|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kandida
1.7.2011 16:14:39   
jance
e too! hvala vam obe! trebalo je samo da se setim user posted image user posted image
Anci, bas taj caj od koprive mi je nekada davno rekla jedna drugarica da im je to babica savetovala da se ispiraju u trudnoci da nebi imale nikakve bakterije, znaci kao prevenciju...

Mischice a i to za sodu bikarbonu sam cula, to cu uzeti da primenim dok ne budem sigurna za caj od koprive...
jos jednom vam puuuno hvala za ovu info, pa da makar premostim dok ne odem kod dr. i vidim sta da radim
a i imam kuci i onaj caj za trudnice protiv bakterija u mokraci pa cu mozda i njega da kombinujem pre nego koprivu.. videcu... odjednom sada imam puuuno mogucnosti user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Kandida
9.7.2011 10:15:37   
diximar

IZVORNA PORUKA: n i n a

Sve što pipi piše, a ja imam jedan predlog- ne moraš ga prihvatiti, ako ne podržavaš. Idi kod homeopate da ti da terapiju. Meni je kandida otišla kao rukom odnešena, a mislila sam da ću iz kože iskočiti. Mislim da su tu negde i pisala o nekom jahanju kaktusa user posted image Šalu na stranu, probaj, moj Miško dva meseca nema problema sa krajnicima, ja nemam kandidu, a mm krenuo na terapiju za astmu(mada su nejgovi rezultati sporiji pošto boluje od astme 20 godina)


Koliko kosta ta prva konsultacija sa terapijom, jel zna neko?

ja je bas imam cesto, sa sve simptomimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Kandida
9.7.2011 17:05:44   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: jance


Anci, bas taj caj od koprive mi je nekada davno rekla jedna drugarica da im je to babica savetovala da se ispiraju u trudnoci da nebi imale nikakve bakterije, znaci kao prevenciju...

Mischice a i to za sodu bikarbonu sam cula, to cu uzeti da primenim dok ne budem sigurna za caj od koprive...



Ja sam koristila od peršuna, ne od koprive.

A to za sodu mi je rekla moja dr, kupila sam veći špric, u šolji mlake vode rastvorila malo sode i ispirala se iznutra (ali pre trudnoće, sad možeš verovatno samo spolja).


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Kandida
10.7.2011 10:51:38   
jance
ispiram se sa onim Josif Pancic cajem za trudnice onako samo povrsno i mogu da kazem da mi je odradio posao barem sto se svraba i peckanja tice. sutra idem kod mog dr. pa da vidimo sta se desava...

da, jeste Anci, caj od persuna je u pitanju, pitala sam ja jos jednom drugaricu....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Kandida
12.7.2011 16:19:05   
diximar
Ja sam Pancicev caj pila neko vreme, al osim sto je ruzan, imam utisak da mi nista ne pomaze... evo vec danima ni pomaka, pijem cak i tabletice belog luka, LGG jogurt... ne znam gde gresim...zasto mi se vraca, ili bolje da kazem ne prolazi...

Nisam se ispirala cajevima, nekako sam mislila da nije pametno da "dole" koristim bilo sta sem vode... user posted image

probacu neke od vasih saveta... a koje bi vi vaginalete preporucili, posto nisam trudna, mogu i neke koje nisu dozvoljene u trudnoci... bilo sta?! Resila sam da probam nesto "na svoju ruku".

Doktorka me smara sa makmiror vaginaletama, a od njih mi je gore, kad sam joj to rekla, ona kaze, pa ja ne znam onda kako da vam pomognem. Ispadoh jos lujka koja izvoljeva... user posted image user posted image


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Kandida
12.7.2011 17:13:48   
jance
dixi ako nisi trudna sto onda ne uzmes Canesten kremu ili vaginalete?
Macmiror sam i ja koristila kad nisam bila trudna i blago receno da mi nisu prijale....
kazem, meni je to povrsinsko ispiranje sredilo problem sa svrabom i peckanjem, ja sam nastavila da se ispiram otprilike svaki 2-3 dan....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu diximar)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Kandida
28.7.2011 16:15:13   
diximar
Vazno da sam pitala... a posle ni da primirisem kompu tj. nekim "zabavnim i opustajucim" stranicama... toliko se zasitim kompa na poslu da ga kod kuce ni ne palim user posted image .

Hvala na savetu Jance, ocito znas kako je to imati candidu... moram istaci da imam iskustvo sa tim lekovima, canesten vaginalete se ne rastvore, cesto ispadne skoro cela vaginaleta, a pos´o ne odradi kako treba, a krema nije mnogo delotvorna, pomaze samo spolja... oni su mi vise kao neka preventiva, a ja se bas mucim da je iskorenim za sva vremena!

Pocela sam drasticno da menjam nacin ishrane...jacam imunitet, a kod lekara cu sledeci mesec, do tada cu pokusati sa nekim prirodnim vaginaletama... moram da priznam da mi odkako ne jedem slatko malo bolje a dobro je i za liniju.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Kandida
17.8.2011 14:23:12   
maca821
A koliko gljivice uticu na zacece? Ja sam tri dana koristila Kanesten i jos me malo pecka dole, a blizi mi se Ouser posted image

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu diximar)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Kandida
17.8.2011 15:13:56   
Anoniman
maco, ne uticu. ionako se cesto pojavljuju u trudnoci.

(odgovor članu maca821)
  Direktna veza do poruke: 584
   RE: Kandida
20.8.2011 13:31:56   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Magdalena*

Pozdrav svima
jednom detetu koje ima 4 godina je pronadjena kandida u crevima. To dete inace ima malo drugacije ponasanje (ne znam da li je zbog kandide). Dr je rekao da je u pitanju disharmonican razvoj.Ponasa se bukvalno kako ono hoce - ne odaziva se uvek kad ga neko zove, ne podnosi odecu na sebi, skace, okrece se, na ulici se razvrce i previse juri, ne slusa, ne prica jos uvek nego vice, nepoznate osobe koje sretne na ulici uhvati za ruku, ne boji se nicega.....Sve to (sem govora) doktori povezuju sa kandidom. Problem je sto dete ne zeli bas nista da jede sem sto trenutno pije jogurt. Zeli secer- koji nesme, banane -mislim da i njih ne sme, kobasice -takodje ne. Znate li mozda koliko se dugo leci kandida i hoce li se primetiti i razlika u ponasanju deteta, zatim sta je dozvoljeno da dete jede.....

Jos da dodam - radjena je kontrola sluha i dete odlicno cuje, zatim analize krvi i mokrace i to je sve u redu.



Da li je doktor dao neku terapiju detetu?
Što se tiče ponašanja deteta, iskreno se nadam da će se promeniti kada izlečite kandidu user posted image
Na netu možeš pronaći dosta toga o antikandida dijeti, tj. ishrani koja se preporučuje i namirnicama koje bi trebalo izbegavati.
Evo šta sam ja pronašla:

Prehrana kod gljivične infekcije podrazumijeva na prvom mjestu prehranu bez kvasnih gljivica. Ovakova prehrana je istodobno i dijagnostička i terapijska. Učinke treba pratiti najmanje nekoliko tjedana, a s ovim načinom prehrane može se nastaviti onoliko dugo koliko nekome odgovara. Neke se žene osjećaju mnogo bolje odabirući namirnice po ovim preporukama i odlučuju se nadalje zadržati ovaj način prehrane. Ipak, dobro je postupno vraćati namirnice u svakodnevnu prehranu kako bi se ustanovio njihov učinak. Ukoliko se simptomi koji upućuju na gljivice ponovno javljaju, tako ćete točno znati koju hranu doista trebate izbjegavati.

Prehrana bez kvasnih gljivica podrazumijeva
  • izbjegavati šećer, kao i
  • izbjegavati namirnice koje sadrže gljivice i plijesni.
user posted image Izbjegavati šećer: Gljivice se hrane šećerom, razlažući ga do ugljičnog dioksida i vode. Pri tome nastaju mnogobrojni simptomi, a najčešće se javljaju probavne smetnje kao što su stvaranje plinova i nadutost. Izbjegavati šećer znači mnogo više od jednostavnog prestanka dodavanja šećera u jelo ili čaj, to znači provjeravati prisutnost šećera u svim jelima kojima se hranimo. Na svakom proizvodu je potrebno ponaosob pratiti oznake proizvođača o svim sastojcima koji su korišteni u proizvodnji. Potrebno je izbjegavati: maltozu, kukuruzni sirup, umjetna sladila, fruktozu, kukuruzni škrob, sodu, laktozu, mliječni šećer sadržan u mliječnim proizvodima. user posted image Izbjegavati namirnice koje sadrže gljivice i plijesni: Ovo prije svega znači izbjegavati namirnice kao što su kruh, kolači, keksi i drugi rafinirani ugljikohidrati, industrijski voćni sokovi, umak od rajčice (osim "domaćeg" pripremljenog od svježih rajčica), potom izbjegavati hranu koja sadrži ocat, ukiseljeno povrće, dimljenu hranu, alkohol, fermentiranu hranu, sušeno meso i voće, gljive, pistacije i kikiriki.

user posted image Umjesto toga jedite zdravu hranu koja ne sadrži gljivice i plijesni: cjelovite žitarice popute smeđe riže, prosa, ječma, te svježe povrće. Veoma je korisno zeleno povrće pripremljeno na pari jer obiluje klorofilom koji djeluje pročišćavajuće. Dopuštene su i morske biljke, raženi kruh, kukuruzne kokice, tortilje, tofu, miso, obični jogurt, krto meso, svježa riba, meso prirodno hranjene peradi i jaja prirodno hranjenih kokoši. Novija istraživanja pokazuju kako i prirodno čisto maslinovo ulje, uzimano u malim količinima suzbija neprirodno razmnožavanje gljivica. Češnjak, kako sirov, tako i kratko prokuhan pomaže u procesu uklanjanja kandide iz crijeva. user posted image Suplementi: Pokatkad promjena načina prehrane nije dovoljna u obrani od gljivica. U suzbijanju gljivične infekcije od koristi mogu biti i slijedeći dodaci prehrani:
  • Lactobacillus acidophyllus: radi se o "prijateljskim" bakterijama koje u prirodnim uvjetima naseljavaju kako crijeva, tako i rodnicu. Ove bakterije stvaraju iz glikogena mliječnu kiselinu koja osigurava nizak pH sredine u kojoj se nalaze, te na taj način čine prvu obrambenu liniju u nastupanju različitih infekcija. Prirodni izvor laktobacilusa je obični jogurt (Acidofil, LGG, Biojogurt itd). Također su mnogobrojni suplementi koji sadrže ove bakterije: tablete, kapsule, prah i napitci.
  • Sredstva protiv gljivica: Osim lijekova, od pomoći mogu biti ekstrakt limunovih sjemenki, češnjak, kaprilna kiselina i berberin, koje možete potražiti u nekoj od trgovina zdrave hrane. Ova sredstva se ne resorbiraju u krv, pa ih možete uzimati i za vrijeme trudnoće i dojenja.
  • Candida Yeast: homeopatski pripravak koji potpomaže uspostaviti zdravu ravnotežu gljivica u organizmu.
  • Multivitamnski preparati: vitamin C; vitamini B kompleksa, cink, magnezij, elementi u tragovima i esencijalne masne kiseline pospješuju obrambenu sposobnost organizma i sprječavaju povrat gljivične infekcije.


Namirnice koje se ne preporučuju!

  • šećer
  • slatkiši: keksi, kolači, bombone, čokolada
  • sladoled
  • slatki namazi: med i marmelada
  • bijelo brašno i proizvodi od bijelog brašna: peciva, žemičke, bijeli kruh itd.
  • tijesta od bijelog brašna
  • toast od bijelog brašna
  • slatko voće (grožđe, lubenice, kruške)
  • sušeno voće (suhe smokve)
  • voćni sokovi s visokim sadržajem šećera (sok od grožđa)
  • pivo
  • slatka vina
  • likeri
Nemirnice koje se preporučuju!
  • sve vrste povrća, što više u sirovom ili kuhanom obliku
  • salata, rajčice, krastavci, zelje, kupus
  • jestive gljive, luk češnjak, mahunarke, začinsko bilje
  • limun
  • meso peradi ili divljač
  • riba, rakovi itd.
  • bistre juhe
  • svakodnevno male količine fermentiranih životnih namirnica kao što su obični jogurt (acidofil, LGG jogurt, AB kultura) i kiselo zelje, koji su prirodni izvori laktobacila
  • cijeđeni sokovi od povrća bez dodataka šećera
  • umjereno: smeđa riža, krumpir, ražev kruh


Gljivice se u crijevima često nalaze u formi nakupina između crijevnih resica i nabora crijevne sluznice. Stoga se za vrijeme medikamentoznog liječenja preporučuje koristiti namirnice s visokim sadržajem vlakana i biljnih balastnih tvari, koje sa svoje strane mehanički potpomažu odstranjenju gljivičnih nakupina.
Namirnice s visokim sadržajem vlakana i balastnih tvari:  cvjetača, brokula, zeleni kupus, crveni kupus, bijeli kupus, kiselo zelje, poriluk, celer, mrkva, mahune

Povrće
produkti žitarica: ražev kruhzobene pahuljicepšenične klice
Izvor:Poliklinika Harni





< Poruku je uredio Lilly RR -- 20.8.2011 13:37:36 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Kandida
20.8.2011 14:19:33   
Anoniman
Magdalena,
nedavno sam kod pedijatra srela roditelje dvoje dece. Bla bla u čekaonici, kažu došli su zbog sina. Šacujem da ima oko 3-4god. U razgovoru, tata mi kaže da mali ima neke parazite, kandidu valjda, malo je bio konfuzan, ili ja nisam shvatila, i oni obigravaju lekare zbog toga, jer nikako da se toga reše, a po njihovoj priči, mali je neposlušan, hiperaktivan, pekmezav, i ne govori najbolje, a sve baš zbog kandide. Tad sam prvi put čula da kandida ima veze sa tim, i sada, evo od tebe.
Za razliku od dečaka, njihova devojčica, sedela je kolicima, mislim da ima oko godinicu, imala je gadan ekcem po licu. Lekari su sumnjali na alergiju na mleko, na alergiju na jaje, na svašta, ali se pokazalo da nije, nego kandida. Kada su sanirali kandidu, ekcem se povukao. I kako kandida počne da divlja kod nje, ekcem se vraća.
Ako su lagali mene, i ja lažem tebe.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 586
   RE: Kandida
20.8.2011 19:16:25   
Magdalena*
Hvala vam na odgovoru i ulozenom trudu, zaista cenim to.
Videla sam da postoji ova tema ali sam otvorila novu jer mislim da je mnogo ozbiljnija kandida kod dece od kandide kod zena.
Mnogo je lakse odraslom coveku da se sa tim izbori ali je jako tesko sa detetom jer je bas ona hrana koju ta deca zele za njih kao droga, a ono sto u stvari treba da jedu odbijaju. Bojim se svega onoga sto je povezano sa kandidom kod dece, nadam se da me razumete sta hocu da kazem.
Inace nije u pitanju moje dete vec dete meni bliskih osoba i zelim da im pomognem.
Prepisali su mu neke lekove - ne znam tacno kako se zovu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Kandida
20.8.2011 19:20:39   
Magdalena*
Tash isto je i sa ovim detetom samo sto ne govori uopste, nekad nesto kao sapuce sebi u bradu.Ne znam kako niko to ranije nije primetio niti posumnjao jer se dete tako ponasa vece dosta dugo, tacnije do prve godine je razvoj tekao sasvim normalno cak je i dete pricalo- mama, baba, tata, deda, kao i svaka druga beba, a onda je jednostavno prestalo to da govori... Sta se desilo ? Lekari ipak tvrde da kandida nema veze sa tim sto dete ne govori.

(odgovor članu Magdalena*)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Kandida
20.8.2011 23:19:27   
Anoniman
Ne znam Magdalena, meni je zaista ono kod dr bio prvi glas o ovome, a tvoj je drugi.
Moje starije dete je imalo kandidu do prošlog leta. Lečili smo dijetama i probioticima, dok mi na kraju nije pukao film i dala sam Nistatin. Od onda nema vidnih problema, a dal je kandida prisutna, nisam proveravala.
Ja mislim da je i mlađe imalo kandidu, pošto je imao "kandida ojed", koji po mojim shvatanjma ako su oko čmara, moraju izaći iz creva. Za njega nisu dali ništa, rekli su da će proći kad prestane da sisa. Zaista, tada se stolica regulisala, grčevi nestali. Nisam mu proveravala stolicu.
Meni lično nema smisla da kandida pravi ovakve kuršluse u telu.


(odgovor članu Magdalena*)
  Direktna veza do poruke: 589
   RE: Kandida
23.8.2011 22:38:31   
Magdalena*
Ne znam Tashuser posted image bas se primeti da sa detetom nije sve u redu....Malo ljudi je upoznato sa ovim... Iskreno se nadam da ce biti nekih promena sad kad se leci.. Ne znam kako se ranije nije posumnjalo na to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Kandida
26.9.2011 14:45:47   
crazymama
ja sam sad malo sludjena... dr iz doma zdravlja mi je prepisala macmiror complex vaginalete zbog candide (tada sam bila 9.nedelja)... moj dr iz fronta koji ce me poradjati mi je rekao "ne bih ja to koristio, rano je, ispiraj se kamilicom"... ja se ispirala, medjutim vidim da je candida jos prisutna, iznutra, iako me spolja ne pecka i ne svrbi, ali kad malo stavim prst unutra (da izvinete) ostanu ni na njemu one male gromuljiceuser posted image ... sad sam punih 10 nedelja trudna, i djavo mi ne da mira, pa sam pitala sestru koja je farmaceut, a zet mi je ginekolog za misljenje, rekla mi je ovako "ma slobodno mozes, njih cesto prepisuju u trudnoci, nije ti rano, ne preporucuju se samo u rizicnoj trudnoci"...

sta sad ja da radim..?

(odgovor članu Magdalena*)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Kandida
26.9.2011 14:48:29   
Anoniman
crazymama, ako te ne svrbi mnogo, slobodno sacekaj da udjes u drugo tromesecje. i meni je dr na prvom pregledu kad je ustanovila trudnocu, videla i kandidu, ali je rekla da cemo sacekati sa vaginaletama dok ne udjem u drugo tromesecje. i tako je i bilo.

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 592
   RE: Kandida
26.9.2011 14:51:58   
Anoniman
magdalena, koliko je to dete staro? ja iskreno prvi put cujem da bi kandida mogla imati veze sa govorom i ne zvuci mi bas logicno. ali ja nisam lekar.

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 593
   RE: Kandida
26.9.2011 14:52:07   
Ana RR
Crazymama, izgleda da su mišljenja lekara podeljena. Ja sam u prvom trimestru koristila ginodaktanol (pila sam antibiotik zbog bakterija u mokraći pa mi je dr odmah prepisala i vaginalete), svako drugo veče sam ih stavljala. Sećam se da je dr rekla kako u prvom trimestru smem njih a od drugog mogu macmiror, ako bude bilo potrebe.
Ali znam da su neke devojke pisale na forumu da su im u prvom trimestru prepisivali macmiror, tako da to izgleda zavisi od lekara, što je meni malo bezveze jer valjda negde piše kad se šta sme koristiti.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Kandida
26.9.2011 14:58:50   
crazymama
hvala...

u uputstvu za macmiror pise "relativno kontraindikovane u prvom trimestru"... user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Kandida
28.9.2011 19:14:36   
LJuBiP
DAnas sam dobila rezultate papa i piše II grupa NILM, Infl. Candida...Da li to znači da imam kandidu? A bris je pokazao IIIa grupu, i dr mi ništa nije rekla...sestra je rekla da je u redu..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Da li bi ljudi mogli biti bolji? Mogli bi, ali niko neće prvi da počne. Svi imaju loša iskustva. Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni. Jer su oni drugi - postali još gori.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Kandida
28.9.2011 19:39:55   
anuksunamun
meni se cini da Vigrupa sekreta ukazuje na gljivice..ali nisam sto posto sigurna..III a bi trebala da je ok

(odgovor članu LJuBiP)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Kandida
30.9.2011 12:25:56   
crazymama
ja sam usla u 11 nedelju i umesto macmirora koji mi je prepisala dr iz doma zdravlja, moj dr iz fronta mi je rekao da sada stavim canesten 3 vaginalete... jedva cekam da se resim dosadne kandide user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Kandida
30.9.2011 16:55:33   
peca
Ja sam danas dobila rezultate vaginalnog i cervikalnog brisa. Bakterioloski su u redu, ali ovi gljivicni su gozni, u oba imam candidu u velikom broju. To nisam imala nikada, ali eto i na to je dosao red. Dr.mi je prepisala neke vaginalete "polygynax", kada sam ih uzela u uputstvu pise da se ne preporucuju u trudnoci,hmm... Ima li neko iskustva sa tim vaginaletama, malo mi je problem da citam celu temu user posted image I jos jedno pitanje, mogu li te gljivice prouzrokovati bilo kakvu vrstu bola u stomaku ?? user posted image

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Kandida
30.9.2011 18:30:13   
jovicaa
ne verujem da od gljivica mozes da imas bol u stomaku. ako ti je gin prepisao te vaginalete, sigurno da mogu da se stavljaju. a ako nisi sigurna uvek mozes da stavis kansen tri vaginalete, ili da promenis lekara. u trudnoci se  cesto javljaju gljivice, tako da ne briniuser posted image smaraju i dosadne su i dosadne su i smaraju, ali nisu opasne. 

< Poruku je uredio jovicaa -- 30.9.2011 18:31:23 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Густа храна.
пеперутка16

Када сте почели да уводите чврсту храну?

Click Here