i napravila bi haos, razmozile bi se i imala bih kolonije sa kojima bi se tesko izborili posle...

pih....


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 334
   [Obrisana poruka]
1.4.2010 19:53:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 335
   RE: Kandida
16.4.2010 22:44:05   
Bljak
Konacno zavrsih registraciju. Sva imena koja su mi pala na pamet su vec bila zauzeta, zato se unaprijed izvinjavam na ovom nicku :)

Trebao mi je mali savjet oko prenosenja kandide, a citajuci ove strane shvatila sam da nema boljih od vas :)

Radila sam test i imam VI stepen cistoce, tj. candidu :(

Koristim POLYGINAX i FUNZOL za sada jer jos nisu gotovi ostali nalazi, tipa nekih briseva i angiograma...
Zahvaljujuci vama drage moje, znam sta da izbjegavam, kako da se nadalje ophodim, ali me interesuje nesto u vezi mm...
On je dobio ROJAZOL krem da mazei dobar je, hoce, ali posto je velika picajzla, koja zna da postavi 1000 pitanja koja ni meni ne bi pala na pamet, dosli smo do sljedece nedoumice...

Da li je oralnim sexom mogao da zakaci kandidu od mene, tj da li je moguce da je on sad ima u grlu i sad mene zanima da li je onda i ja imam putem poljupca?

Je li imao neko slicnog iskustva?

Trudila sam se da svih 14 strana iscitam detaljno ali nisam mogla naci odgovor na ovo, ako sam preskocila izvinite :((


Hvala unaprijed na odgovoru!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Kandida
16.4.2010 22:50:28   
cipiripi
to sam i ja pitala dr user posted image
pa pazi generalno je moguce da se zapati u grlu, to se najbolje vidi ako uradite bris grla na gljivice..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Bljak)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Kandida
16.4.2010 22:53:10   
Bljak
Jooj, treba sad njega da vodam da radi bris :( Ubice me :) Ahahahahahaha
A reci mi uopsteno oko ovog lijecenja, koliko traje najcesce i zasto mi je Dr podvukla sex - ni da pomislis?
Jel bas ne sme? i koliko dugo?
user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Kandida
16.4.2010 22:59:00   
cipiripi
ne sme dok ne izlecite..a i da hoces...odnos je bolan zbog infekcije...
a kakve simptome imas pa mislis da imate u grlu?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Bljak)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Kandida
16.4.2010 23:02:09   
Bljak
Mislim da nemamo apsolutno nikakve. Mene malo bolucka grlo,ali i inace me stalno bolucka...
On nema simptome ni za genitalnu, ali to je valjda i za ocekivati kako sam shvatila od vas...
Malo sam se istripovala citajuci koliko se zene muce da se otarase od ove napasti, pa ne bih da dodjem u situaciju da mi je vrati na taj nacin :)
Da se igramo tenisa :)

Jel imaju neki posebni simptomi???

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 340
   [Obrisana poruka]
19.4.2010 15:44:37   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Bljak)
  Direktna veza do poruke: 341
   RE: Kandida
26.4.2010 15:19:02   
Anoniman

Iz teme Dijareja u trudnoći.

IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: trba

IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: kaliopi

... imala sam taj problem (jaki grčevi usled pražnjenja creva) ... imala sam kandidu.
... zalečila sam je ali sam imala proliv sve dok sam vuglila i nju.
Tvoj post me podset_i, ne mora da znači da je to kod tebe slučaj.




cini se da je to i kod mene slucaj
kako si je napokon zalecila, kaliopi?



Kod mene je sigurno taj slucaj...imam kandidu u stolici i trenutno sam na nistatinu...problem sa retkom stolicom sam imala jedno 3-4 puta i to obavezno u danu kada sam konzumirala Viva jogurt, kolicina je bila nebitna.
Bez obzira sto mi je doktorica isti preporucila ja sam od njega odustala.Veci mi je problem da razmisljam gde ce "da me strafi":) i "da li cu stici na vreme":)
@kaliopi
kako si se resila napasti???



Duboko se izvinjavam na ovom silnom kašnjenu sa odgovorom ..
Kod mene se nije toliko namnožila , pa sam je se rešila sa ooogromnim količinama jogurta i to onog najobičnijeg ... I tako skoro mesec dana.
Meni te vaginalete nistatin tada nisu pomogle nešto posebno... možda su samo malo ublažile simptome ... (količina sekreta se smanjila nije onako bio beličast ... i miris se popravio to me je užasno ... )
E sad to je moja priča ...


(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 342
   RE: Kandida
29.4.2010 15:00:09   
kaca82
Cure,za kandidu,meni je dr rekao da koristim Canesten vaginalete 6 veceri i mm da koristi canesten mast isto toliko,nadam se da ce biti malo bolje,sad je nekako ucestala.javlja se svakog meseca i traje po 5-6 dana,crvenilo,pojacan sekret i svrab.Ima li neke veze to sto radimo na bebi???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Kandida
29.4.2010 15:18:41   
liliana
Kancida se , u večini slučajeva, jevlja i kao posledica uzimanja nekih antibiotika, ali i nekih progesteronskih injekcija. U principu, najefikasnije se leči Nistatin vaginaletama, koje su , zbog svog sastava, najbezbednije (ne stvaraju nove gljivice ni bakterije), a mogu se koristiti i tokom trudnoče.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Kandida
30.4.2010 17:45:36   
kaca82
Desilo mi se nesto vrlo cudno.Stavila sam sinoc jednu Canesten vaginaletu,i jutros kad sam ustala,na wc solji dok sam piskila,vaginaleta mi je ispala,uopste se nije istopila,sto mi nikako nije jasno da je moguce user posted image user posted image user posted image .Sta mislite o tome???

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Kandida
30.4.2010 17:48:19   
Snelle
Pretpostavljam da je nisi dovoljno duboko stavila.....

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Kandida
30.4.2010 18:32:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

Pretpostavljam da je nisi dovoljno duboko stavila.....

Slažem se, najbolje da legneš i u tom položaju ležećem duboooko gurneš ...
Ne bi trebalo brzo da ispadnu i najbolje ih je stavljati baš uveče pa preko noći da rade...


(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 347
   RE: Kandida
2.5.2010 16:36:14   
kaca82
Sve sam uradila kako treba(bar mi nije prvi put da stavljam vaginalete),ali ova Canesten nikako da se otopi.Stavila sam uvece,tek sutradan popodne pocinje da se topi i nekako je grozan osecaj.Znate li mozda neke druge sa istim sastavom?Ja sam kupila Gyno-Canesten i sadrze clotrimazol i proizvodjac je Bayer,te mi je preporucio lekar.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Kandida
1.6.2010 0:12:58   
voljena
jel ti nije tesko da mi napises kako se koristi svinjska mast... PLEASE...

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Kandida
1.6.2010 0:17:26   
anuksunamun
svinjska mast se mora "oprat"pitaj nekog starijeg da ti to uradi...mozes da natopis tampon...a mozes da je stavis na ulozak pa tako.da ga nosis dok spavas

(odgovor članu voljena)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here